Προς το περιεχόμενο

Ποιό τραγούδι ακούτε τώρα?


rile

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Knack, "Your Number or Your Name"

The Knack, "Maybe Tonight"

Πολύ χαίρομαι νεώτερες γενιές να ακούνε συγκροτήματα και καλλιτέχνες από τα 70's  :)

Και πιό πολύ χαίρομαι που έβαλες πιό "άγνωστα" κομμάτια τους και όχι απλά το My Sharona ή το Frustrated   :)

Οι Knack, "σημάδεψαν" τα late 70's με την φρεσκάδα τους

Πολύ πρόσφατα έμαθα ότι ο τραγουδιστής τους (ο Doug Fieger), μας έχει αφήσει από το 2010  :(

 

Σου αφιερώνω τα 2 επόμενα 

 

THE KNACK - Can't Put A Price On Love (1980)

 

 

The Knack - That's what the little girls do (1979)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαίρομαι νεώτερες γενιές να ακούνε συγκροτήματα και καλλιτέχνες από τα 70's  :)

Και πιό πολύ χαίρομαι που έβαλες πιό "άγνωστα" κομμάτια τους και όχι απλά το My Sharona ή το Frustrated   :)

Οι Knack, "σημάδεψαν" τα late 70's με την φρεσκάδα τους

Πολύ πρόσφατα έμαθα ότι ο τραγουδιστής τους (ο Doug Fieger), μας έχει αφήσει από το 2010  :(

 

 

Αναρωτιεμαι αν απλα γραφεις στο google "60's crap" και ψαχνεις μπαντες παντα πριν του 70. Γιατι απ'οτι εχω καταλαβει οτι ξεκιναει απο 8χ ειναι σκουπιδι... Κατι τετοιες ιδεολογιες με παρωπιδες και ταμπελες πραγματικα εχουν καταστρεψει την μουσικη... just wonderin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι αν απλα γραφεις στο google "60's crap" και ψαχνεις μπαντες παντα πριν του 70. Γιατι απ'οτι εχω καταλαβει οτι ξεκιναει απο 8χ ειναι σκουπιδι... Κατι τετοιες ιδεολογιες με παρωπιδες και ταμπελες πραγματικα εχουν καταστρεψει την μουσικη... just wonderin

Κάλλιστα μπορούσα να αναφέρω το κακόβουλο πόστ σου αλλά λέω να σου απαντήσω (αν και κακώς)

 

1ον, δεν ψάχνω μπάντες πριν του 70 γιατί απλά τις έχω ζήσει (κάτι που δυστυχώς δεν θα συμβεί ποτέ σε σένα)

Μπορεί όπως όλοι να γκουγκλάρω, αλλά τις βάσεις τις έχω (ούτε αυτό θα σου συμβεί ποτέ) 

 

Η γενιά μου είναι και τα 80's

Απλά τα έχω ζήσει τότε και τα έχω χιλιοακούσει 

Eχω συνειδητά κατασταλλάξει στα 60's -70's και νομίζω έχω κάθε δικαίωμα να τις θεωρώ τις καλύτερες και πιό δημιουργικές δεκαετίες στην Μουσικη. Το λένε και όλοι οι μουσικοκριτικοί αυτό και η ιστορία της Μουσικής (την οποία και αυτή δεν θα σου συμβεί ποτέ να την πληροφορηθείς) 

 

Νομίζω πουθενά στο πόστ που έκανες παράθεση δεν στράφηκα εναντίον κάποιου

Ούτε γιά σκουπίδια μίλησα, ούτε έκρινα κανέναν

 

 

Τώρα εσυ...κάτι ήθελες να πείς...κάπου ήθελες να επιτεθείς αλλά σου βγήκε άκυρο

Εσυ χαρακτήρισες crap αυτά που ακούω και εμένα γενικά

Αλλη φορά τις επιθέσεις σου να τις κάνεις πιό μελετημένα και λιγότερο μισαλλόδοξα

Και όχι ετεροχρονισμένα (ξέρεις εσυ)

Η μνησικακία ποτέ δεν ωφέλησε κανέναν

 

Τώρα...αν εγώ κατέστρεψα την Μουσική (μεγάλη η χάρη μου)...ε ζηταω συγνώμη που έκανα τέτοιο κακό και δεν μπόρεσες εσύ να την προσεγγίσεις  

Next life 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλλιστα μπορούσα να αναφέρω το κακόβουλο πόστ σου αλλά λέω να σου απαντήσω (αν και κακώς)

 

1ον, δεν ψάχνω μπάντες πριν του 70 γιατί απλά τις έχω ζήσει (κάτι που δυστυχώς δεν θα συμβεί ποτέ σε σένα)

Μπορεί όπως όλοι να γκουγκλάρω, αλλά τις βάσεις τις έχω (ούτε αυτό θα σου συμβεί ποτέ) 

 

Η γενιά μου είναι και τα 80's

Απλά τα έχω ζήσει τότε και τα έχω χιλιοακούσει 

Eχω συνειδητά κατασταλλάξει στα 60's -70's και νομίζω έχω κάθε δικαίωμα να τις θεωρώ τις καλύτερες και πιό δημιουργικές δεκαετίες στην Μουσικη. Το λένε και όλοι οι μουσικοκριτικοί αυτό και η ιστορία της Μουσικής (την οποία και αυτή δεν θα σου συμβεί ποτέ να την πληροφορηθείς) 

 

Νομίζω πουθενά στο πόστ που έκανες παράθεση δεν στράφηκα εναντίον κάποιου

Ούτε γιά σκουπίδια μίλησα, ούτε έκρινα κανέναν

 

 

Τώρα εσυ...κάτι ήθελες να πείς...κάπου ήθελες να επιτεθείς αλλά σου βγήκε άκυρο

Εσυ χαρακτήρισες crap αυτά που ακούω και εμένα γενικά

Αλλη φορά τις επιθέσεις σου να τις κάνεις πιό μελετημένα και λιγότερο μισαλλόδοξα

Και όχι ετεροχρονισμένα (ξέρεις εσυ)

Η μνησικακία ποτέ δεν ωφέλησε κανέναν

 

Τώρα...αν εγώ κατέστρεψα την Μουσική (μεγάλη η χάρη μου)...ε ζηταω συγνώμη που έκανα τέτοιο κακό και δεν μπόρεσες εσύ να την προσεγγίσεις  

Next life 

 

Δεν υπαρχει κατι κακο στα 60's & 70s, και γω ακουω 70's, τα 60's ειναι too soft for me... και το καταλαβαινω οτι θελεις να ακους τετοια οπως εγω θελω να ακουω κατι αλλο... Απλα απο τα λεγομενα σου εχω καταλαβει οτι, οτι ειναι του 80 και μετα δεν το ακους καν και του δινεις την ιδια μεγαλοιοτητα ασχετα αν ηταν οντως κατι τετοιο.... Δλδ αλλο το να λες "εμενα μου αρεσουν τα 60's περισσοτερο, τα 80's και μετα ειναι απλα αντιγραφες παλαιοτερων" και αλλο "η μουσικη εχει συνεχιστει και εχουν βγει πολλα μετα τα 80's απλα εγω ακουω 60's". Δλδ δεν αναγνωριζεις οτι εχουν βγει πολλα μετα απο τα 80s απλα εσυ επιλεγεις να ακους κατι αλλο.. Αυτο δεν ειδα και ηθελα να πω ασχετα αν βγηκε καπως πιο επιθετικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαίρομαι νεώτερες γενιές να ακούνε συγκροτήματα και καλλιτέχνες από τα 70's  :)

Και πιό πολύ χαίρομαι που έβαλες πιό "άγνωστα" κομμάτια τους και όχι απλά το My Sharona ή το Frustrated   :)

Οι Knack, "σημάδεψαν" τα late 70's με την φρεσκάδα τους

Πολύ πρόσφατα έμαθα ότι ο τραγουδιστής τους (ο Doug Fieger), μας έχει αφήσει από το 2010  :(

 

Σου αφιερώνω τα 2 επόμενα 

 

THE KNACK - Can't Put A Price On Love (1980)

 

 

The Knack - That's what the little girls do (1979)

 

Ευχαριστώ πολύ.Τιμή μου που σ αρέσουν τα τραγούδια που βάζω.Εγω παιδί γεννημένος στην δεκαετία του '80 είμαι ,ίσως γι αυτό με έχουν αγγίξει αυτά τα τραγούδια των '70-'80.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...