Προς το περιεχόμενο

Laptop 600 ευρω


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα χθες το G7030EV δεν έχω προλάβει να το λειτουργήσω ακόμη...ήθελα να ρωτήσω...μου φαίνεται περίεργος ο τρόπος που κλείνει η οθόνη, ασταθής...

Επίσης, πως πρέπει να το λειτουργήσω? Να το φορτίσω και μετά να το ανοίξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά επανήλθα...Το μηχάνημα σκίζει...πανέμορφο με πολύ ωραία οθόνη και για τα χρήματα του σούπερ! Βέβαια δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμη πάρα πολύ και θα πρέπει να περάσω και προγράμματα...απλά ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ vista γιατί αργεί τόσο πολύ να ανοίξει;;φανταστείτε ότι ακόμη δεν έχω περάσει τα αρχεία μου..

 

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενη! Θα σας πω περισσότερα το ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γενικά η επέκταση εγγύησης αξίζει εάν δεν ξεπερνά το ~20% της τιμής του φορητού.

 

Φυσικά είναι καλό να αγοράζεται καθώς εάν προκύψει πρόβλημα κυριολεκτικά σε σώζει από ένα μεγάλο κόστος. Από εκεί και πέρα είναι θέμα των οικονομικών και των αναγκών του καθένα μας και το κατά πόσο θεωρεί ότι είναι προτιμότερο να αγοράσει ένα φορητό των 600 ευρώ για 2 χρόνια και μετά να πάρει κάτι καινούριο στην ίδια τιμή.

 

Αν όμως είναι να αγοράσεις κάτι που σκοπεύεις να το κρατήσεις "σιγουρα" 3 χρόνια τότε αξίζει να διαφυλάξεις την ηρεμία σου αγοράζοντας επέκταση εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η επέκταση εγγύησης αξίζει εάν δεν ξεπερνά το ~20% της τιμής του φορητού.

 

Φυσικά είναι καλό να αγοράζεται καθώς εάν προκύψει πρόβλημα κυριολεκτικά σε σώζει από ένα μεγάλο κόστος. Από εκεί και πέρα είναι θέμα των οικονομικών και των αναγκών του καθένα μας και το κατά πόσο θεωρεί ότι είναι προτιμότερο να αγοράσει ένα φορητό των 600 ευρώ για 2 χρόνια και μετά να πάρει κάτι καινούριο στην ίδια τιμή.

 

Αν όμως είναι να αγοράσεις κάτι που σκοπεύεις να το κρατήσεις "σιγουρα" 3 χρόνια τότε αξίζει να διαφυλάξεις την ηρεμία σου αγοράζοντας επέκταση εγγύησης.

 

Επειδή το laptop που προσπαθώ να επιλέξω δεν είναι για μένα θέλω να έχω διπλοτσεκάρει τι παίζει πριν πω οτιδήποτε. Τα ποσοστά βλαβών είναι μεγάλα; Και ας ρωτήσω ξανά επί του θέματος τι υπάρχει στα ~600 ?. Μήπως από ότι έχει προταθεί εδώ έχουν αλλάξει καθόλου τα πράγματα μέχρι σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι ανάγκες έχεις. Γενικά πάντως θεωρώ πως η καλύτερη πρόταση παραμένει το HP 530 KP479AA + 1GB RAM με 15 ευρώ. Σύνολο ~660 ευρώ.

 

Δεν έχω εγώ ανάγκες. Όπως είπα είναι για άλλον. Κύρια χρήση εφαρμογές γραφείου. Μήπως καλύπτονται οι ανάγκες και από φθηνότερο laptop; (Το οποίο όμως να είναι αξιόπιστο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για office-internet πιστεύω ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα και με κάτι πιο αδύναμο. Τώρα από αξιοπιστία δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα. Οπου κάτσει η μπίλια...

 

Κοίτα και τα:

 

1. FS V5515

2. Acer Extensa 5220

 

Mόνο 1GB RAM θα χρειαστείς για όλα που θα βρεις με 15 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...