Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 5 [PS3]


Kadettoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks man μολις το πηρα και ειμαι 27 lv στο b spec....η πρωτη πιστα του historic racing cup βγηκε ευκολα....στην δευτερη δλδ το μονακο εχω προβλημα....το toyota 7 δεν εχει ροπη χαμηλα αργει να επιταχυνει και με προσπερνανε στην εκκινηση και μετα ειναι δυσκολο να προσπερασεις στο μονακο...εριξα την τελικη γυρω στα 250...εκει ειναι το ιδανικο για να κανεις προσπερασεις στις ευθειες.....απο εκει κ περα και παλι δυσκολευομαι....εχει να προτεινει κανεις ρυθμισεις στις σχεσεις ταχυτητων,διαφορικο και φρεναρισμα?....πολλες φορες ο οδηγος στουκαρει στις μπαριερες και χανω πολυ χρονο παροτι ειμαι 27 level και ο αγωνας εχει limit το 16 :mad: :mad:

 

edit δοκιμασα τις παρακατω ρυθμισεις και ολα οκ

 

Downforce: F:60 R:85

Turbo: Mid RPM Range Turbo Kit (Stage 2)

LSD: IT=30 , AS= 55 , BS=30

Transmission: 224mph top speed

Suspension:

Ride height= -30/-30

Spring Rate= 20/20

Dampers ext and comp both= 10/10/

Anti Roll Bars= 7/7

Camber: F= 7.0, R= 0.0

Toe: F= -0.10 / R= 0.15

Brakes: F=9 / R=8

 

Τον ίδιο αγώνα στο B-spec, τον έχει καταφέρει κανένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον ίδιο αγώνα στο B-spec, τον έχει καταφέρει κανένας;

Με τις παραπανω ρυθμισεις βγηκα δευτερος....με λιγη τυχη στην αρχη μπορει και να βγεις πρωτος....στις 2 στροφες που στουκαρει μετα την εξοδο του τουνελ και πριν την ευθεια τερματισμου θελει λιγο πιο πριν να επιλεξεις pace down ωστε να ειναι οσο πιο κοντα σε cool κατασταση.

 

Το 2J Race car 70 ξερει κανεις ποιο event το δινει?.....ψαχνω car για να βγαλω το American Championship lv 23 και δεν θελω να δωσω λεφτα για το Ford GT LM....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DJTaurus

Δεν χρειάζεσαι απαραίτητα το 2J. Μπορείς να πάρεις την Corvette ZR-1, να κάνεις το Racing Modification, μετά όλα τα upgrades, και να είσαι σίγουρος πως θα έχεις ένα τρελό όπλο στα χέρια σου!!!!

Και θα σου στοιχίσει και λιγότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DJTaurus

Δεν χρειάζεσαι απαραίτητα το 2J. Μπορείς να πάρεις την Corvette ZR-1, να κάνεις το Racing Modification, μετά όλα τα upgrades, και να είσαι σίγουρος πως θα έχεις ένα τρελό όπλο στα χέρια σου!!!!

Και θα σου στοιχίσει και λιγότερο!

Ναι ρε συ το εχω κανει αλλα και παλι δυσκολευεται....σε αλλο forum μου ειπαν οτι ο οδηγος πρεπει να εχει φτασει lv 35 (μιλαμε για b spec) για να κερδισει σε αυτο το event.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδες μηπως υπαρχει κανενας ευκολος τροπος ωστε να αποκτησω γρηγορα πολλα χρηματα αυτοκινητα και εμπειρια ;

Επισης υπαρχει κανενας οδηγος για την ευκολη αποκτηση των τροπαιων ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες μηπως υπαρχει κανενας ευκολος τροπος ωστε να αποκτησω γρηγορα πολλα χρηματα αυτοκινητα και εμπειρια ;

Επισης υπαρχει κανενας οδηγος για την ευκολη αποκτηση των τροπαιων ;

Κοινώς, να τερματίσεις το παιχνίδι χωρίς καν να ασχοληθείς. Ποιο το νόημα; Υπάρχουν πάντως αγώνες που σου δίνουν (σχετικά) καλά λεφτά με (σχετικά) λίγους γύρους, αλλά γενικώς όχι... πρέπει να λιώσεις! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινώς, να τερματίσεις το παιχνίδι χωρίς καν να ασχοληθείς. Ποιο το νόημα; Υπάρχουν πάντως αγώνες που σου δίνουν (σχετικά) καλά λεφτά με (σχετικά) λίγους γύρους, αλλά γενικώς όχι... πρέπει να λιώσεις! :P

 

Το θεμα ειναι να ανεβω σχετικα γρηγορα και μετα να καθησω να το απολαυσω.. εχω βαρεθει να μην τερματιζω και ιδιως στο Β μοουντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σημερα εσκασε μυτη patch που το ακυρωνει. οτι βγαλαμε βγαλαμε. απο αυριο λογικα θα ερθει κ ελλαδα. δεν ειναι ακομα διαθεσιμο σε ολες τις χωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες ερωτησουλες και απο εμενα

ειμαι 24 lvl a spec,13lvl b spec

ποτε μου δινει καποιο οχημα για να μπω formula gt,nacsar κλπ;προσπαθησα με veyron αλλα δεν...ειδικα στις οβαλ χανω ανετα

επισης μου εχει μεινει στο a spec ενας αγωνας με παλιa race cars,ποτε παιρνω αμαξι για να μπω;;;

 

Επισης παρατηρησα οτι ανεβαινουν τα αλογα στα καινουρια αυτοκινητα αναλογα με τα χιλιομετρα που εχουν.Αγορασα μια LP560-4 και απο 667 αλογα που την ειχα μετα απο 3 αγωνες εχει παει 673!Το ιδιο και η f430 Μου

 

 

σε ποια πιστα ειναι το glitch που λετε;:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ονόματα Ελλήνωω οδηγών που είδα είναι Δημητριάδης, Αθανασιάδης, Σαβάλας, Παπαδόπουλος, Ντούμας, Σαβίδης.

 

Έχετε δει και κανένα άλλο???????????????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια προσπαθησα να διαγραψω το game data του gt5 απο το game data utility και πριν ολοκληρωθει η διαδικασια ειχα διακοπη ρευματος. Πηγαινω στο game data utility και μου το βγαζει corrupted data και δεν μπορω να το διαγραψω. Μπορω να το διαγραψω μεσω ftp? αν ναι σε ποιο φακελο ειναι τα game data μεσα στο ps3 δεν μπορω να τα βρω. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...