Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψήφισα MacBook υποθέτωντας ότι εννοεί και το Pro. Είμαι κάτοχος ενός MacBook Pro και δύο από τους λόγους που το επέλεξα (πέρα από το γεγονός ότι ήθελα να κάνω τη μετάβαση από windows σε mac) είναι ότι στις 15,4" είναι το ελαφρύτερο και το λεπτότερο φορητό με πάχος 2,5 εκατοστά/ 1 ίντσα (όταν είναι κλειστός) και βάρος οριακά κάτω από τα 2,5 κιλά! Επίσης ξεφεύγει από την ανάλυση των 1280χ800 και η οθόνη του έχει ανάλυση 1440χ990.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αν και χρόνια υπέρμαχος του ότι αν έχεις ένα μόνο pc, τότε καλύτερα να είναι desktop ήρθε η ώρα και για μένα να πάρω ένα λαπτοπάκι.

Θεωρώ καλύτερο με βάση αυτά που προσφέρει συν τιμή τα dell.

Βασικά είμαι ανάμεσα σε dell και asus τα άλλα είναι απλά παιχνιδάκια από εμπειρίες φίλων και από γνώση δική μου στα pc (εξαιρούμε τα apple έτσι? είναι μια κατηγορία μόνα τους).

Ωραίο τοπικ έκανε ο φίλος και θα βοηθήσει αρκετούς και μένα μέσα να κατασταλάξουμε κάπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ASUS ρε φιλε....θα βγαλει η γλωσσα μου μαλλια:-)

αν δεν βρω ASUS λαπτοπ σε 1 μηνα θα αυτοκτονησωωωωωωωωω....

πρεπει να παρω νεο λαπτοπ ΤΕΛΟΣ...και πρεπει να ειναι και ΠΑΛΙ ASUS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mkyprian μήν αυτοκτονήσεις, απλώς πήγαινε megamarket.gr

Δέν κάνω διαφήμιση, δέν έχω αγοράσει κάτι απ' αυτό το μαγαζί, απλά έχω προσέξει ότι έχει ASUS laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι ψανχεις για asus απεγνωσμενα και οπως ξερεις και εγω asus προτειμαω.

Το asus που πηρα πριν 1.5 χρονο το πηρα απο ενα μαγαζι με υπολογιστες στην γειτονια μου,το πηρα σε καλη τίμη.Αυτο συνεργαζονταν με το interset sa http://www.interset.gr και απο οτι εχω καταλαβει ειναι για να αγοραζουν εμποροι απο αυτο το site.

Ρώτα σε κανενα καταστημα στην πολη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχ...ευχαριστω για τη συμπαρασταση,απο Κυπρο ειμαι,τωρα να τελειωσει η εξεταστικη με το καλο και θα το ψαξω καλυτερα. ψαχνω κατι πολυ δυνατο και για παιχνιδια ολοκαινουρια και για CAD(AutoCAD,Inventor)....

βρηκα ενα και πειρα τηλεφωνο πριν 3 εβδομαδες 3-4 μαγαζια στην θεσσαλονικη επδ θεσσ σπουδαζω αλλα δεν με πειθανε με αυτα που μου λεγανε δλδ οτι ειναι παλιο μοντελλο και δεν το φερνουν πια...και αλλες βλακειες(πραγμα που δεν πρεπει να συμβαινει επδ ειχε καρτα γραφηκων 8700GT 512mb και wireless της σειρας n που ειναι καινουρια φαση) και ενας αλλος μου ειπε κατι και με επεισε, οτι δεν φερνουν το συγκεκριμενο μοντελο Ελλαδα.

Θα το ψαξω καλυτερα αρχες Ιουλη να δω τι παιζει και στην Κυπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς πλέον να βάλεις και windows σε mac υπολογιστές πολύ εύκολα.

Λογικά πρέπει να είναι το ιδιο...χωρις να ξερώ σίγουρα...δυστυχώς δεν έτυχε να δουλέψω με mac. Κανένας που ξέρει από mac...να μας πει αν δουλεύουν καλά τα mac με windows???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δώσω την ψήφο μου στην Acer λόγω της νέας σειράς της: Acer Aspire Gemstone Blue

 

Καταπληκτικός σχεδιασμός και καινοτομίες που εμφανίζονται σε φορητό για πρώτη φορά ίσως...

(π.χ. το νέο touch-panel στα αριστερά του πληκτρολογίου)

 

σε συνδυασμό με την νέα NVIDIA 9500M GS και την 9560M GS αντίστοιχα, το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω Κώστα η 9500 gs είναι καλή κάρτα γραφικών ,έχει καλή απόδοση στα βιντεοπαιχνίδια.Πως σου φαίνεται ο φορητός,δυνατός,γρήγορος δεν είναι; Παρακαλώ απάντησε γιατί σκέφτομαι να τον αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία χαρά παίδες, Σκέφτομαι να 'σηκώσω' κάποια λεφτά απο τον τραπεζικό μου λογαριασμό για απόκτηση φορητού.

Θα ήθελα παρακαλώ πολυ τα φώτα σας, στην όσο το δυνατόν καλύτερη επιλογή στη σχέση επιδόσεων-τιμής.

Τί λέτε για τον παρακάτω φορητό ;;

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907959

μου φαίνεται πολύ καλος και τυχόν προτάσεις σας θα ήθελα να είναι εκεί γύρω στο θέμα τιμής.

 

 

η νέα σειρά της Acer θεωρώ ότι είναι εκπληκτική.... Μιλάω για την "Gemstone Blue"

Στην ναυαρχίδα της σειράς: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1099469

την οποία σκοπεύω και να αγοράσω, θα βρείς top χαρακτηριστικά...

 

Οι άλλες εταιρείες θα πρέπει σιγά σιγά να αντιγράψουν την Acer, αν θέλουν να συμβαδίζουν μαζί της στον τομέα του στυλ....

 

Σου προτείνω να τον πάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...