Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: απεριόριστες κλήσεις από το κινητό τηλέφωνο με κόστος 100 δολάρια το μήνα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την αίσθηση οτι υπήρχε και πακέτο που χρεωνόσουν ανάλογα με το πόσο χρόνο έχεις ανοικτό την συσκευή σου, άσχετα αν μιλάς ή οχι... Πάντος είναι μια αρχη για να πέσουν οι τιμές πιο χαμηλά, 50? είναι μια χαρα πάντος (αν φτασει ποτέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά με μία ανεπτυγνένη ευρυζωνικότητα εκει γύρω και με κάποιους voip χρήστες, που συνεχώς αυξάνονται, το "τζάμπα" ίντερνετ->κλήσεις είναι πολύ κοντά τους.. Έτσι φαντάζομαι προσπαθούν να προσελκύσουν περισσότερους χρήστες τώρα που προλαβαίνουν..

 

Μακάρι να την δούν αλλιώς και οι δικοί μας γιατί για 550min εδώ(μέγαλύτερο δυνατό πακέτο), ναι μεν έχουν πάγιο ~50+ αλλα μαζί με φ.π.α., λίγη παραπάνω ώρα, κάνα μήνυμα και κάνα data κατεβασμένο με το ζόρι κρατιέται στα ~120 μ.ο. :|

Άν δεν υπήρχε και το ίντερνετ skype/msn κτλ.. κλάφτα χαράλαμπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβενω γιατι καποιος που εκμεταλλεύεται στο επακρο ενα πακετο (το οποιο το εχει πληρωσει, δεν ειναι δωρεαν) να θεωρειται γιδι??? και να μην θεωρειται αυτος που την εχει αγορασει και δεν την εκμεταλευεται σωστα... π.χ. εχω adsl και ειμαι συνεχεια μεσα στο internet κατεβαζω κατεβαζω....εστω οτι το κανουν ολοι αυτο...τι φταιω εγω αν η εκαστοτε εταιρεια δεν ειναι σε θεση να μου προσφερει αυτο που μου πουλησε? φυσικα οχι... το non stop το αγορασα γιατι ειναι απεριοριστο...τι πιο απλο... αν δεν το αντεχει το δικτυο σου απλα δεν κανεις μια τετοια προσφορα ή την περιοριζεις σε καποιον αριθμο πακετων...

 

Το πρόβλημα δεν είναι να εκμεταλλεύεσαι ένα πακέτο στο έπακρο επειδή το έχεις ανάγκη. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν ο καταναλωτής ανάγει σε αυτοσκοπό να χρησιμοποιήσει στο έπακρο αυτό που έχει πληρώσει.

 

Τόσο τα δίκτυα κινητής, όσο και τα δίκτυα internet προσφέρουν αυτές τις ταχύτητες που προσφέρουν επειδή σταστιστικά, οι χρήστες δεν έχουν ανάγκη να τα χρησιμοποιούν στο 100% και δεν το κάνουν. Αν το κάνουν, τότε τα δίκτυα γονατίζουν και δεν έχει κανένας υπηρεσία, ούτε αυτός που το χρειάζεται, ούτε αυτός που το κάνει κατάχρηση λόγω εγωισμού. Η εναλλακτική είναι να προσφέρουν πολύ χαμηλές ταχύτητες, σχετικά, σε λίγους χρήστες και να είναι όλα εγγυημένα. 'Η να τιμολογήσουν πανάκριβα και κλιμακωτά τις ταχύτητες ώστε να σπρώξουν τους χρήστες προς την επιλογή χαμηλότερης ταχύτητας.

 

Νομίζω πως είναι προτιμότερη η σημερινή κατάσταση λοιπόν. Σημφωνώ λοιπόν πως όσοι κάνουν κατάχρηση μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν τα χρήματα που πληρώνουν και για κανένα άλλο λόγο, είναι "γίδια". Τρανό παράδειγμα αυτοί που άφηναν ανοιχτή τη γραμμή στο non-stop έτσι για πλάκα με αποτέλεσμα φυσικά να φτάσουμε στις εναλλακτικές επιλογές που περιέγραψα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...