Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Χατζηγιάννης.


_BASSstarlet_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θυμάμαι μιά φορά που πέρασα έξω από ένα γήπεδο και ήταν μαζεμένα 1000δες μικρά κοριτσάκια και μου έκανε εντύπωση αλλά σχεδόν αμέσως κατάλαβα ποιός είχε συναυλία εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καπου πηρε το αυτι μου μια σωστη δηλωση καποιου για τον Χατζηγιαννη. Ακουω λεει τη φωνη του στο ραδιο και δεν ξερω αν διαφημιζει κινητο τηλεφωνο η αν ειναι καινουργιο τραγουδι :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το απόγευμα στη δουλειά ήμουν αναγκασμένος να ακούω ένα Αθηναϊκό χαζόσταθμο που επαναλάμβανε δύο-τρία τραγούδια του ακατονόμαστου κάθε μια ώρα! :fear: Τη τρέλα μου μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, πολύ κατώτερος του. Ο Νταλάρας είχε κι έναν Πανούση να τον κράζει. Δηλαδή ένας καλλιτέχνης επιπέδου Πανούση ασχολιόταν καθημερινά μαζί του. Με τον ακατονόμαστο δεν ασχολείται κανείς του χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κάθε νότα κάθε στίχος του,είναι η επιτομή της ακάματης πολυποικιλότητας που κινεί το σύμπαν.

 

 

 

 

 

 

κλαίωωωωω απο τα γέλια ....τέλειο ....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, πολύ κατώτερος του. Ο Νταλάρας είχε κι έναν Πανούση να τον κράζει. Δηλαδή ένας καλλιτέχνης επιπέδου Πανούση ασχολιόταν καθημερινά μαζί του. Με τον ακατονόμαστο δεν ασχολείται κανείς του χώρου.

 

Σωστός, δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι η μοντέρνα έκδοση του Νταλάρα.

 

Από που και ως που ;

 

Άσχετο,δεν ξέρω αλλά το βρήσκω πλέον εμετικό να κάνουμε αστειάκεια εις βάρος του Νταλάρα και όλο αυτό που έγινε μόδα από κάποιους να τον κρίνουν χωρίς να ξέρουν το συνολικό μέγεθος του μουσικού του έργου(δεν πάει στην Yin αυτό).

Δεν παύει να είναι ένας μεγάλος τραγουδιστής που πρόσφερε πολλά στην Ελληνική Μουσική (άσχετα εάν έπαψε να κάνει ότι έκανε παλιά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγω αυτό το θέμα για όποιον θέλει να συζητήσουμε σχετικά με τον εκπληκτικό αυτόν τραγουδιστή performer θείο βρέφος κλπ.

 

 

Νομίζω πως δεν είναι τυχαίο πως η συντριπτική πλειοψηφία των ραδιοφώνων παίζει ακατάπαυστα τραγούδια του Μιχάλη(ανατριχιάζω λέγοντας και μόνο το μικρό του..)

 

 

Κάθε νότα κάθε στίχος του,είναι η επιτομή της ακάματης πολυποικιλότητας που κινεί το σύμπαν.Είναι ωδή στον έρωτα και στις ανησυχίες του σύγχρονου ερωτευμένου νέου που μισοκλείνει τα μάτια όταν πιάνει το χέρι του αγαπημένου του και ονειρεύεται νύχτες ονειρεμένες.

 

Μπράβο στον ΟΤΕ που χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια,samples από τα τραγούδια του.1000 μπράβο στα βραβεία Αρίων που τον έχουν βραβεύσει πολλάκις.Τόσα κι'άλλα τόσα να του δώσουν.Το αξίζει.

 

Εχω βουρκώσει και τα χέρια μου τρέμουν...συνεχίστε εσείς.

 

 

Η συντριπτική πλειοψηφία των ραδιοφώνων τότε που το έθεσες το θεματάκι αλλά και επειδή μάλλον πλάκα έκανες και έλιωσα στο γέλιο, είναι σταθμοί που αναπαράγουν τραγούδια πρόσκαιρα χωρίς καμία ουσία και χρόνο, κάτι που ο Χατζηγιάννης είχε ως αξία παλιά, την ουσία και τραγούδια που έμειναν και φυσικά όπως και οι υπόλοιποι έκανε και αυτός το λάθος να πέσει στην παγίδα του "εμπορικού" ραδιοφώνου του εμπορικού cd έτσι και οι οπαδοί που έμειναν να τον ακούνε είναι μόνο κορίτσια και λίγα αγόρια που νομίζουν ότι ό,τι παίζει το ραδιόφωνο αξίζει πιο πολύ από κάθε άλλο. Αν κάθε νότα κάθε στίχος του,είναι η επιτομή της ακάματης πολυποικιλότητας που κινεί το σύμπαν και είναι ωδή στον έρωτα και στις ανησυχίες του σύγχρονου ερωτευμένου νέου που μισοκλείνει τα μάτια όταν πιάνει το χέρι του αγαπημένου του και ονειρεύεται νύχτες ονειρεμένες έχει να κάνει με την αστείρευτη αγάπη που του έχουν κάτι τρελά κοριτσάκια γιατί ο κύριος Μιχάλης (μην λιώσεις χαχα) όταν πήγε η φίλη μου να του εκφράσει τις ανησυχίες της και ότι την βοήθησε να ξεπεράσει πολλά με τα τραγούδια του αυτός γύρισε και της είπε πως δυστυχώς δεν έχει χρόνο...για άλλο πόνο; Ίσως! Πώς να αντέξει το γεγονός ότι από 'κει που ήταν ένας άξιος τραγουδιστής και καλλιτέχνης υπέπεσε σε ΟΤΕδες και ΚΟΣΜΟΤΕδες και δε συμμαζεύεται και μετά για να μας πείσει ότι είναι στρέιτ μας λένε για Ολυμπίου και Μακρυπούλια και πάλι δε συμμαζεύεται και LIVE CD κάθε χρόνο έτσι για να έχουμε λεφτά να μην ξεχνιόμαστε και ξανά δε συμμαζεύεται κλπ κλπ όργια. Συμμερίζομαι την αγάπη μερικών για τον Χατζηγιάννη αλλά η αλήθεια να λέγεται μη κοροιδεύομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...