Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικες γιωτομπαλιες


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον ενδιαφέρεται, η durostick μου έστειλε τον κατάλογο του 2008 και μαζί είχε και ένα DVD με παρουσίαση προϊόντων και.... durostick για κάθε χρήση, durostick υπάρχει λύση σε AC3 format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 329
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι καινούριες διαφημίσεις του κρουασάν molto... αλλάζω κανάλι όταν τις βάζει.

 

Όντως έχεις δίκιο αν και γελάω ώρες ώρες...Σκάσε κουνούπι, σκάσε και τραγούδα, από αύριο ξαναγενιέμαι πεταλούδα.

Τι μ@μ@κίες σκέφτεται ο κοσμάκης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα η χειροτερη διαφημηση ειναι αυτη με ενα γάλα....που και καλα λεει...απο μια αγελαδα που την λενε Βαν-ντορφεν(!), απο μια αγελαδα που την λενε βασουλα...

 

Ποιον κοροιδευουν? γιατι δεν λενε καλυτερα....

 

Απο μια αγελάδα που την λενε Βαν-ντορφεν , απο ενα κουτι σκονη απο την ρουμανια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι όμως εκπληκτικά αστείο το πόσο κομμάτια φεύγει ο τελευταίος παίχτης στην συγκεκριμένη διαφήμιση

 

Haunter απλα θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου! Καλα πως φευγει ετσι το αλανι? Γ@μι0ντ@ς! Και γενικως ολες οι διαφημισεις του οτε-connex ειναι perfect! Ειδικα με την γκομενα που πιανει τον αντρα της με αλλη, και της λεει φταιει ο οτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βλεπω την διαφημηση του τυριου φινα, να λεει ο αλλος ΒΑΛΕ ΦΙΝΑ ΒΑΛΕ ΦΙΝΑ Το δικο μας κιτρινο τυρι! Θελω να παρω την τηλεοραση και να την πεταξω απ το μπαλκονι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λίγο θα πεταχτεί κάποιος fight-clubας να στηρίξει το φίνα επειδή οι δύο παλαβοί (με την καλή έννοια) το χουν κάνει σλόγκαν για κάποιους μυστήριους λόγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα η χειροτερη διαφημηση ειναι αυτη με ενα γάλα....που και καλα λεει...απο μια αγελαδα που την λενε Βαν-ντορφεν(!), απο μια αγελαδα που την λενε βασουλα...

 

Ποιον κοροιδευουν? γιατι δεν λενε καλυτερα....

 

Απο μια αγελάδα που την λενε Βαν-ντορφεν , απο ενα κουτι σκονη απο την ρουμανια....

 

Νομίζω είναι η διαφήμηση απο το γάλα Βλάχας... και πατάνε σπόντες προς το Νουνου που είναι Ολλανδικό ενώ ισχυρίζονται οτι το δικό τους γάλα είναι πλήρως Ελληνικό και πατριωτικό.

 

Να προτείνω ένα νέο σλόγκαν για τα μεγάλα μυαλά του μάρκετινγκ του Βλάχας:

 

«Οι Ολλανδοί ψήφισαν υπερ των Σκοπίων... εσύ άσκησε βέτο στο Ολλανδικό γάλα»

 

ή

 

«Οι Ολλανδοί έχουν νομιμοποιήσει την χρήση της μαριχουάνας... εσύ τέτοιο γάλα θέλεις να πίνουν τα παιδιά σου;»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφήμιση της Mentos που δείχνουν κάτι τύπους στο *&%^#%^&@#<¨ (ούτε που θυμάμαι την ονομασία του) να βουτάνε το κεφάλι τους μέσα σε ένα μεγάλο δοχείο γεμάτη με mentos καραμελίτσες.

Τι άθλια διαφήμιση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε, αλλά βρίσκω άθλια την διαφήμιση του καραμολέγκου: "Χωρίς συντηρή.... χωρίς συντηρή... χωρίς συντηρητικά".

 

Και είναι ακόμα αθλιότερη αν τη δεις σε αφίσα στο μετρό, χωρίς να έχεις δει την τηλεοπτική εκδοχή - πράγμα που έπαθα εγώ (και κοίταζα σαν χάνος προσπαθώντας να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφήμιση του axe με τον σοκολατομαλάκα με το ηλίθιο ύφος.

Κάθε φορά που την βλέπω θέλω να σπάσω την lcd μου. Όχι τπτ άλλο αλλά την χρωστάω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Η διαφήμιση με το Seat Ibiza και την εξωγήινη είναι άκρως προσβλητική.Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά στο τέλος πετάει το σλόγκαν έξυπνο σαν τον οδηγό του,δηλαδή όσοι δεν έχουν Seat Ibiza είναι "ηλίθιοι".

2)Η διαφήμιση με την laser αποτρίχωση,νομίζω της Πρίνου προσβάλει άμεσα όλες τις γυναίκες και πιο συγκεκριμένα το σλόγκαν τους είναι:

Οι γυναίκες με ευφυία δεν έχουν τριχοφυία!!!

Δηλαδή όσες γυναίκες έχουν τριχοφυία είναι χαζές.

3)Όλες οι διαφημίσεις του Jumbo στο ραδιόφωνο με όλα εκείνα τα σαχλά τραγουδάκια είναι ελεεινά,ακόμα και η διαφήμιση που παιζόταν το χειμώνα ήταν τρομακτική,ενώ το σλόγκαν τους παντελώς ηλίθιο,ΠΑΜΕ JUMBO ΤΩΡΑ!!!

Δηλαδή λένε στα παιδάκια πηδήξτε τους γονείς σας μέχρι να σας φέρουν στα JUMBO.

4)Η διαφήμιση της sprite με το free running,την βλέπουν τα παιδιά και νομίζουν ότι είναι εύκολο να πηδάς από κτίριο σε κτίριο και πολλοί το επιχειρούν και τρώνε τα μούτρα τους.

5)Όλες οι διαφημίσεις του ALTER,όλες όμως κάθε 5 λεπτά προωθούν τα σκατοcd τους και τα περιοδικά τους.Έχω σιχαθεί τα ζουζούνια,τους MAZOO and the ZOO(καλά αυτά τα παιδιά δεν ντρέπονται;ο άλλος είναι άντρας έχει και γένια παναθεμά τον,οι άλλες οι τρελές;;;;Μα πράγματα είναι αυτά για την ηλικία τους)το παιδάκι που εμφανίζεται κάθε πάσχα και χριστούγεννα για να πουλήσει το cd/dvd του Σαντιγκάι τον λένε νομίζω.

6)Η διαφήμιση με τα γιαούρτια lactivia,αναθεμά το χάλι τους και αν κάνουν δουλειά,εχω κι εγώ το φούσκωμα που λένε και με 2-3 ξερά δαμάσκηνα ή σύκα πηγαίνω αμέσως στην τουαλέτα,ακολούθησα την "αγωγή"(γιατί έτσι μας την παρουσιάζουν) και μάλλιστα 3 εβδομάδες αντί 2 που λέει στη διαφήμιση και δεν είδα καμία διαφορά.Σκατά στα μούτρα τους!!!

 

Μα τι είναι αυτά τα πράγματα.

Υπονομεύουν τη νοημοσύνη μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Το Alpha αυτή τη στιγμή έχει αφιέρωμα στην ελληνική διαφήμιση...

 

(οι πιο ευαίσθητοι

που είναι και μιας κάποιας ηλικίας

ενδέχεται και να βουρκώσουν... :-P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...