Προς το περιεχόμενο

500.000.000 Downloads


DJ_WOODY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλο ειναι οτι χρησιμοποιω απο το φλασακι ενιοτε την φορητή του έκδοση και ειναι πολυ λειτουργικη αν και χρειάζεται ανανεώση. Να ευχηθούμε να τα κανει 1 εκ. συντομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι αυτό που μου λέει η είδηση είναι ότι ο Firefox συνεχίζει και εξαπλώνεται με γοργά βήματα. Όταν πριν χρόνια βάραγε διάλυση ο Netscape Communicator και τον έτρωγε το μαύρο σκοτάδι (βλ. ΙΕ) η ομάδα του mozilla συνέχιζε το project για να μην χαθεί η τεχνογνωσία που είχαν αποκτήσει. Ποιός το περίμενε ότι θα είχαμε τέτοια εξέλιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εταιρεια Mozilla δεν θα δωσει ρυζι. Χρησιμοποιει απλα την ειδηση του μισου δισ. downloads ωστε να κανει γνωστο στο ευρυ κοινο το site αυτο:

 

http://www.freerice.com/ Στο οποιο παιζοντας ενα παιχνιδι με λεξεις προωθεις την διαθεση ρυζιου σε τριτες χωρες!

 

Για να τραφει ενας ενηλικας χρειαζονται 20.000 κοκκοι ρυζι την μερα, αρα μισο δισεκατομμύριο την μερα θα δωσει τροφη σε τουλαχιστον 25.000 ανθρωπους!!

 

Το προγραμμα αυτο ειναι ανθρωπιστικο και προωθείται απο τον ΟΗΕ. Αν και λιγο δυσκολο για οσους δεν εχουν γνωση αγγλικης αξιζει την προσπαθεια. Σας αφηνω, παω να παιξω :-D

 

Edit: Σε οσους ειπαν την εξυπναδα για τους κοκκους, ενα κιλο ειναι περιπου 36000 κοκκους, αρα διαιρείς και βρισκεις το ποσο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αν και λιγο δυσκολο για οσους δεν εχουν γνωση αγγλικης αξιζει την προσπαθεια. Σας αφηνω, παω να παιξω :-D

 

με google βρίσκει κάποιος τις απαντήσεις πανεύκολα και ας μην ξέρει αγγλικά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.freerice.com/ Στο οποιο παιζοντας ενα παιχνιδι με λεξεις προωθεις την διαθεση ρυζιου σε τριτες χωρες!

 

Για να τραφει ενας ενηλικας χρειαζονται 20.000 κοκκοι ρυζι την μερα, αρα μισο δισεκατομμύριο την μερα θα δωσει τροφη σε τουλαχιστον 25.000 ανθρωπους!!

 

Το προγραμμα αυτο ειναι ανθρωπιστικο και προωθείται απο τον ΟΗΕ. Αν και λιγο δυσκολο για οσους δεν εχουν γνωση αγγλικης αξιζει την προσπαθεια.

 

εγω δεν το καταλαβα αυτο δλδ οσα απανταω αφτοι παιρνουν και δινουν ρυζι ? εξηγηστε το μου λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλο αυτό γινεται για να προωθήσου το προϊόν τους... και μέσω της φιλανθρωπίας το "πλασάρουν" στην αγορά και με έμμεσο τρόπο διαφημίζουν τον αριθμό κατέβασματος (όχι τον αριθμό χρηστών!).

δεν μπορώ να ακούω άλλες επικρότησείς σε εταιρείες για το φιλανθρωπικό τους έργο. μην "τσιμπάτε" . αν θέλετε να βοηθήσετε τον συνάνθρωπο σας υπάρχουν καλύτερη (έμπρακτοι) τρόποι...

όλη η είδηση περιορίζεται στον αριθμό downloads, ολα τα αλλά ειναι ...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...