Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nzeppo ηθελα επισης να σε ρωτήσω εαν τελικά το αρχείο με τα default passwords που δημιουργείται απο την σελίδα που εφτιαξες έχει ακομα εκείνο το πρόβλημα με τα κενά στο linux και εάν γίνεται να στειλεις ενα λινκ με το πρόγραμμα που είπες.το έχεις αναρτήσει πιο πίσω αλλα μεχρι να το βρώ θα ξημερώσει.ευχαριστώ πολύ

Το πρόβλημα έχει λυθεί και η wordlist παίζει παντού (και σε Windows και σε Linux). Όσο για το άλλο που ρωτάς, παραθέτω το original μήνυμα:

 

 

Και για οσους εχουν λιγο υπομονη και 33 ωρες στη διαθεση τους οριστε αυτο: http://hotfile.com/d..._under.rar.html

Αυτο ειναι ενα προγραμμα(οχι φτιαγμενο απο μενα, λεπτομεριες εντος του .txt...)το οποιο δοκιμαζει κατευθειαν πανω στο NetFasteR τους 1000 πιθανους κωδικους, απαλοιφοντας την αναγκη για "πιασιμο" του handshake.H oλη διαδικασια διαρκει το μεγιστο 33 ωρες, διοτι η δοκιμη ενος πιθανου κλειδιου διαρκει 12 δευτερολεπτα.Να επισημανω, τελος, οτι το προγραμμα δουλευει μονο σε Windows 7 και πιθανον Vista (οπως ισχυριζεται ο δημιουργος του), οποτε δεν μπορεσα να το δοκιμασω προσωπικα επειδη εχω ΧP.Καλη τυχη, και πειτε μου εντυπωσεις. :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εισαι τρομερός και παλι ευχαριστώ πολύ που μοιράζεις τις γνώσεις και τις δημιουργίες σου.καληνύχτα και καλή τυχη σε όσους παλέυουν με wordlist.κιαν σου κάτσει???? :-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν κανεις χρηση του συγκεκριμενου brute force προγραμματος για το Netfaster, δωστου μεγαλο περιθωριο για να επαληθευσει οτι οντως εχει βρει τον σωστο κωδικο (το οποιο ανεβαζει φυσικα και τον συνολικο χρονο που απαιτει για να τον βρει).

Αν θυμαμαι καλα ειχα δωσει 12 sec ή κατι παρομοιο, σε ασυρματο με σημα που επαιζε στα 50-60 db και το αφησα απο περιεργεια να δω αν δουλευει για πανω απο μια μερα συνολικα. Δυστυχως δοκιμασε τον σωστο κωδικο και συνεχισε, χωρις να με ενημερωσει οτι τον ειχε βρει. Ισως βεβαια να εγινε και κατι με το ping του δικτυου εκεινη την ωρα (ο τροπος με τον οποιο επιβεβαιωνει πως βρηκε τον κωδικο ειναι να στελνει pings μεχρι να παρει απαντηση).

Αντιθετα με τον πατροπαραδοτο τροπο, client connected, deauth, client reconnect,handshake,κωδικος σε μερικα λεπτα της ωρα ειχε βρεθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα, αυτο το προγραμματακι για netfaster δεν ειναι τιποτα σπουδαιο...το αντιθετο μαλιστα.Το χρησιμοποιεις μοναχα αν εχεις ωρα για σκοτωμα και δεν γνωριζεις τιποτα σχετικα με airodump,aircrack,aireplay και την υπολοιπη σουιτα προγραμματων.Να απιβεβαιωσω επισης την παρατηρηση του Gi0 σχετικα με την "μη εγκυρη" επαληθευση του κωδικου μιας και το δοκιμασα σε ενα laptop ενος φιλου μου με Windows 7.Αυξηστε το χρονικο περιθωριο δοκιμης τουλαχιστον στα 18 sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα, αυτο το προγραμματακι για netfaster δεν ειναι τιποτα σπουδαιο...το αντιθετο μαλιστα.Το χρησιμοποιεις μοναχα αν εχεις ωρα για σκοτωμα και δεν γνωριζεις τιποτα σχετικα με airodump,aircrack,aireplay και την υπολοιπη σουιτα προγραμματων.Να απιβεβαιωσω επισης την παρατηρηση του Gi0 σχετικα με την "μη εγκυρη" επαληθευση του κωδικου μιας και το δοκιμασα σε ενα laptop ενος φιλου μου με Windows 7.Αυξηστε το χρονικο περιθωριο δοκιμης τουλαχιστον στα 18 sec.

 

Ναι αλλά όταν δεν συνδέετε κανείς client στο ρούτερ και απλά ο γείτονας έχει ανοιχτό (αθελά του συνήθως) το wireless και δεν μπορούμε να πάρουμε το handshake ίσως φανεί χρήσιμο το πρόγραμμα :)

 

(Σαφώς αν υπάρχει συνδεδεμένος client είναι χαζομάρα να το χρησιμοποιείς αφού εύκολα μπορείς να πιάσεις το handshake)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προγραμματάκι netfaster cacker το χρησιμοποιησα προφανώς διότι δεν μπορούσα να πάρω handshake απο το δίκτυο επιδη κανεις δεν συνδέθηκε τουλάχιστον για όση ώρα παρακολουθούσα το δίκτυο).Καθώς χρησιμοποιουσα το πρόγραμμα είχα πολλές αμφιβολίες για το ποσο αξιόπιστο ειναι διότι ακομα και αν εκλεινα το network adapter αυτο συνέχισε να προσπαθεί να δοκιμάζει κωδικούς το οποιο σημένοι πρακτικά οτι αμα χαθεί η συνδεση για μερικά λεπτά εχει χαλάσει όλη η διαδικασία χωρις καν να το πάρεις χαμπάρι.Υπάρχει κάποιος που να έχει επιβεβαιώσει οτι με αρκετά μεγάλο delay time (και δεδομένου οτι δεν χαθεί η σύνδεση) αν το δίκτυο έχει το default κωδικό το προγραμμα αυτο θα το βρεί και θα σταματήσει?οχι τιποτα αλλο αλλα δεν θέλω να το ξαναβάλω 2 μέρες να προσπαθεί χωρίς τελικά να μου βρεί τον κωδικό οταν αυτος ειναι ο default.ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για δίκτυα μπορεί κάποιος να κάνει μια γρήγορη κριτική για το δίκτυο που σκέφτομαι να δημιουργήσω με κάποιους φίλους για sharing αρχείων! Λέγεται pogoplug και μια κρίτική που εύκολα βρήκα λέει τα παρακάτω: http://www.bspecial.gr/product/pogoplug Αξίζει να το δοκιμάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το δίκτυο την μαιρούλας πως θα το σπάσω να δω καμιά γυμνή φωτογραφία; WPA2 έχει η άτιμη.. αχχ

Ατιμες γυναικες...αμα δε σου δωσουν το κλειδι δεν γινεται τιποτα....δε μπα να εχεις και την καλυτερη wordlist....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω κατι προς τους φιλους που αποτυχνανουν να πετυχουν το handshake..δοκιμαστε να συνδεθειτε(με ακυρο κωδικο) απο καποιο λαπτοπ η κινητο στο δικτυο που θελετε κ αμεσως θα εμφανιστει το "wpa handshake" στην οθονη σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω κατι προς τους φιλους που αποτυχνανουν να πετυχουν το handshake..δοκιμαστε να συνδεθειτε(με ακυρο κωδικο) απο καποιο λαπτοπ η κινητο στο δικτυο που θελετε κ αμεσως θα εμφανιστει το "wpa handshake" στην οθονη σας...

Εδω κανεις faul και εξηγουμαι γιατι(αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος :rolleyes: )Αν συνδεθεις με λανθασμενο κωδικο τοτε και το handshake που θα πιασεις θα ειναι λανθασμενο ή "ακυρο".Αυτο συμβαινει γιατι στην πραγματικοτητα δινεις ψευτικο κωδικο στο AP, οποτε δεν θα ανταποκριθει σωστα και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη σας παρω στο λαιμο μου αλλα ετσι θυμαμαι να απεσπασα 2 κωδικους...θα περιμενω κανα καινουριο κ θα σας πω παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση, πηρα ενα ανταπτορα usb για wifi, Alfa AWUS036H με κεραια 5dbi gain, και ενω οταν συνδεομαι με το λαπτοπ στο wifi εχω μια γραμμη και συνδεση 2mpbs, οι σελιδες φορτωνουν κανονικα και πιανει ταχυτητα για κατεβασμα στα 180kpbs,ενω οταν συνδεομαι με τον ανταπτορα της alfa, και εχω 3 μπαρες και ταχυτητα 54mbps, οι σελιδες στο ιντερνετ φορτωνουν πολυ σιγα η και καθολου και το download δεν ξεπερναει τα 15-20kbps. Εχω δοκιμασει τα παντα, drivers να συνδεθω με αλλο υπολογιστη, αλλη συνδεση και παντου τα ιδια, απλα δεν πιανει ταχυτητα ο ανταπτορας. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις τιμές του Alfa μην τις πολυπιστεύεις. Κι εμένα στα περισσότερα δίκτυα δείχνει 3-5 μπάρες αλλά στην πραγματικότητα η λήψη δεν είναι τόσο καλή (πχ. πολλές φορές με 4 μπάρες ίσα που πιάνει). Οι 3 μπάρες του Alfa ίσως αντιστοιχούν σε μόλις μία της εσωτερικής κάρτας.

 

Σε γενικές γραμμές όμως έχει αρκετά καλύτερη λήψη από την κάρτα του laptop μου και πιάνει δίκτυα που η κάρτα ούτε που τα βλέπει. Ομοίως συνδέεται σε αρκετά από αυτά, ενώ με το laptop δεν έχω ελπίδα. Αυτό που σου κάνει εσένα είναι περίεργο πάντως (αν μιλάμε για το ίδιο ασύρματο δίκτυο).

 

Το χρησιμοποιώ με τους default drivers αλλά όχι με το default λογισμικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...