Προς το περιεχόμενο

Προσθήκη Μαλλιών


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τι εγινε μαζευτικαμε ολοι οι ξυρισμενοι στο forum?

και γω μια απο τα ιδια....

αραια μαλλια και το τελευταιο καιρο ΞΥΡΙΣΜΕΝΟΣ.

η μεγαλη πλακα ομως ειναι οτι ολοι και ολες μου λενε οτι καλυτερα ειμαι ξυρισμενος παρα με μαλι....

ειμαι απο τους τυχερους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η μεταμόσχευση αφήνει μια ουλή σα χαμόγελο στο πίσω μέρος του κεφαλιού που είναι χειρότερη από την φαλάκρα, imo. Έχω δει πολλούς που έχουν κοντά μαλλιά και μου κάνει εντύπωση, τους ενοχλούσε η αραίωση και δεν τους ενοχλεί το κενό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε μαζευτικαμε ολοι οι ξυρισμενοι στο forum?

και γω μια απο τα ιδια....

αραια μαλλια και το τελευταιο καιρο ΞΥΡΙΣΜΕΝΟΣ.

η μεγαλη πλακα ομως ειναι οτι ολοι και ολες μου λενε οτι καλυτερα ειμαι ξυρισμενος παρα με μαλι....

ειμαι απο τους τυχερους

 

same here!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ceridwen δεν έχει δει τους κλασικούς καραφλοφυγάδες με την γωνστή κροταφική χέτη που περνάει κάθετα στην καραφλα , για να σε πειράζει μια απλή ουλή! :P

Παρατηρησε λίγο γύρω σου όταν φυσάει πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ceridwen δεν έχει δει τους κλασικούς καραφλοφυγάδες με την γωνστή κροταφική χέτη που περνάει κάθετα στην καραφλα , για να σε πειράζει μια απλή ουλή! :P

Παρατηρησε λίγο γύρω σου όταν φυσάει πολύ....

 

Χα, αυτό πλάκα πλάκα έχω να το δω από παιδί. Νόμιζα ότι είχε εκλείψει. Θυμάμαι το λέγαμε λουκ κληματαριά επειδή βγαίνοντας από τη θάλασσα κρεμόταν από τη μια. (i'm so bad :o)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει δει τους κλασικούς καραφλοφυγάδες με την γωνστή κροταφική χέτη που περνάει κάθετα στην καραφλα , για να σε πειράζει μια απλή ουλή! :P

Παρατηρησε λίγο γύρω σου όταν φυσάει πολύ....

μας ξεγέλασαν...δεν έχουν καράφλα....χαχαχα!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θέλουμε να λέμε, το μαλλί έχει άλλη χάρη. Σε μερικά χρόνια μόνο κάποιος που θέλει θα είναι φαλακρός καθώς νέο φάρμακο είναι καθοδόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα γενικά δεν πιστεύω ότι γενικά οι καραφλοί ήθελαν να είναι καραφλοί απλά δεν μπορούσαν να το αποτρέψουν...

Έτσι και εγώ ως μέλλον καραφλός σε διαβεβαιώνω για αυτό.

Το θέμα είναι κατά πόσο επηρεάζει κάποιους ανθρώπους αυτή η αναγκαστική αλλαγή στην εμφάνιση τους και το πως το αποδέχονται.

Εγώ από την μεριά μου πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να μην έχω μαλλιά εφ όσον δεν μπορώ να επιλέξω.

Δεν θα τρελαθώ κιόλας για ένα μάτσο τρίχες.

Νομίζω έρχεται η στιγμή που θα ακούσω το "σκίσεμε καράφλα" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πραγματικά σκεφτείς κάτι τέτοιο, μην πας κάπου όπου κάνουν και 100 άλλα πράγματα...

 

Βρες κάποια εταιρία που εξειδικεύεται σε αυτόν τον τομέα, π.χ. http://www.bergmannkord.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή εναλλακτική, αν δε θέλεις να είσαι καραφλοδαίμονας (δηλ. ξυρισμένα όλα στο κρανίο-μόνο φρύδια και αν...) είναι ο συνδυασμός καράφλας με πυκνή γενειάδα.

 

beard~2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μπερδευτηκα , καραφλός ή φαλακρός ;

 

ps. ακου..λουκ κληματαριάς! αχαχαχα ! :P

Ίδια απορία.

Έχω την εντύπωση ότι καραφλός είναι αυτός που έχει και απλά τα ξυρίζει και φαλακρός αυτός που δεν έχει.

Δεν είμαι σίγουρη όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, αν κάνεις τελικά μην πας κάπου που σου αφαιρούν λωρίδα δέρματος και μετά παίρνουν τους θύλακες από εκεί, με αποτέλεσμα να έχεις την ουλή που αναφέρθηκε πιο πάνω.

 

Το έχω ψάξει και εγώ μιας και ανήκω πλέον στον ανδρικό πληθυσμό που τα ξυρίζει για να φαίνεται πιο cool (:-)).

 

DHI αφαιρούν τους θύλακες με ένα πατενταρισμένο εργαλείο που έχουν και τους βάζουν εκεί που πρέπει. Δεν αφήνει ούτε ουλή ούτε σημάδι κανενός είδους.

 

Γενικά αν κάνω κάποτε θα είναι μόνο έτσι. Είμαι 23 χρόνων και λέω να το αφήσω μέχρι τα 30 ή κάπου εκεί πριν κάνω τίποτα να δω αν πέσουν κι άλλο (τώρα είναι απλά αραιά πάνω και μου τη σπάνε όταν μακραίνουν) ή γενικά αλλάξω γνώμη και απλά τα κρατάω πολύ κοντά και σε όποιον αρέσει.

 

Γενικά πάντως μάλλον με τον καιρό συνηθίζεις. Από τις κυρίες πάντως μάλλον περισσότερο ενδιαφέρον έχω παρατηρήσει με πολύ κοντό μαλλί παρά πριν. It's all in your head (pun intended).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...