Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είσαι υπερβολικός! Γιατί τι λες σε όλους; <_< :angry: :mad:

 

 

:lol::lol::lol::lol: :P

 

Απλά σας θαυμάζω γιατί εγώ δεν σκαμπάζω και πολλά από αυτά.Μόνο τα βασικά.Κυρίως θαυμάζω την υπομονή σας :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σας θαυμάζω γιατί εγώ δεν σκαμπάζω και πολλά από αυτά.Μόνο τα βασικά.Κυρίως θαυμάζω την υπομονή σας :rolleyes:

 

 

 

Αυτή η τελευταία πρόταση, ξανά πες την μερικές... χιλιάδες φορές :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κάνεις το πρόγραμμα; Άσε που δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόγραμμα γιατί η καταγραφή γίνεται από το router και όχι από το pc.

Οπότε, άνοιξε την σελίδα του router σου και βρες που κρατάει Log για τις συνδέσεις. Στο Pirelli που έχω το έχει στο status και κρατάει μια λίστα από το dhcp client log. Εκεί θα πρέπει να έχει μόνο την ip του υπολογιστή σου και τις ip από τις συσκευές που συνδέεις ασύρματα.

Αν έχεις κάποιο router tompson ή speedtouch και τα ssid/password του είναι τα default άλλαξε τα αμέσως γιατί τα σπάνε για την πλάκα.

Ναι γιατί άμα τα αλλάξει δεν σπάνε για πλάκα εεε;;;; τράβα ένα ethernet.. μόνο αυτό θα σε σώσει..

Εγώ έχω 6 δίκτυα στο σπίτι.. μόνο το ένα πληρώνω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι γιατί άμα τα αλλάξει δεν σπάνε για πλάκα εεε;;;;

Οχι.

WPA2

+1 απο εμενα ναι το εχω κανει και εγω.

Θα επαναλαβω την απορια του lexmark:Ποια ακριβως σπανε για πλακα?

 

Edit:Κομματακι αργο το reply μουrolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα που κανεις λαθος ομως.

 

και ομως ειναι αληθεια. ετσι επαθε ενα γνωστος μου στην αρχη δεν το πιστευα και εγω. οτι και να καναμε ο γειτονας του εμπενε στο ασυρματο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και ομως ειναι αληθεια. ετσι επαθε ενα γνωστος μου στην αρχη δεν το πιστευα και εγω. οτι και να καναμε ο γειτονας του εμπενε στο ασυρματο router.

Εμπαινε επειδη δεν κανατε αυτο που επρεπε και οχι επειδη ενα ασυρματο δικτυο 'σπαει για πλακα'. οπως υποστηριξε πριν GeorgM2003 και εσυ.

Κανε τον κοπο να διαβασεις αυτο το thread, να μαθεις τι ειναι το wep, το wpa, τι παιζει με τα thomson, τα netfaster και αλλα μπολικα ενδιαφεροντα θεματα που αναφερονται εκει μεσα και θα καταλαβεις γιατι σου λεω πως κανεις λαθοςsmile.gif

 

 

Και ο lexmark τα ιδια θα σου ελεγε, απλα εχει αφιερωθει στον καφε του απ οτι φαινεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να εχεις 100% δικιο. με καταληλο προγραμμα μεσα σε λιγα λεπτα ο γειτονας θα εχει προσβαση στο router σου και μετα στο ιντερνετ.

Αμα ξερω μια πορτα να την ανοιγω ποιος θα με σταματηση. και λεω και εγω δεν ειναι καθολου ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπορει να εχει 100% δικιο. με καταληλο προγραμμα μεσα σε λιγα λεπτα ο γειτονας θα εχει προσβαση στο router σου και μετα στο ιντερνετ.

Αμα ξερω μια πορτα να την ανοιγω ποιος θα με σταματηση. και λεω και εγω δεν ειναι καθολου ευκολο.

Για ακομα μια φορα, δεν ειναι καθολικο αυτο που λες και δεν ισχυει σε ολα τα ασυρματα δικτυα οπως νομιζεις. Σου εδωσα ενα link πριν και καποια keywords (wep,wpa, thomson, netfaster κλπ), αφιερωσε λιγο χρονο και θα καταλαβεις τι εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeah! Anybody called me?

 

Being reading that γι'αυτό και καθυστέρησα :P

 

 

Ρε παιδιά, αν δεν ξέρετε γιατί επιμένετε σε κάτι; Τι στο καλό;! Μόνο εγώ ξέρω το ρητό που λέει: "Η ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας" ;

 

Anw, επειδή σήμερα αισθάνομαι καλός ρίξτε μια ματιά στα επόμενα και αν έχετε απορίες εδώ είμαστε :)

 

1o link

 

2o link

 

3o link

 

4o link

 

5o link

 

6o link (<- για να σας βοηθήσω είναι αυτό που έβαλε και ο Gi0 παραπάνω)

 

7ο link (just being bad here! :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...