Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψύφισα hp και toshiba.

Τώρα έχω έμα hp που δουλεύει μέρα-νύχτα 2 χρόνια τώρα και μου έχει βγει γενικότερα πολύ καλό!

Το toshiba το ψύφισα επιδή έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dell με κλειστα τα ματια και lenovo

toshiba ειχα κανα 2 μοντελα ενταξει εταιρια

hp μακρυα τα πλεον προβληματικα αν και σε εμφανιση σκιζουν

fujitsu ειχα ενα pentium m που ακομα ζει σαν downloader οποτε και για μενα ειναι καλη εταιρια αν και απο αλλους δεν ακουσα τα καλυτερα,πιστευω εξαρταται απο τι θα πετυχει κανεις...

acer ειχα δεν λεω για αναλογια τιμης αποδοσης οκ αλλα να μενει αν χρειαστει κανεις εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και asus ρε παιδια , απο τα πιο αναξιοπιστα μηχανηματα της εποχης μας. εγω ημουν μεταξυ sony k hp που εχω και τα 2 λογω δουλειας και ψηφισα hp γιατι πολυ απλα ειναι λιγοτερο σπαστικο μηχανημα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψεις γράφουμε εδώ. Έτσι δεν είναι? Οπότε εδώ κι αν πρέπει να ισχύει ο σεβασμός στην άλλη άποψη. Γιατί ότι γράφεται εδώ είναι θέλω να πιστεύω από εμπειρία και όχι του στυλ "μού είπε κάποιος ότι .."

Έχω εμπειρία από τρείς μάρκες.

Hp, Sony, Asus.

Η Hp είναι μιά ιστορική εταιρεία με μεγάλη παράδοση στους φορητούς, με ισορροπημένα προϊόντα και σχετικά καλές τιμές και βέβαια καλή εξυπηρέτηση.( Σημειωτέον ότι έχω ένα φορητό δεκαετίας που δουλεύει ακόμη και το μόνο που άλλαξα ήταν δυό πλήκτρα που ...έλιωσαν από τη χρήση! Διαθέτω ως βασικό ένα espresso με i7).

H Sony εχει καλά προϊόντα αλλά αρκετά υπερεκτιμημένα.Σε δελεάζουν πάντα οι λαμπερές τους οθόνες σημείο στο οποίο υπερτερεί σημαντικά έναντι όλων των άλλων, αλλά ψάχνεις να κοστολογήσεις κομμάτι-κομμάτι τη σύνθεση και δεν σου βγαίνουν με τίποτα τα πολλά λεφτά που κοστίζουν. Ως και τα φτωχικά netbooks της είναι τα ακριβότερα χωρίς κάτι το ξεχωριστό.

Η Asus φαίνεται να μην την ενδιαφέρει η Ελληνική αγορά, πράγμα που φαίνεται από την εξυπηρέτηση του μπού.... που έχει γιά τους Έλληνες. Μού κάηκε η πλακέτα-κοντρόλερ usb σε ένα eeePC 1008HA και φυσικά δεν αποπειράθηκα να το στείλω στην Ιταλία αφού ήταν πολύ μεγάλη η ταλαιπωρία(καθυστέρηση) και νομίζω τα έξοδα θα βάρυναν εμένα. Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής δεν είναι και η καλύτερη. Στα netbooks όμως έχει την καλύτερη ποιότητα κατασκευής ή μάλλον καλύτερα στο design.

Σύμφωνα με τα παραπάνω ρίχνω μιά ψήφο στν Hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφίζω sony vaio γιατι με ικανοποιεί πληρως, το design του ειναι εκπληκτικο και η οθονη επίσης! βεβαια και τα lg με ειχαν αφήσει ευχαριστημένη καθοτι για 4 χρονια δεν ειχε παθει τιποτα και καταλαθος εσπασα την οθονη!!! Ενω βλέπω καλά λόγια τα acer δε μπορουν νε με πεισουν οτι ειναι καλα γιατι ειχαν 2 φιλοι μου και χαλασαν και τα δυο laptop. Ειχα δουλέψει και για ενα μηνα σε toschiba και επισης δεν εμεινα καθολα ικανοποιημενη.

Τέλος και τα HP ειναι πολύ καλά! Αλλά αν δε στηριξουμε το σπιτι μας, θα πεσει να μας πλακώσει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου αρέσουν τα sony αλλά επειδή είχαν τελειώσει πήρα το αμέσως καλύτερο toshiba,που είναι από παλιά στο χώρο και έχει τρομερή ποιότητα κατασκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι βοηθεια σας παιδες το turbo x laptop που εχω αρχησε να τα παιζει μετα απο 4 χρονια συνεχομενης τρελης χρησης ψηνομαι για το παρακατω αν μπορει καποιος να help ( http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Sony-Vaio-VPC-F13E1E-H-VPCF13E1E-H-GC2.htm ) (http://www.multirama.gr/products/product?pid=0544636&catid=010200) ψαχνω κατι ποu θα λειτουργει συνεχεια σε εφαρμογες δημιουργιας 3d γραφικων ,flash,και gaming κτλπ.

 

για μενα μπορει τα turbox na pasxoun απο αποψη κατασκευησ και θερμοκρασιας οστοσο με λιγη προσοχη την παλευουν για χρονια,τωρα λογο του οτι ειχα δουλεψει σε vaio και hp prothmo vaio logo υλικων και καλης συνολικης συμπεριφορας και λογο οτι στις περιπτωσεις που ξερω το service ηταν αψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HP fan!!!!forever.

απο το 1998 εχω παρει 12 και ολα δουλεψαν μια χαρα.

Τωρα εχω,

dv5-1080ev

dv5-1120ev(πουληθηκε χθες γιατι ηταν το μονο που δεν χρησιμοποιουσα)

dv6400ea

 

και το πιο καινουριο, που ειναι πολυ πιο ομορφο απο μακ!!!το εννοω δειτε το.

dv6t select edition το οποιο πηρα πριν 10 μερες και καστομαρισα εγω απο ΗΡ αμερικης.

μιλαμε για το πιο μαματο μηχανημα που παιζει.αλουμινενιο, οθονη αφης, ι7, ssd, φωτιζομενα πληκτρα και και...Πυραυλος !!!

 

επισης, η κοπελα μου εχει ενα mini 2140 και ενα dv6500ea που δουλευουν υπεροχα!!

ακομα κι ενα παλιο nx9105ea που εχω δωσει σε μια φιλη πριν 2-3 χρονια παιζει μια χαρα!!!

ααααα κι ενα παλιο 6τιας σε αλλη φιλη,παιζει κι αυτο.

ααααα κι ενα pda hx2790 που το εχω ξεκ!@#$%^ πραγματικα, και δε μασαει τιποτα.

 

σε ολα αυτα τα μονο θεματα ηταν με το dvd του 9105(με 60ε τοτε το αλλαξα) και στο ιδιο,

καμμενα πιχελ στην οθονη απο το κουτι(2)!!!τα αφησα να πολλαπλασιαστουν(τελικα ειχα 12)

και δυο μηνες πριν τη ληξη της ΔΙΕΤΟΥΣ εγγυησης μου την αλλαξαν.(δωρεαν εννοειται)

 

τελειωνοντας, αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι εχει πολλη μεγαλη σημασια το πως τους

φερομαστε!!!

εγω τουλαχιστον καθαριζω πολυ συχνα τον αμεμιστηρα και παρολο που τα δουλευω πολυ

φροντιζω να ειναι σε οσο το δυνατο δροσεροτερο περιβαλλον.

Αυτα.

ΗΡ και τα μυαλα στο μιξερ!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...