Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εχει δει κανεις ζημια ;; εχω φτασει επιπεδο 10 και δεν εχω δει καμια διαφορα εχω κατεβασει και το τελευαιο απνταιτ

κ εγω εχω ξενερωσει με το παιχνιδακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω και λιγες μερες βρηκα λιγο χρονο και εχω ξεκινησει το παιχνιδακι...ειμαι ακομα στην αρχη (επιπεδο 8) και ομολογουμενως δεν με εχει ενθουσιασει ιδιαιτερα αλλα αυτο που μου σπαει τα νευρα και με εχει φερει στα ορια να παρατησω το παιχνιδι ειναι αυτη η καραγκιοζια στα διπλωματα που στη τελευταια δοκιμασια που πρεπει να συμπληρωσεις ολοκληρους γυρους δεν επιτρεπεται ουτε καν να ακουμπησεις τον αντιπαλο σου διαφορετικα ακυρωνεσαι!!!

 

Μιλαμε για την απολυτη Γιαπωνεζοφλωροβλακεια!Ασε που ακομα και αν ερθει ενας τρομπας απο πισω σου με τα 1000 και σε τρακαρει παλι εσυ ακυρωνεσαι!!!

 

ΕΛΕΟΣ!

 

Αυτή είναι η φιλοσοφία του παιχνιδιού!

ΕΛΕΟΣ πια με την γκρίνια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ 8 lvl είμαι ακόμα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το παιχνίδι. Αν το δεχτείς γι αυτό που είναι, είναι μια χαρά.

Δηλαδή δεν είναι simulation.

Είναι ωραίο, γυαλιστερό και εύκολο γιατί απευθύνεται σε όλων των ειδών τους παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το simulation είναι για πολλά πράγματα το Α και Ω για τέτοια παιχνίδια είναι

η ΟΔΗΓΙΚΉ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ και εκεί το παιχνίδι τα πάει εξαιρετικά και δεν το λέω εγώ αλλά επαγγελματίες

οδηγοί.

Nα και ένα review του γνωστού http://www.caranddriver.com/features/10q4/gran_turismo_5_vs._forza_motorsport_3-feature λέει για καλύτερο physics simulator.

Τώρα για το μοντέλο καταστροφής με αφήνει σχεδόν αδιάφορο.Γιατί?

Χτυπόντας σε μπαριέρα με 150 km/h έχετε δει πολλά αγωνιστικά να συνεχίζουν?

Μια στραβοτιμονιά στην πραγματικότητα συνήθως σημαίνει και τέλος αγώνα.

οπως και η μηχανικές βλάβες τις περισσότερες φορές συμβαίνουν χωρίς ευθύνη του οδηγού αλλά τυχαία.

Επίσης το παιχνίδι είναι πως εσύ το παίζεις,δηλαδή σε αγώνα με οχήματα 170 hp το εύκολο είναι

να παίρνεις ένα με 300hp και να κάνεις περίπατο αλλά μπορείς να βάλει και εσύ τους

στόχους πχ με πόσα άλογα θα μπορούσα να κερδίσω του x αγώνα.

Το μεγάλο μείον για μένα που το είχαν και τα προηγούμενα gt είναι ότι από κάποια στιγμή και μετά

για να ανέβεις επίπεδο θα πρέπει να παίζεις τους ίδιους αγώνες ξανά και ξανά.

Τέλος KYRIAKOS_GKLEZAKOS ναι μερικές δοκιμασίες είναι π@λουκι@ αλλά έτσι είναι η ιαπωνική

σχολή...πρωσοπικά το προτιμώ από τις αμερικανιές που στα περισσότερα το hard είναι το easy των

ιαπωνικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και λιγες μερες βρηκα λιγο χρονο και εχω ξεκινησει το παιχνιδακι...ειμαι ακομα στην αρχη (επιπεδο 8) και ομολογουμενως δεν με εχει ενθουσιασει ιδιαιτερα αλλα αυτο που μου σπαει τα νευρα και με εχει φερει στα ορια να παρατησω το παιχνιδι ειναι αυτη η καραγκιοζια στα διπλωματα που στη τελευταια δοκιμασια που πρεπει να συμπληρωσεις ολοκληρους γυρους δεν επιτρεπεται ουτε καν να ακουμπησεις τον αντιπαλο σου διαφορετικα ακυρωνεσαι!!!

 

Μιλαμε για την απολυτη Γιαπωνεζοφλωροβλακεια!Ασε που ακομα και αν ερθει ενας τρομπας απο πισω σου με τα 1000 και σε τρακαρει παλι εσυ ακυρωνεσαι!!!

 

ΕΛΕΟΣ!

 

Tοσα χρονια ετσι ηταν το GT,τωρα αν εσυ το πιασες για πρωτη φορα και δεν σου αρεσε δεν σημαινει οτι ειναι βλακεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και λιγες μερες βρηκα λιγο χρονο και εχω ξεκινησει το παιχνιδακι...ειμαι ακομα στην αρχη (επιπεδο 8) και ομολογουμενως δεν με εχει ενθουσιασει ιδιαιτερα αλλα αυτο που μου σπαει τα νευρα και με εχει φερει στα ορια να παρατησω το παιχνιδι ειναι αυτη η καραγκιοζια στα διπλωματα που στη τελευταια δοκιμασια που πρεπει να συμπληρωσεις ολοκληρους γυρους δεν επιτρεπεται ουτε καν να ακουμπησεις τον αντιπαλο σου διαφορετικα ακυρωνεσαι!!!

 

Μιλαμε για την απολυτη Γιαπωνεζοφλωροβλακεια!Ασε που ακομα και αν ερθει ενας τρομπας απο πισω σου με τα 1000 και σε τρακαρει παλι εσυ ακυρωνεσαι!!!

 

ΕΛΕΟΣ!

 

Ίσα ίσα. Και στους Επαγγελματικούς αγώνες (και άνω) έτσι έπρεπε να είναι το παιχνίδι κι όχι το γνωστό φλιπεράκι. Για δοκιμή προχθές που είχαμε μαζευτεί, σε μια πίστα παίξαμε εντελώς φλιπεράκι (δώσε πάνω σε μπαριέρες και τοίχους) και κάναμε έτσι καλύτερο χρόνο απ' ότι αν παίζαμε προσεκτικά. Το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι δεν χάλασε το αμάξι (έπρεπε με τόσους χτύπους να είναι σχεδόν off). Μετά από αρκετούς αγώνες χάλασε λίγο αλλά είχαμε τόσα πολλά λεφτά που το φτιάχναμε χωρίς να ζοριζόμαστε. Η ήττα σοκ ήταν με τον αριθμό των τουρνουά. Με τα όσα είχα ακούσει τόσο καιρό για το content και το πόσα έχει να δείξει το GT5, πίστευα ότι θα είχε πολλά περισσότερα. Ειλικρινά ήταν απογοήτευση το πόσα λίγα ήταν!

 

Όσο για την μεγαλύτερη μ@λακία του GT5, τι να πω. Μαζεύεις δηλαδή λεφτά, βλέπεις αγώνα με αυτοκίνητα που κυμαίνονται στους 500hp, παίρνεις ένα στα 350 και με φτιαξίματα το πας στα 680+ και μετά οι αγώνες είναι σαν μια απλή εκδρομή. Ειλικρινά, σε ένα σημείο βαρεθήκαμε αφάνταστα. Και η οδηγική συμπεριφορά των αυτοκινήτων δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Εκτός κι αν ξαφνικά τα 4x4 συμπεριφέρονται περισσότερα ως πισοκίνητα από τα ίδια τα πισοκίνητα. Ή μήπως όταν εσείς οδηγάτε και πατάτε σταδιακά φρένο ενώ κρατάτε ίσια το τιμόνι, ο κώλος σας πετάγεται; :lol:. Semi arcade/sim είναι με δικό του στιλ οδήγησης και πραγματικά μηδενική αίσθηση της ταχύτητας. Επίσης, δεν νιώσαμε ποτέ να χρειάζεται το τιμόνι. Και η αλήθεια είναι ότι 'I suck with gamepads', οπότε το να βγαίνω άνετα πρώτος με τα analogs λέει πολλά. Όλα αυτά κάνουν μπαμ κατευθείαν.

 

Για τις αντιπροσωπείες τι να πω; Τι χάλια ήταν αυτά; Θέλαμε ένα 206 και δεν το είχαν στην Peugeot και έπρεπε να παρακαλάμε τον μεγάλο Μανιτού πότε θα εμφανιστεί στα μεταχειρισμένα. Ρε πλάκα μου κάνετε; Πραγματικά έλιωσα στα γέλια με αυτό το θέμα.

 

Ο ένας από την παρέα μας είχε πάρει το PS3 για το GT5, οπότε το περίμενε πως και πως. Μετά που το τελειώσαμε, τον ρώτησα πως του φάνηκε μιας και το περίμενε τόσο. Η απάντησή του ήταν απλή: <<Κρίμας την αναμονή μου.>>. Σαν δικηγόρος του διαβόλου του είπα <<Έλα ρε συ, καλούτσικο ήταν>> και είπε <<Αυτό ακριβώς, ήταν καλούτσικο. Ένα 7αράκι να αξίζει και τίποτα παραπάνω. Δεν φτάνει καν τα features του GT3>>. Μετά από αυτή την κουβέντα έπεσε μπόλικη ανάλυση που δεν έχει νόημα να μπει κι εδώ πέρα. Το ότι απογοητεύτηκε όμως κάποιος που το περίμενε πως και πως (και δεν έχει δυνατό PC ή Χ360 για να παίζει άλλα παιχνίδια), για μένα λέει πολλά. Όλοι οι υπόλοιποι που απλά θέλουν να δείξουν ότι η κονσόλα τους γ@μησε και το βγάζουν θεϊκό εξαιτίας κυρίως του κόμπλεξ τους, δεν μου λέει πραγματικά τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι υπόλοιποι που απλά θέλουν να δείξουν ότι η κονσόλα τους γ@μησε και το βγάζουν θεϊκό εξαιτίας κυρίως του κόμπλεξ τους, δεν μου λέει πραγματικά τίποτα!

 

 

Eνω εσυ jonh που το καραεθαψες φανταζομαι ειχες αγνες προθεσεις.λολ

 

Ακομα και τα χειροτερα review του παιχνιδιου να διαβασεις,θα διαπιστωσεις οτι μιλανε για τα πολλα θετικα του παιχνιδιου.

 

btw στη προταση ''Επίσης, δεν νιώσαμε ποτέ να χρειάζεται το τιμόνι. Και η αλήθεια είναι ότι 'I suck with gamepads', οπότε το να βγαίνω άνετα πρώτος με τα analogs λέει πολλά. Όλα αυτά κάνουν μπαμ κατευθείαν''. μπορει να καταλαβει κανεις οτι δεν δοκιμασες με τιμονιερα.Γιατι στην πραγματικοτητα το παιχνιδι ειναι πολυ πιο δυσκολο και διαφορετικο-απαιτητικο με την χρηση μιας τιμονιερας(ειδικα αν βγαλεις τα βοηθηματα,η προκληση,ανεβαινει τοσο πολυ που με το χειριστηριο φανταζει υπερsuper easy).

Εκτος του οτι ειναι αλλο παιχνιδι με τιμονιερα..με χειριστηριο καλυτερα να παιξεις motorstorm.Kαλυτερα μην το αγορασεις δλδ.Τζαμπα τα χρηματα.(δεν το λεω πρωτη φορα αυτο και δεν ειναι σε καμια περιπτωση υπερβολη αυτη η αποψη..)

 

Απο κει και περα δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος που εχει γραψει οτι το παιχνιδι γ@μησε.Ολοι ξερουν οτι εχει αρνητικα το παιχνιδι,και κανεις δεν το θεωρει τελειο(εγω δεν ξερω εναν τουλαχιστον που να μην βλεπει τα αρνητικα).

Σαφως και ισως υπαρχουν οι ακραιες αποψεις(ειτε μιλαμε για το ενα ακρο ειτε για το αλλο) οπως πχ η δικη σου,αλλα σε καμια περιπτωση αυτες δεν πλησιαζουν κοντα στην πραγματικοτητα.

 

Η πραγματικοτητα ειναι οτι το παιχνιδι με καλη τιμονιερα ειναι απιστευτα διασκεδαστικο παρ'ολα τα προβληματα(που btw διορθωνoνται αρκετα απο αυτα με updates σιγα σιγα).

Και αυτο ειναι που μετραει τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω παλι οτι χωρις τιμονιερα το παιχνιδι ειναι unplayable (και φυσικα το λεω για καλο), ειδικα τα Nascar αντε να κανεις της λεπτοδιορθωσεις

με το Analog. Μπορει να εχει πολλα ελλατωματα σαν παιχνιδι αλλα στο κομματι Gameplay - ρεαλισμου πραγματικα λαμπει.

 

Επισης το φαινομενο φλιπερ δε μου τυχε πουθενα, μαλιστα ηταν χειροτερα για μενα, επισης τα mitsu συμπεριφεροταν οπως επρεπε,

40-60 δλδ που ναι και πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνω εσυ jonh που το καραεθαψες φανταζομαι ειχες αγνες προθεσεις.λολ

 

Όπως είπα, έκανα τον δικηγόρο του διαβόλου για να δω τι θα πει ένα PS3 boy που είναι φίλος μου και όσο να 'ναι, στους φίλους λες τα πράγματα όπως είναι. Δεν θα τα πεις στο forum σε έναν που λέγεται john2gr επειδή σου φαίνεται καλό παιδί (ή και το αντίθετο).

 

btw στη προταση ''Επίσης, δεν νιώσαμε ποτέ να χρειάζεται το τιμόνι. Και η αλήθεια είναι ότι 'I suck with gamepads', οπότε το να βγαίνω άνετα πρώτος με τα analogs λέει πολλά. Όλα αυτά κάνουν μπαμ κατευθείαν''. μπορει να καταλαβει κανεις οτι δεν δοκιμασες με τιμονιερα.Γιατι στην πραγματικοτητα το παιχνιδι ειναι πολυ πιο δυσκολο και διαφορετικο-απαιτητικο με την χρηση μιας τιμονιερας(ειδικα αν βγαλεις τα βοηθηματα,η προκληση,ανεβαινει τοσο πολυ που με το χειριστηριο φανταζει υπερsuper easy).

Εκτος του οτι ειναι αλλο παιχνιδι με τιμονιερα..με χειριστηριο καλυτερα να παιξεις motorstorm.Kαλυτερα μην το αγορασεις δλδ.Τζαμπα τα χρηματα.(δεν το λεω πρωτη φορα αυτο και δεν ειναι σε καμια περιπτωση υπερβολη αυτη η αποψη..)

 

Εξαρτάται ποιος παίζει. Πάντα η τιμονιέρα προσφέρει περισσότερο έλεγχο και είναι πιο εύκολη από τα gamepads/keyboards. Είτε το παιχνίδι το λένε RBR, είτε Grid, είτε GTR2, είτε WRC2010, είτε Live4Speed, είτε ακόμα και εντελώς super arcades όπως το Crash Time, πάντα με την τιμονιέρα έχω καλύτερο control (τα βάζω σε bolds γιατί μιλάω για μένα, δεν ξέρω οι άλλοι με τι βολεύονται). Ειδικά όταν μιλάμε για χειριστήριο που εμένα, προσωπικά, δεν με βολεύει. Το είχα δοκιμάσει και με την DFTP στο Πλαίσιο (εννοείται χωρίς TCS) και δεν μου έκανε αίσθηση για να πω ότι θα το παίξω με τιμονιέρα. FYI, το RBR με έκανε να το πω κατευθείαν. Άσε δε ότι η τακτική του GT5 (παίρνω αμάξι 700hp ενώ όλα τα άλλα είναι 500hp) δίνει τέτοιο πλεονέκτημα που και μικρολαθάκια να κάνεις με την τιμονιέρα πάλι δεν θα ζοριστείς. Άρα καταλήγουμε ότι για να είναι 'challenging' το παιχνίδι πρέπει να παίξεις με τιμονιέρα χωρίς TCS, χωρίς icon indicators, χωρίς να παίζεις φλιπεράκι για να κερδίσεις extra seconds και με παρόμοια αυτοκίνητα χωρίς να τους πετάξεις τα μάτια έξω. Ανάθεμά με κι αν υπάρχει έστω και ένα 1% που παίζει έτσι το παιχνίδι. Για να μην πω ότι και το Forza3 και το Shift υπό τις παραπάνω συνθήκες προσφέρουν ανάλογη και μεγαλύτερη πρόκληση (εξαιτίας και του damage που έχουν... άντε σκιας να βγει το update με το damage στο GT5). Ειδικά όσον αφορά το χειρόφρενο, ακόμα και με την τιμονιέρα είναι εντελώς φόλα. Βασικά και με το χειριστήριο είναι μάπα το χειρόφρενο ακόμα και στα πισοκίνητα. Άνετα μπορώ να σου πω ότι το WRC2010 έχει καλύτερη 'αρκεϊντοσίμ' οδήγηση από τα WRC events του GT5. Γιατί κατακρίνατε εκείνο το παιχνίδι και στο GT5 κάνετε γαργάρες λοιπόν; I rest my case ;)

 

Σαφως και ισως υπαρχουν οι ακραιες αποψεις(ειτε μιλαμε για το ενα ακρο ειτε για το αλλο) οπως πχ η δικη σου,αλλα σε καμια περιπτωση αυτες δεν πλησιαζουν κοντα στην πραγματικοτητα.

 

Η ακραία περίπτωση θα ήταν να πω ότι ήταν εντελώς φόλα και δεν αξίζει. Εμένα μου φάνηκε ένα καλούτσικο semi arcade/sim με τις γνωστές 'τσατσιές' του GT. Ακραίο είναι να πεις ότι είναι εντελώς μάπα ή ότι είναι τέλειο και super ρεαλιστικό (και μεταξύ μας τώρα, πολλοί νομίζουν ότι είναι super ρεαλιστικό το GT5). Σαφώς όμως, περίμενα περισσότερα και απογοητεύτηκα που έκαναν τόσο καιρό γι αυτό. Γιατί άνετα θα μπορούσαμε να είχαμε GT6 τώρα. Είναι σαν να βγει το Duke Nukem Forever και να μου πεις ότι επειδή είναι ο Duke, είναι τέλειο κι ας έχει ένα απλά καλό gameplay; Δηλαδή, για όνομα. Όχι. Γιατί μας τα έπρηζαν τόσο καιρό και το καθυστερούσαν αδικαιολόγητα. Άρα είτε να βγει γ@μάτο και να μας πουν <<Πάρτε τα μ@λάκες, γι αυτό το καθυστερούσαμε. Πωρωθείτε>>, είτε να φάει την κριτική που του αξίζει. Γιατί, αν δεν πρόκειται να βγει γ@μάτο, ας έβγαινε νωρίτερα και τώρα να είχαμε το τρίτο next-gen Duke Nukem game με επιπλέον ιδέες. Απλά τα πράγματα, δεν γίνεται να χαρίζεσαι στο GT επειδή έχει το όνομα και σε ένα που δεν το ξέρει η μάνα του να το κατακεραυνώνεις κι ας έχουν παραπλήσιο gameplay!

 

Εγω νομιζω παλι οτι χωρις τιμονιερα το παιχνιδι ειναι unplayable (και φυσικα το λεω για καλο), ειδικα τα Nascar αντε να κανεις της λεπτοδιορθωσεις με το Analog.

 

Μωρέ μια χαρά playable είναι :P. Θέμα deadzone των analog sticks είναι οι Nascar αγώνες. Εντελώς τυχαία η Polyphony δεν σε αφήνει να πειράξεις το deadzone όταν έχεις gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο πω διαφορετικα.

Οταν βγηκε το crysis,γνωστος μου το περιμενε πως και πως και τελικα απογοητευτηκε απο το αποτελεσμα.Ειπε <<Κρίμας την αναμονή μου.>>. Σαν δικηγόρος του διαβόλου του είπα <<Έλα ρε συ, καλούτσικο ήταν>> και είπε <<Αυτό ακριβώς, ήταν καλούτσικο. Ένα 7αράκι να αξίζει και τίποτα παραπάνω>>.

Εκανα ακριβως copy paste απο το δικο σου ποστ χωρις να σημαινει αυτο, οτι εγινε ακριβως η ιδια συζητηση.Παντως εγινε παρομοια κουβεντα.

Για σενα αυτο λεει πολλα?

Για μενα τπτ οπως και η δικη σου κουβεντα με τον φιλο σου για το GT.

Καταλαβαινεις που θελω να καταληξω..

 

Μπορει να μην σου εκανε αισθηση με τιμονιερα για διαφορους λογους.

1)Δεν ειχε τις σωστες ρυθμισεις(βασικο)

2)Επαιζες με βοηθηματα(γιατι αν ειχες παιξει χωρις βοηθηματα και σου ειχε φανει ευκολο,θα ελεγες ψεμματα)

3)θελει καποιο χρονο για να μπεις στο νοημα(οσο και αν σου φαινεται περιεργο αυτο).Δεν υπαρχει ενας που να δοκιμασε να παιξει με την τιμονιερα μου και να μην ειχε αλλη εντυπωση για την αιθηση οδηγησης αρχικα και αλλη μετα απο πολυ GT gaming.Το ιδιο ισχυει και για μενα οταν πρωτοεπαιξα.(για μενα αυτος ειναι και ο πιο πιθανος λογος,εφοσον λες οτι το επαιξες λιγο)

4)Ειναι παιχνιδι του μισητου ps3 ή κονσολας αν θες. :P

 

 

Τωρα τι να πω,για μενα το παιχνιδι ειναι υπερδιασκεδαστικο.Τοσο που δεν σου αφηνει περιθωριο να ασχοληθεις πολυ με τα ελλατωματα του.Καπου εκει εκνευριζει και η εμμονη για κριτικη.Προσοχη λεω εμμονη και οχι σκετο κριτικη(την οποια την εχουμε κανει ολοι).

Ανετα ξεχωριζει η καλοπροαιρετη κριτικη απο την κριτικη...για την κριτικη.

Δυστυχως απ'οσα ποστ διαβαζω εδω,το 90% ειναι κριτικη για την κριτικη.Συνηθως απο ατομα που ακομα και αν ηταν υπερτελειο το παιχνιδι,11/10 κτλ δεν θα εβγαιναν να πουν το παραμικρο θετικο,παρ'ολα αυτα επειδη δεν ειναι υπερτελειο εχουν αποψη και ''Ω τι εκπληξη''...αρνητικη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο πω διαφορετικα.

Οταν βγηκε το crysis,γνωστος μου το περιμενε πως και πως και τελικα απογοητευτηκε απο το αποτελεσμα.Ειπε <<Κρίμας την αναμονή μου.>>. Σαν δικηγόρος του διαβόλου του είπα <<Έλα ρε συ, καλούτσικο ήταν>> και είπε <<Αυτό ακριβώς, ήταν καλούτσικο. Ένα 7αράκι να αξίζει και τίποτα παραπάνω>>.

 

Ποιο παιχνίδι είχε nanosuit και να σε αφήνει να παίξεις όπως θέλεις; Από που το Halo ζήλεψε και έβαλε cloak functionality στην suit του Masterchief στο Halo Reach; Ποιο άλλο νεώτερο παιχνίδι σου έδινε παρόμοια δυνατότητα προσέγγισης (καλά, πέρα από τα κλασικά Deus Ex και το προηγούμενο Far Cry και μερικά άλλα που είναι μετρημένα στα δάχτυλα των χεριών μας), πότε μπόρεσες να τρέξεις - να πηδήξεις ψηλά - να γίνεις αόρατος και να ρίξεις headshot; Ποιο παιχνίδι είχε καλύτερη ΑΙ (ειδικά με το Advanced AI Mod που βγήκε γρήγορα); Σε ποιο μπορούσες να σκοτώσεις αντίπαλο πιάνοντας και πετώντας του τις κότες :lol:. Ποιο είχε καλύτερο destructibility που να επηρεάζει τις μάχες σου; Ποιο παιχνίδι ακόμα και μετά από τρία ολόκληρα χρόνια έχει τα καλύτερα γραφικά (και έτρεχε κομπλέ όταν βγήκε με 8800GTX σε 1024x768 με Very High settings και 16xCSAA. Α και η 8800GTX είχε βγει έναν χρόνο πριν το Crysis ;)) ; Μάντεψε και κερδίζεις κουλουράκι ;). In fact αν βρεις άλλο από το Crysis για την τότε εποχή, πες το. Γιατί στα gameplay features, υπάρχουν πολλά παραπλήσια του GT5 που κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα. Και μιλάμε για gameplay features έτσι, στο τονίζω :P

 

1)Δεν ειχε τις σωστες ρυθμισεις(βασικοτατο)

2)Επαιζες με βοηθηματα(γιατι αν ειχες παιξει χωρις βοηθηματα και σου ειχε φανει ευκολο,θα ελεγες ψεμματα)

2)θελει καποιο χρονο για να μπεις στο νοημα(οσο και αν σου φαινεται περιεργο αυτο).Δεν υπαρχει ενας που να δοκιμασε να παιξει με την τιμονιερα μου και να μην ειχε αλλη εντυπωση για την αιθηση οδηγησης αρχικα και αλλη μετα απο πολυ GT gaming.Το ιδιο ισχυει και για μενα οταν πρωτοεπαιξα.

3)Ειναι παιχνιδι του μισητου ps3 ή κονσολας αν θες. :P

 

Ειδικά το τελευταίο ισχύει. Οι Xbox-άκηδες με λένε X360 hater, οι PS3 με λένε PS3 hater και οι PC-άδες αν θίξω ένα παιχνίδι με λένε κονσολιέρη. Δεν τα βαρεθήκατε; :P. Μην σου πω ότι παίζει τα Heavy Rain και GoW3 να τα χάρηκα επειδή νόμιζα ότι έτρεχαν emulated σε PC :P. Το να μπορώ να οδηγήσω χωρίς TCS μάλλον μου φαίνεται για καλή ρύθμιση κι όχι για κακή. Έτσι πληροφοριακά δηλαδή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο παιχνίδι είχε nanosuit.......κτλ κτλ

 

Εδωσες την απαντηση που ηθελα.Ειδες που σε ενοχλησε? :P

Ετσι μπορεις να με καταλαβεις και γιατι εγραψα παραπανω οτι κατανταει κουραστικο να διαβαζω κριτικη κακοπροαιρετη για ενα παιχνιδι που απολαμβανω 100%,οπως εσυ το crysis για παραδειγμα.

Δεν ειναι θεμα τωρα να πουμε τα αρνητικα και τα θετικα του crysis(ή του GT).Για μενα btw το καλυτερο fps ειναι το HL.

Το crysis δεν με τρελανε(αλλα ειναι απλα η αποψη μου,δεν επιμενω οτι ειναι κακο παιχνιδι).

 

ps.Εγω σε κανω χαλαρα console hater :P Kαι ενα κλικ παραπανω ps3 hater.

Και ειναι κριμα γιατι χανεις πολλα καλα games.Τεσπα αλλο θεμα αυτο.Το εβαλα στην θεση 4 γιατι θελω να πιστευω οτι δεν σε επηρεασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδωσες την απαντηση που ηθελα.Ειδες που σε ενοχλησε? :P

Ετσι μπορεις να με καταλαβεις και γιατι εγραψα παραπανω οτι κατανταει κουραστικο να διαβαζω κριτικη κακοπροαιρετη για ενα παιχνιδι που απολαμβανω 100%,οπως εσυ το crysis για παραδειγμα.

Δεν ειναι θεμα τωρα να πουμε τα αρνητικα και τα θετικα του crysis(ή του GT).Για μενα btw το καλυτερο fps ειναι το HL.

Το crysis δεν με τρελανε(αλλα ειναι απλα η αποψη μου,δεν επιμενω οτι ειναι κακο παιχνιδι).

 

ps.Εγω σε κανω χαλαρα console hater :P Kαι ενα κλικ παραπανω ps3 hater.

Και ειναι κριμα γιατι χανεις πολλα καλα games.Τεσπα αλλο θεμα αυτο.Το εβαλα στην θεση 4 γιατι θελω να πιστευω οτι δεν σε επηρεασε.

 

Θα μπορούσα να σου πω το κλασικό μου <<Ξα σου>> :P. Απλά τα ανέφερα ως τροφή μιας και έθεσες το PS3 hater και πλησιάζει το Crysis 2 και το βλέπω να τρώει τον πούλο για τα παραπάνω πράγματα που όπως όλα δείχνουν είτε θα λείπουν, είτε θα έχουν απλοποιηθεί (εντελώς τυχαία, τα παραπάνω θα περάσουν απαρατήρητα και θα βγω console hater επειδή θα βγει και στις κονσόλες. Να μου το θυμηθείς :P)

 

PS: Έλα που δεν χάνω καλά παιχνίδια γιατί τα παίζω, εκεί είναι το θέμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να σου πω το κλασικό μου <<Ξα σου>> :P. Απλά τα ανέφερα ως τροφή μιας και έθεσες το PS3 hater και πλησιάζει το Crysis 2 και το βλέπω να τρώει τον πούλο για τα παραπάνω πράγματα που όπως όλα δείχνουν είτε θα λείπουν, είτε θα έχουν απλοποιηθεί (εντελώς τυχαία, τα παραπάνω θα περάσουν απαρατήρητα και θα βγω console hater επειδή θα βγει και στις κονσόλες. Να μου το θυμηθείς :P)

 

Δεν φταιει το ps3 γι αυτο:P

Γινε 360 hater :lol:

 

Περα απο την πλακα ,ο ps3 fan θα σου πει για το πετσοκομμενο FF13 και για πολλα αλλα,multiplatform του Ps3 που εχουν μεγαλη διαφορα προς το χειροτερο σε συγκριση με τα exclusive κτλ.Exclusive παιχνιδια που φτανουν τα 30gb ,ενω τα multiplatform πρεπει να ειναι στα 8-9gb,(αντε στο ps3 10gb) κτλ.(αυτο κατα την γνωμη μου επηρεαζει αρνητικα και το pc gaming και οχι μονο το ps3).

Γενικα ο καθενας θα σου πει τα δικα του :P

 

Τωρα για το crysis 2 δεν ξερω τι θα γινει,αλλα θα ηθελα να μαθω αν οντως θα υπαρχουν περιορισμοι που αφηνουν το παιχνιδι πισω και ποιοι ειναι αυτοι.

Αυτα οταν κυκλοφορησει λογικα.

Eφοσον ειναι πραγματικοτητα οι περιορισμοι,φυσικα και δεν θα εισαι hater αν τους πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Θα" δεν χρειάζεται, αφού ήδη μου τα λένε :lol:. Όταν είχα πει ότι άξιζε περισσότερο η αγορά ενός PS3 αν έχεις δυνατό PC μάντεψε τι με είπαν :P. Το δε μέγεθος, τουλάχιστον μέχρι στιγμής, δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Το Medal Of Honor στο PS3 είναι 17GB και οι υφές είναι χειρότερες από του Χ360. Το ίδιο ισχύει και για το Black Ops που στο PS3 είναι 14.5GB.

 

Και 30GB να γεμίσουν (τα PS3 exclusives κυμαίνονται στα 20-25GB), μην περιμένεις καλύτερες υφές ή high-res textures παντού γιατί έχεις μετά να σκέφτεσαι την vRam. Δες πχ την εκπληκτική διαφορά μεταξύ Uncharted 1 και 2 (ακόμα και στο πρώτο, πρώιμο trailer του 2 στα χιόνια φαινόταν η τρομακτική διαφορά που είχαν). Σύγκρινέ την τώρα με την ελαχιστότατη διαφορά μεταξύ του 2 και του 3. Αν πας σε streaming λύσεις των textures θα τον πιεις από επιδόσεις και stuttering. Στις παρούσες GPUs των Χ360/PS3, δεν μας σώζει το Blu-Ray. Το Blu-Ray θα έχει νόημα στην επόμενη γενιά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...