Προς το περιεχόμενο

Back to the future


georgios...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

insomniacs μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω τη συγκεκριμενη τριλογια? θελω να την παρω γνησια, για συλλογη, αλλα δε μπορω να τη βρω πουθενα. καμια προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για να ρωτάει φίλε γίωργο προφανώς δεν θα έχει υπότιτλους αυτό που θα σε προτείνει. Και για να τον προλάβω θα σου πω να ρίξεις μια ματιά εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο play.com τι γινεται? στελνει Ελλαδα? αντικαταβολη? εχει παραγγειλει κανεις απο εκει?

Από ό,τι θυμάμαι, για νέα μέλη στην Ελλάδα στέλνει μέχρι προϊόντα αξίας 50 ευρώ. Με αντικαταβολή δε νομίζω να στέλνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο play.com υπάρχει η τριλογία χωρίς όμως ελληνικούς υπότιτλους.

 

Και για νέα μέλη δεν υπάρχει όριο στις παραγγελίες. Έκανα παραγγελία 200 ευρώ όντας νέο μέλος πριν κανένα μήνα και στάλθηκαν όλα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εννοειται. για πες....

Τίποτα δεν εννοείται. Γιατί να εννοείται; :-)

 

[...]

Και για νέα μέλη δεν υπάρχει όριο στις παραγγελίες. Έκανα παραγγελία 200 ευρώ όντας νέο μέλος πριν κανένα μήνα και στάλθηκαν όλα κανονικά.

 

Αν θυμάμαι καλά, το όριο στις παραγγελίες δεν αφορά το συνολικό κόστος της παραγγελίας αλλά την αξία κάθε μεμονωμένου κομματιού.

 

Ήτοι:

Αν συγκεντρώσεις δέκα πράγματα των 20 ευρώ το καθένα (συνολική αξία παραγγελίας 200 ευρώ) δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αν πας να αγοράσεις ένα αντικείμενο αξίας 200 ευρώ, τότε υπάρχει πρόβλημα, στην Ελλάδα δεν θα στο στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι όχι paredwse. Μερικά κομμάτια της παραγγελίας μου ήταν σε αξία μεγαλύτερα από 50 ευρώ και στάλθηκαν κανονικά. Δεν λέει εξάλλου τίποτα περί max αξίας ανά προϊόν στους κανόνες. Το μόνο που αναφέρει είναι ότι στην Ελλάδα στέλνονται μόνο cd/dvd/blue ray/games κάθε είδους.

 

Σε 3-5 μέρες η παραγγελία είναι στο σπίτι. Εκτός από τα βιβλία που συνήθως χρειάζονται 3-5 μέρες παραπάνω. Και φυσικά όλα αυτά με ....normal καιρικές συνθήκες. Κάτι games που παρήγγειλα και στάλθηκαν από την περασμένη Δευτέρα λόγω απεργιών και ακραίων καιρικών συνθηκών ακόμα τα περιμένω :(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Και πάλι όχι paredwse. Μερικά κομμάτια της παραγγελίας μου ήταν σε αξία μεγαλύτερα από 50 ευρώ και στάλθηκαν κανονικά. Δεν λέει εξάλλου τίποτα περί max αξίας ανά προϊόν στους κανόνες. Το μόνο που αναφέρει είναι ότι στην Ελλάδα στέλνονται μόνο cd/dvd/blue ray/games κάθε είδους.

[...]

 

Δεν είπα ότι το όριο είναι 50 ευρώ. Απλώς σίγουρα υπάρχει όριο για την Ελλάδα.

 

Αφενός το λέει το ίδιο το site:

Export countries we deliver to

Our FREE export delivery usually takes 7-10 days to the following countries

 

* Andorra

* Austria

* Belgium

* Cyprus

* Denmark

* England

* Finland

* France

* Germany

* Gibraltar

* Greece*

* Greenland

* Guernsey

* Iceland

* Ireland

* Italy

* Jersey

* Liechtenstein

* Luxembourg

* Malta

* Monaco

* Netherlands

* Northern Ireland

* Norway

* Portugal

* San Marino

* Scotland

* Spain

* Sweden

* Switzerland

* United Kingdom

* Vatican

* Wales

 

*Unfortunatly, we are unable to deliver items over £30 to Greece.

 

Εντάξει, το όριο δεν τηρείται πάντα (έχω παραγγείλει κι έχω λάβει αγαθά αξίας άνω των 50 λιρών) αλλά το αναφέρουν ρητά.

 

Αφεδύο, μου έχει συμβεί προσωπικά να παραγγείλω ένα box set αξίας 142,99 ευρώ και να μου ακυρώσουν την παραγγελία. Σημειωτέον δε ότι είμαι πελάτης του play.com από το 2002, με πάνω από 100 αγορές (κυρίως DVD αλλά και CD, βιβλίων).

 

Οπότε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μεταφορικα ποσο τα χρεωνουνε? ξερει κανεις? υπαρχει μαι τριλογια της ταινιας πουν ειναι region 2, αυτη δε θα εχει ελληνικους υποτιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τα μεταφορικα ποσο τα χρεωνουνε? ξερει κανεις? υπαρχει μαι τριλογια της ταινιας πουν ειναι region 2, αυτη δε θα εχει ελληνικους υποτιτλους?

 

Το ότι είναι Region 2 δεν σημαίνει ότι έχει ελληνικούς υπότιτλους. Εάν δεν το αναφέρει ρητά στο site, το πιο πιθανό είναι ότι δεν έχει.

 

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν στο play.com. Ό,τι και να παραγγείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...