Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δικια μου προτιμιση ειναι Acer..

 

Το πρωτο μοντελο που ειχα αγορασει ηταν ενα Aspire (σειρα 1600) που δουλεψε σε τρελο βαθμο και οσο κανενα αλλο μηχανημα που ειχα ποτε, και πεθανε απο δικο μου σφαλμα μιας και για τουλαχιστον δυο χρονια λειτουργουσε χωρις θερμοαγωγιμη παστα μιας και την ειχα βγαλει για να την αλαξω, κατι που δεν εγινε ποτε. Ετσι σταδιακα απο δικια μου αμελεια σκοτωσα τον επεξεργαστη του (Celeron στα 2.4). Σε ολα τα υπολοιπα απο θεμα ποιοτητας, οθονης, δισκοι, optical και floppy drive (ναι ειχε και τετοιο!) κυριολεκτικα δεν εχω λογια. Ισως ηταν η αιτια που ακολουθησαν τα παρακατω μηχανηματα (που λειτουργουν υποδειγματικα):

 

Acer Aspire 1410

Acer Aspire 7740Z

Acer Aspire 7530Z

Acer Extensa 4420 (2 μηχανηματα)

 

Εχω λειτουργησει και δει διαφορα μηχανηματα, με τα HP να μην μου εχουν αφησει καμια καλη εντυπωση, τα SONY ειναι overpriced για την ποιοτητα που περιεχουν μεσα (υπαρχει κανενα σειρας VGN-Z που να μην ακουγεται σαν να γδερνει ο cheapo ανεμιστηρας το μηχανημα?), τα Dell μου αφηνουν κενα στην ποιοτητα για αυτο που κοστιζουν. Το θεμα εγγυησης δεν με ακουμπα καθολου μιας και καθε ηλεκτρονικη συσκευη μπορει να τα τιναξει ανα πασα στιγμη. Και με τις εγγυησεις που δινονται δεν αξιζει τον κοπο η ταλαιπωρια, μιας και θα αναγνωρισουν ελαχιστα πραγματα. Προσωπικα αγοραζω ενα laptop για να μου κρατησει ενα 6μηνο. Απο εκει και περα οσο πανε. Δεδομενου της χρησης που κανω στα μηχανηματα μου, το πιο φθηνο Acer μπορει να σταθει ανταξιο σε οποιαδηποτε χρηση σαν σκυλι. Δεν χαλανε ευκολα και εχουν εκπληκτικη ποιοτητα για αυτο που ζητουν. Λογικο ειναι να τα χαντακωνουν οσοι παιρνουν κατι πιο glamorous και δεν θελουν να παραδεχτουν οτι ενα πολυ φθηνοτερο μηχανακι κουβαλαει περισσοτερη ποιοτητα πανω του.

 

Γενικα εχω μεινει υπερευχαριστημενος απο τα Acer κυριως σε θεμα ποιοτητας μιας και τα μεταφερω πολυ συχνα και ειναι γενικα στους δρομους. Αν θα αγορασω καποιο αλλο Acer στο προσεχες μελλον? Με κλειστα τα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Toshiba γιατί η δουλειά που έχουν κάνει είναι πάρα πολύ καλή και 2 η 3 φορές που μου έχει πέσει καφές ή κάτι άλλο δεν έχει πάθει τίποτα. :)

 

Δεν λέω ότι αλλά κάποια είναι άχρηστα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου προτιμιση ειναι Acer..

 

Το πρωτο μοντελο που ειχα αγορασει ηταν ενα Aspire (σειρα 1600) που δουλεψε σε τρελο βαθμο και οσο κανενα αλλο μηχανημα που ειχα ποτε, και πεθανε απο δικο μου σφαλμα μιας και για τουλαχιστον δυο χρονια λειτουργουσε χωρις θερμοαγωγιμη παστα μιας και την ειχα βγαλει για να την αλαξω, κατι που δεν εγινε ποτε. Ετσι σταδιακα απο δικια μου αμελεια σκοτωσα τον επεξεργαστη του (Celeron στα 2.4). Σε ολα τα υπολοιπα απο θεμα ποιοτητας, οθονης, δισκοι, optical και floppy drive (ναι ειχε και τετοιο!) κυριολεκτικα δεν εχω λογια. Ισως ηταν η αιτια που ακολουθησαν τα παρακατω μηχανηματα (που λειτουργουν υποδειγματικα):

 

Acer Aspire 1410

Acer Aspire 7740Z

Acer Aspire 7530Z

Acer Extensa 4420 (2 μηχανηματα)

 

Εχω λειτουργησει και δει διαφορα μηχανηματα, με τα HP να μην μου εχουν αφησει καμια καλη εντυπωση, τα SONY ειναι overpriced για την ποιοτητα που περιεχουν μεσα (υπαρχει κανενα σειρας VGN-Z που να μην ακουγεται σαν να γδερνει ο cheapo ανεμιστηρας το μηχανημα?), τα Dell μου αφηνουν κενα στην ποιοτητα για αυτο που κοστιζουν. Το θεμα εγγυησης δεν με ακουμπα καθολου μιας και καθε ηλεκτρονικη συσκευη μπορει να τα τιναξει ανα πασα στιγμη. Και με τις εγγυησεις που δινονται δεν αξιζει τον κοπο η ταλαιπωρια, μιας και θα αναγνωρισουν ελαχιστα πραγματα. Προσωπικα αγοραζω ενα laptop για να μου κρατησει ενα 6μηνο. Απο εκει και περα οσο πανε. Δεδομενου της χρησης που κανω στα μηχανηματα μου, το πιο φθηνο Acer μπορει να σταθει ανταξιο σε οποιαδηποτε χρηση σαν σκυλι. Δεν χαλανε ευκολα και εχουν εκπληκτικη ποιοτητα για αυτο που ζητουν. Λογικο ειναι να τα χαντακωνουν οσοι παιρνουν κατι πιο glamorous και δεν θελουν να παραδεχτουν οτι ενα πολυ φθηνοτερο μηχανακι κουβαλαει περισσοτερη ποιοτητα πανω του.

 

Γενικα εχω μεινει υπερευχαριστημενος απο τα Acer κυριως σε θεμα ποιοτητας μιας και τα μεταφερω πολυ συχνα και ειναι γενικα στους δρομους. Αν θα αγορασω καποιο αλλο Acer στο προσεχες μελλον? Με κλειστα τα ματια.

 

Απολυτα σεβαστη η αποψη σου..αλλα με την λογικη αγοραζω ενα laptop για 6 μηνες και οτι γινει και δεν με απασχολει το θεμα εγγυησης ειναι μεγιστο λαθος και πεταμενα λεφτα(ειδικα σε περιπτωση που παθει κατι στον 1 χρονο και κατι ψηλα μιας και δεν θα εχει εγγυηση πλεον,το οποιο ειναι και παρανομο-ενω αλλες εχουν 2).

Επισης απο θεμα ποιοτητας δεν ειναι και οτι καλυτερο..τα περισσοτερα πλαστικουρα ειναι...δεν συγκρινονταi με sony και dell..απλα τα acer ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτα σεβαστη η αποψη σου..αλλα με την λογικη αγοραζω ενα laptop για 6 μηνες και οτι γινει και δεν με απασχολει το θεμα εγγυησης ειναι μεγιστο λαθος και πεταμενα λεφτα(ειδικα σε περιπτωση που παθει κατι στον 1 χρονο και κατι ψηλα μιας και δεν θα εχει εγγυηση πλεον,το οποιο ειναι και παρανομο-ενω αλλες εχουν 2).

Επισης απο θεμα ποιοτητας δεν ειναι και οτι καλυτερο..τα περισσοτερα πλαστικουρα ειναι...δεν συγκρινονταi με sony και dell..απλα τα acer ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους..

 

Σεβαστη και η δικια σου γνωμη. Mπορει να το θεωρεις πεταμενα λεφτα (μιας και εχω αλεργια με εγγυησεις κλπ) αλλα απο την αλλη εχω αλαξει περιπου 14 laptop με τα 6 να ειναι της Acer, και δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο κανενα τους. Την ιδια στιγμη (απο μηχανηματα που ειχα) ενα HP εβγαλε προβλημα στην καρτα γραφικων, ενα αλλο HP εβγαλε προβλημα στην μητρικη, ενα Toshiba εκαψε οθονη, ενα Dell μου εκανε το φαινομενο των pop corn στο πληκτρολογιο (πεταγοντουσαν απο την θεση τους), και σε δυο Sony ειχα προβλημα θορυβου/ψυξης στους ελεεινα φθηνους ανεμιστηρες ακομα και με τα ανταλακτικα τους - και το ενα απο τα δυο εβγαλε και προβλημα στην καρτα γραφικων, ενα Lenovo μου εβγαλε προβλημα στην μητρικη και ενα Fujitsu ειχε καψει οθονη. Για τις εγγυησεις αλλες φορες τα καλυπταν (η Dell, οπως τα ανεμιστηρια της Sony meτα απο ΠΟΛΛΑ πηγαινε ελα και επρεπε να τσακωθω για να κοιταξουν το θεμα της καρτας γραφικων) αλλες φορες μου ελεγαν διαφορα και δεν τα καλυπταν (Lenovo) και αλλες φορες δεν το καλυπταν καν (Fujitsu).

 

Δεν εχω τρελους πορους ωστε να παιρνω μηχανημα καθε τρεις και λιγο, αλλα με τα Acer απλα εχω παθει πλακα απο την απειρως καλυτερη ποιοτητα που εχουν σε σχεση με τα υπολοιπα μηχανηματα που ειχα, για αυτο και εχω βαλει στην ακρη το θεμα των εγγυησεων και επεκτασεων. Με τα λεφτα που δινω για τα Acer μπορω να παιρνω δυο και να εχω ενα στην καβαντζα αν κατι παει στραβα, ενω σε καθε αλλη περιπτωση θα κρεμομουν ερμαιο της καθε εταιρειας και στο τι καλυπτει η εγγυηση για το ακριβοπληρωμενο μηχανημα που αγορασα. Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του βεβαια και τα δικα του πιστευω, αλλα τα δικα μου συμπερασματα τα βγαζω απο προσωπικη εμπειρια με διαφορα μηχανηματα, και οχι απο εμπαθειες με εταιρειες και στο τι πλασαρουν τα περιοδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Με τα λεφτα που δινω για τα Acer μπορω να παιρνω δυο και να εχω ενα στην καβαντζα αν κατι παει στραβα, ενω σε καθε αλλη περιπτωση θα κρεμομουν ερμαιο της καθε εταιρειας και στο τι καλυπτει η εγγυηση για το ακριβοπληρωμενο μηχανημα που αγορασα.

Καλα δεν ειναι και τοσο πολυ πιο φτηνα,για να παρεις και δευτερο!

Ενα 20-30%max ειναι η διαφορα τους απο αλλες εταιρειες,με τα ιδια χαρακτηρηστικα και σε μερικες περιπτωσεις ειναι 0%!

Και ενα παραδειγμα/ερωτηση.

Βρες μου ενα acer,με τα ιδια λεφτα που εχει το Lenovo Y560 και να εχει καλυτερα ή τουλαχιστον ισα χαρακτηρηστικα,μ'αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες μου ενα acer,με τα ιδια λεφτα που εχει το Lenovo Y560 και να εχει καλυτερα ή τουλαχιστον ισα χαρακτηρηστικα,μ'αυτο?

 

Δεν κρινονται ολα με το "δειξε μου ενα που να κανει αυτο". Οι αναγκες του καθενος μας ειναι διαφορετικες οπως και η φιλοσοφια των μηχανηματων. Με την Lenovo, οπως ανεφερα παραπανω ειχα προβληματα, οποτε σιγουρα δεν θα ξαναπαιρνα. Αλλα ολα ειναι σχετικα μιας και αλλοι τα λατρευουν. Προσωπικα για εμενα χωρητικοτητα και συνολικη ποιοτητα οπως και hands down υπεραριστη ποιοτητα οθονης ειναι τα κριτηρια μου. Μια καλη επιλογη που θα εκανα παντως σε σχεση με οτι προτεινεις ειναι: http://www.skroutz.gr/s/289469/Acer-Aspire-5742G-374G50Mnkk.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που θελω να καταληξω ειναι,οτι τα Acer δεν ειναι και τοσο πιο φθηνα απ'τα υπολοιπα,αλλα ουτε πιστευω οτι ειναι τοσο χαλια κατασκευαστικα,οσο πιστευουν οι πιο πολλοι!

Απλα υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα με την αντιπροσωποια εδω και ισως,πιστευω,να ειναι και ο κυριος λογος,που απεκτησε τοσο κακο ονομα,γενικα!

 

Το Aser που αναφερες εχει ελαχιστα πιο δυνατο επεξερστη(+5% περιπου),αλλα μακραν ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ καρτα γραφικων(-250%) με αυτη του lenovo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Aser που αναφερες εχει ελαχιστα πιο δυνατο επεξερστη(+5% περιπου),αλλα μακραν ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ καρτα γραφικων(-250%) με αυτη του lenovo!

 

Eξηγησε μου το μακραν χειροτερη, απο την στιγμη που δεν παιζω παιχνιδια και η κυρια ασχολια μου ειναι στατικου γραφικου περιεχομενου. Το -250% τι συμπερασμα ειναι? Θα χασεις μερικα FPS σε παιχνιδια? Μηπως οσοι εχουν integrated chipset ειναι κοροιδα που λογικα (με οτι αναφερεις) εχουν -2000% αποδοση? Αυτοι αραγε να μπορουν να τρεξουν και να δουλεψουν ανθρωπινα ενα Photoshop η Quark? Η μηπως δεν θα μπορεσουν να δουν μια HD ταινια της προκοπης? Δεν ειναι ολοι οι χρηστες παιχνιδαδες. Καλο ειναι να ξερουμε τι αγοραζουμε και γιατι μιας και να μην πεφτουμε στα τριπακια των αριθμων και του marketing που "σπρωχνει" το PC gaming στο θεμα του hardware.

 

Να αναφερω οτι στα μειονεκτηματα που αφησες ειναι ο 500αρης σκληρος εναντι του 320, αλλα και το κυριο κομματι της απιστευτης οθονης του Acer που σε αυτο το ευρος τιμης απλα δεν εχει αντιπαλο. Οσο οι τιμες ανεβαινουν θα δεις διαφορες, και μαλιστα μεγαλες χωρις να επωφελειται ο αγοραστης καπου ιδιαιτερα, και εκει πονταρουν οι "μαρκες". Για την αντιπροσωπεια που λες, ναι ειναι αληθεια οτι εχω ακουσει αρκετα ασχημα σχολια, και σιγουρα φερει ευθυνη για την φημη των Acer, χωρις βαση βεβαια μιας και εχουν αποδειξει οτι ειναι πολυ ποιοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που που λεω ειναι,οτι το Lenovo Y560 μπορει να κανει οτιδηποτε μπορει να κανει το Acer Aspire 5742G,ενω απο την αλλη,το Acer Aspire 5742G δε μπορει να κανει οτι το Lenovo Y560!

Тοσο απλα!

Να αναφερω οτι στα μειονεκτηματα που αφησες ειναι ο 500αρης σκληρος εναντι του 320, αλλα και το κυριο κομματι της απιστευτης οθονης του Acer που σε αυτο το ευρος τιμης απλα δεν εχει αντιπαλο.

1.Το δισκο τον αναβαθμιζεις με λιγο κοστο οποτε θες,δε μπενει στα αρνητικα!

2.Σιγα την σουπερουαο οθονη που εχει.Στα 1366x768πιξελ ειναι,τι νομισες οτι ειναι,fullhd(1080p).Και πως ξερεις οτι ειναι καλυτερη απο αυτη του lenovo!

3.Aκομη το ερωτημα παραμενει."Βρες μου ενα acer,με τα ιδια λεφτα που εχει το Lenovo Y560 και να εχει καλυτερα ή τουλαχιστον ισα χαρακτηρηστικα,μ'αυτο? "Γι'αυτο keep searching!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα laptop μου είναι SONY (VGN-NW). Πολύ καλό και πολύ όμορφο... αλλά η οθόνη του είναι μέτρια προς κακή. Δεν έχει αρκετή φωτεινότητα και φαίνεται "ξεθωριασμένη" (χρώματα/contrast). Ομολογουμένως σε φωτογραφίες και ταινίες δείχνει πολύ καλά και ζωντανά χρώματα, αλλά σε δουλειά γραφείου και με φως μέρας... δεν είναι καλή. Και αυτό μου είχε κάνει πολύ εντύπωση γιατί περίμενα πολύ καλή οθόνη από τη Sony. Το υπόλοιπο laptop είναι πολύ καλό, κόστος γύρω στα 700 ευρώ πριν κάνα 10μηνο; (κάπου εκεί)

Επίσης η Sony δεν έχει βγάλει αναβαθμίσεις στους drivers (π.χ. AMD Catalyst) από τότε (από τους εργοστασιακούς πριν κάνα χρόνο δηλαδή). Οι επίσημοι της AMD δεν μπαίνουν (υπάρχει κλείδωμα, μόνο με hack).

 

Γενικά δεν θα ξαναγόραζα Sony, εκτός αν ψαχνόμουν για την κατηγορία 1000+ ευρώ, οπότε θα έβλεπα τι παίζει σε αυτά τα μοντέλα.

 

Το άλλο μου, πρόσφατο, laptop μου είναι ένα ASUS το οποίο ήταν σε καλή προσφορά. Δεν το έχω δουλέψει ακόμα (ακόμα το φτιάχνω), αλλά φαίνεται πολύ καλή κατασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1.Το δισκο τον αναβαθμιζεις με λιγο κοστο οποτε θες,δε μπενει στα αρνητικα!

2.Σιγα την σουπερουαο οθονη που εχει.Στα 1366x768πιξελ ειναι,τι νομισες οτι ειναι,fullhd(1080p).Και πως ξερεις οτι ειναι καλυτερη απο αυτη του lenovo!

3.Aκομη το ερωτημα παραμενει."Βρες μου ενα acer,με τα ιδια λεφτα που εχει το Lenovo Y560 και να εχει καλυτερα ή τουλαχιστον ισα χαρακτηρηστικα,μ'αυτο? "Γι'αυτο keep searching!

 

Δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο που σκεπτεσαι συγκρινοντας νουμερα, οσο και γιατι ψαχνεσαι με αυτο τον τροπο. Ειπαμε ξερεις τα παντα ρε φιλε και γνωριζεις καλυτερα τι παιζεται απο εμας και το μηχανημα που επελεξες ειναι το καλυτερο ολων. Happy? Απαντωντας παντως στα ερωτηματα που εθεσες γιατι καταντησες και γραφικος:

 

1. Εξακολουθει να εχει λιγοτερη χωρητικοτητα απο μανισιο οποτε μην βαζεις σεναρια upgradeαρισματος.

2. Πρεπει να εχεις στραβισμο+αχρωματοψια για να το λες αυτο. Δες τα διπλα διπλα σε θεμα ζωντανιας, αποδοσης χρωματων και ευκρινειας και μετα δεχομαι να ακουσω την καθε μπαρουφα σου.

3. Σου εβαλα διπλα ενα μηχανημα που αλλου χανει και αλλου κερδιζει σε σχεση με το μοντελο που υπεδειξες, μιας και δεν ειμαι νουμεράς οταν επιλεγω μηχανημα. Χανει στο θεμα της καρτας σε επιδοσεις οπως ανεφερες οτι ειναι αχρηστη η καρτα του με βαση τα δικα σου δεδομενα, αλλα συνολικα εχει καλυτερη ποιοτητα και μια απειρως καλυτερης ποιοτητας οθονη. Οταν θα αρχισουν να πεταγονται τα πληκτρα του Lenovo θα με θυμηθεις.

 

Ολοι εχουμε τα κριτηρια μας και δεν υπαρχει κατι απολυτο. Απλα ο καθενας παιρνει οτι καλυτερο μπορει με τα χρηματα που μπορει η θελει να διαθεσει. Τα δικα μου στα ανεφερα και πιο πανω οποτε το κυνηγι των νουμερων το αφηνω επανω σου. Οποτε κατσε και παιζε εσυ οτι μπορεις να ξεζουμισεις απο την ανωτερη καρτα σου σε μια οθονη που θα χανει γενικως, ενω ολο το υπολοιπο μηχανημα θα αρχισει να φθειρεται αδικαιολογητα (με πρωτο και καλυτερο φαινομενο των pop corn στα πληκτρα), και ασε με εμενα να απολαμβανω τις χωμα επιδοσεις (οπως λες) μπροστα σε μια απιστευτα καλη οθονη σε ενα μηχανημα που μια δεκαετια μετα θα δειχνει αριστο οπως την πρωτη μερα.

Επεξ/σία από pvrytube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου δεν εχεις πιασει στα χερεια σου το lenovo,πως ξερεις οτι η οθονη του ειναι χαλια,τα πληκτρα θα πεταγοντε,σαν pop corn και θα φθειρεται αδικαιολογητα,ενω το Acer σου,που ειναι αριστης ποιοτητας κατασκευη δε θα εχει/παθει ουτε την παραμικρη φθορα?

Και το μηχανημα εκτος απο την καρτα εχει και τον ιδιο δυνατον επεξεργαστη,οποταν δε νομιζω να χανει απο αποδοση,σε σχεση με το Acer!!!

Με 50ευρο παιρνω ενα 500gb 7200στρ. και τον τοποθετω σε 10" και εχω τον αλλο για εξωτερικο.Αν εσυ δε μπορεις να το κανεις,αυτο ειναι δικο σου προβλημα!

 

Υ.Γ.Προτιμω να με θεωρεις εσυ και οι ομοιοι σου,γραφικο,παρα να παραμενω κομπλεξικα αδαεις,προσπαθοντας να μειωσω ολους τους γυρο μου,για να μπορεσω ετσι να αποδειξω την αξια μου ή την αξια της επιλογης μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω κ γω τη γνώμη μου.

Οι μόνες εταιρίες που χω δουλέψει είναι Acer, TurboX, HP, Toshiba.

Αυτή τη στιγμή έχω στην κατοχή μου ένα Acer Aspire 5ετιας, ένα HP probook 4310s κ ένα Toshiba L655.

Τα Acer μου έχουν βγει σκυλιά, κατώτερης ποιότητας συγκριτικά με αλλα, αλλα πολυ τίμια για τα λεφτά τους.

Το Toshiba δυνατό κ σταθερό μηχάνημα, με ωραία οθόνη κ καλή σχέση απόδοσης/τιμής.

Το turbox απλά φανταστικό για τα λεφτά του, τη στιγμή που το αντίστοιχο σονυ κόστιζε +50-70%, με μοναδικό μειονέκτημα τη μέτρια οθόνη.

Τέλος θεωρώ ότι το HP μου, είναι απτά κάλυτερα μηχανήματα που θα μπορούσα να πάρω! Συμπαγές, δυνατο υπερπληρες, σταθερο και με πολυ καλή τιμή!

Υπόψιν με καμία εταιρίες δεν έχω ασχοληθεί με εγγυήσεις και σέρβις διότι ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί.

Οπότε θεωρώ ότι είμαι ο πλέον ακατάλληλος να συμπεριλαβω αυτόν τον παράγοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...