Προς το περιεχόμενο

Gears of War 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

E ναι στον άρχοντα της κόπιας τι να του πουν τα εξώφυλλα :lol:

 

οχι δεν το ειπα για αυτο :-D

 

αλλα ρε παιδακι μου εδω δεν μας εχουν δειξει εστω και ενα screenshot να δουμε,τα εξωφυλλα μας μαραναν?

ειναι σαν να εισαι σε εστιατοριο.πεθαινεις της πεινας,και ο αλλος σε ρωταει τι θα πιεις :lol:

 

ενα screenshot.2 ωρες ψαχνω,αλλα τιποτα :o

 

edit: ειδα το βιντεακι,αυτος ο κυβος τι βλακεια ητανε? τετιους εχθρους μπουλιδες θα εχουνε? berserker σε κυβο knor?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
E ναι στον άρχοντα της κόπιας τι να του πουν τα εξώφυλλα :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πάντως έμεινα μ@λ@κ@ς με τα fluid...

Μακράν ότι πιο ρεαλιστικό έχω δει ποτέ σε νερό... omg...

Το fully destructible enviroment κάπου με προβληματίζει.. αν είναι να καταστρέφεις το πάτωμα και μετά ώς δια μαγείας οι βέργες (χρυσά θεμέλια) να μην καταστρέφονται ώστε να πέσεις 1 επίπεδο κάτω... είναι κάπως..

Όπως και να έχει αναμένεται ένα καταπληκτικό παιχνίδι...

Άντε να δικαιολογήσω κ άλλο την αγορά του 360 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: ειδα το βιντεακι,αυτος ο κυβος τι βλακεια ητανε? τετιους εχθρους μπουλιδες θα εχουνε? berserker σε κυβο knor?

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χΑΧΑχΑχαχαΧΑχΑ

Να'σαι καλά...

χΧαχΑΧΑχαχαΧΑ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο κανα εξαμηνο/9μηνο χρονο θες να σου πω εγω; Λες να παθουν κανα στερητικο συνδρομο αμα το παιξουν αργοτερα; :lol:

 

Παντως οτι θα το παιξουν αυτο ειναι το μονο σιγουρο.. Και προφανως με διπλασια frames και με extra content οπως το 1 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο κανα εξαμηνο/9μηνο χρονο θες να σου πω εγω; Λες να παθουν κανα στερητικο συνδρομο αμα το παιξουν αργοτερα; :lol:

Τα περισσότερα games, καλώς ή κακώς, άπαξ και χάσουν την φρεσκάδα τους...που και πάλι το gears έχει αποδείξει ότι αντέχει στον χρόνο, απλά χάνεται η αρχική επαφή και έκπληξη του καινούριου.

Για το bold : έτσι που το γράφεις θα νομίσει κανείς πως μιλάμε για διαφορά κυκλοφορίας 1-2 εβδομάδων. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Στο pc βγαίνει για την "αρπαχτή" (προσοχή, σε εισαγωγικά το έχω), όπως έχει γίνει με πολλά exclusives του xbox έως τώρα.

Ε, δεν πειράζει καθόλου νομίζεις εσύ;;

 

Παντως οτι θα το παιξουν αυτο ειναι το μονο σιγουρο.. Και προφανως με διπλασια frames και με extra content οπως το 1 ;)
Διπλάσια frames από την στιγμή που θα παίζει όπως το 1ο Gears στο 360 δεν με απασχολεί. Ε, το extra content είναι η "παρηγοριά στον άρρωστο" θα έλεγα.;)

 

Στα περί της ανακοίνωσης :

Γενικά, ψιλοφοβόμουν μην δούμε απλά μια βελτιωμένη έκδοση του 1. Με τις νέες δυνατότητες που βλέπω όμως να προσθέτουν στην Unreal Engine, απλά WOW!!

Πιστέυω θα δικαιώσει προσδοκίες και θα ΚΑΟΥΜΕ σε 9 μηνάκια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα games, καλώς ή κακώς, άπαξ και χάσουν την φρεσκάδα τους...που και πάλι το gears έχει αποδείξει ότι αντέχει στον χρόνο, απλά χάνεται η αρχική επαφή και έκπληξη του καινούριου.

Για το bold : έτσι που το γράφεις θα νομίσει κανείς πως μιλάμε για διαφορά κυκλοφορίας 1-2 εβδομάδων. Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Στο pc βγαίνει για την "αρπαχτή" (προσοχή, σε εισαγωγικά το έχω), όπως έχει γίνει με πολλά exclusives του xbox έως τώρα.

Ε, δεν πειράζει καθόλου νομίζεις εσύ;;

 

Διπλάσια frames από την στιγμή που θα παίζει όπως το 1ο Gears στο 360 δεν με απασχολεί. Ε, το extra content είναι η "παρηγοριά στον άρρωστο" θα έλεγα.;)

 

Στα περί της ανακοίνωσης :

Γενικά, ψιλοφοβόμουν μην δούμε απλά μια βελτιωμένη έκδοση του 1. Με τις νέες δυνατότητες που βλέπω όμως να προσθέτουν στην Unreal Engine, απλά WOW!!

Πιστέυω θα δικαιώσει προσδοκίες και θα ΚΑΟΥΜΕ σε 9 μηνάκια....

 

Δλδ για να καταλαβω καποιος που δεν εχει παιξει το GoW πως ακριβως χανει την "φρεσκαδα" του παιχνιδιου; Δεν ευχαριστιεται το hype οταν βγαινει; Που ακριβως τοποθετεις εσυ τα χρονικα ορια γιατι εμενα μου φαινεται ενα λογικοτατο διαστημα, απο την στιγμη που προκειται για ενα xbox360 game πρωτιστως..Νομιζω οτι εσυ γινεσαι υπερ του δεοντως υπερβολικος λεγοντας κατι τετοιο..Για σενα χαθηκε ο κοσμος δλδ που περιμενες/εις το UT2K7?

Το εαν αυτο το χρονικο διαστημα ειναι μικρο ή μεγαλο ας το αφησουμε στη διακριτικη ευχερεια και επιλογη των PC χρηστων δεν νομιζεις; Καλα τα βλεπεις εσυ απο την πλευρα σου, αλλα υπαρχει και η αλλη οπτικη γωνια..

Και δεν νομιζω οτι θα τα βαψουν μαυρα αν δεν παιξουν το GoW αμεσως, οπως δεν το κανανε και με το 1. Δοξα το θεω παιχνιδια υπαρχουν πολλα για να παιξουν δεν χρειαζεται να ανησυχουμε για αυτο.. Ασε που αμα τσεκαρεις ΠΑΡΑ πολλοι PC users εμειναν απογοητευμενοι εν τελει με το GoW δεν τους ειπε και πολλα(εμενα παντως μου ειπε και μου παραειπε οταν το πηρα στο 360).. Παντα υπαρχει και η αλλη αποψη μην το ξεχναμε αυτο, επειδη θελουμε να "επιχειρηματολογησουμε".. ;)

Ιδιως οταν στον αντιποδα μου αντιπαραθετεις οτι δεν χαθηκε ο κοσμος με το xtra content και ειναι "η παρηγορια στον αρρωστο", και δεν σε ενοχλει που ενα σχετικο καλο PC βγαζει διπλασια frames (πιθανοτατα δεν το εχεις παιξει με πιο γρηγορο framerate για αυτο το λες,ομως εγω που εχω παιξει και τις 2 εκδοσεις για αυτο στο λεω).. Νομιζω με καταλαβαινεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ για να καταλαβω καποιος που δεν εχει παιξει το GoW πως ακριβως χανει την "φρεσκαδα" του παιχνιδιου; Δεν ευχαριστιεται το hype οταν βγαινει; Που ακριβως τοποθετεις εσυ τα χρονικα ορια γιατι εμενα μου φαινεται ενα λογικοτατο διαστημα, απο την στιγμη που προκειται για ενα xbox360 game πρωτιστως..Νομιζω οτι εσυ γινεσαι υπερ του δεοντως υπερβολικος λεγοντας κατι τετοιο..Για σενα χαθηκε ο κοσμος δλδ που περιμενες/εις το UT2K7?

Το εαν αυτο το χρονικο διαστημα ειναι μικρο ή μεγαλο ας το αφησουμε στη διακριτικη ευχερεια και επιλογη των PC χρηστων δεν νομιζεις; Καλα τα βλεπεις εσυ απο την πλευρα σου, αλλα υπαρχει και η αλλη οπτικη γωνια..

 

Καταρχάς διαφωνείς πως το hype είναι και αυτό μέρος που προσθέτει στο μέγεθος ενός οποιουδήποτε παιχνιδιου; Και κάνει την αναμονή του ακόμα μεγαλύτερη κτλ. κτλ. ;;

Και φυσικά πιστέυω πως παίζει τεράστιο ρόλο η πρώτη επαφή του αγοραστικού κοινού με κάποιο παιχνίδι. όχι πως χάνει την αξία του αν περάσει κάποιος καιρός, αλλά...πως να το πω... "μπαγιατεύει" αν και είναι υπερβολική η λέξη που χρησιμοποιώ, ειδικά για ΑΑΑ τίτλους.

Υπέρ του δέοντως υπερβολικός δεν νομίζω πως γίνομαι. Άλλωστε είναι η προσωπική μου κριτική στο πως παρατηρώ το γενικότερο τοπίο τελευταία.

Για το Unreal 3 στο οποίο αναφέρεσαι, το περιμένω, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το να έβγαινε ταυτόχρονα.Πλέον γνωρίζω για το παιχνίδι πράγματα, έχω δει και διαβάσει κριτικές. Είναι διαφορετικό, για εμένα τουλάχιστον, από το να είχα την πρώτη επαφή μαζί του χωρίς να γνωρίζω τόσα πολλά.

Το περιμένω με λιγοτερη ανυπομονησία. Πιο αδιάφορα.

Κι επαναλαμβάνω,τα λέω αυτά χωρίς να θέλω να μειώσω την διαχρονική αξία ορισμένων αριστουργημάτων που εμφανίζονται κάθε τόσο.

 

 

 

Και δεν νομιζω οτι θα τα βαψουν μαυρα αν δεν παιξουν το GoW αμεσως, οπως δεν το κανανε και με το 1. Δοξα το θεω παιχνιδια υπαρχουν πολλα για να παιξουν δεν χρειαζεται να ανησυχουμε για αυτο.. Ασε που αμα τσεκαρεις ΠΑΡΑ πολλοι PC users εμειναν απογοητευμενοι εν τελει με το GoW δεν τους ειπε και πολλα(εμενα παντως μου ειπε και μου παραειπε οταν το πηρα στο 360).. Παντα υπαρχει και η αλλη αποψη μην το ξεχναμε αυτο, επειδη θελουμε να "επιχειρηματολογησουμε".. ;)

Δεν είπα βρε συ να τα βάψουν μαύρα, απλά είναι και αφελές πιστεύω να μειώνεται τόσο πολύ η σημασία του χρονικού exclusive, ειδικά όταν αναφερόμαστε σε ορίζοντα χρόνου και όχι π.χ. εβδομάδων.;)

Όσον αφορά στο γούστο, δικαίωμα του καθενός είναι να του αρέσει ή όχι κάποιο παιχνίδι. Και αναφέρομαι γενικά.

Όσον αφορά συγκεκριμένα στο GOW, μεγάλο ποσοστό των χρηστών που δεν τους άρεσε εικάζω πως δεν έπαιξαν στον πλήρη βαθμό το παιχνίδι ( εκτός φυσικά από αυτούς στους οποίους πραγματικά δεν άρεσε ) . Το έπαιξαν με τον πασίγνωστο "γνωστό τρόπο" ( θείοι, θείες και το κακό συναπάντημα) χάνοντας μεγάλο μέρος της εμπειρίας του παιχνιδιού. Εκτός όλων αυτών βέβαια το παιχνίδι ήταν προσανατολισμένο με προτεραιότητα στην κονσόλα στην οποία βγήκε πρώτα, όπότε πιθανότατα και να μην ταίριαζε τόσο στον τρόπο με τον οποίο παίζεται σε pc. Όλα αυτά σε συνδυασμό και με το ότι βγήκε και ένα χρόνο μετά βέβαια.

 

 

Ιδιως οταν στον αντιποδα μου αντιπαραθετεις οτι δεν χαθηκε ο κοσμος με το xtra content και ειναι "η παρηγορια στον αρρωστο", και δεν σε ενοχλει που ενα σχετικο καλο PC βγαζει διπλασια frames (πιθανοτατα δεν το εχεις παιξει με πιο γρηγορο framerate για αυτο το λες,ομως εγω που εχω παιξει και τις 2 εκδοσεις για αυτο στο λεω).. Νομιζω με καταλαβαινεις..

Δεν την είπα υποτιμητικά την έκφραση, γι'αυτό άλλωστε και σε εισαγωγικά. Το έχω παίξει σε 6850 με 8800 gts 512 κτλ. κτλ. Είναι τεχνικά καλύτερο( αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να εντυπωσιαστώ με τις βελτιώσεις). Αλλά από εκεί και πέρα;;;

Δεν μου έκανε καμία παραπάνω αίσθηση ούτε μου έδωσε το παραπάνω immersion για να πω π.χ. "ας μην το έπαιζα στο 360 και να περίμενα έναν χρόνο να το παίξω στο pc".

 

Αυτά και χωρίς καμία διάθεση να μπω σε αντιπαράθεση πλατφορμών. Εξάλλου το αντικείμενό σπουδών μου στα pc είναι έτσι και αλλιώς.;) Απλά είπα τη γνώμη μου κυρίως γιατί είδα ένα εριστικό post στην προηγούμενη σελίδα. Και στην τελική αυτά είναι παιδιακίσια πράγματα τώρα. Μακάρι να έβγαινε παντού να το χαιρόμασταν όλοι.

Και τελικά, επειδή τώρα το παρατήρησα, εφόσον έχεις ήδη 360 τι χολοσκας βρε συ; Μια χαρά θα το παίξεις on time!:-D

 

Κι επειδή μάλλον ήδη βγήκαμε off topic, άντε να βγει να το χαρούμε να το λιώσουμε!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nm.. Οπως ειπες αποψεις ειναι αυτες και ξεκαθαρες μαλιστα.Quite frankly δεν εχω διαθεση να μπω σε αλλη μια τετοια ανουσια αντιπαραθεση...

 

Εγω προσωπικα δεν χολοσκαω για τπτ, γιατι τα χω πολυ καλα με τον εαυτο μου και ξερω τι θελω. Το ποστ μου ηταν απαντηση σε ειρωνικο σχολιο και ευλογη απορια για ποιο λογο πρεπει να μηδενιζουμε κατι που δεν μας αρεσει ή δεν μας βολευει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως οτι θα το παιξουν αυτο ειναι το μονο σιγουρο.. Και προφανως με διπλασια frames και με extra content οπως το 1 ;)

 

http://www.gamespot.com/search.html?type=11&stype=all&tag=search%3Bbutton&om_act=convert&om_clk=search&qs=gow&x=0&y=0

 

εδω παντος βλεπω υψηλοτερη βαθμολογια... :lol:

 

η μονη διαφορα στο pc,ειναι οτι εσεις παιξατε brumac ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ω-χου ρε little loui vegοs (&σια)....

 

παιχτο εσυ τα χριστουγεννα του 2009. μονο μεχρι τοτε μη μας ζαλιζεις πληζ.

 

 

για xboxακηδες:

μεχρι στιγμης το μενου 360 για φετος εχει

 

Too Human

Ninja Gaiden 2

Fable 2

Banjo 3

Gears of war 2

 

και αρκετα αλλα οπως alan wake, halo wars κλπ για τα οποια θα μαθουμε συντομα.

 

το αν και το ποτε θα βγουνε αλλου αυτα και το gears2, δεν νομιζω οτι ειναι το κυριο θεμα σε αυτο το τοπικ..

ας βγουνε πρωτα αλλου τα αποφαγια απο το περσινο μενου (mass effect, halo3, forza, bluedragon, pgr κλπ) και για τα φετινα ...βλεπουμε

 

 

p.s. και μη μας συγκρινεις την πατατα το UT2K7 με το gears! :D ειπαμε...

 

ΦΕΕΕΕΡΤΕ ΤΟ ΠΡΙΟΟΟΟΟΝΙΙΙΙΕΕΕ!!!!

 

 

p.s.2 οσο για αυτον που σχολιασε οτι δεν εχει ξαναδει τετοια νερα, μολις καρφωθηκε οτι δεν εχει παιξει/δει ουτε το Halo3 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ξέρουμε τι να πρωτοπαίξουμε στο 360 αυτή την χρονιά!!!

Πάντως, ο "μπούλης" κύβος και η μεταλλική σφαίρα που λαμπύριζε δεν μπορείτε να πείτε, ήταν αρκετά εντυπωσιακά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...