Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η κάμερα αυτή υπάρχει στα "premium" μοντέλα μόνο...

 

Κι από απορία και μόνο... υπάρχει κανείς που ασχολήθηκε με τους 24ωρους αγώνες; :shock: :shock:

Δεν υπαρχει ενα πραμα σαν του GT4 που αφηνεις το αμαξι να τρεχει μονο του :P ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά αυτοκίνητα έχουν καιρό

που παρουσιάστηκαν αλλά το παιχνίδι έχει ακόμα τα προηγούμενα. Που

είναι τα (golf vi gti, golf r, scirocco r, astra opc,

megane rs, focus rs)? Κορυφαίες εκδόσεις μεσσαίων sedan και coupe

(rs5, rs4, c63 amg)? Aπο το 2005 έχουν βγεί δεκάδες αυτοκίνητα που θα

έπρεπε να υπάρχουν στο παιχνίδι. Είναι κρυμμένα? Θα μπούν αργότερα? ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ενα πραμα σαν του GT4 που αφηνεις το αμαξι να τρεχει μονο του :P ??

 

Υπαρχει,το B-spec events ειναι αυτο που ψάχνεις.

Δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα αυτή υπάρχει στα "premium" μοντέλα μόνο...

 

Κι από απορία και μόνο... υπάρχει κανείς που ασχολήθηκε με τους 24ωρους αγώνες; :shock: :shock:

 

ναι ειχα ασχοληθει εγω στο gt4...

περιμενω να παρω το gt5 να δω κ εκει τι παιζει...

επαιζα οσες ωρες μπορουσα εγω και μετα το εβαζα b spec το βραδυ..Ειχα "προγραμματισει"και τα πιτ στοπ να γινονται σε σωστο χρονικο σημειο και απο λαστιχα και απο καυσιμα,συνηθως πηγαινε σετ λαστιχα γεμισμα με ΠΟΤΕ φουλ ντεποζιτο για περισσοτερη αντοχη των ελαστικων.Ξεκινουσα συνηθως εγω πηγαινα πρωτος και μετα το εβαζα σε reduced pace mode συνηθως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Λίγες ερωτήσεις για το εν λόγο game στο PS3.

1ον) Βλέπω ότι το αμάξι δεν παθαίνει ζημιές καθόλου και τα ελαστικά ελάχιστα φθήρονται(είμαι επίπεδο 7). Γιατί;

2ον) Πώς κορνάρω; (έχω δοκιμάσει όλα τα κουμπιά)

3ον) Δεν μειώνεται η στάθμη της βενζίνης ποτέ. Γιατί;

4ον) Που χρησιμεύουν τα pit τότε σύμφωνα με τις ερωτήσεις 1,3;

5ον) Το να κάνω service στο αμάξι π.χ. αλλαγή λαδιών βοηθάει κάπου πάλι σύμφωνα με 1,3;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Λίγες ερωτήσεις για το εν λόγο game στο PS3.

1ον) Βλέπω ότι το αμάξι δεν παθαίνει ζημιές καθόλου και τα ελαστικά ελάχιστα φθήρονται(είμαι επίπεδο 7). Γιατί;

2ον) Πώς κορνάρω; (έχω δοκιμάσει όλα τα κουμπιά)

3ον) Δεν μειώνεται η στάθμη της βενζίνης ποτέ. Γιατί;

4ον) Που χρησιμεύουν τα pit τότε σύμφωνα με τις ερωτήσεις 1,3;

5ον) Το να κάνω service στο αμάξι π.χ. αλλαγή λαδιών βοηθάει κάπου πάλι σύμφωνα με 1,3;

 

Ευχαριστώ!

 

1. η ζημια ερχεται σταδιακα,αναλογα το level που εισαι.

2. R1

3. δεν ξερω σιγουρα, αλλα κι εκει μαλλον οτι ειναι αναλογα το level.

4. στους αγωνες με πολλους γυρους, ειναι νωρις ακομα για να στα ανοιξει.

5. δινει λιγα αλογα παραπανω στο αμαξι, οπως και η επισκευη του κινητηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Mε το bug με το Save, ειχαμε καθολου κρουσματα? Ενας φιλος μου παραπονιοταν οτι του το βγαζει corrupt, και οτι μαλλον εχει να κανει με το γεγονος οτι κατηργησα η Sony το online. Αλλα τελικα διαβαζω για ενα μεγα-bug, οπου αν το αρχειο απκτησει μεγεθος πανω απο 4mb καταστρεφεται. Υποτιθεται οτι χθες εβγαλε update για αυτο η sony, αλλα με τα save που το εχουν ηδη παθει αυτο τι γινεται? Υπαρχει τροπος να το ανακτηση καπως αυτος το αρχειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε?....απο που ακουσες οτι η σονυ καταργησε το online? προφανως τετοια πραματα δεν ισχυουνε...ναι το bug φτιαχτηκε, αλλα αυτοι με corrupted save δεν μπορουν να κανουν κατι. τους αναγνωριζει το save το παιχνιδι και μπαινει μεσα, εχεις τα λεφτα και τα level σου κανονικα, 0 cars στο γκαραζ, και 0 αγωνες περασμενοι. δλδ δεν παιζει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες 3 ερωτησουλες...

 

1)Με τι αυτοκίνητο βγάλατε το historic racing cup lv 16?....δλδ σε ποιο event το ξεκλειδωσατε γιατι δεν βρισκω καποιο αρκετα δυνατο για να αγορασω.

 

2)Την formula του GT5 που την αγοραζεις?

 

3)Για να μου δωσει καποιος αυτοκινητο μεσω psn παιζει ρολο μονο το A spec level η και το B?...θελω να δανειστω την F1 του GT5 αλλα στο A spec ειμαι 20 και στο B spec 24 που ειναι το level οριο της F1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες 3 ερωτησουλες...

 

1)Με τι αυτοκίνητο βγάλατε το historic racing cup lv 16?....δλδ σε ποιο event το ξεκλειδωσατε γιατι δεν βρισκω καποιο αρκετα δυνατο για να αγορασω.

 

2)Την formula του GT5 που την αγοραζεις?

 

3)Για να μου δωσει καποιος αυτοκινητο μεσω psn παιζει ρολο μονο το A spec level η και το B?...θελω να δανειστω την F1 του GT5 αλλα στο A spec ειμαι 20 και στο B spec 24 που ειναι το level οριο της F1.

1) Στο B-spec στο "like the wind" σου δίνει το Toyota 7

2) Στα collector's car (δε θυμάμαι πως το λέει ακριβώς - είναι τα online μεταχειρισμένα) Έχει κάπου στα 4.500.000Cr

3) Θεωρητικά, ένα από τα δύο αρκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε?....απο που ακουσες οτι η σονυ καταργησε το online? προφανως τετοια πραματα δεν ισχυουνε...ναι το bug φτιαχτηκε, αλλα αυτοι με corrupted save δεν μπορουν να κανουν κατι. τους αναγνωριζει το save το παιχνιδι και μπαινει μεσα, εχεις τα λεφτα και τα level σου κανονικα, 0 cars στο γκαραζ, και 0 αγωνες περασμενοι. δλδ δεν παιζει σωστα.

 

Εννοω οτι δεν υπαρχει online με CFW. Οποτε και να περασει το update το παιδι παλι ακυρο? Το θεμα ειναι οτι τα ειχε παρει ολα χρυσα στα πρωτα 2 διπλωματα και αυτο τον καιει. Ουτε αυτο δεν θα του επαναφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι δεν υπαρχει online με CFW. Οποτε και να περασει το update το παιδι παλι ακυρο? Το θεμα ειναι οτι τα ειχε παρει ολα χρυσα στα πρωτα 2 διπλωματα και αυτο τον καιει. Ουτε αυτο δεν θα του επαναφερει?

 

ok. αποσο εχω διαβασει, οχι δε θα τα επαναφερει δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Στο B-spec στο "like the wind" σου δίνει το Toyota 7

Thanks man μολις το πηρα και ειμαι 27 lv στο b spec....η πρωτη πιστα του historic racing cup βγηκε ευκολα....στην δευτερη δλδ το μονακο εχω προβλημα....το toyota 7 δεν εχει ροπη χαμηλα αργει να επιταχυνει και με προσπερνανε στην εκκινηση και μετα ειναι δυσκολο να προσπερασεις στο μονακο...εριξα την τελικη γυρω στα 250...εκει ειναι το ιδανικο για να κανεις προσπερασεις στις ευθειες.....απο εκει κ περα και παλι δυσκολευομαι....εχει να προτεινει κανεις ρυθμισεις στις σχεσεις ταχυτητων,διαφορικο και φρεναρισμα?....πολλες φορες ο οδηγος στουκαρει στις μπαριερες και χανω πολυ χρονο παροτι ειμαι 27 level και ο αγωνας εχει limit το 16 :mad: :mad:

 

edit δοκιμασα τις παρακατω ρυθμισεις και ολα οκ

 

Downforce: F:60 R:85

Turbo: Mid RPM Range Turbo Kit (Stage 2)

LSD: IT=30 , AS= 55 , BS=30

Transmission: 224mph top speed

Suspension:

Ride height= -30/-30

Spring Rate= 20/20

Dampers ext and comp both= 10/10/

Anti Roll Bars= 7/7

Camber: F= 7.0, R= 0.0

Toe: F= -0.10 / R= 0.15

Brakes: F=9 / R=8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...