Προς το περιεχόμενο

Laptop 600 ευρω


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και ο τιτλος σκευτομαι να αγορασω ενα λαπτοπ ΤΟ ΠΟΛΥ μεχρι 600 ευρω... ειδα λιγο τι παιζει στο forum και ειμαι σε τριλημμα:

1) Link.png Site: HEWLETT PACKARD 530 (KP479AA)

2) Link.png Site: HP G7030EV NOTEBOOK PC KQ183EA

 

3) Link.png Site: HP COMPAQ PRESSARIO V6650ED KD956EA

 

Λοιπον αυτα εχω στο νου μου, το λαπτοπ το θελω κυριος για προβολη/αντιγραφη ταινιων καποιες μικρο εργασιες και για κανενα παιχνιδακι (οχι τιποτα ιδιαιτερο κανενα pro το πολυ πολυ....) δεν με ενδιαφερει τοσο η δυνατοτητα μετακινησης. Εχετε καποια εμπειρια με καποιο απο τα παραπανω μοντελα? ποια η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΗΡ να πάρεις :lol:

 

Οκ η άποψή μου είναι γνωστή υποθέτω και δεν είναι καλό να επαναλαμβανόμαστε αλλά είναι πολύ μεγάλη η διαφορά του 530 σε επιδόσεις σε σχέση με τα άλλα δύο για να μην το προτιμήσεις.

 

Και επειδή προέρχεται από την σειρά Compaq της ΗΡ, έστω και αν δεν έχει τη στοιβαρότητα και ποιότητα των μεγαλύτερων αδερφών, παραμένει πάνω από το μέσο όρο σε αυτή τη κατηγορία τιμής.

 

Ισως να υστερεί λίγο σε αυτονομία αλλά στα υπόλοιπα υπερτερεί. Φοράει ένα dimm μνήμης οπότε απλά θα προσθέσεις 1GB ακόμα με 20 ευρώ και είσαι έτοιμος.

 

Και αν θέλεις να περάσεις ΧΡ στο φορητό αντί για τα sVista, με ένα τηλ η ΗΡ θα σου στείλει χωρίς χρέωση τα recovery disks εντός 2 εβδομάδων.

 

ΥΓ: Τέτοια προπαγάνδα για ένα φορητό δεν έχω ξανακάνει, αλλά το μηχάνημα πιστεύω ότι αξιζει πέρα για πέρα τα χρήματα του. Από τις καλύτερες value for money προτάσεις της αγοράς, μακράν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι αν σε στενοχωρήσω, αλλά παιχνίδια σε αυτά τα μηχανήματα (και σε αυτά τα λεφτά γενικότερα)...ΓΙΟΚ!:cry:

 

Από εκεί και πέρα συμφωνώ με την πρόταση του michalis αλλά έχω να προτείνω και αυτό το HP 530.

Πολύ φθηνότερο (-100 ευρώ:shifty::shock:), ακόμα καλύτερο value for money με μόνο μειονέκτημα τον μικρότερο επεξεργαστή σε σχέση με το άλλο 530,αλλά θα σε καλύψει απόλυτα για τις εφαρμογές που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΕ ΤΟ HP 530 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΝΗΜΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΠΕΣΙΑΛ!!!ΑΥΤΟ ΠΗΡΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HEWLETT PACKARD 530 (KP479AA) το έχουνν αρκετοί χρήστες νομίζω του φόρουμ και έχω διαβάσει καλες κρτικές από τους κατόχους του, το μόνο που θα απαιτηθεί είναι η τοποθέτηση 1 ακόμα γίγκα μνήμης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα σημερα τηλ. για τον hp530 αλλα λενε οτι δεν ειναι διαθεσιμο...:cry::cry::cry: ξερει κανεις πως μπορω να μαθω ποτε θα ξανα ειναι διαθεσιμο.... (απο το εξωτερικο μπορω να το βρω??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο το πανω post μολις πηρα το hp 530 πιστευω να βγει καλο κομματι και να μην εχουμε τρεχαματα... ευχαριστω παιδεια για την βοηθεια σας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MultiRama kai pali Multirama .

Πηρα σε 2 φιλους μου fujitsu siemens core2duo T7500 (o naiiiiiii) 2gm ram, 250gb skliros ,X1300 καρτα γραφικων intel, 15.4 bright (απιστευτο χρωμα!!!) με 699 ευρο.Πιστεψε δεν θα βρεις καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MultiRama kai pali Multirama .

Πηρα σε 2 φιλους μου fujitsu siemens core2duo T7500 (o naiiiiiii) 2gm ram, 250gb skliros ,X1300 καρτα γραφικων intel, 15.4 bright (απιστευτο χρωμα!!!) με 699 ευρο.Πιστεψε δεν θα βρεις καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.

 

Θυμάσαι το μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο site παντως εχει 1 fujitsu με Τ7250 με αυτα τα χαρακτηριστικα http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=136699 σ΄αυτα τα λεφτα και οχι με Τ7500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σύμφωνα με το παρακάτω review ο G7030EV είναι μια χαρά μηχάνημα

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=176166

 

απλώς το αναφέρω για τροφή στη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...