Προς το περιεχόμενο

Άνθρωποι ή κτήνη;


VaSouLaKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήπως έτσι???

 

και το αλλο βγαζει νοημα... αλλα θελει σωστο τονισμο οταν το διαβαζεις... κι αυτος που διορθωσες ομως βγαζει νοημα... ο,τι κι αν ειπε ο πλατων, δικιο εχει!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εννούσα πως οι φιλόζωοι είναι ένα μάτσο κωλάνθρωποι που αγαπάνε περισσότερο ένα κατώτερο είδος παρά το ίδιο τους το είδος.Αντί να ασχοληθούν να βοηθήσουν κάποιον που έχει αναγκη(άστεγο κλπ) ασχολούνται με τρίχες.Επειδή πλήττουν αφόρητα παίρνουν ένα σκυλάκι να το χουν να το ταλαιπωρούν.Σε ρώτησε κανείς κυρά μου αν γουστάρει το σκυλί να ζει σε 4 τοίχους? Αν το σκυλί αν το πάρεις για φύλακα και το μαντρώσεις στους 4 τοίχους αναπτύσσει επιθετικά ένστικτα.Και επειδή δυστυχώς και αυτά τα θηλυκά γεννοβολάνε οπότε ο ανόητος τα στειρώνει (θα θελες να στειρώνανε τη γυναικούλα σου, απολίτιστε?) και αν είναι και φραγκοφονιάς πουλάει και κανά δυο σε φίλους(της ίδιας βλαχονοοτροπίας).

 

Αλήθεια γιατί δεν έχετε δει αδέσποτο να σας γαυγίζει?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ηταν απο βυρσοδεψείο, και παιρνανε τα δερματα τους για επεξεργασια.

στην καστορια τα ιδια κανουνε.

και τα αρνια στο χωριο τα γδερνουμε αλλα οχι ζωντανα ! μην λεμε οτι θελουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια γιατί δεν έχετε δει αδέσποτο να σας γαυγίζει?:P

 

Μόλις μετατρέπονται σε αδέσποτα, γαβγίζουν για καμιά ώρα συνεχόμενα και μετά βαριούνται, συνηθίζουν την παρουσία αγνώστων και από μέσα τους γελάνε με τη δυστυχία των α-αδέσποτων(οικόσιτων) που κοιμούνται στα χαλιά(ή παπλώματα αν αν έχουν πέσει σε πολύ σαδιστές-αφεντικά) και αναγκάζονται να τρώνε σκυλοτροφή με γεύση σολωμό.

Αύριο ξαμολάω το τσιουάουα να κάνει catch up με τη ζωή που δεν έζησε και γίνομαι επιτέλους άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Houston,

 

Με ολη τη καλη διαθεση, διορθωνεις τον Πλατωνα? :)

 

Και αλλο ενα γνωμικο αλλα δε θυμαμαι ποιος το ειπε (αν το ειπε):

 

"Ο πολιτισμος μιας κοινωνιας φαινεται απο το πως φερεται στα ζωα"

 

@αφεντικο

 

Κανεις δεν ειπε να μη φροντιζεις τους συνανθρωπους σου. ΕΙναι σα να λετε οτι επειδη υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα να μη λυνουμε τα πιο ευκολα. Και επισης οταν βαζεις σε ενα καζανι πολυ κοσμο και τους αποκαλεις "κωλανθρωπους" το μονο που κανεις ειναι να φαινεσαι παλαβος. Σου προτεινω να βρεις ενα αδεσποτο και να το περιθαλψεις μηπως βρεις καποιο νοημα στη ζωη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που να δεις και ανιμαλ πλανετ καθε βραδυ που δειχνει για την κακοποιηση διαφορων τυπον και τι κυρςσεις εχουν τουλαχιστον εκει στην αμερικη μιλαμε για πολλα δολαρια ποινη και ισςς σε μερικες περιπτωσεις και φυλακισει:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννούσα πως οι φιλόζωοι είναι ένα μάτσο κωλάνθρωποι που αγαπάνε περισσότερο ένα κατώτερο είδος παρά το ίδιο τους το είδος.Αντί να ασχοληθούν να βοηθήσουν κάποιον που έχει αναγκη(άστεγο κλπ) ασχολούνται με τρίχες

 

 

Οι φιλόζωοι αγαπητέ γνωρίζουν πολύ καλά πως είναι πολύ δύσκολο από το 0 να φτάσεις στο 100, και επίσης γνωρίζουν πολύ καλά πως είναι πολύ εύκολο να προσποιείσαι ότι έφτασες στο 100 πριν περάσεις τα υπόλοιπα 99. Αν είσαι ανίκανος να βγάλεις φαί μέχρι την πόρτα σου για κάτι που είναι μονίμως πεινασμένο, αν πετάς ένα σωρό ψωμί χωρίς να το αφήνεις ποτέ στην ταράτσα σου για τα περιστέρια, τότε είναι μάλλον αδύνατο να ασχοληθείς στα σοβαρά με τον οποιονδήποτε άστεγο και κατατρεγμένο. Και επίσης να ισχυρίζεσαι ότι το κάνεις είναι αστείο. Η τρίτη εκδοχή, δηλαδή το να φωνάζεις ότι πρέπει να το κάνουν οι άλλοι και πρώτα οι φιλόζωοι, είναι μάλλον εξωφρενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η κτηνώδης μετάλλαξη ενός θέματος ζωοφιλίας σε θέμα σαδιστικών φαντασιώσεων "

 

© 2008, Headhunters Ltd. :-)

 

 

2-3 φορές το διάβασεν και ο Κύπριος, μετά ζεμάτισεν και το λάδιν, τηγάνησεν τον σκύλον, την έκανεν εις το Λονδίνον βράδυν, αλλά νομίζων από λιντσάρισμαν πήγε και τούτος. Αλλίμονον! Αναρωτιέμαι όμως μήπως έχουν και κάποιο δίκιο οι τουρκοκύπριοι, πριν από τους μπάτσους. Πόσους Κύπριους φοιτητές έχει η Ελλάδα και πόσους ο κόσμος όλος; Δύο στα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Houston,Με ολη τη καλη διαθεση, διορθωνεις τον Πλατωνα? :)

Όχι τον Πλάτων, εσένα, άλλωστε εσύ το έγραψες στο ινσομνια, όχι ο Πλάτων,:-)

Ρώτησα μην τυχόν έκανες λάθος ή μη τυχόν αυτό ήθελε να πει ο Πλατων.

Μάλλον έτσι το εννοούσε αλλά με δικά του λόγια, οπότε κ μεις τα λαικά παιδιά τον μεταφράζουμε στα πιο δικά μας για να τον εννοούμε…:-D

 

Τώρα ρε παιδιά εμένα τα κατοικίδια δε με ενοχλούν.

Τα αδέσποτα όμως είναι καμιά φορά επιθετικά αλλά μικρό το κακό.

Το πρόβλημα είναι αυτά που τα έχουν για φύλακες σε μάντρες εργοστάσια…δες Ρέντη ξερω γω κ τα χουν αμολυτά ..με συγχωρείτε πολύ αλλά αυτά θέλουν φόλα, όχι τόσο για το σκυλί αυτό καθ αυτό αλλά για τον μαλάκα το αφεντικό του που θέτει σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα και τα ρούχα του κόσμου. Όπως επίσης κ τα τσοπανόσκυλα … δλδ τωρα σας λέω περιπτώσεις να χει ο άλλος 50 πρόβατα κ 5 κοπρόσκυλα και να τα βοσκάει γύρω από τον ιστό της πόλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτό με το ρέντη συμφωνώ απόλυτα. κάτι πρέπει να γίνει. την άλλη γυρίζαμε από το πανηγύρι στου ρέντη και είχα την φαεινή ιδέα να κόψω δρόμο μέσα από ένα στενό αντί να πάω παράλληλα με τις γραμμές. έτρεχα να ανέβω σε μια καρότσα νταλίκας για να γλυτώσω απο καμιά 15αρια σκυλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε που τότε με τους Ολυμπιακούς τα είχαν στειρώσει και τα είχαν συγκεντρώσει σε ανάλογους χώρους παρότι δεν ενισχύθηκαν οι φιλοζωικες οργανώσεις της χώρας και τώρα τα έχουν αμολήσει εδώ και καιρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτό με το ρέντη συμφωνώ απόλυτα. κάτι πρέπει να γίνει.

 

Ως γνώστης της περιοχής ξέρω ότι δεν πρόκειται για σκυλιά-διορισμένους φύλακες εργοστασίων, αλλά για σκυλιά που ψάχνουν καταφύγιο ανάμεσα σε αυτά ώστε να πολλαπλασιάσουν τις πιθανότητες να επιβιώσουν πάνω από 6 μήνες. Όλο και κάποιος καλός άνθρωπος βρίσκεται στα εργοστάσια, οι κακοί μένουν στο Κολωνάκι.

Αλλά αυτό το κάτι πρέπει να γίνει είναι ακριβώς το πρόβλημα καθότι το να επικαλείται καθένας τις φιλοζωικές, το κράτος, τον δήμο, τον θεό, για πράγματα που πρέπει να κάνει ο ίδιος, αυτή είναι και η ρίζα του κακού. Επειδή έχω κυκλοφορήσει πολύ με τα πόδια την περιοχή, ξέρω πολύ καλά ότι κανένας σκύλος δεν επιτίθεται στα καλά του καθουμένου ακόμη κι αν αυτοί βρίσκονται σε κοπάδια, αλλά επίσης η αλήθεια είναι πως δεν φοβάμαι καθόλου γενικώς τους σκύλους πλην των Ντόπερμαν άντε και κανένα Ροτβάιλερ κακομαθημένο, αλλά βεβαίως το να αμυνθείς αποτελεσματικά απέναντι σε ένα κακό και δυνατό σκύλο είναι πολύ πιο εύκολο απ' ότι ακούγεται. Πάντως σε καμία περίπτωση νομίζω δεν μύρισαν τρόμο ή επιθετικότητα εκ μέρους μου, γι' αυτό μάλλον και ουδέποτε είχα πρόβλημα στα στενά της περιοχής. Τα χέρια στις τσέπες και μια επιβλητική συμπεριφορά θα ήταν η καλύτερη δυνατή λύση ακόμη κι αν ήταν λιοντάρια. Απαράβατος ο νόμος της φύσης που λέει ότι αν δείξεις αδυναμία είσαι χαμένος, είτε πρόκειται για σκύλους είτε για ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως γνώστης της περιοχής ξέρω ότι δεν πρόκειται για σκυλιά-διορισμένους φύλακες εργοστασίων, αλλά για σκυλιά που ψάχνουν καταφύγιο ανάμεσα σε αυτά ώστε να πολλαπλασιάσουν τις πιθανότητες να επιβιώσουν πάνω από 6 μήνες. Όλο και κάποιος καλός άνθρωπος βρίσκεται στα εργοστάσια, οι κακοί μένουν στο Κολωνάκι.

Αλλά αυτό το κάτι πρέπει να γίνει είναι ακριβώς το πρόβλημα καθότι το να επικαλείται καθένας τις φιλοζωικές, το κράτος, τον δήμο, τον θεό, για πράγματα που πρέπει να κάνει ο ίδιος, αυτή είναι και η ρίζα του κακού. Επειδή έχω κυκλοφορήσει πολύ με τα πόδια την περιοχή, ξέρω πολύ καλά ότι κανένας σκύλος δεν επιτίθεται στα καλά του καθουμένου ακόμη κι αν αυτοί βρίσκονται σε κοπάδια, αλλά επίσης η αλήθεια είναι πως δεν φοβάμαι καθόλου γενικώς τους σκύλους πλην των Ντόπερμαν άντε και κανένα Ροτβάιλερ κακομαθημένο, αλλά βεβαίως το να αμυνθείς αποτελεσματικά απέναντι σε ένα κακό και δυνατό σκύλο είναι πολύ πιο εύκολο απ' ότι ακούγεται. Πάντως σε καμία περίπτωση νομίζω δεν μύρισαν τρόμο ή επιθετικότητα εκ μέρους μου, γι' αυτό μάλλον και ουδέποτε είχα πρόβλημα στα στενά της περιοχής. Τα χέρια στις τσέπες και μια επιβλητική συμπεριφορά θα ήταν η καλύτερη δυνατή λύση ακόμη κι αν ήταν λιοντάρια. Απαράβατος ο νόμος της φύσης που λέει ότι αν δείξεις αδυναμία είσαι χαμένος, είτε πρόκειται για σκύλους είτε για ανθρώπους.

 

ααααχααααχααααχαααα...

άλλα σημεία του σώματος που προεξέχουν που θα τα κρύψεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...