Προς το περιεχόμενο

τί προτεινετε(καλυτερη αμερικανικη σειρα)


maraki3110

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλαω μονο για το prison break,οχι για το 24.

 

το να σταματησεις 1 σειρα που σου αρεσαν τα πρωτα 44 επεισοδια,για 3-4-5 μετρια της 3ης σεζον,το θεωρω υπερβολη.οπως και να χαρακτηριζεις μια ολοκληρη 3η σεζον αισχρη,(το βλεπουν και αλλοι αυτο και πιθανος να σχηματισουν λανθασμενες εντυπωσεις για την σειρα),εχωντας δει μονο λιγα απο τα πρωτα επεισοδια οπως λες.να ητανε μαπα η 3η και η 4η οκ,να το καταλαβω.

 

συμφωνω

οπως και αν η 3η season του 24 η του prison break ηταν η 1η τους θα λεγανε ολοι τα καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό δεν μπορώ να σε πείσω και ούτε θα μπω στη διαδικασία.

Άλλη σειρά που λέει φετινή, στυλ csi και law and order είναι το women's murder club.

 

1ον)αν διαβασες ολες τις σελιδες,με ολα τα παιδια κανουμε μια πολυ ωραια κουβεντα,οπως και σε ολα τα τοπικ.με τις διαφωνιες μας βεβαια.η κουβεντα απ'οτι φαινετε ισχυει για ολους εκτος απο σενα.μαλλον θελεις μονολογο.

 

2ον)οταν γραφεις "δεν την εχω δει αλλα ειναι αισχρη

 

το Prison Break μόνο πρώτη και δευτερη περίοδο η τριτη είναι αισχρή,

 

τι περιμενεις να σου απαντησω? και σου ξαναεγραψα παραπανω,μου θυμισες το mega channel, "δεν το ειδαμε το DVD,αλλα ξερουμε τι δειχνει μεσα".

 

παντα φιλικα μιλαμε,μην παρεξηγησε.θα ητανε τουλαχιστον βαρετο,να συμφωνουσαμε ολοι σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν καταλαβαίνεις τίποτα έτσι. :eek:

Εσύ θες μονόλογο.Εγώ δεν προσπάθησα να σε πείσω ότι είναι καλό ή κακό το pb. Είπα την αποψή μου ότι δεν μ αρέσει η τρίτη περίοδος. Είδα κάποια επεισόδια και τελείωσε δεν με τραβάει. Υπάρχουν και καλύτερα.

Εσύ πιστέυεις το αντίθετο.Σεβαστό!Αποψή σου!

Κατάλαβες????

Δεν καταλαβαίνω γιατί το παίρνεις τόσο πατριωτικά? Για να χεις το τελευταίο μήνυμα εσύ!Πάρτο!έλεος πια!

 

PS Και το Futurama είναι αρκετά καλό!Άλλα δεν έχω δει όλα τα επεισόδια οπότε σύμφωνα με τον προλαλήσα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη!Επειδή έχει δει τόσες πολλές σειρές και μπορεί να συγκρίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικό μήνυμα απο BOUGAS

μαρεσει που το λες και καμαρωνεις ....

2 .... σεζον "ΓΕΜΑΤΕΣ" ε? γιατι εγω σε καθε κυκλο ειδα μονο 10-12 επεισοδια.αρα το 2 σεζον...δεν κολαει.πες καλυτερα 24 επεισοδια.

 

το λεει λες και το ντεξτερ,(το οποιο βλεπω και εγω και μου αρεσει πολυ),ειναι 25 επεισοδια καθε σεζον.ειναι πολυ λιγα τα επειδοσια για να μιλησουμε ακομα για σταθεροτητα και ιδιο επιπεδο σε καθε σεζον,με δεδομενο οτι η καθε σεζον του ειναι μιση.για μενα μετα την 4η-5η θα μπορω να κρινω.(αν συνεχισουνε να βγαζουνε 12 επεισοδια βεβαια

 

Το DEXTER ειναι κ μια ωρα ομως το επεισοδειο,αμα ηταν κ αυτο 40λεπτο θα ειχε 18,κοντα 20 επεισοδεια..δεν εχει νοημα αν μια σειρα ειναι μιση ή μια ωρα ομως,για να εχεις αποψη για το αν κυλαει καλα η σεζον κτλ..οπως ειπε κ ενας φιλος πρν,δεν κρινεις μια σειρα επειδη δεν εχει τοσα επεισοδεια οσα κ μια αλλη...νταξ,αμα ειναι κ εχουν παιχτει 3 επεισοδεια απο τη μια κ 3 σεζον η αλλη πασο,δεν στεκει..αλλα DEXTER εχει 2 σεζον ΓΕΜΑΤΕΣ,αρεσει δεν αρεσει!!!ελπιζω να μην πανε 4-5 σεζον τον favourite neighbour killer μας,κ το ξεφτυλισουν οπως καναν στο πρισον-θεος σχωρεστο-μπρεηκ(κ personal opinion,εκει που εκλασε ο DEXTER,εφτυσε μετα κ φυτρωσε το πρισον)..Ontopic τωρα,ανακαλυψα επιτελους το ΑLIAS κ ειναι γαμω..ειχα δει λιγο παλια αλλα δεν ειχα δωσει τοση σημασια,αλλα μετραει πολυ τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Emilie αν μπορείς πες ένα-δυο λόγια παραπάνω για το Women's Murder Club. (δεν έχω δει CSI παρά λίγα επεισόδια, ούτε Law and Order)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ το ξεφτυλισουν οπως καναν στο πρισον-θεος σχωρεστο-μπρεηκ(κ personal opinion,εκει που εκλασε ο DEXTER,εφτυσε μετα κ φυτρωσε το πρισον).

 

ερχετε η stasi,περιμενε.... :-D

 

στο ψαξιμο ειμαι,θυμαμε κατι παλια καλα ποστ σου :lol:

 

θα σε φτιαξω τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Emilie αν μπορείς πες ένα-δυο λόγια παραπάνω για το Women's Murder Club. (δεν έχω δει CSI παρά λίγα επεισόδια, ούτε Law and Order)

Βασικά έχουν βγει καμια δεκαριά επεισόδια μόνο και μετά από την απεργία των σεναριογράφων δεν ξέρω πότε θα βγουν τα νέα.

Είναι αρκετά γυναικοκρατούμενη σειρά. Είναι 3 τύπισσες αρχικά που γίνονται 4, μια μπατσίνα (η οποία έπαιζε σε κάποια φάση στο law and order), μια δικηγόρος, μια ιατροδικαστής και μια δημοσιογράφος. Παίζει πολύ στο στυλ των αυτοτελών επεισοδίων αλλά παράλληλα ξετυλίγονται και μεγαλύτερες ιστορίες.

Κάθε επεισόδιο αποτελεί και μια διαφορετική υπόθεση αστυνομικής φύσεως.

Εμένα μ άρεσε αρκετά γιατί ήταν πολύ γυναικοκρατούμενο, όχι μόνο στα θύματα όπως οι άλλες σειρές αλλά και στους θύτες και τους τιμωρούς.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προτείνω κι εγώ στο δημιουργό του thread μιας και του άρεσαν πολύ τα Friends, η πλησιέστερη σε friends λογικής σειρά είναι το How i met your mother, τα σπάει, 3 σεζόν, σε 2 μέρες το πολύ βλέπονται μονορούφι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ευχαριστώ Emilie :-). Έλεγα να την τσεκάρω, αλλά μάλλον δεν είναι για μένα τελικά.

 

Αν ψάχνετε κάτι κοντά στα Friends, τότε το Seinfeld είναι μονόδρομος. Παλιό αλλά εξαιρετικότατο (και πηγή έμπνευσης για τα Friends). (σημείωση: Στη 2η season ξεκινάει το καλό ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω τρεις πρόσφατες σειρές που τις θεωρώ εξαιρετικές:

 

1. The shield. Αστυνομική, δράσης.

2. The wire. Αστυνομική, σκέψης.

3. Battlestar Galactica. Επιστημονικής φαντασίας.

 

Και από παλαιότερες το Babylon 5 (το οποίο πρέπει να το δει κανείς απαραίτητα με χρονολογική σειρά γιατί έχει μια μεγάλη ιστορία που διαρκεί 5 χρονιές!).

 

Συμπληρώνω ότι από τα παραπάνω το wire έχει μιά ιστορία ανά έτος (όπως το 24), ενώ τα άλλα (shield, Galactica) έχουν μια ιστορία γενικώς και πρόκειται μάλλον να τελειώσουν φέτος και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω τρεις πρόσφατες σειρές που τις θεωρώ εξαιρετικές:

 

1. The shield. Αστυνομική, δράσης.

2. The wire. Αστυνομική, σκέψης.

3. Battlestar Galactica. Επιστημονικής φαντασίας.

 

Και από παλαιότερες το Babylon 5 (το οποίο πρέπει να το δει κανείς απαραίτητα με χρονολογική σειρά γιατί έχει μια μεγάλη ιστορία που διαρκεί 5 χρονιές!).

 

Συμπληρώνω ότι από τα παραπάνω το wire έχει μιά ιστορία ανά έτος (όπως το 24), ενώ τα άλλα (shield, Galactica) έχουν μια ιστορία γενικώς και πρόκειται μάλλον να τελειώσουν φέτος και τα δύο.

 

Το the shield έχει να κάνει με βρώμικους μπάτσους ή καμία σχέση? Και πόσες σεζόν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Emilie :-). Έλεγα να την τσεκάρω, αλλά μάλλον δεν είναι για μένα τελικά.

 

Αν ψάχνετε κάτι κοντά στα Friends, τότε το Seinfeld είναι μονόδρομος. Παλιό αλλά εξαιρετικότατο (και πηγή έμπνευσης για τα Friends). (σημείωση: Στη 2η season ξεκινάει το καλό ;) )

 

Δεν κάνει τίποτα!Το seinfeld δηλαδή αξίζει?πόσες σεζόν είναι?Αν μπορείς πες δυο λογάκια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...