Προς το περιεχόμενο

Turbo-x Onyx MA93-425


bzitstavros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε ποιος ειναι ο κατασκευαστης των turbo-x laptop και

ειδικοτερα του συγκεκριμενου "Onyx MA93-425".

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1076604

 

Θελω να μαθω γενικα για τιν ποιοτητα και τα "κρυφα" χαρακτηριστικα του συγκεκριμενου..

 

Ευχαριστω πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια το αγορασα....

 

την παρασκευη θα το εχω και θα κανω μια πρωτη εκτιμιση να σας πω....

 

Εαν ειναι καλο και ποιοτικα θα ειναι μια μεγαλη ευκαιρια για οσουσ θελουν ενα laptop για ολες τις χρησεις με ανωτερα τεχνολογικα χαρακτηριστικα, και ολα αυτα με 1000 eyro!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα αρχάς σκέψου ότι έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση....

Και ότι και μία μηχανή μίας φερράρι να βάλεις σε ένα φιατάκι, το φιατάκι, φερράρι ΔΕΝ πρόκειται να γίνει!

Υπάρχουν και άλλα με 2 ή και 4 χρόνια εγγύση...που δεν είναι και ανώνυμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι παιδια..

 

Αυτην την στιγμη εχω το laptop στα χερια μου και εχω πολλα σχολια να κανω..

 

Ο κατασκευαστης του ειναι μια Κορεατικη εταιρια ονοματι ARIMA η οποια δεν εχει καν official site.. (λογω της προσφατης εξαγορας της απο αλλη εταιρια)

 

Αν και μικρη εμπειρια εχω απο laptop μπορω να σας πω πως κατασκευαστικα ειναι χαμηλου επιπεδου.. Τα πλαστικά που εχουν χρησιμοποιηθεί ειναι κατωτερης ποιοτητας με αποτελεσμα το πληκτρολογιο με λιγη δυναμη πανω στα πληκτρα να πατιεται προσ τα μεσα καθώς και τα καλληματα απο κατω μετα που ζεσταθει λιγακι αρχιζουν και κουνιουνται απο τη θεση τους.

 

Η οθονη του ειναι μετριασ ποιοτητας αλλα δεν προβληματιζει την χρήση της.

 

Η θερμοκρασια κυμαινεται και αυτη σε φυσιολογικα επιπεδα

 

Ο θορυβος ειναι σχεδον ανυπαρκτος

 

Ακόμα ομως πιστευω πως εχω κανει σςστη αγορά καθως οι επιδοσεις του ειναι πολυ καλες!! Ο επεξεργαστης του ειναι πολυ γρηγορος καθώς και μετά την εγκατασταση του service pack 1 αναγνωρίστηκε η συνολική μνημη (4gb) στα 32 bit vista.

 

Αυτα εχουν σαν αποτελεσμα την απροβληματιστη επεξεργασια video με premiere καθώς και γρηγορη επεξεργασια εικονας me photoshop πραγμα ποθ δυσκολα βρισκεις σε laptop των 1000 euro...

 

Aν και το case του laptop ειναι σχετικα ψευτικο ενσωματωνει ολες τις συντομευσεις πληκτρολογιου που εχω συναντησει και σε αλλα laptop.

Ενσωματωνει ακομα και θυρα hdmi πραγμα πολυ βολικο γι αυτους που διαθετουν τηλεοράσεις υψιλής αναλυσης.

 

Το κατα την γνωμη μου μεγαλυτερο ελλατωμα ειναι η μικρή του εγγύηση, κατα τα αλλα και με λιγο ρισκο στο θεμα αυτο το laptop ειναι ευκαιρια οσων αφορα τις επιδοσεις προσ την τιμή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπώς το περιμενά πάντα χαλιά κατασκευαστικά τα λάπτοπ του πλαισίου και πάντα με μολίς 1 χρόνο τώρα που όλοι σχεδόν δίνουν με 2 αλλά βέβαια με τετοιά ποιότητα βγάζουν δεν βγάζουν τον χρόνο.Ελπίζω φίλε να σου βγει καλό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...