Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, γι'αυτο το προγραμμα δεν μπορω να πω με 100% σιγουρια οτι δουλευει διοτι εχω XP και δουλευει μονο σε Windows 7 και πιθανον σε Vista, και ετσι δεν εχω κανει προσωπικες δοκιμες.Ωστοσο ενας φιλος μου που το δοκιμασε σε laptop μου ειπε οτι δουλευει αρκει να το αφησεις αρκετη ωρα να δοκιμασει καθε κωδικο.Δοκιμασε και τα συμπερασματα δικα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γι'αυτο το προγραμμα δεν μπορω να πω με 100% σιγουρια οτι δουλευει διοτι εχω XP και δουλευει μονο σε Windows 7 και πιθανον σε Vista, και ετσι δεν εχω κανει προσωπικες δοκιμες.Ωστοσο ενας φιλος μου που το δοκιμασε σε laptop μου ειπε οτι δουλευει αρκει να το αφησεις αρκετη ωρα να δοκιμασει καθε κωδικο.Δοκιμασε και τα συμπερασματα δικα σου...

Το δοκιμασα σε win 7, απλα ειδα οτι αποθηκευει σαν κωδικο ετσι 00:05:59:F3:47:EB-0001 ενω ο κωδικος κανονικα δεν πρεπει να ειναι 000559F347EB-0001? Σκεφτομαι οτι εφοσον το αποθηκευει ετσι δεν θα δουλεψει κανονικα.. τι να πω απλα δεν θελω να περιμενω 2-3 μερες για κατι που μπορει να μην δουλεψει καν.. το εχει δοκιμασει κανενας αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα σε win 7, απλα ειδα οτι αποθηκευει σαν κωδικο ετσι 00:05:59:F3:47:EB-0001 ενω ο κωδικος κανονικα δεν πρεπει να ειναι 000559F347EB-0001? Σκεφτομαι οτι εφοσον το αποθηκευει ετσι δεν θα δουλεψει κανονικα.. τι να πω απλα δεν θελω να περιμενω 2-3 μερες για κατι που μπορει να μην δουλεψει καν.. το εχει δοκιμασει κανενας αλλος?

Eεε..ενταξει αυτο δεν ειναι σημαντικο προβλημα.Απλα αφαιρεσε τις : και εισαι ετοιμος.Το θεμα ειναι αν βρισκει τον σωστο τετραψηφιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://1.bp.blogspot.com/-7aXOeQwMpJI/Tcl6YJzwB4I/AAAAAAAAHzI/UFGEcoKrna0/s1600/untitled.bmp

αν και πλεον δεν υπαρχει vmware img αλλα μονο iso.

μπορει καποιος να δωσει ινφο για τις επιλογες(gnome+kde+arm) και αν τα iso θα δουλεψουν με vmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://1.bp.blogspot...00/untitled.bmp

αν και πλεον δεν υπαρχει vmware img αλλα μονο iso.

μπορει καποιος να δωσει ινφο για τις επιλογες(gnome+kde+arm) και αν τα iso θα δουλεψουν με vmware?

Υπαρχει ετοιμη VM.Πηγαινε στα 32bit του Gnome και θα την δεις.

Κατα τ αλλα δουλευουν κανονικα σε vm ολα(πλην arm),απλα θελουν μερικες εξτρα ρυθμισεις πριν κανεις εγκατασταση τα vmtools:

prepare-kernel-sources

cd /usr/src/linux

cp -rf include/generated/* include/linux/

και στη συνεχεια συνεχιζεις με την εγκατασταση κανονικα, ενω για να σηκωσεις τον X σε KDE (32bit και 64) πρεπει να δωσεις τις παρακατω εντολες (bug το οποιο ισχυει ακομα και μετα το update του KDE που θα εμφανιστει οταν θελησεις να κανεις γενικο update της διανομης)

rm /root/.kde/cache-root/icon-cache.kcacherm

rm /root/.kde/cache-root/plasma_theme_Volatile.kcacherm

rm /root/.kde/cache-bt/icon-cache.kcacherm

rm /root/.kde/cache-bt/plasma_theme_Volatile.kcache

Οσον αφορα την arm εκδοση,τρεχει μια χαρουλα chrooted στο N900. Εχει αρκετες ελλειψεις σε σχεση με την native (πχ δεν εχει wireshark,aircrack κλπ) και μερικα extra bugs (πχ συναντησα πακετο compiled για x86) που διορθωνονται σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παιδια εαν μπορεικαποιος να με βοηθησει,λειτουργω το backtrack 4 r2 με usb γιατι δοκιμασα το backtrack 5 (32 KDE) Αλλα δεν μου κανει reboot κολλαει...καμια λυση ??Και δευτερον υπαρχει καποιο προγραμμα η εντολη να παιξουμε την μουσικη μας χωρις να συνδεθουμε στο ιντερνετ ??Ενοοω παντα με το λειτουργικο BT4 R2.ευχαριστω εκ των προτερων. :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΡΕ παιδια εαν μπορεικαποιος να με βοηθησει,λειτουργω το backtrack 4 r2 με usb γιατι δοκιμασα το backtrack 5 (32 KDE) Αλλα δεν μου κανει reboot κολλαει...καμια λυση ??

Εκει που φαινεται οτι εχει κολλησει, πατησε το enter για να συνεχισει. Η πατησε το F4 για να δεις τι τρεχει απο πισω.

Πιθανοτατα ειναι το Please remove the disc and close the tray (if any) then press ENTER:

Και δευτερον υπαρχει καποιο προγραμμα η εντολη να παιξουμε την μουσικη μας χωρις να συνδεθουμε στο ιντερνετ ??Ενοοω παντα με το λειτουργικο BT4 R2.ευχαριστω εκ των προτερων. :shifty:

Κανε εγκατασταση καποιο media player (amarok,vlc rythmbox κλπ κλπ κλπ), mount το σκληρο που εχεις τη μουσικη, load και play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που φαινεται οτι εχει κολλησει, πατησε το enter για να συνεχισει. Η πατησε το F4 για να δεις τι τρεχει απο πισω.

Πιθανοτατα ειναι το Please remove the disc and close the tray (if any) then press ENTER:

 

Κανε εγκατασταση καποιο media player (amarok,vlc rythmbox κλπ κλπ κλπ), mount το σκληρο που εχεις τη μουσικη, load και play.

 

νομιζω ειχα δοκιμασει το enter και πολλα αλλα κουμπια ,και σε μια φαση που πατησα shift-alt δεν πολυθημαμε ,μου εγραψε οτι το συστημα προσπαθει να κανει reboot αλλα οσο και αν περιμενα τιποτα.αστο δεν πειραζει εχω το BT4 .Τωρα μπορεις να με βοηθησεις λιγο πιο αναλυτικα με καπιο music player ,kai πως το εγκαθιστω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διαλεγεις ποιον player θελεις και κανεις την εγκατασταση απο το terminal. Πχ για τον amarok δινεις apt-get install amarok. Για τον vlc δινεις apt-get install vlc.

Αν θελεις γραφικο περιβαλλον,ανοιγεις το synaptic (διαχειριση πακετων). Δεν θυμαμαι αν εχει το BT4 shortcut στα menu του, αλλα αν δωσεις synaptic στο terminal, θα εμφανιστει.

 

Φιλικη απορια:Απο τη στιγμη που προς το παρον δεν εχεις τις γνωσεις για το πως να κανεις εγκατασταση ενα multimedia player, για ποιο λογο επελεξες το BT4 σαν διανομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεγεις ποιον player θελεις και κανεις την εγκατασταση απο το terminal. Πχ για τον amarok δινεις apt-get install amarok. Για τον vlc δινεις apt-get install vlc.

Αν θελεις γραφικο περιβαλλον,ανοιγεις το synaptic (διαχειριση πακετων). Δεν θυμαμαι αν εχει το BT4 shortcut στα menu του, αλλα αν δωσεις synaptic στο terminal, θα εμφανιστει.

 

Φιλικη απορια:Απο τη στιγμη που προς το παρον δεν εχεις τις γνωσεις για το πως να κανεις εγκατασταση ενα multimedia player, για ποιο λογο επελεξες το BT4 σαν διανομη?

δοκιμαζω να μαθω κατι ξεχωριστο απο τα windows αλλα δυσκολευομαι και στα βασικα..αλλα αστα βραστα .για αυτο το προσπαθω μεσω usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δοκιμαζω να μαθω κατι ξεχωριστο απο τα windows αλλα δυσκολευομαι και στα βασικα..αλλα αστα βραστα .για αυτο το προσπαθω μεσω usb.

Θα προτεινα να ξεκινησεις απο κατι ποιο διαδεδομενο, που δεν ειναι customised για συγκεκριμενο σκοπο οπως το BT, με μεγαλυτερη παρουσια χρηστων στο ιντερνετ, οπου με ενα search πιθανοτατα θα λυσεις οτι προβλημα θα αντιμετωπισεις. Τουλαχιστον στα αρχικα σταδια και μεχρι να αποκτησεις ευχερεια.

Μια και ξεκινησες με το BT, προτεινω το ubuntu (η διανομη στην οποια "παταει" το BT). Οτι εργαλεια εχεις ακουσει πως λειτουργουν στο BT, μπορεις ανετα να τα κανεις εγκατασταση και στο ubuntu, οποτε δεν χανεις το l33t της υποθεσης, εαν αυτο σε ενδιαφερειhappy.gif

Και μια και εισαι στα αρχικα σταδια, ριξε μια ματια σε καποιο virtual machine προγραμμα, ωστε να μπορεις να "παιζεις" χωρις φοβο με το linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br />Τo WEP κλειδί έσπασε εδώ και κάνα 2 χρονάκια που ξέρω εγώ όπως θα βρείτε και πολλά ακόμα παλαιότερα posts για τo θέμα αυτό.<br />

Δεν είναι καινούριο φρούτο.<br />

Να δω έναν μάγκα να λέει τα ίδια για τo WPA.<br />

Εκεί είναι η μαγκιά.<br />

Διότι αν σπαστή και αυτό τα περισσότερα ασύρματα δίκτυα θα είναι στο έλεος του θεού και θα αναγκαστούν πλέον να πάνε σε WPA2 μέχρι να σπαστή και αυτό.<br />

<br /><br /><br />

νομιζω οτι το εχουν σπασει το WPA

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...