Προς το περιεχόμενο

καλυτερο προγραμμα για τη δημιουργια μουσικης


cartooni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Ειχα δει προσφατα στο φορουμ πριν γινω μελος, καποιες συζητησεις με το ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για τη δημιουργια μουσικης.

Η γνωμη μου ειναι πως το καλυτερο προγραμμα ειναι το Αντομπ Οντισιον και επισης το Σοναρ.

Τουλαχιστον προσωπικα τα θεωρω πολυ ευχρηστα και επαγγελματικα καθως ειμαι σε μεταπτυχιακο τεχνολογιας και τα γνωριζω απο πρωτο χερι. Βεβαια ο καθενας εχει τα γουστα του και χρησιμοποιει αυτο που τον βολευει αλλα πιστευω πως ειναι πολυ καλα σοφτγουερς!

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι απαγορευτηκαν τα greeklish δε σημαίνει οτι απαγορευτηκαν τα αγγλικα, εκτός και κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά όντως πρόγραμμα υπο την ονομασία, αντομπ οντισιον, δι εξτεντιντ σοφτγουεαρ, ορ σαμθιν..

 

Alt+Shift :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι απαγορευτηκαν τα greeklish δε σημαίνει οτι απαγορευτηκαν τα αγγλικα, εκτός και κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά όντως πρόγραμμα υπο την ονομασία, αντομπ οντισιον, δι εξτεντιντ σοφτγουεαρ, ορ σαμθιν..

 

Alt+Shift :-)

 

Χαχα!

Βασικα παρεξηγηθηκα...

Νομιζα οτι δεν μπορω να γραψω με Αγγλικα...αλλα τελικα δεν μπορω να γραψω με Greeklish....

οκ...Software, Adobe Audition κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ποστάρεις σε λάθος κατηγορία ??

 

Ναι...επειδη ειμαι καινουριος στο φορουμ δεν ηξερα οτι αν κανω ποστ σε καποια αλλη κατηγορια πως ειναι "λαθος".Σορυ...

Την επομενη θα ειμαι οκ!(χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα!

Βασικα παρεξηγηθηκα...

Νομιζα οτι δεν μπορω να γραψω με Αγγλικα...αλλα τελικα δεν μπορω να γραψω με Greeklish....

οκ...Software, Adobe Audition κ.τ.λ.

 

 

E αν ήθελα να παρεξηγηθείς θα έβαζα τίποτα τέτοια :devil::devil::X:eek:B):o:rolleyes::shock: τα πιο λολ smileys. Μια φιλική συμβουλή έδωσα.

 

Μπορεί να ποστάρεις εδώ για το θέμα σου :-)

http://www.insomnia.gr/forum/forumdisplay.php?f=14

 

 

Welcome newbie :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E αν ήθελα να παρεξηγηθείς θα έβαζα τίποτα τέτοια :devil::devil::X:eek:B):o:rolleyes::shock: τα πιο λολ smileys. Μια φιλική συμβουλή έδωσα.

 

Μπορεί να ποστάρεις εδώ για το θέμα σου :-)

http://www.insomnia.gr/forum/forumdisplay.php?f=14

 

 

Welcome newbie :P

 

Ok! Σ'ευχαριστω πολυ....

καρτουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

καλωςηρθες!

 

Καλως σας βρηκα.

Επισης, ξεχασα να πω, πως καλα προγραμματα για δημιουργια μουσικης αλλα σε πιο προχωρημενη μορφη ειναι τα: Super Collider, Max/Msp, Pd.

Αυτα λειτουργουν με κωδικα, αλλα χρησιμοποιουνται κυριως απο προγραμματιστες και μουσικους που κανουν μουσικο προγραμματισμο. ΔΕν ειναι παρα-παρα πολυ δυσκολα στη χρηση αλλα θελουν διαβασμα γενικα...

καρτουν.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τον τρόπο με τον οποίο θέλει κάποιος να γράψει μουσική,υπάρχουν και τα κατάλληλα software. Αν δουλεύει κανείς με λούπες ας πούμε,ή ψάχνεται στη live δημιουργία,το Ableton Live είναι πολύ καλό. Όσον αφορά ηχογραφήσεις,μίξεις κλπ,προτιμώ το Nuendo της Steinberg (υπάρχει βέβαια και το Cubase,που είναι περίπου το ίδιο). Συμφωνώ και για Sonar,πολύ καλό,το Audition δε το έχω κοιτάξει πολύ.

 

Super Collider, Max/Msp

 

Αυτό που μ'αρέσει στη Max -αν και τη θεωρώ εντελώς καμμένη- είναι η δυνατότητα δημιουργίας fx που μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως plugins. Αλλά η δημιουργία μουσικής αποκλειστικά σ'αυτή,γίνεται ανούσια περίπλοκη,νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το Nuendo δουλευω κι εγω, το Ableton το εχω αλλα δε το χρησιμοποιω. Στο Nuendo μου αρσει το automation που εχει. Η Max ειναι καλη για διαδραση και Granular synthesis.

καρτουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...