Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαγκες οσο ανεβαζετε τα λεβελ τοσο το παιχνιδι γινεται και πιο ρεαλιστικο. εγω μετα απο πολυ καψιμο ειμαι 21 λεβελ και τα damage εχουν ερθει σε πολυ ρεαλιστικο επιπεδο. οι δε αντιπαλοι εχουν γινει πιο εξυπνοι (καμια σχεση με τα πρωρα λεβελ) τα αυτοκινητα στα στανταρντ εχουν αρχισει και εξαφανιζονται και το παιχνιδι εχει φτασει στα επιπεδα που μου αρεσει. το μονο που με χαλασε αν και ειναι πολυτελια ειναι το 3d που θελει αρκετη δουλεια ακομα αλλα επειδη με κουραζει δεν το ενεργοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαγκες οσο ανεβαζετε τα λεβελ τοσο το παιχνιδι γινεται και πιο ρεαλιστικο. εγω μετα απο πολυ καψιμο ειμαι 21 λεβελ και τα damage εχουν ερθει σε πολυ ρεαλιστικο επιπεδο. οι δε αντιπαλοι εχουν γινει πιο εξυπνοι (καμια σχεση με τα πρωρα λεβελ) τα αυτοκινητα στα στανταρντ εχουν αρχισει και εξαφανιζονται και το παιχνιδι εχει φτασει στα επιπεδα που μου αρεσει. το μονο που με χαλασε αν και ειναι πολυτελια ειναι το 3d που θελει αρκετη δουλεια ακομα αλλα επειδη με κουραζει δεν το ενεργοποιω.

 

 

Mη τους λες τετοια τωρα.

Το προγραμμα τους ειχε:

νοικιασμα ->επιλογη standard car και GT4 πιστας->μπλοκακι σημειωσεων για τα αρνητικα-> ποστ στο insomnia->επιστροφη στο βιντεο κλαμπ.

Αυτα στην καλυτερη.

 

Στην χειροτερη ειδαν καποιες εικονες και βιντεος των ''τιτανομαχων'' του ιντερνετ .

 

Μιλαω παντα για τα trolls(ξερουν αυτοι).Υπαρχουν ατομα που εχουν κανει σωστη κριτικη,που ετσι και αλλιως ειναι ατομα που εμπιστευεσαι την αποψη τους.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, για να πάρεις τα credits απο τα ίδια events, μπορείς να παίξεις αντίστοιχα και σε B-Spec; Η άλλα events έχει σε A-spec και άλλα σε B;

 

Ρωτάω γιατί στο GT4 έπαιζα όλο το carrer σε B-spec κάτι το οποίο με βοηθούσε πολύ να βγάζω ευκολότερα και πιο γρήγορα τους αγώνες. Τι παίζει στο GT5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη τους λες τετοια τωρα.

Το προγραμμα τους ειχε:

νοικιασμα ->επιλογη standard car και GT4 πιστας->μπλοκακι σημειωσεων για τα αρνητικα-> ποστ στο insomnia->επιστροφη στο βιντεο κλαμπ.

Αυτα στην καλυτερη.

 

Στην χειροτερη ειδαν καποιες εικονες και βιντεος των ''τιτανομαχων'' του ιντερνετ .

 

Μιλαω παντα για τα trolls(ξερουν αυτοι).Υπαρχουν ατομα που εχουν κανει σωστη κριτικη,που ετσι και αλλιως ειναι ατομα που εμπιστευεσαι την αποψη τους.

 

μαρέσει που πιστέυεις οτι κάποιοι το έχουν δοκιμάσει κιόλας.... να είναι καλά το youtube και το gametrailers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες περιμενα το game αυτο αφου χαλασε το xbox μου για να αγορασω ps3...μετα απο τοση αναμονη,τοσο Hype ενα απλα καλο game νομιζω στη προκειμενη περιπτωση απεχει κατα πολυ απο αυτο που ολοι περιμεναν κ ολοι φανταζονταν.Στα ματια μου μοιαζει με ενα ρετουσαρισμενο gt4 το οποιο ειχα λιωσει κ λατρεψει αλλα πανε χρονια απο τοτε και δεν μπορει καποιος να μας πλασαρει τον καλυτερο all-around racing τιτλο επειδη εβαλε 200 dashboard και hd γραφικα...κριμα!Και το θαψιμο απο τα site το θεωρω λογικοτατο btw γιατι μας τα χαν κανει ΝΑ με το ποσο τουμπανο θα ειναι ο τιτλος και δεν προσφερε τιποτα παραπανω απο το φορζα που κυκλοφορισε 1 χρονο πριν το οποιο ναι εχει χειροτερα γραφικα...οπως ολα τα game του 2009 σε σχεση με αυτα του 2010 ως επι το πλειστον...

 

 

καμμια σχεση το θαψιμο δεν ειναι λογικο. δεν μπορει το nfs hot pursuit και το forza πανω απο 9 και το gran turismo λιγοτερο.

το παιχνιδι ειναι ακρως διασκεδαστικο και πραγματικα η αληθεια απεχει πραγματικα απο τα trolls και τις αλλες ηλιθιοτητες που γραφονται εδω μεσα και γενικοτερα...

 

η μεγιστη βλακεια εγινε με τα premium αμαξια τα οποια επειδη ηθελαν μια βδομαδα φτιαξιμο το καθενα ξεφυγαν τελειως απο οποιαδηποτε εκτιμηση για την περατωση του παιχνιδιου (πολυ κακως) με αποτελεσμα να πεσει ενα πασαλειμα στα υπολοιπα (γιατι καποια στιγμη επρεπε να βγουν λεφτα).

 

αλλα το νοημα του gaming ειναι να διασκεδαζεις και το καταφερνει πολυ καλα σε αυτο τον τομεα.

Επεξ/σία από GoldenEye
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ενα ΕΛΕΟΣ! ....αρκει για να δωσει την διασταση στο ΧΑΛΙ της polyphony...

 

 

εισαι τραγικος το λιγοτερο. αν δεν εχεις παιξει το παιχνιδι τοτε αυτο που κανεις ειναι το λιγοτερο αρρωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρέσει που πιστέυεις οτι κάποιοι το έχουν δοκιμάσει κιόλας.... να είναι καλά το youtube και το gametrailers.

 

 

και τα youtube και τα ρεστα μονο οσα μας συμφερουν και παντα τα τραβηγμενα απο τα μαλλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατ' αρχάς είδα αυτό το βίντεο και έμεινα κάγκελο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PM_FAW9RwZ8

 

 

Σόρι κιόλας αλλά το iPhone μου να πετάξω στον τοίχο πιο «ουάου» θα 'ναι το αποτέλεσμα. Εν πάση περιπτώσει, άσχετα με αυτό, το GT5 είναι κλασσικό GT παιχνίδι: σε πιάνει δέος και ίλιγγος στο αρχικό μενού με όοοοοολες αυτές τις επιλογές που έχεις στη διάθεσή σου ενώ ο αριθμός των αυτοκινήτων (έστω κι αν τα 4/5 εξ' αυτών είναι απλά ports από παλαιότερα GT) είναι ασυναγώνιστος -συλλογή κανονική. Όταν πάρω σύνταξη θα το τιμήσω δεόντως :P

 

 

Για όσους ενδιαφέρονται, εδώ review του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν εχει ενεργοποιημενο το damage τι περιμενες να κανει;

 

έλα ντε... εκτός απο αυτό το damage αλλάζει με όσο υψηλότερο lvl φτάνεις,και έχω δει βίντεο απο μεγάλο lvl που το damage είναι όλα τα λεφτά, κάτι τέτοια βίντεο μόνο παραπληροφόρηση για το κόσμο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκριση ειναι τελειως ακυρη με το Forza 3...γιατι το Forza 3 ειναι ενα παιχνιδι 1 1/2 χρονου και βαλε και δεν ειχε κυκλο αναπτυξης καμμια 5ετια και βαλε οπως ειχε το Gran Tearismo 5.

 

Κανεις δεν λεει οτι δεν ειναι ενα καλο παιχνιδι αλλα αμα το αντιπαλο δεος ειχε την ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΑ με τα premium και τα standard cars,το tearing του αιωνα και ολα τα υπολοιπα οι ιδιοι που τωρα κραζετε αυτους που τα κριτικαρουν θα λεγατε ακριβως τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι ολα απο το online, προσωπικα σε single εχω συναντησει αρκετα glitches στο FM (κυριως Crash Glitches), φυσικα δε σφιχτηκα ποτε οπως και δε σφιγκομαι με το GT, απλα απολαμβανω, και φυσικα ολα αυτα τα glitches γινονται υπο προυποθεσεις.

 

Το online sto gaming με αφηνει αδιαφορο αρα δεν μπορω να εχω και αποψη επ'αυτου.

Επεξ/σία από hollow_83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε τιτανομαχε, πραγματικα.... εχεις κανενα συμφερον και βγαζεις τετοια κακια για το παιχνιδι? μηπως δεν σε προσελαβαν σε καμια θεση η Polyphony και παιρνεις ετσι εκδικηση???

 

δεν καταλαβαινω.... η συμπεριφορα σου μου θυμιζει 10χρονο (χωρις παρεξηγηση ετσι) που προσπαθει να πεισει τους φιλους του οτι εχει καλυτερη μπαλα, action man απο τους υπολοιπους.... (άληθεια, ποσο χρονων εισαι? )

 

με το να βαζεις video απο στουκες, που δεν υπαρχει περιπτωση να τις κανεις στο παιχνιδι εκτος κι αν δεν σε ενδιαφερει να νικησεις τον αγωνα, αλλα να στουκαρεις τους αντιπαλους και να παιρνεις τις στροφες με την βοηθεια του τοιχου, δεν καταφερνεις τιποτα.... ισα ισα βγαζεις αντιπαθεια χωρις λογο....

 

ολα τα παιχνιδια εχουν Bugs.... ρωτα κι αυτους που περιμενουν καθε χρονο το football manager.... τωρα αμα καθεται ο καθε πικραμενος να παιρνει τοιχο τοιχο τις πιστες και να καθεται να στουκαρει με οποιονδηποτε τροπο ωστε να καταφερει να θαψει ενα παιχνιδι, μου φαινεται πολυ τραγικο...

 

αυτες οι ανουσιες κοντρες να πουμε, του στυλ "το forza ειναι καλυτερο απο εκεινο και το αλλο γιατι αυτο κι εκεινο και το αλλο" και "το xbox εχει αυτο, εκεινο, το αλλο ενω το ps3 δεν εχει αυτο, εκεινο" ειναι το λιγοτερο σπαστικες....

αμα γουσταρεις ρε φιλε παιξτο, αν δεν γουσταρεις μην το παιζεις, μην το αγοραζεις... τι καθεσαι και θαβεις και το ενα και το αλλο, λες και θα καταφερεις τιποτα (το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις θα ηταν να εστελνες ενα μειλ στην Polyphony και οποια polyphony μηπως διορθωθει η κατασταση στα οποια bugs... λεω εγω τωρα....)

 

φιλικα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Glitches εχουν ολα τα παιχνιδια:

 

This. Σε όλα τα παιχνίδια αν ψάξετε θα βρείτε glitches. Άλλα έχουν περισσότερα, άλλα λιγότερα. Εμένα πάντως μου αρέσουν αυτά τα videos (είτε πρόκειται για το Crysis, είτε για το GT5, είτε για το Deus Ex). Γελάς ρε παιδί με την ψυχή σου :lol:. Βέβαια να ξεκαθαρίσουμε την έννοια glitch και bug. Το glitch εμφανίζεται μια στις τόσες κι αν, το bug είναι μια 'π@παριά' στον κώδικα που δημιουργεί πρόβλημα και εμφανίζεται πολύ συχνότερα ;) (γι αυτό δεν λες glitches τις φανφαριές του Pro Evolution Soccer. Καραμπινάτα bugs που δεν έχουν κάνει τον κόπο να διορθώσουν είναι)

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω 100%

ας ανοιχτει και ενα Thread (ισως υπαρχει και ηδη, δεν ξερω) που να βαζουμε μεσα βιντεακια απο Glitches και χαζα bugs να γελαμε...

ομως εδω μπηκα να διαβασω αποψεις παιδιων που το εχουν η οτιδηποτε σχετικο και βλεπω 10-15 Post με βιντεακια του στυλ κοιτα πως ειναι στο gt5, κοιτα πως ειναι στο forza, το forza τα σπαει, το gt5 ειναι.... σιχαμα. στο forza τα ανθρωπακια χαιρετανε, στο gt5 ειναι κερινα ομοιωματα... στο forza στουκαρεις in real, στο gt5 αν στουκαρεις πετας.... ε, ελεος...

 

δεν λεω... να αναφερθουν τα κακα και τα bugs και τα glitches του gt5, ας βγουν ολα στην φορα.... αλλα να μην γινεται σε συγκριση με κατι αλλο και μαλιστα με τετοιο τροπο (κατα την γνωμη μου ισως και λιγο προκλητικο, για να τσιμπησει οποιος τσιμπησει)

 

τεσπα... τελος το offtopic απο μενα....

οποιος το εχει αγορασει το παιχνιδακι, ας πει την αποψη του, ας ανεβασει και φωτο δικες του να δουμε ποσο λεει το παιχνιδακι και να μην παιρνουμε σβαρνα τα ντουβαρια να δουμε που θα εκτοξευτει το αμαξακι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...