Προς το περιεχόμενο

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;


madsc

Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;  

1.286 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιό Laptop προτιμάτε και γιατί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σε ρωτήσω Κώστα η 9500 gs είναι καλή κάρτα γραφικών ,έχει καλή απόδοση στα βιντεοπαιχνίδια.Πως σου φαίνεται ο φορητός,δυνατός,γρήγορος δεν είναι; Παρακαλώ απάντησε γιατί σκέφτομαι να τον αγοράσω.

 

 

φίλε sintalka,

 

Θεωρώ όλη την νέα σειρά της Acer, την Gemstone ΒLUE εξαιρετική....

Η ναυαρχίδα της σειράς, το ASPIRE 8920G-934G50BN τον οποίο σκοπεύω και εγώ να αγοράσω, είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη καταπληκτικό....

 

Παρέχει top χαρακτηριστικά σε μία πολύ καλή τιμή - για εμένα - που καμία άλλη εταιρεία δεν δίνει αυτήν την στιγμή....

 

Η απόδοση του στα παιχνίδια είναι εξαιρετική και αυτό χάρη στην NVIDIA GE FORCE 9500M GS ή την NVIDIA GE FORCE 9650M GS, καθώ θεωρούνται οι διάδοχοι των αντίστοιχα μεγάλων μοντέλων της σειράς 8 της NVIDIA.

 

Με 6 ηχεία, παρέχεται απαράμιλλη ποιότητα ήχου...

 

Θεωρώ ότι είναι top επιλογή ....

 

Δες την συγκεκριμένη ιστοσελίδα...: http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-8920G-notebook.9245.0.html

 

Θα σε βοηθήσει πολύ....

 

Περιμένω τα σχόλια σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα δώσω την ψήφο μου στην Acer λόγω της νέας σειράς της: Acer Aspire Gemstone Blue

 

 

η νέα σειρά της Acer θεωρώ ότι είναι εκπληκτική.... Μιλάω για την "Gemstone Blue"

 

φίλε sintalka,

 

Θεωρώ όλη την νέα σειρά της Acer, την Gemstone ΒLUE εξαιρετική....

 

Μην τρελαθουμε κιολας!!!

Ειδικα ο acer 6920(που ανηκει στην Gemstone ΒLUE σειρα) ειναι απο τις χειροτερες αγορες που μπορει να κανει καποιος...

 

(ειναι 16" αλλα εχει βαρος μεγαλυτερο απο αλλα 17" και διαστασεις σασι ιδιες με μερικων 17".

Πχ το acer σε συγκριση με το 17" hp compaq 8710p ειναι βαρυτερο,ειναι πιο χοντρο, εχει παρομοιες διαστασεις σασι (εξωτερικες), παρολο που εχει μικροτερη οθονη 16" αντι για 17".Χωρια οτι εχει τραγικα μικρη αναλυση! (1366 x 768..

Μα 768 πιξελ στον καθετο αξονα?? Δεν θα χωραει τιποτα...)

 

Απορω πως τα καταφεραν και εφτιαξαν λαπτοπ με μικροτερη οθονη, αλλα μεγαλυτερες διαστασεις και βαρος!

Αστερια ειναι εκει στην acer!)

 

 

 

Εχουν και λιγο υπερ του δεοντως glossy οθονες,καθρεπτιζουν παρα πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε sintalka,

 

Θεωρώ όλη την νέα σειρά της Acer, την Gemstone ΒLUE εξαιρετική....

Η ναυαρχίδα της σειράς, το ASPIRE 8920G-934G50BN τον οποίο σκοπεύω και εγώ να αγοράσω, είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη καταπληκτικό....

 

Παρέχει top χαρακτηριστικά σε μία πολύ καλή τιμή - για εμένα - που καμία άλλη εταιρεία δεν δίνει αυτήν την στιγμή....

 

Η απόδοση του στα παιχνίδια είναι εξαιρετική και αυτό χάρη στην NVIDIA GE FORCE 9500M GS ή την NVIDIA GE FORCE 9650M GS, καθώ θεωρούνται οι διάδοχοι των αντίστοιχα μεγάλων μοντέλων της σειράς 8 της NVIDIA.

 

Με 6 ηχεία, παρέχεται απαράμιλλη ποιότητα ήχου...

 

Θεωρώ ότι είναι top επιλογή ....

 

Δες την συγκεκριμένη ιστοσελίδα...: http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-8920G-notebook.9245.0.html

 

Θα σε βοηθήσει πολύ....

 

Περιμένω τα σχόλια σου....

 

Ώπα, μην απλώνεσαι τόσο για τοπ επιλογές κτλ.

Κοίτα πρώτα πρώτα σε ποιά θέση βρίσκεται η κάρτα γραφικών στη λίστα και θα δείς ότι είναι κατώτερη και από την 8700M GT (καλά για την 8800 δεν μιλάω, εκεί είναι που τρώει σκονη).

Δεύτερον δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι όλο αυτό είναι συσκευασμένο με την ξακουστή ποιότητα ACER...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαθουμε κιολας!!!

Ειδικα ο acer 6920(που ανηκει στην Gemstone ΒLUE σειρα) ειναι απο τις χειροτερες αγορες που μπορει να κανει καποιος...

 

(ειναι 16" αλλα εχει βαρος μεγαλυτερο απο αλλα 17" και διαστασεις σασι ιδιες με μερικων 17".

Πχ το acer σε συγκριση με το 17" hp compaq 8710p ειναι βαρυτερο,ειναι πιο χοντρο, εχει παρομοιες διαστασεις σασι (εξωτερικες), παρολο που εχει μικροτερη οθονη 16" αντι για 17".Χωρια οτι εχει τραγικα μικρη αναλυση! (1366 x 768..

Μα 768 πιξελ στον καθετο αξονα?? Δεν θα χωραει τιποτα...)

 

Απορω πως τα καταφεραν και εφτιαξαν λαπτοπ με μικροτερη οθονη, αλλα μεγαλυτερες διαστασεις και βαρος!

Αστερια ειναι εκει στην acer!)

 

μπορείς να κατηγορείς όσο θέλεις αλλά το 8920G-934G50BN ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!

 

Σε 2 - 3 μήνες θα ξεπηδήσουν και τα πρώτα "αντίγραφα" του συγκεκριμένου μοντέλου....

 

έτσι για να μαθαίνουμε.... : http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-8920G-notebook.9245.0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, μην απλώνεσαι τόσο για τοπ επιλογές κτλ.

Κοίτα πρώτα πρώτα σε ποιά θέση βρίσκεται η κάρτα γραφικών στη λίστα και θα δείς ότι είναι κατώτερη και από την 8700M GT (καλά για την 8800 δεν μιλάω, εκεί είναι που τρώει σκονη).

Δεύτερον δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι όλο αυτό είναι συσκευασμένο με την ξακουστή ποιότητα ACER...

 

Η GE FORCE 9500M GS είναι ο διάδοχος της 8700M GT και η GE FORCE 9650M GS είναι ο διάδοχος της 8800....

 

γιατί οπισθοδρομήτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να κατηγορείς όσο θέλεις αλλά το 8920G-934G50BN ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!

 

Σε 2 - 3 μήνες θα ξεπηδήσουν και τα πρώτα "αντίγραφα" του συγκεκριμένου μοντέλου....

 

έτσι για να μαθαίνουμε.... : http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-8920G-notebook.9245.0.html

 

To review το έδωσες και πιο πάνω. Σε τί δεν μπορεί να το φτάσει άλλη εταιρία;;;;

Στο CineDash Media Console;;; Διάβασες στο review πόσο καλά το έφτιαξαν;;;;

 

The CineDash Media Console is identical to the Aspire 6920G ones, but it works correctly form the beginning. The responding behaviour of the Media Consoles volume control is sometimes mulish. The accurate adjusting of volume is problematical, in particular when adjusting in the area of 0% to 20%.

 

The hold button is not as good as it intended to be. It should prevent unwanted usage of the panel. The hold button is touch sensitive like all buttons of the CineDash Media Console, and soft contact activates and deactivates it. This happens quite often, especially when gaming. The hold button is in reach of the left hand and easily gets activated accidently. It would be better when this button is placed in another area or it is protected against unwanted usage

Την μόνη καινοτομία που θα μπορούσα να αναγνωρίσω είναι οι αναλογίες της οθόνης 16:10 που βοηθάνε σε καλύτερη παρακολούθηση ταινιών. Δυστυχώς όμως η χρήση του computer δεν είναι μόνο για ταινίες.

 

Η GE FORCE 9500M GS είναι ο διάδοχος της 8700M GT και η GE FORCE 9650M GS είναι ο διάδοχος της 8800....

 

γιατί οπισθοδρομήτε....

 

Διάδοχος ή όχι έχει χαμηλότερες επιδόσεις. Αυτό μετράει... Εγώ πάντως 1700 ευρώ για Acer ΔΕΝ θα τα έδινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στου φίλου μου δουλεύει τέλεια....

 

και ξαναλέω...:

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!!!

 

θα με θυμηθείτε σε λίγο καιρό που θα αρχίσουν να ξεπηδάν τα πρώτα "αντιγραφάκια" του συγκεκριμένου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η GE FORCE 9500M GS είναι ο διάδοχος της 8700M GT και η GE FORCE 9650M GS είναι ο διάδοχος της 8800....

 

 

Δεν ισχυει αυτο που λες..

 

Η 9500m gs ειναι "και καλα" διαδοχος της 8600m gt και η 9650M GS ειναι "και καλα" διαδοχος της 8700m gt.

 

Ουσιαστικα η 9500m gs και η 9650M GS εχουν ιδιες επιδοσεις με τις 8600m gt και 8700m gt αντιστοιχα..

Δεν ειναι κατι πρωτοπορο...

 

 

Φυσικα την 8800m δεν την φθανουν ουτε με κυαλια σε επιδοσεις..

 

 

 

Μην επαναλαμβανόμαστε... Σε τί δεν μπορεί να το φτάσει;;;

Στις αντανακλασεις που δημιουργουν οι υπερ του δεοντως γυαλιστερες οθονες των acer.. :lol: Χτενιζεσαι κανονικα μπροστα απο acer!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψηφοφορία για Laptop είναι αυτή, όταν λείπει από τον κατάλογο η IBM LENOVO? Είναι σαν να ψηφίζουμε για το καλύτερο αυτοκίνητο χωρίς να έχουμε μέσα την Mercendes ή την BMW.

 

Σωστότατος, όλα τα άλλα είναι απλές απομιμήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει αυτο που λες..

 

Η 9500m gs ειναι "και καλα" διαδοχος της 8600m gt και η 9650M GS ειναι "και καλα" διαδοχος της 8700m gt.

 

Ουσιαστικα η 9500m gs και η 9650M GS εχουν ιδιες επιδοσεις με τις 8600m gt και 8700m gt αντιστοιχα..

Δεν ειναι κατι πρωτοπορο...

 

 

Φυσικα την 8800m δεν την φθανουν ουτε με κυαλια σε επιδοσεις..

 

 

 

 

Στις αντανακλασεις που δημιουργουν οι υπερ του δεοντως γυαλιστερες οθονες των acer.. :lol: Χτενιζεσαι κανονικα μπροστα απο acer!!![/QUOTE]

 

 

 

haHa....You are the best!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λόγω πλήρους συμβατότητας με unix/dos λειτουργικά αλλα και φυσικά επειδη η apple,ξερει να στήνει pc...μπορεί να μη βαζει τα πιο high κομματια,αλλά ποτε δεν εχω δει αστοχία υλικού σε μακ,και φυσικα επειδη το macOS είναι γραμμένο για αυτά τα μηχανάκια...έχω ακούσει οτι το σέρβις είναι λίγο άθλιο(rainbow sucks,not apple),σε κανένα γνωστο μου δεν έχει πάθει τπτ και αυτό που με προσελκύει είναι ότι οι τιμες εχουν πέσει...

Φυσικά το καλύτερο σέρβις το χω συναντήσει σε πλαισιο,τα τούρμπο-χ μπορει να χουν αθλιες οθονες και να εμφανίζουν προβληματα,αλλα εχουν και γαμώ τα σέρβις(για την ώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...