Προς το περιεχόμενο

Μαγκιες το E-SHOP!!!


lary7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν φταιει το eshop αλλα ειναι προιόντα της ASROCK που εισάγονται ετσι. Πουλανε μητρική με ανεβασμενο επεξεργαστη απο αυτους, και μαλιστα ποιο ακριβα απο οτι τα εξαρτηματα χωρις το OC.

 

πχ α)http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528397

Εδω εχουν τον Ε2140, με το γνωστο κολπο με το αλουμινοχαρτο τον ανεβαζουν στα 2.13GhZ-fsb στα 1066

 

πχ β)http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528388

εδω ανεβάζουν τον επεξεργαστη στα 1066 και μαλλον το FSB στα 120MHz απο τα 100, συνολικα πάει στα 2.66

 

 

PS: πουλάω το συστημα μου ( που ειναι πανομοιότυπο με eshop)

100e χωρις OC

120e με OC sta 2.13

140e με OC στα 2.66

160e με OC στα 2.66 και αγιασμενο απο την ενορια μου:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ, το άλλο?

"Για να είναι η εγγύηση εν ισχύ δεν πρέπει ο επεξεργαστής να αποσπαστεί απο την μητρική." !

 

Δηλαδή αν θελήσω τον επεξεργαστή να τον βάλω σε άλλη motherboard παυει να καλύπτεται απ' την εγγύηση της intel?

 

Έχω παρατηρήσει επίσης ότι τους tray τους δίνει με 1χρόνο εγγύηση (σε αντίθεση με τα 3 στους box), ενώ άλλα καταστήματα δίνουν 3χρόνια για όλους.

Τελικά η αντιπροσωπεία της Intel τί ρόλο παίζει?

Μπορεί το κάθε κατάστημα να προσαρμόζει τους όρους και τις εγγυήσεις ενός συγκεκριμένου προιόντος όπως θέλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερά πράγματα, δυστυχώς από ένα τέτοιο σε απήχηση κατάστημα, τελικά όποιος είναι πρώτος κάποια στιγμή σκαρτεύει για να σκάσει μύτη άλλος που θα πάει μπροστά κ.ο.κ.

 

(αυτά σε μία ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ αγορά....όπως των υπολογιστών)

 

αρκεί ο καταναλωτής να ενημερώνεται να βλέπει και να πράττει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλανε μητρική με ανεωασμενο επεξεργαστη απο αυτους, και μαλιστα ποιο ακριβα απο οτι τα εξαρτηματα χωρις το OC

 

Η διαφορά στην τιμή δεν νομίζω να είναι λόγω OC αλλά προφανώς λόγω διαφορετικής μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική είναι ότι σου πουλάει το μηχάνημα με εγγύηση (όχι πως αν το κάνεις εσύ θα καέι αλλά λέμε τώρα) + ότι "και καλά" εγγυούνται πως το pc δεν θα κολλάει.

 

(Το ίδιο γίνεται από πάρα πολλούς κατασκευαστές καρτών γραφικών....μερικοί βάζουν καλύτερες μνήμες (ο σωστός τρόπος) μερικοί όμως απλώς τις υπερχρονίζουν)

 

Πάντως καλά έκανες και το ανέφερες γιατί έχει να μπερδευτεί πολύς κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος τους είναι που δεν γράφουν ξεκάθαρα τι ακριβώς κάνουν και τι ακριβώς πουλάνε. Αν για παράδειγμα έφτιαχναν μία κατηγορία "o/c" και ο άλλος ήξερε τι είναι αυτό και ότι ίσως δεν είναι καμιά μοναδική ευκαιρία, δεν θα είχα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS: πουλάω το συστημα μου ( που ειναι πανομοιότυπο με eshop)

 

160e με OC στα 2.66 και αγιασμενο απο την ενορια μου:-)

 

Καλά μιλάμε θα κάνει 'παπαδες' ένα τέτοιο μηχάνημα. Αν του τάξεις και λαμπάδα παίζει crysis σε very high?

160ε καλα το δίνεις...Ενδιαφέρομαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε προς θεού , οι τύποι είναι Pro στο o/C. Κάτσε υπολόγισε τα πόσο έχει ο επεξεργαστής και η μητρική σαν ξεχωριστά προϊόντα , + δεν σου δίνουν και την μαμά ψήκτρα. Ελεος δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τί θα καταλάβουν στο e-shop αν βγάλουν μερικές χιλιάδες ευρώ παραπάνω πιάνοντας κορόιδα μερικούς ανυποψίαστους; Αξίζει αυτό το διασυρμό του ονόματός τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λέτε ό,τι θέλετε. Έτσι έρχονται από την εταιρεία. Ρίξτε μια ματιά εδώ --> http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=775, στην περιοχή που λέει "CPU Bundled Series"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...