Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά τί έγινε η Nordschleife στο Nürburgring; Την πίστα του Top Gear θα την τρέχουμε μόνο στα special events με το αρχαίο VW; Τί μ/κίες είναι αυτές; :angry:

 

 

τι εννοεις τι εγινε; στα μισα event απο καποιο level και πανω και στα special event υπαρχει. αντιστοιχα και η πιστα του top gear. εχει special event και μαλιστα πολυ ζορικο με lotus elise, ενα στρατιωτικο vw και vw van και μετα υπαρχει σε αγωνες και time trial.

 

προς τι το angry;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.plaisio.g...-941-000021.htm

 

αυτην την τιμονιερα την εχει κανεις?τι λετε συμφερει?

 

Την πήρα στα χέρια μου χθες! Παίδες η τιμονιέρα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! πάρα πολύ καλή και σε πολύ καλή τιμή...

άκουσα οτι η thrustmaster θα βγάλει και αυτή μια τιμονιέρα για το GT αλλα δεν ξέρω τιμή και πόσο καλή είναι...

 

Ξέρει κανείς τι κάνουν οι επιλογές που έχεις μέσα στον αγώνα ASM ktl?

Στα inside view σε μερικά αυτοκίνητα είναι το τιμόνι αριστερα, υπάρχει τρόπος να αλλάξει σε δεξια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις τι εγινε; στα μισα event απο καποιο level και πανω και στα special event υπαρχει. αντιστοιχα και η πιστα του top gear. εχει special event και μαλιστα πολυ ζορικο με lotus elise, ενα στρατιωτικο vw και vw van και μετα υπαρχει σε αγωνες και time trial.

 

προς τι το angry;

 

Στο GT4 η Nordschleife ήταν διαθέσιμη για quick race, time trial κλπ. Τώρα δεν είναι. Αυτό με χάλασε πολύ γιατί ήθελα να την τρέχω μόνος μου και όχι σε αγώνα. Το ίδιο περίμενα και για την Top Gear. Είναι κρίμα γιατί το Forza την έχει διαθέσιμη και γενικά αρχίζει να μου φαίνεται πιο ποθητό απ' το GT5. Έχε χάρη που το xbox δεν έχει τιμονιέρα της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Racing-Wheels/LOGITECH-WHEEL-DRIVING-FORCE-GT-PS3-941-000021.htm

 

αυτην την τιμονιερα την εχει κανεις?τι λετε συμφερει?

 

ρε παιδιά εγώ την συγκεκριμένη τιμονιέρα τηνν πήρα όταν είχε βγεί το GT4 και την είχα πάρει 150 ευρό,τώρα 5+ χρόνια μετά και έχει 129!!! , μιλάμε για μεγάλη απάτη το πλαίσιο (και όχι μόνο) αν την θές κοίτα στο ebay είμαι σιγούρος ότι θα την βρείς σε λογικότερη τιμή.

καλά όσο αναφορά την ποιότητα της και την λειτουργικότητα της τότε τουλάχιστον ήταν ότι καλύτερο για το GT4 ήταν και η ofiicial άλλωστε...

ή πάρε μια καλύτερη δεν αξίζει να δώσεις τόσα και να πάρεις μια τιμονιέρα 5ετών σε τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ την συγκεκριμένη τιμονιέρα τηνν πήρα όταν είχε βγεί το GT4 και την είχα πάρει 150 ευρό,τώρα 5+ χρόνια μετά και έχει 129!!! , μιλάμε για μεγάλη απάτη το πλαίσιο (και όχι μόνο) αν την θές κοίτα στο ebay είμαι σιγούρος ότι θα την βρείς σε λογικότερη τιμή.

καλά όσο αναφορά την ποιότητα της και την λειτουργικότητα της τότε τουλάχιστον ήταν ότι καλύτερο για το GT4 ήταν και η ofiicial άλλωστε...

ή πάρε μια καλύτερη δεν αξίζει να δώσεις τόσα και να πάρεις μια τιμονιέρα 5ετών σε τεχνολογία.

 

GT4? Εσύ έχεις μάλλον την Force Pro, το προηγούμενο μοντέλο που έχει ίδια πεταλιέρα με την Force GT.

Δεν είναι απάτη ενός καταστήματος τα 129 ευρώ, είναι παγκόσμιο φαινόμενο (ακόμα και ebay, amazon κτλπ) λόγω κυκλοφορίας του GT5 και αφορά και άλλες τιμονιέρες μεγαλύτερης αξίας.

Όπως ανέφερα κα πιο πάνω, αν και ακριβή στα 130 ευρώ πλέον, συνεχίζει να είναι η πιο τίμια πρόταση στα λεφτά της. Οι πραγματικά καλύτερες τιμονιέρες (G25/27, fanatec, αλλά και η νέα επίσημη τιμονιέρα του GT5) κοστίζουν τουλάχιστον τα υπερδιπλάσια. Τώρα αν μπορείς να βρεις αξιόπιστη μεταχειρισμένη G25 στα 100-150 ευρώ, είσαι κομπλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ την συγκεκριμένη τιμονιέρα τηνν πήρα όταν είχε βγεί το GT4 και την είχα πάρει 150 ευρό,τώρα 5+ χρόνια μετά και έχει 129!!! , μιλάμε για μεγάλη απάτη το πλαίσιο (και όχι μόνο) αν την θές κοίτα στο ebay είμαι σιγούρος ότι θα την βρείς σε λογικότερη τιμή.

καλά όσο αναφορά την ποιότητα της και την λειτουργικότητα της τότε τουλάχιστον ήταν ότι καλύτερο για το GT4 ήταν και η ofiicial άλλωστε...

ή πάρε μια καλύτερη δεν αξίζει να δώσεις τόσα και να πάρεις μια τιμονιέρα 5ετών σε τεχνολογία.

 

Mηπως την μπερδευεις με την DFP(driving forxe pro)???Η DFGT ηταν η επισημη του GT5 και βγηκε την ιδια περιοδο με το prologue και ηταν καθαρα για το PS3(εξου και τα κουμπακια επανω για το μενου ρυθμισεων του αυτοκινητου).Eπισης αν θυμαμαι καλα η τιμη επαιζε στα 100-120 ευρω και οχι 150.Καποια στιγμη την πρωτοεβγαλε προσφορα το you.gr στα 60ευρω (απ οπου την ειχα τσιμπισει),και για 1 περιπου μηνα την ειχαν ολα τα γνωστα μας καταστηματα σ αυτη την τιμη,αργοτερα μεχρι να εξαντληθουν την πηγαν στα 80-90 και φυσικα τωρα την δινουν τοσο γιατι υπαρχει τρελη ζητηση λογω της κυκλοφοριας του GT5 και το αμεσως επομενο τιμονι(G27) εχει απαγορευτικη τιμη για καποιον που δεν θελει να ασχοληθει και πολυ σοβαρα με αυτο το ''αθλημα'' οποτε φυσικα το εκμεταλλευονται.Κοιταξτε για amazon για καλυτερη τιμη που νομιζω εχει και δωρεαν μεταφορικα. ;)

 

EDIT:

@michalakis_than

Την ιδια ωρα γραφαμε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να χρονο πριν την ειχα παρει απο πλαισιο 89.

 

Φυσικα επεσα σε 3 συνεχη προβληματικα μοντελα (Το πενταλ

του φρενου κολλαγε ελαχιστα πριν το τερμα και τσιμπαγε

ελαφρα φρενο)

οπου καταλαβα οτι η Logitech σε θεμα ποιοτητας

ειναι μαπα και δε ξαναασχοληθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά παιδιά έκανα λάθος πάντως απ'τι φαίνεται δεν πρέπει να έχει σημαντικές αλλαγές με το προηγούμενο μοντέλο.

Εμένα μου βγήκε αρκετά καλή απλά θεωρώ ότι λόγο της σκληρής χρήσης που γίνεται είναι λογικό να παρουσιάζουν μικρο προβληματάκια πχ εμένα οταν αφήνω το φρένο στο interface του παιχνιδιού δείχνει ότι είναι ελάχιστα πατημένο(δλδ σαν να μην έχω αφήσει το φρένο).

Αλλά δεν το κάνει πάντα δεν ξέρω πως διορθώνεται ίσως με λίγο λάδωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ειναι προβλημα της τιμονιερας, το χα και γω, και για να το διορθωσω

ειχα ανοιξει την πεταλιερα και ειχα βαλει μια ελαφρια πατουρα στη δεξια μερια

του πενταλ του φρενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ποιο ευχάριστη αλλαγή δεν βλέπω να έχει ανακοινωθεί ακόμα.τα leaderboards που είναι;πραγματικα δεν εχει κανένα ενδιαφέρον το παιχνίδι όταν απλα κυνηγάς AI drivers με αόριστους χρόνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και λιγες μερες βρηκα λιγο χρονο και εχω ξεκινησει το παιχνιδακι...ειμαι ακομα στην αρχη (επιπεδο 8) και ομολογουμενως δεν με εχει ενθουσιασει ιδιαιτερα αλλα αυτο που μου σπαει τα νευρα και με εχει φερει στα ορια να παρατησω το παιχνιδι ειναι αυτη η καραγκιοζια στα διπλωματα που στη τελευταια δοκιμασια που πρεπει να συμπληρωσεις ολοκληρους γυρους δεν επιτρεπεται ουτε καν να ακουμπησεις τον αντιπαλο σου διαφορετικα ακυρωνεσαι!!!

 

Μιλαμε για την απολυτη Γιαπωνεζοφλωροβλακεια!Ασε που ακομα και αν ερθει ενας τρομπας απο πισω σου με τα 1000 και σε τρακαρει παλι εσυ ακυρωνεσαι!!!

 

ΕΛΕΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...