Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λείπει και η MSI η οποία είναι αξιόλογη εταιρεία , προσωπική εκτίμηση, με πάρα πολυ καλή σείρα στα gaming laptops.

 

http://www.msi.com/product/nb/GT680.html

 

Ψηφίζω MSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λείπει και η MSI η οποία είναι αξιόλογη εταιρεία , προσωπική εκτίμηση, με πάρα πολυ καλή σείρα στα gaming laptops.

 

http://www.msi.com/product/nb/GT680.html

 

Ψηφίζω MSI.

Αγνωστη λεξη για την ελληνικη αγορα τα laptops η ΜSI..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι τοσο καλά τα Toshiba? Δεν ξέρω, επειδή φτιάχνουν από κλιματιστικά,τηλεοράσεις κτλ

δεν μου καλοφαίνεται να αγοράσω ένα λαπτοπ τοσίμπα..Από ότι έχω δει και σε αλλα τόπικς πάντως,ναι

παραδέχομαι οτι εχουν καλα μηχανήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

acer οσο για το service που λετε οτι δεν ειναι καλο τωρα που το ανελαβε και το πλαισιο ειναι αρκετα καλο μπορω να πω..

 

 

και το πλαισιο αλλου τα στελνει απλα τεχνικο ελεγχο κανει (εκτος και αν εχεις προσφατη εμπειρια διαφορετικη)

 

και οχι απλα δεν ειναι καλο για κλωτσιες ειναι και καταγγελιες με το κιλο να μην προλαβαινουν να σηκωνουν κεφαλι μπας και δωσουν την πρεπουσα σημασια στην υποστηριξη στην Ελλαδα http://www.insomnia.gr/topic/321453-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85-eshop-%CE%BA%CE%B1/

 

μακρια απο τα acer δεν αξιζουν με την καμμια.

 

Μα είναι τοσο καλά τα Toshiba? Δεν ξέρω, επειδή φτιάχνουν από κλιματιστικά,τηλεοράσεις κτλ

δεν μου καλοφαίνεται να αγοράσω ένα λαπτοπ τοσίμπα..Από ότι έχω δει και σε αλλα τόπικς πάντως,ναι

παραδέχομαι οτι εχουν καλα μηχανήματα!

 

 

και ακομα καλυτερα τα τελευταια χρονια toshiba εχω και τους αλλαζω τα φωτα. και απο εγγυηση και απο service επισης ειναι απο τα καλυτερα μαζι με τα dell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα hp pavillion dv6000.Το έχω 3,5-4 χρόνια.Έχεις φάει καμιά 100ριά και βάλε διακοπές ρεύματος,πολλά φορμάτ για αλλαγές λειτουργικών και δεν έχει πάθει τπτ.Και από θερμοκρασία cpu μιά χαρά.Η επόμενη μου αγορά ίσως είναι πάλι hp.Αλλά έχω μάθε ότι έχει το χειρότερο service.Ευτυχώς δεν μου χρειάστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα hp pavillion dv6000.Το έχω 3,5-4 χρόνια.Έχεις φάει καμιά 100ριά και βάλε διακοπές ρεύματος,πολλά φορμάτ για αλλαγές λειτουργικών και δεν έχει πάθει τπτ.Και από θερμοκρασία cpu μιά χαρά.Η επόμενη μου αγορά ίσως είναι πάλι hp.Αλλά έχω μάθε ότι έχει το χειρότερο service.Ευτυχώς δεν μου χρειάστηκε.

 

 

ου μπλεξεις με acer HP fujitsu. δεν σε σωζει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vaio, αν και υπερεκτιμημένα, καλή ποιότητα κατασκευής, από τις καλήτερες οθόνες, πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας και design. θα δούμε πως θα πάνε σε βάθος χρόνου

 

δεύτερη επιλογή μου Fujitsu-Siemens, έχω εδώ και 4-5 χρόνια πια και δεν καταλαβαίνει τίποτα αλλά από μπαταρία και οθόνη είναι κάπως πίσω από το vaio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός αλλά μάλλον έπρεπε να βάλουν τα Lenovo και όχι τα thinkpad τα οποία είναι η επαγγελματική σειρά της lenovo.

 

Σωστός αλλά μάλλον έπρεπε να βάλουν τα Lenovo και όχι τα thinkpad τα οποία είναι η επαγγελματική σειρά της lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσα να δώσω μόνο αρνητικές ψήφους θα έδινα χαλαρά την 1η με διαφορά στα Innovator οπότε πάλι καλά που δεν υπάρχουν στη λίστα! Πιστεύω ίσως και να κερδίζουν τον τίτλο της χειρότερης ποιότητας παγκοσμίως! Στην 2η κάκιστη θέση θα βάλω τα ACER που έχω την ατυχία να είμαι κάτοχος! (και δεν μιλάμε για φθηνά ACER, αλλά μεσαίας κατηγορίας των 800-1000€). Σαν κορυφαία θεωρώ την DELL βλέπωντας από της αδερφής μου, τα φτηνά TOSHIBA επίσης δεν είναι χάλια όπως άλλες μάρκες, σκυλί ήταν!

 

Το Innovator μέσα σε 2χρόνια μου έβγαλε ελάττωμα 7 φορές και το χρησιμοποίησα μόλις τους 6 μήνες καθώς μένω Φινλανδία και έπρεπε να γυρίσω Ελλάδα να το πάω για επισκευή, πράγμα όχι ότι πιο εύκολο. Όλες σχεδόν τις φορές έπρεπε να χάσω σημαντικά αρχεία καθώς δουλεύω σε Πανεπιστήμιο σε έρευνα για το Αλτζχάιμερ. Έπρεπε να τους απειλήσω νομικά για να μου κάνουν αλλαγή με άλλης εταιρείας γιατί δεν ήθελα να ξανα-ασχοληθώ μαζί τους! Πείρα ένα ACER 800€ που προτείνανε που το θεώρησα καλή επιλογή!

 

To ACER τώρα τον 5ο μήνα που το έχω, η οθόνη από μόνη της γρατζουνίστηκε εσωτερικά με αποτέλεσμα να σπάσουν (μάλλον) κάποιοι υγροί κρύσταλλοι και να έχει ένα μαύρο σε εκείνο το σημείο. Επίσης τα πλήκτρα, παρόλο που έχουν κάτι σιδεράκια, φεύγουν πολύ εύκολα και μετά δεν μπορείς να τα βάλεις! Πάλι καλά το 2ο ACER που έχω, μέσα σε ένα 6μηνο δεν έχει βγάλει ακόμα πρόβλημα, αλλά αρκετοί γνωστοί μου με ΑCER και αυτοί βρίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...