Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Χατζηγιάννης.


_BASSstarlet_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το καινούριο τραγούδι που θα βγάλει ο Οτεγιάννης φημίζεται οτι θα είναι κλεμμένο από τους Typhus και συγκεκριμένα από το "Your savior cought drinking the piss of Apostles"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη , αλλα και μονο που μιλατε για αυτον του δινεται αξια ..

 

Πιστευω πως μερικα κομματια του ειναι αρκετα καλα αλλα μια φορα βγαζει καλο cd την αλλη δεν βγαζει....Ειναι οπως του κατσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι στο ΟΑΚΑ πήγαμε 18.000 άτομα που μας αρέσει να ακούμε Χατζηγιάννη και άτομα όλων των ηλικιών και Φυλων όχι μόνο κοριτσάκια είδα και άτομα 50 χρονών να φέρνουν τις οικογένειες τους και να το απολαμβάνουν και εκείνοι, τώρα για όσους λένε για κλεψιές και τέτοια πολύ λίγο με απασχολούν, αυτό είτε ζήλια είναι που ο καλλιτέχνης έχει τρομερά υψηλό φανατικό κοινό ή απλώς τα λέμε για να τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα για όσους λένε για κλεψιές και τέτοια πολύ λίγο με απασχολούν, αυτό είτε ζήλια είναι που ο καλλιτέχνης έχει τρομερά υψηλό φανατικό κοινό ή απλώς τα λέμε για να τα λέμε.

 

Να ζηλέψουμε που ένας ''καλλιτέχνης'' έχει τρομερά υψηλό αριθμό φαν? Για ποιο λόγο? Επειδή εμείς έχουμε μικρό? :rolleyes: Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω. Πολλοί έλληνες τραγουδιστές έχουν μεγάλη καριέρα (πολύ μεγαλύτερη του Μιχαλάκη) και ακόμα περισσότερους φαν αλλά κανείς δεν τους κατηγόρησε για τπτ. (Εφόσον φυσικά δεν άξιζαν να κατηγορηθούν για κάτι)...

 

Και φυσικά δεν τα λέμε για να τα λέμε. Τα λέμε μπας και καταλάβει αυτό το πλήθος των 18,000 ατόμων που πήγαν τα λέφτά του. Είμαι μαζί σου στο ότι διασκεδάσαν, και καλά κάναν. Απλά υπάρχει αυτή η ειδοποιός διαφορά. Άλλο ''Πήγα στην συναυλία του Χατζηγιάννη και διασκέδασα με τα τραγούδια του'' και άλλο ''Πήγα στην συναυλία του Χατζηγιάννη και διασκέδασα με τα τραγούδια άλλων που είπε...''

 

Κάτι ακόμα. Ποιος σας είπε ότι τα τραγούδια πρέπει ντέ και καλά να μιλάνε για αγάπες, έρωτες και λουλούδια? Υπάρχει κάποιο τραγούδι του Μιχαλάκη που δεν μιλάει για αυτό το θέμα? Γιατί? Διότι αυτό πουλάει. Αυτό θέλει να ακούσει 18,000 κόσμο. Αυτό ΔΕΝ είναι τέχνη. Αυτό είναι εμπορικοποίηση. Εκτός λοιπόν απο κλεμμένη και μονότονη μουσική έχει και έναν μόνιμα κλαψομουνι@ρικο στίχο. Συνδυασμός που σκοτώνει...

 

Κάντε ένα κόπο και ακούστε αυτό το τραγούδι σας παρακαλώ και δώστε ιδιαίτερη σημασία στον στίχο. Δεν είναι Χατζηγιάννης αλλά δεν υπόσχομαι ότι σε λίγα χρόνια δεν θα ακούσετε κάτι που του μοιάζει απο τον Μιχάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σας είπε ότι τα τραγούδια πρέπει ντέ και καλά να μιλάνε για αγάπες, έρωτες και λουλούδια? Υπάρχει κάποιο τραγούδι του Μιχαλάκη που δεν μιλάει για αυτό το θέμα? Γιατί? Διότι αυτό πουλάει. Αυτό θέλει να ακούσει 18,000 κόσμο. Αυτό ΔΕΝ είναι τέχνη. Αυτό είναι εμπορικοποίηση. Εκτός λοιπόν απο κλεμμένη και μονότονη μουσική έχει και έναν μόνιμα κλαψομουνι@ρικο στίχο. Συνδυασμός που σκοτώνει...

 

+1

Ουάου, πολύ χώσιμο... Πεστα δικιέ μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Ουάου, πολύ χώσιμο... Πεστα δικιέ μου!!

δεν σε κατάλαβα ποιο χώσιμο?αν ενοείς σε μένα, ποσός με ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων φίλε.......έχω μια γνώμη, ο Θεός ο ίδιος να προσπαθήσει δεν θα μου την αλλάξει........καταλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις ποιος μπορεί να μου πει μερικά κομμάτια του Χατζηγιάννη που είναι κλεμμένα.

Όχι πως δεν πιστεύω ότι δεν έχει κλέψει απλά θέλω να ακούσω και τα ξένα.

Είχα μείνει όταν άκουσα το άντεξα του Σάκη και κατάλαβα ότι ήτανε το Judas τον yngwie malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποοοοοοοοοοο ρε Vassassin μου φαίνεται το έχω χάση τελείως....

Θα φταίει που έχω ακούσει πολύ λίγες φορές το κομμάτι του ΟΤΕγιάννη ...

Γιατί για το sweet home αλίμονο.

 

Κανένα άλλο σας έρχεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταληθεια προσπαθω να καταλαβω τι κανετε μερικοι...Να αποδειξετε πως ο Μιχαλης ειναι απλα ενα παιδακι που τραγουδαει για παιδακια σε αγορια και κοριτσια που δεν ειναι ανω των 20 ετων ? Πως θα το κανετε αυτο οταν μεχρι τα 20 και κατι τα παιδακια διαμορφωνουν το στυλ τους με βαση ατομα σαν τον Μιχαλη ? Ξεκολατε, μυαλο δεν θα τους βαλετε εσεις αλλα ο χρονος αφου οταν πατησουν τα 25+ θα στρωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το θεμα εχει φτασει τις 20 σελιδες? Ημαρτον που λεει και ο Γεωργιου (αλλο νουμερο κι αυτος).

Βλεπω κατα καιρους θεματα για πραγματικους καλλιτεχνες και μαζευουν μετα βιας 3-4 ποστς.

Ποτε θα παψουμε να ασχολουμαστε περισσοτερο με αυτο που μας χαλαει και λιγοτερο με οτι πραγματικα αξιζει? Και απευθυνομαι με τη φραση αυτη σε εκεινους που εχουν επιγνωση της αξιας του Χατζηγιαννη. Γιατι για τους αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...