Προς το περιεχόμενο

Gears of War 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο στο forza2 και το project gotham 3 το παραδεχομαι το xbox.Tελος τα off-topic απο μενα

 

ζηλια ψωρα? :lol:

 

ενταξει ρε φιλαρακι,μαζι σου.πες οτι θες,κατηγορεισαι το,ξεσκισε το,αλλα μην μου λες τωρα οτι μονο 2 παιχνιδια αξιζουνε,ελεος.

το mass effect απο που το κλεψατε θυμασε? το gears of war? το Halo? και 10αδες αλλες παιχνιδαρες του 360.

 

τι ειναι το 720?

το επομενο xbox που θα βγει,οποτε αυτο βγει.

(το ονομασα 720,μονος μου :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εγω αρχισα προμηθειες παντως :P

 

abc_qt_trans_640.gif

 

Κι εγώ έχω παραγγείλει καινούργιο μοντέλο με πιο μοντέρνο design και μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο για τα κάρβουνα :-D

 

tn_dsc01793.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κακαι ενω εμεις θα παρουμε 4 ασυρματα χειρηστιρια,και εσεις 4 πληκτρολογια και 4 ποντικια :P ( θα εισαστε ξαπλωμενοι στο πατωμα,σαν να απλωνετε τραχανα),δεν παιζει ρολο για σενα?

ειναι πολυ πιο ανετο παιχνιδι στο 360.

 

Δηλαδή θες να πεις πως στο pc δεν γίνεται να μπει gamepad;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε ολα γινονται, μεχρι και ο σπανος γενιαδα βγαζει..

 

το θεμα ειναι οτι οταν οι κονσολακηδες λενε "ειναι καλο το pad του 360"

συνηθως σκανε μυτη ενα τονο pcακηδες αφοριστες του οτιδηποτε δεν εχει απο 104 πληκτρα και πανω...

;ppPPpppPPp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε ολα γινονται, μεχρι και ο σπανος γενιαδα βγαζει..

 

το θεμα ειναι οτι οταν οι κονσολακηδες λενε "ειναι καλο το pad του 360"

συνηθως σκανε μυτη ενα τονο pcακηδες αφοριστες του οτιδηποτε δεν εχει απο 104 πληκτρα και πανω...

;ppPPpppPPp

 

 

Όπως την βρίσκει ο καθένας. Καλό είναι να υπάρχουν επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε ολα γινονται, μεχρι και ο σπανος γενιαδα βγαζει..

 

το θεμα ειναι οτι οταν οι κονσολακηδες λενε "ειναι καλο το pad του 360"

συνηθως σκανε μυτη ενα τονο pcακηδες αφοριστες του οτιδηποτε δεν εχει απο 104 πληκτρα και πανω...

;ppPPpppPPp

 

Ρε δεν παιζεσαι ειλικρινα.. :P Και πριν αλλα αντι αλλων μου απαντησες αλλα ειπα αστο δεν εχει νοημα να λεμε τα ιδια και τα ιδια..

 

Τι σχεση εχει τωρα αυτο το δευτερο μερος του ποστ σου με την παρατηρηση του Itto? Ειπαμε τα θεματα χειρισμου ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο πολλες φορες. Δλδ να ζητησουμε και συγνωμη που νιωθουμε κουλοι με το joystick και προτιμουμε τα keys+mouse?

Ο ανθρωπος λεει οτι εχει την δυνατοτητα το pc να παρει joystick και μαλιστα το ιδιο με του 360.. Εμενα ο Bill μου δινει την ευκολια εστω και σε SP mode να παιζω με keys+mouse στο 360; Οχι..

Οποτε τι λες παλι δεν καταλαβαινω.. Μια φορα γινεται στην ζωη σου να βγεις και να παραδεχτεις 2-3 πραγματα σε μια συζητηση χωρις να χρειαστει να "υποβαθμιζεις" τις υπολοιπες πλατφορμες και τους end users για να κανεις το point σου; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μπερδευεσαι llv. εγω μια χαρα απανταω. εσυ μπερδευεσαι. πχ:

 

ο bill σου δινει τη δυνατοτητα στο pc, και ο bill στη στερει στο 360. ο ιδιος bill :D

ε ρε γελια που εχω ριξει με τους "επαναστατες κατα του bill" που πρακτικα ειναι και οι πρωτοι και καλυτεροι πελατες στο "ακριβο" κομματι της λιανικης αγορας του... (power-pcηδες)

 

εσεις φωναζετε 2 χρονια τωρα που παρακολουθω τα γινομενα εδω μεσα οτι δεν αντεχετε ουτε στη σκεψη να χασετε την υπερ-πορωση του keyboard/mouse,

αλλα αμα σας περιγραψει κανεις τι αστειο που ειναι το θεαμα 4 μαντραχαλαιοι ξαπλωμενοι στα πατωματα, τσουπ, μου πιανετε τα 'σιχαμενα' -μεχρι πριν 5 λεπτα- joypads σαν default επιλογη..

δηλ. αμα ειναι να παιξεις τελικα και με joypad για να παιξεις με την παρεα σου, γιατι να περιμενεις καννα χρονο παραπανω?

 

σε σας κανει καψονια ο billys και σας δινει τα games (αυτα που πραγματικα θελετε) καννα-δυο χρονια μετα,

και χωρις σοβαρες βελτιωσεις απο την παλιοκονσολα, -παρ'ολο που τα σκατε ευλαβικα και ξοδευετε και χρονο-

αλλα το 360 σας φταιει που ειναι πρωτο target για games.. οχι το ξερο σας το κεφαλι..

 

τι να πω... :-D

ας βγει καννα νεο βιντεο gears2 καλυτερα, γιατι δεν θα βγαλουμε ακρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μπερδευεσαι llv. εγω μια χαρα απανταω. εσυ μπερδευεσαι. πχ:

ο bill σου δινει τη δυνατοτητα στο pc, και ο bill στη στερει στο 360. ο ιδιος bill :D

ε ρε γελια που εχω ριξει με τους "επαναστατες κατα του bill" που πρακτικα ειναι και οι πρωτοι και καλυτεροι πελατες στο "ακριβο" κομματι της λιανικης αγορας του... (power-pcηδες)

 

Ο Bill ελεγχει το API οχι την PC αγορα.. Εχει το μαχαιρι αλλα οχι και το καρπουζι.. Οταν ο Bill θα ελεγξει και τους IHVs τοτε θα σταματησω, γιατι πολυ απλα δεν τον χωνευω.. Μεχρι τοτε το μονο που μπορει να κανει ειναι να ελεγχει το API και να εξαγοραζει game devs.. Σοβαρο πραγμα δεν λεω, αλλα σε καμια περιπτωση δεν λεει ολη την αληθεια..

 

εσεις φωναζετε 2 χρονια τωρα που παρακολουθω τα γινομενα εδω μεσα οτι δεν αντεχετε ουτε στη σκεψη να χασετε την υπερ-πορωση του keyboard/mouse,

αλλα αμα σας περιγραψει κανεις τι αστειο που ειναι το θεαμα 4 μαντραχαλαιοι ξαπλωμενοι στα πατωματα, τσουπ, μου πιανετε τα 'σιχαμενα' -μεχρι πριν 5 λεπτα- joypads σαν default επιλογη..

Μα δεν σου λεω οτι θα το πιασω ΕΓΩ στα χερια μου. Σου λεω οτι ΑΝ καποιος το θελει το εχει σαν επιλογη στο PC. Απο την αλλη στο 360 ΔΕΝ εχω τετοια επιλογη..Καταλαβαινεις την διαφορα;

 

δηλ. αμα ειναι να παιξεις τελικα και με joypad για να παιξεις με την παρεα σου, γιατι να περιμενεις καννα χρονο παραπανω?
Ασχετο με την κουβεντα και προσωπικα εγω δεν περιμενω τπτ γιατι δεν εχω κολληματα και εχω 360..

 

σε σας κανει καψονια ο billys και σας δινει τα games (αυτα που πραγματικα θελετε) καννα-δυο χρονια μετα,

και χωρις σοβαρες βελτιωσεις απο την παλιοκονσολα, -παρ'ολο που τα σκατε ευλαβικα και ξοδευετε και χρονο-

αλλα το 360 σας φταιει που ειναι πρωτο target για games.. οχι το ξερο σας το κεφαλι..

Ο Μπιλης την δουλεια του κανει, εχει μπει σε ενα χωρο που εχει πολυ χρημα(κονσολες) και κοιταει να κανει την αγορα δικη του. Aν θεωρεις εμας τους PC gamers τσιρακια του Μπιλ τοτε μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις τις αποψεις σου..Γιατι οταν θα διαπιστωσει οπως ηδη διαπιστωνει οτι οι πωλησεις των Svista πατωνουν γιατι ο κοσμος καταλαβαινει τι κανει ,τοτε ισως να αλλαξει σταση.. Γιατι χανωντας τους PC gamers χανεις και την υποστηριξη απο τους IHVs που κατα ενα μεγαλο ποσοστο πουλανε το high end hardware τους που ειναι προορισμενο για τους gamers και χανεις και την υποστηριξη που εχεις τοσα χρονια γενικοτερα.

Με λιγα λογια δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο τα σκεφτομαστε. Υπαρχει μια αλυσιδα που τα συνδεει ολα για να κινειται και το PC software του που ειναι η βαση της εταιρειας του. Και να εισαι σιγουρος οτι δεν το θελει αυτο. Ακομα και να το θελει δεν θα τον αφησουν να το κανει οι υπολοιποι..Καμια φορα ο αδιαφιλονικητος ηγετης μπορει να γονατισει σε χρονο ρεκορ οταν ξεφευγει απο τα ανεχτα ορια της αλυσιδας αυτης. Προς το παρων παντως εμεις την ακρη την βρισκουμε και ζυγιζοντας τα πραγματα ξερουμε τι κανουμε..

 

Και καποτε πρεπει να καταλαβεις οτι οι PC gamers ειναι συνειδητα "κοροιδα" σε αυτη την φαση. Γιατι περνουν αυτο που εσυ θεωρεις ανουσιο και κουραστικο και σε αυτους σημαντικο.

Customized περιβαλλον και πληρως παραμετροποιησιμο.. Ξερουμε εμεις γιατι τα σκαμε μην μου ανησυχεις. Εγω αρρωσταινω με καποια πραγματα οπως τις θολουρες της κονσολας χωρις φιλτρα, χωρις να ειμαι ο πρωτος που θα δει υλποιημενες σε ενα παιχνιδι τις νεες τεχνολογιες στα γραφικα και γενικα χωρις τα "μικρα" αυτα πραγματακια που σε καποιους περνανε απαρατηρητα.. Τι να κανουμε τωρα; Ουτε εγω θα πω στον αλλο γιατι το βλεπεις ετσι αφου ετσι το βλεπει, ουτε αυτος εχει δικαιωμα να μου πει μα καλα τωρα τα σκας για το τιποτα..Επιλογες ειναι αυτες και δυστυχως δεν πρεπει να το χωραει το κεφαλι σου για να παιζεις την ιδια κασετα συνεχεια. Υπαρχουν και ανθρωποι που δινουν βαση σε πραγματα που εσυ δεν δινεις και θελουν το κατι παραπανω. Απλα και ωραια.

Ολα τα αλλα που λες, τα παιχνιδια που πραγματικα θελετε βγαινουν 2 χρονια μετα και τετοιες ιστοριες ειναι στην σφαιρα της φαντασιας σου. Αν θελαν κονσολα και τα αποκλειστικα παιχνιδια της θα περνανε κονσολα. Προφανως για να επιμενουν στο PC κατι παραπανω θα θελουν. Μην κανεις τον χαζο γιατι δεν εισαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να πεις πως στο pc δεν γίνεται να μπει gamepad;

 

βεβαιως και γινετε!

 

αλλα υποτιθετε οτι η βασικη διαφορα pc games - console games στα fps,ειναι το πληκτρολογιο και το ποντικι σαν στοχος,για ακριβεια κινησεων.τουλαχιστον αυτο διαβαζω απο τα περισσοτερα σας ποστ.

 

αλλα αμα σας περιγραψει κανεις τι αστειο που ειναι το θεαμα 4 μαντραχαλαιοι ξαπλωμενοι στα πατωματα, τσουπ, μου πιανετε τα 'σιχαμενα' -μεχρι πριν 5 λεπτα

:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω LLV...

 

εγω, που ειμαι και προχωρημενης ηλικιας, προτιμω να παιζω ενα game ΣΗΜΕΡΑ, οταν βγαινει, που εχει να πει κατι καινουργιο, με τα ψεγαδια του και τις θολουρες του,

παρα να περιμενω καννα-δυο χρονια για το ιδιο game,

που στην τελικη οτι και να μου προσφερει οπτικα η super-duper vga σε φιλτρα, το χανω ετσι κι αλλιως απο την ....γηρανση των οπτικων μου νευρων. :-D

φετος λοιπον το gears2, και του χρονου κατι αλλο. οχι το περσινο. αυτο ειναι το νοημα..

με τη δικια σου λογικη, μην πας σινεμα, μην πας videoclub και φυσικα μην κατεβασεις καμια ταινια!! αφου ετσι κι αλλιως θα τις δειξει καποτε και η τηλεοραση.. ;PppP

σου εχω πει, εκει που εισαι ημουνα, και εδω που ειμαι (μαλλον) θα'ρθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω LLV...

 

εγω, που ειμαι και προχωρημενης ηλικιας, προτιμω να παιζω ενα game ΣΗΜΕΡΑ, οταν βγαινει, που εχει να πει κατι καινουργιο, με τα ψεγαδια του και τις θολουρες του,

παρα να περιμενω καννα-δυο χρονια για το ιδιο game,

που στην τελικη οτι και να μου προσφερει οπτικα η super-duper vga σε φιλτρα, το χανω ετσι κι αλλιως απο την ....γηρανση των οπτικων μου νευρων. :-D

φετος λοιπον το gears2, και του χρονου κατι αλλο. οχι το περσινο. αυτο ειναι το νοημα..

με τη δικια σου λογικη, μην πας σινεμα, μην πας videoclub και φυσικα μην κατεβασεις καμια ταινια!! αφου ετσι κι αλλιως θα τις δειξει καποτε και η τηλεοραση.. ;PppP

σου εχω πει, εκει που εισαι ημουνα, και εδω που ειμαι (μαλλον) θα'ρθεις...

 

Μα αυτο σου λεω ρε ανθρωπε.. Οτι δεν ειναι μονο αυτα τα παιχνιδια που εχουμε στο PC.. Το χω πει 2 σελιδες πισω αλλα συνεχιζεις να το παραβλεπεις..

Οποιος θελει αυτα τα game σημερα περνει και μια κονσολα, οποιος βολευεται με αυτα του PC και δεν τον πειραζει σε καμια περιπτωση να περιμενει κανα χρονο (και οχι 2 και βαλε που λες εχεις την ταση να τραβας λιγο τα σχοινια..) απλα μενει με το PC του, γιατι αυτο τον εκφραζει και αυτο θελει πρωτιστως.

Δεν εχουν ολοι τις δικες σου προτεραιοτητες και ουτε ολοι βλεπουν το μελλον με το δικο σου βλεμμα γιατι το λες συχνα αυτο το μοττο.."εκει που ησουν..".. 32 ειμαι λες να αλλαξω αυριο δλδ; Εχουμε παγιες αποψεις και εμεις απο την αγορα δεν ειμαστε χθεσινοι ;)

Ε δεν βλεπω να ρχομαι εγω ρε φιλαρακι συγνωμη κιολας δλδ.. :-D

 

P.S Για γερος μια χαρα κοβει το ματακι σου οταν σε συμφερει απατεωνισκο.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη δικια σου λογικη, μην πας σινεμα, μην πας videoclub και φυσικα μην κατεβασεις καμια ταινια!! αφου ετσι κι αλλιως θα τις δειξει καποτε και η τηλεοραση....

 

χεχε,ετσι ειναι τα πραγματα.

 

εμεις τον νοεμβριο θα παιζουμε gears of war 2,εσυ? θα περιμενεις μεχρι τον επομενο νοεμβριο του 2009? και μεχρι τοτε τι θα παιζεις? Civilization? :-D

 

εγω τα παιχνιδακια μου θελω να τα παιξω με το που βγουνε.τα θελω "Παρθενα". και οχι 1 χρονο μετα,αφου το εχουνε παιξει 50.000.000,το εχουνε τερματισει,το εχουνε λιωσει,και στο τελος το εχουνε πεταξει στα σκουπιδια επειδη το βαρεθηκαν και επειδη σε λιγο καιρο βγαινει το 3.

 

δεν ξερω,αλλα το να παιξω ενα παιχνιδι,που αλλοι το επαιξαν 1 χρονο πιο πριν και το τερματισαν,μου θυμιζει λιγο τις poutanes. ειναι μια,την εχει ksekoliasei ολος ο κοσμος,και μετα στο ...τελος παω και εγω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν βλεπω να ρχομαι εγω ρε φιλαρακι συγνωμη κιολας δλδ.. :-D

 

P.S Για γερος μια χαρα κοβει το ματακι σου οταν σε συμφερει απατεωνισκο.. :P

 

ε οσο δεν βλεπεις να'ρχεσαι, τοσο τσαμπα λεφτα και χρονο θα πετας. :mrgreen:

τουλαχιστον χαιρομαι που διαχωριζεις τη θεση σου απο τους τελειως κολλημενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...