Προς το περιεχόμενο

τί προτεινετε(καλυτερη αμερικανικη σειρα)


maraki3110

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ακριβεια,σου προτεινω να ΑΝΤΕΞΕΙΣ τα επομενα 5-6 επεισοδια τα οποια απλα οπως σ ειπα ειναι εισαγωγικα, σου γνωριζουν τους χαρακτηρες κλπ.Δε εχει τρομερη εξελιξη.Εχει να κανει αρχικα με θεματα επιβιωσης.Απο τα 8-9 επεισοδιο κ μετα,πιστευω θα κολλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τελειωσα το galactica σε 2 βδομαδες (η 3η σαιζον ειχε λιγο αργη αρχη για τα γουστα μου)

το niptuck σε 3 (4 σαιζον, τωρα τελειωσε η 5η)

τωρα ειναι να δω dexter, shield, the wire, the unit και καποια στιγμη το sopranos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δουλευεις? αφου ο ιδιος λες οτι δεν την εχεις δει,πως ξερεις οτι ειναι αισχρη?

σε πηρε τηλεφωνο ο λινκ και σου το ειπε? η και εσυ εισαι σαν το mega channel .... "δεν το ειδαμε το DVD,αλλα ξερουμε" που λεει και ο λαζοπουλος?

Όχι δεν σας δουλεύω και αυτές που λέω τις έχω δει και πολλές ακόμα αλλά δεν πιστεύω πως είναι τόσο καλές. Για το prison break ενώ αρχισε γαμάτα και η πρώτη και η δεύτερη ήταν καλές, η τρίτη άρχισα να τη βλέπω με όλη την καλή διάθεση αλλά έφτασε σε τέτοιο σημείο αθλιότητας που δεν άντεχα να χάνω χρόνο γι αυτήν.Υπάρχουν τόσες καλύτερες σειρές πλέον!

Ακόμα, η σειρά είχε αρχίσει με την προυπόθεση πως θα ήταν μια σεζον, οχι 15!Δηλαδή εσένα σου αρέσει το ίδιο η τρίτη με την πρώτη? Είναι το ίδιο καλογραμμένη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα, η σειρά είχε αρχίσει με την προυπόθεση πως θα ήταν μια σεζον, οχι 15!Δηλαδή εσένα σου αρέσει το ίδιο η τρίτη με την πρώτη? Είναι το ίδιο καλογραμμένη?

 

το οτι δεν ειχανε κανει επισημη αναφορα για αλλες σεζον,δεν θα πει οτι δεν ειχανε πλανο για 2η,3η και δεν ξερω και εγω ποσες σεζον.

οταν διαβαζω ενα βιβλιο,αν στις πρωτες σελιδες μου ειναι αδιαφορο,το σταματαω.αν ομως εχω διαβασει εστω το μισο,η το 1/3,μετα δεν το κοβω,γιατι δεν θελω να χασω την εξελιξη της ιστοριας,και γιατι θελω να μαθω το τελος ;) .το ιδιο ισχυει και για τις σειρες.τι ειδες δηλαδη εσυ?τον μαικλ να ξαναμπαινει φυλακη και τελος?και μην μου πεις οτι δεν σε ενδιαφερει τι θα γινει στο τελος....

επισης,αν σαν κριτηριο εχεις την καταπληκτικη πρωτη σεζον,τοτε ισως κανενας δεν πρεπει να ξαναδει αλλη σειρα,γιατι καμοια δεν πιανει την 1η και την 2η του prison ουτε στο ελαχιστο.

το οτι σε 1 σεζον με αριστα το 10 βαζω 9.5,δεν σημαινει οτι σε 1 σεζον - σειρα με αριστα το 10 βαζω 6,7 οτι δεν ειναι καλη. μιλας σαν να ειναι η 3η σεζον του 1,κατι και το οποιο δεν ισχυει ;)

επισης,ξεχνας οτι πολλες σειρες δεν ξεκινησαν καλα,αλλα στα επομενα επεισοδια σιγουρα σε εκαναν να αλλαξεις γνωμη.ετσι και η 3η του prison,που πανω απο τους μισους που κυκλοφορουν και ποσταρουν σε διαφορα φορουμ,τους εκαναν να αλλαξουν γνωμη τα τελευταια 4-5 τουλαχιστον τελευταια επεισοδια.

 

οχι,δεν γινετε να ειναι το ιδιο καλογραμμενη,ουτε να υπαρχει το ιδιο ακριβες σχεδιο αποδρασης,καθως στην 1η σεζον μπηκε μεσα ο μιχαλακης προετοιμασμενος,ενω στην σονα μπηκε κατα λαθος,καθως δεν ητανε μεσα στο προγραμμα.οποτε δεν περιμενα ακριβες σχεδιο προσεγγισης στον λετσερο,οπως εκανε με τον αμπρουτσι,ουτε και να γνωριζει τα μονοπατια της σονα,οπως τα γνωριζε στο φοξ ριβερ.

 

κανω τις συγκρισεις μου παντα,αλλα δεν αποτελει κριτηριο η συγκριση με μια αλλη σεζον η σειρα,ωστε να σταματησω να απολαμβανω αυτο που μ'αρεσει,εστω και λιγοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι δεν ειχανε κανει επισημη αναφορα για αλλες σεζον,δεν θα πει οτι δεν ειχανε πλανο για 2η,3η και δεν ξερω και εγω ποσες σεζον.

οταν διαβαζω ενα βιβλιο,αν στις πρωτες σελιδες μου ειναι αδιαφορο,το σταματαω.αν ομως εχω διαβασει εστω το μισο,η το 1/3,μετα δεν το κοβω,γιατι δεν θελω να χασω την εξελιξη της ιστοριας,και γιατι θελω να μαθω το τελος ;) .το ιδιο ισχυει και για τις σειρες.τι ειδες δηλαδη εσυ?τον μαικλ να ξαναμπαινει φυλακη και τελος?και μην μου πεις οτι δεν σε ενδιαφερει τι θα γινει στο τελος....

επισης,αν σαν κριτηριο εχεις την καταπληκτικη πρωτη σεζον,τοτε ισως κανενας δεν πρεπει να ξαναδει αλλη σειρα,γιατι καμοια δεν πιανει την 1η και την 2η του prison ουτε στο ελαχιστο.

το οτι σε 1 σεζον με αριστα το 10 βαζω 9.5,δεν σημαινει οτι σε 1 σεζον - σειρα με αριστα το 10 βαζω 6,7 οτι δεν ειναι καλη. μιλας σαν να ειναι η 3η σεζον του 1,κατι και το οποιο δεν ισχυει ;)

επισης,ξεχνας οτι πολλες σειρες δεν ξεκινησαν καλα,αλλα στα επομενα επεισοδια σιγουρα σε εκαναν να αλλαξεις γνωμη.ετσι και η 3η του prison,που πανω απο τους μισους που κυκλοφορουν και ποσταρουν σε διαφορα φορουμ,τους εκαναν να αλλαξουν γνωμη τα τελευταια 4-5 τουλαχιστον τελευταια επεισοδια.

 

Δηλάδη δεν κάνει η τρίτη σεζόν το ίδιο με την πρώτη? Ξανά το ίδιο μοτίβο? Και υποτίθεται προτίνουμε σειρές!Μην γράφεις τι γίνεται στην τρίτη σεζόν! Όσοι το είδαμε έστω και λίγο καταλαβαίνουμε τι θες να πεις! Όσο και για το 24 ο Kiefer Sutherland ήταν από τους αγαπημένους μου αλλά δεν με τράβηξε! Όπου η κατάσταση αρχίζει και γίνεται εξωπραγματική και οι ήρωες γίνονται υπερήρωες για να επιβιώσουν με χαλάει.Εγώ προτιμώ τους πιο αντιήρωες που είναι λίγο πιο πραγματικοί, πιο καταστραμένοι! Αποψή μου φυσικά ;)

Βάλε spoiler!

Και κάτι ακόμα ένα βιβλίο όπως είπες γράφεται εξ αρχής από την αρχή μέχρι το τέλος. Αν και μια σειρά θέλει να έχει την ίδια ποιότητα και γρφή ενός καλού βιβλίου πρέπει να ακολουθεί αυτό το σχέδιο.Δηλαδή να υπάρχει ένα πλάνο για τόσα επεισόδια, τωρά επειδή αυτή έπιασε εμπορικά και είπαν ας βγάλουμε και άλλα λεφτά κάνανε και τις υπόλοιπες.Μάλλον θα έπρεπε να είχαν διαφορετική συνταγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαω μονο για το prison break,οχι για το 24.

 

το να σταματησεις 1 σειρα που σου αρεσαν τα πρωτα 44 επεισοδια,για 3-4-5 μετρια της 3ης σεζον,το θεωρω υπερβολη.οπως και να χαρακτηριζεις μια ολοκληρη 3η σεζον αισχρη,(το βλεπουν και αλλοι αυτο και πιθανος να σχηματισουν λανθασμενες εντυπωσεις για την σειρα),εχωντας δει μονο λιγα απο τα πρωτα επεισοδια οπως λες.να ητανε μαπα η 3η και η 4η οκ,να το καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαω μονο για το prison break,οχι για το 24.

 

το να σταματησεις 1 σειρα που σου αρεσαν τα πρωτα 44 επεισοδια,για 3-4-5 μετρια της 3ης σεζον,το θεωρω υπερβολη.οπως και να χαρακτηριζεις μια ολοκληρη 3η σεζον αισχρη,(το βλεπουν και αλλοι αυτο και πιθανος να σχηματισουν λανθασμενες εντυπωσεις για την σειρα),εχωντας δει μονο λιγα απο τα πρωτα επεισοδια οπως λες.να ητανε μαπα η 3η και η 4η οκ,να το καταλαβω.

 

Καλά ρε συ την αποψή μου λέω. Δεν προιδεάζω κανένα. Δηλάδη όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου τελείωσε, μήπως έχεις μετοχές στην σειρά?;)

Εγώ πιστέυω πως σαν σειρά άρχισε γαμάτα αλλά απογοητεύθηκα και δεν θα τη συνεχίσω.Όπως και το heroes!Μου σπασε τα νέυρα :devil:

Ενώ το dexter και το weeds εξελίχθηκαν άψογα όπως και το house που το τελειώνω τώρα!Το ίδιο επίπεδο σε όλες τις σεζόν!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε μου,( :-)) αλλο σου ειπα εγω.ειπα απλα πως μπορεις να κρινεις μια σειρα απο 2-3 επεισοδια που ειδες,και την σταματησες.να εβλεπες ολοκληρο τον 3ο κυκλο και να μην σου αρεσε,οκ,αλλα απο 2-3 επεισοδια?

 

ΥΓ.το ντεξτερ βγαλτο απ'εξω,ειναι μολις μιση σεζον σειρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε μου,( :-)) αλλο σου ειπα εγω.ειπα απλα πως μπορεις να κρινεις μια σειρα απο 2-3 επεισοδια που ειδες,και την σταματησες.να εβλεπες ολοκληρο τον 3ο κυκλο και να μην σου αρεσε,οκ,αλλα απο 2-3 επεισοδια?

 

ΥΓ.το ντεξτερ βγαλτο απ'εξω,ειναι μολις μιση σεζον σειρα....

 

τι λες???

Πρώτα απ όλα δεν είμαι αγαπητός αλλά αγαπητή. To dexter είναι σειρά των 2 σεζόν και συνεχίζεται. Και τέλος θα μουν πολύ ανώμαλο αν αφού έβλεπα τα πρώτα επεισόδια από την τρίτη σεζόν και δεν μ άρεσαν να συνέχιζα!Αφού τελείωσε δεν είναι πλέον καλό!Τι να κάνουμε?

Α! και για να επανέλθω στο αρχικό θέμα, πολύ καλό είναι και και το married with children, κλασικότατο, όπως και το simpsons (δεν το χω δει όλο, αλλά αρκετά επεισόδια) και το pinky and the brain! Και δύο που παίζουν φετινά το dirty sexy money και το moonlight (με βρυκόλακες) :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει που το λες και καμαρωνεις ....

2 .... σεζον "ΓΕΜΑΤΕΣ" ε? γιατι εγω σε καθε κυκλο ειδα μονο 10-12 επεισοδια.αρα το 2 σεζον...δεν κολαει.πες καλυτερα 24 επεισοδια.

 

married with children, κλασικότατο, όπως και το simpsons (δεν το χω δει όλο, αλλά αρκετά επεισόδια) και το pinky and the brain!

μαλλον εισαι πιτσιρικα,οποτε δεν εχει νοημα η κουβεντα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει που το λες και καμαρωνεις ....

2 .... σεζον "ΓΕΜΑΤΕΣ" ε? γιατι εγω σε καθε κυκλο ειδα μονο 10-12 επεισοδια.αρα το 2 σεζον...δεν κολαει.πες καλυτερα 24 επεισοδια.

 

Ρε φίλε συγγνώμη κιόλας αλλά εσύ κρίνεις αν είναι καλή μια σειρά από το μέγεθός της? Προσωπικά θεωρώ το Dexter καλύτερο από το PB ακόμα και αν για το PB έγινε περισσότερος ντόρος. Θα προτιμούσα να τελειώσει η σειρά όταν ακόμα οι σεναριογράφοι το χαν παρά τώρα που το τράβηξαν και την υποβάθμισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει που το λες και καμαρωνεις ....

2 .... σεζον "ΓΕΜΑΤΕΣ" ε? γιατι εγω σε καθε κυκλο ειδα μονο 10-12 επεισοδια.αρα το 2 σεζον...δεν κολαει.πες καλυτερα 24 επεισοδια.

 

 

μαλλον εισαι πιτσιρικα,οποτε δεν εχει νοημα η κουβεντα μας.

 

τι??? Ειμαι 25 χρονών αλλά και 12 να ήταν δεν έχει καμία σημασία.Μάλλον εσύ είσαι πιτσιρίκος γιατι δεν δέχεσαι άλλη άποψη!Δικαιωμά σου να σου αρέσει και να λες ότι θέλεις αλλά και το ίδιο ισχύει για μένα. :mad:

Και ο αριθμός των επεισοδίων της κάθε σεζόν δεν παίζει ρόλο κανένα.Αν θα είναι 6 ή 10 ή 15 ή 35!

Η ερώτηση του θέματος νομίζω πως ήταν ποια σειρά προτίνετε.Εγώ απάντησα και έδωσα την γνώμη μου, τώρα αν εσύ θεωρείς ότι επειδή έχεις 25000 μηνύματα είσαι πιο σωστός από μένα που χω 50, νομίζω ότι μια βόλτα στο forum αποδικνύει πως αυτό δεν είναι νόμος. B)

PS. Άλλη κορυφαία σειρά αλλά δεν πολυκυκλοφορεί Lucy the daughter of the devil, animation και αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε συγγνώμη κιόλας αλλά εσύ κρίνεις αν είναι καλή μια σειρά από το μέγεθός της? Προσωπικά θεωρώ το Dexter καλύτερο από το PB ακόμα και αν για το PB έγινε περισσότερος ντόρος. Θα προτιμούσα να τελειώσει η σειρά όταν ακόμα οι σεναριογράφοι το χαν παρά τώρα που το τράβηξαν και την υποβάθμισαν.

 

διαβαζε λιγο πιο προσεκτικα πριν απαντησεις αν θες :-) .

δεν ειπα οτι δεν ειναι πολυ καλη σειρα το Dexter,(βρες ποστ δικο μου που να λεω κατι τετοιο,και δεν ξαναμπαινω στο φορουμ ;) ).

απλα συγκρινε σειρες ετων με το dexter,μια σειρα λιγων επεισοδιων μεχρι στιγμης,με δεδομενο,οτι μια σειρα μολις 20 επεισοδιων,ειναι σχεδον αδυνατο να κανει "κοιλια",η να το βαρεθεις.

 

και αναφερθηκα εδω

Ενώ το dexter και το weeds εξελίχθηκαν άψογα ....Το ίδιο επίπεδο σε όλες τις σεζόν!

 

το λεει λες και το ντεξτερ,(το οποιο βλεπω και εγω και μου αρεσει πολυ),ειναι 25 επεισοδια καθε σεζον.ειναι πολυ λιγα τα επειδοσια για να μιλησουμε ακομα για σταθεροτητα και ιδιο επιπεδο σε καθε σεζον,με δεδομενο οτι η καθε σεζον του ειναι μιση.για μενα μετα την 4η-5η θα μπορω να κρινω.(αν συνεχισουνε να βγαζουνε 12 επεισοδια βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αν εσύ θεωρείς ότι επειδή έχεις 25000 μηνύματα είσαι πιο σωστός από μένα που χω 50, νομίζω ότι μια βόλτα στο forum αποδικνύει πως αυτό δεν είναι νόμος. B)

 

κλασικες @@λογιες,οταν ξεμενουμε απο επιχειρηματα ;)

 

ΥΓ.δεν μιλας με τον μπουγα.μιλας με τον αδερφο του,με μολις 300 ποστ στο φορουμ ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικες @@λογιες,οταν ξεμενουμε απο επιχειρηματα ;)

 

ΥΓ.δεν μιλας με τον μπουγα.μιλας με τον αδερφο του,με μολις 300 ποστ στο φορουμ ;) .

 

Καλά όποιος διαβασει τη συζήτηση καταλαβαίνει ποιος έχει επιχειρήματα.

Αν θες συζήτηση ή να την πεις σε κανένα μπες σε κανένα imrc, ή όπου νομίζεις να τα χωσεις να ηρεμήσεις.

Η κοπέλα έκανε μια ερώτηση και απαντάμε. Σ αρέσει δεν σ αρέσει έτσι γίνεται. Δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό δεν μπορώ να σε πείσω και ούτε θα μπω στη διαδικασία.

Άλλη σειρά που λέει φετινή, στυλ csi και law and order είναι το women's murder club.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...