Προς το περιεχόμενο

24mbps και αγορα νεου wifi modem/router over pstn


dtasop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα αναβαθμισα την συνδεση μου σε 24 mbps ( P-ote ote....) και ψαχνω για ενα modem-router wifi , μιας και προκειται για γραφειο.

 

Ειχα ενα linksys wag200g και ολο παπαριες μου εκανε.

 

Επειδη τα τρια pc που θα συνδεθουν επανω του κανουν απο απλο surfing μεχρι torrent dloads , ψαχνω κατι που να εχει οσο το δυνατον ομαλοτερο μοιρασμα bandwidth , και κατα 2ο να εχει 1000αρι hub

 

Κατα καιρους διαβασα οτι τα Zyxel εχουν απο τα ομαλοτερα μοιρασματα bandwidth . ενω τα linksys (παρολο π ειναι/ηταν θυγατρικη της sisco ) ολοι εχουν κατι κακο για να πουν....

 

Ειδα το ZYXEL PRESTIGE 660HW 802.11G , αλλα απο οτι διαβαζω και στο adslgr.com και αυτο δεν συγχρονιζεται απολυτα στην 24αρα....

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η zyxel ειναι μια πολυ καλη λυση, μπορεις ακομη να κρατησεις το wag200 και να το αναβαθμισεις σε firmware, εγω παντως για τετοιες λυσεις και ομαλη λειτουργια προτιμω τα draytek αν καταφερεις και τα βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αμφιβάλω αν βρεις router με 1000αρι hub πάνω του...

 

τι εννοείς οτι δεν συγχρονίζεται απόλυτα με την 24mbit το 660HW ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα αναβαθμισα την συνδεση μου σε 24 mbps ( P-ote ote....) και ψαχνω για ενα modem-router wifi , μιας και προκειται για γραφειο.

 

Ειχα ενα linksys wag200g και ολο παπαριες μου εκανε.

 

Επειδη τα τρια pc που θα συνδεθουν επανω του κανουν απο απλο surfing μεχρι torrent dloads , ψαχνω κατι που να εχει οσο το δυνατον ομαλοτερο μοιρασμα bandwidth , και κατα 2ο να εχει 1000αρι hub

 

Κατα καιρους διαβασα οτι τα Zyxel εχουν απο τα ομαλοτερα μοιρασματα bandwidth . ενω τα linksys (παρολο π ειναι/ηταν θυγατρικη της sisco ) ολοι εχουν κατι κακο για να πουν....

 

Ειδα το ZYXEL PRESTIGE 660HW 802.11G , αλλα απο οτι διαβαζω και στο adslgr.com και αυτο δεν συγχρονιζεται απολυτα στην 24αρα....

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

δεν υπαρχει δεν συγχρονιζει απολυτα,υπαρχει οτι σε περαξενες γραμμεες ειτε δεν συγχρονιζει ειτε εχει περισοτερες αποσυνδεσεις απο σιεμενσ και αλκατελ.με 1000 Switch δεν νομιζω να βρεις κατι σε νορμαλ λεφτα.το zyxel εχει καλο μοιρασμα με πολλα πραγματα.απο την αλλη μπορεις να βαλεις αυτο που 8α σου δωσουν και μετα να κανεις το linksys access point

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε τι σας ελεγα με την παλιογραμμη του οτε :

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 14485 kbps

Upstream Rate: 927 kbps

Downstream Margin: 9 db

Upstream Margin: 9 db

Downstream Line Attenuation: 23 db

Upstream Line Attenuation: 5 db

Downstream Transmit Power: 11 db

Upstream Transmit Power: 22 db

 

Η συνδεση ειναι 24mb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η σύνδεση είναι ΕΩΣ 24mbit...το οποίο σημαίνει ότι όσο πιο μακρυά είσαι από το dslam τόσο πιο χαμηλά θα συγχρονίζεις/κλειδώνεις...

 

κοινώς ότι router και να βάλεις πάνω κάτω στα ίδια θα είσαι

τώρα με τα 23db στο downstream line attenuation θα έπρεπε να είσαι πιο κοντά στα 19mbit...κάτι άλλο φταίει για αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε τι σας ελεγα με την παλιογραμμη του οτε :

 

 

Η συνδεση ειναι 24mb

 

μας δουελευετε ολοι.14 mbit δεν φτανουν?πριν λιγο καιρο ειχαμε ενα και τωρα 8ελουμε οπτικη ινα?ειναι εως 24 το εως σημαινει απο 1 εως 24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια μην μαλωνετε....:-D

Το util απτο adslgr.com μου λεει οτι και συ , δλδ 14mbs

 

ΑΛΛΑ αν κρινουμε απο το dload , και σε http , και σε torrent , και σε p2p , παραπεμπει σε 8 mbs

 

Ακουστε και το κυρυφαιο !

 

Περνω σημερα τηλεφωνο στο 121 για να ελεγχθει για βλαβη :

 

Γεια σας

Γεια σας

Σας τηλεφ για το γνωστο προβλημα

 

Απαντηση 1 : Φταιει η αποσταση

της εξηγω οτι εχω οπτικη επαφη με τον οτε , δλδ αποσταση <= 800 m

 

Απαντηση 2 : Εμ δεν ξερω θα παρετε στο 121 να σας κανουν ελεγχο την γραμμη

 

Ε καλα λεω....

 

Περνω σημερα κ μ λενε οτι ΚΑΤΑΡΧΗΝ ειμαι συνδεδεμενος στο dslam της Κομοτηνης , ΑΛΛΑ το αρχικο σημα ερχεται απο το κεντρο της θεσ/νικης , και μαλιστα λεει θα κανουνε πρωτα ελεγχο απο εκει και μετα αν ειναι θεμα καλωδιωσης θα ερθουν επιτοπου να δουνε.... Μου δωσανε και 3 τηλεφωνα , απο τα οποιοα φυσικα δεν απαντα κανενα : 2310-203799,361818,361819..

 

Να δουμε τι θα μου πουν οταν θα παω στο οτε εδω και θα ακυρωσω την αοριστου 24mbs

και θα την κανω 8αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...