Προς το περιεχόμενο

Αεροβόλα


p_pan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γνωριζω πολλα επι του θεματος αλλα μπορεις να βγαλεις συμπερασματα απο το ποστ του Aigea και απο το site dyslexia.gr

Συνοπτικά:

 

αντιστροφές γραμμάτων - αριθμών (ε αντί για 3)

αντιμεταθέσεις ή παραλείψεις ή προσθήκες γραμμάτων (ή συλλαβών) στην ίδια λέξη (πότι ή πι ή τοτόπι αντί για τόπι)

καθρεφτική ανάγνωση ή γραφή (εμ αντί με)

αντικαταστάσεις λέξεων με άλλες παρεμφερούς σημασίας (διαβάζουν ή γράφουν κοντός αντί για χαμηλός)

γενικά: κάνουν "περίεργα" και αδικαιολόγητα λάθη, έχουν δυσανάγνωστα γραπτά.

γενικά: δυσκολεύονται να μάθουν πίνακες, σειρές ονομάτων (π.χ. ημέρες της εβδομάδας, μήνες του χρόνου).

γενικά: δυσκολεύονται να αντιγράψουν από τον πίνακα ή από σημειώσεις.

γενικά: έχουν προβλήματα προσανατολισμού στο χώρο και στο χρόνο.

 

dyslexia.gr

 

 

 

* Επίσης εμφανίζονται:

 

1. Δυσκολίες στον προφορικό λόγο

2. Προβλήματα στην εκτίμηση της απόστασης και της ενημερότητας του χώρου

3. Σύγχυση δεξιού και αριστερού

 

 

wikipedia.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που λετε για αεροβολα θελω αυτο...

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MODULE=bce/application/product&ProductID=4262

 

το κακο ειναι οτι ειναι κοροιδια η τιμη..αμερικη εχει 70 δολλαρια...50 ευρω δλδ...

 

http://www.pyramydair.com/p/crosman-1077-air-rifle.shtml

ΝΤΡΟΠΗ ! ! ! !

πρεπει να ψωνιζουμε απο το εξωτερικο πλεον δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

τελικα ρε παιδια αν παρω αεροβολο πιστολι χεριου με co2,το εχω στο αμαξι πχ και μου κανουν ελεγχο απο την αστυνομια (μπλοκο στον δρομο) θα εχω προβλημα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια αν παρω αεροβολο πιστολι χεριου με co2,το εχω στο αμαξι πχ και μου κανουν ελεγχο απο την αστυνομια (μπλοκο στον δρομο) θα εχω προβλημα????

 

 

Όχι αν είναι στη βαλίτσα του, άδειο και χωρίς αέριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τελικα ρε παιδια αν παρω αεροβολο πιστολι χεριου με co2,το εχω στο αμαξι πχ και μου κανουν ελεγχο απο την αστυνομια (μπλοκο στον δρομο) θα εχω προβλημα????

 

Προσωπικά, θα έλεγα οτι έχεις.

 

Σε κάθε περίπτωση: το διακινδυνεύεις;

 

Το (όποιο) όπλο είναι μεγάλος κίνδυνος από πολλές απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια αν παρω αεροβολο πιστολι χεριου με co2,το εχω στο αμαξι πχ και μου κανουν ελεγχο απο την αστυνομια (μπλοκο στον δρομο) θα εχω προβλημα????

 

Αν το βρούν μέσα στο βαλιτσάκι του, λυμένο (δηλαδή χωρίς γεμιστήρα και χωρίς co2), χωρίς σφαίρες στον γεμιστήρα και με την ασφάλεια και στο πιστόλι και στην σκανδάλη (το πλαστικό που την κλειδώνει) λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αλλά εκτός του πήγαινε-έλα σε κάποιο σκοπευτήριο, τι να το κάνεις στο αμάξι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά και δεμένο στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου να το έχει, πάλι δεν έχει -ουσιαστικό- πρόβλημα γιατί δεν καθορίζεται ο τρόπος μεταφοράς:

 

 

 

 

Κατ' εξαίρεση, δεν απαιτείται άδεια για τη μεταφορά κυνηγετικών και αεροβόλων όπλων, μερών, ανταλλακτικών και φυσιγγίων αυτών, καλύκων και καψυλλίων κυνηγιού, ως και των ειδών που διαλαμβάνονται στο άρθρο 1, παράγραφοι 2 και 3 περιπτ. ε'.

 

 

 

 

 

Λυμένο πρέπει να το έχει για να μην του σκοτίσουν τον έρωτα οι μπάτσοι. Άσε που είναι και λογικό να τον σκοτίσουν δηλαδή. Μπορεί μόλις να είχε βγει από... τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά και δεμένο στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου να το έχει, πάλι δεν έχει πρόβλημα γιατί δεν καθορίζεται ο τρόπος μεταφοράς:

 

Κατ' εξαίρεση, δεν απαιτείται άδεια για τη μεταφορά κυνηγετικών και αεροβόλων όπλων, μερών, ανταλλακτικών και φυσιγγίων αυτών, καλύκων και καψυλλίων κυνηγιού, ως και των ειδών που διαλαμβάνονται στο άρθρο 1, παράγραφοι 2 και 3 περιπτ. ε'.

 

Λυμένο πρέπει να το έχει για να μην του σκοτίσουν τον έρωτα οι μπάτσοι. Άσε που είναι και λογικό να τον σκοτίσουν δηλαδή. Μπορεί μόλις να είχε βγει από... τράπεζα.

 

Δεν καθορίζεται ο τρόπος μεταφοράς μεν, αλλά δεν πρέπει το πιστόλι να είναι έτοιμο να ρίξει fresh out of the box. :-)

Και βέβαια μιλάμε για μεταφορά στο χώρο αποσκευών και όχι στην καμπίνα του οχήματος, εκτός αν μπορεί να δικαιολογήσει την ύπαρξή του εκεί (που δεν...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Super Moderators

Mηνύματα trolling-flame διαγράφονται. Αν συνεχίσουν τα μέλη να δημοσιεύουν ό,τι γουστάρουν για να ξεκινήσει καυγάς, θα αναγκαστούμε να λάβουμε αυστηρότερα μέτρα. :mad:

 

Ο έχων ώτα ακουέτω... [Ματθ. 13:9]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έχων ώτα ακουέτω... [Ματθ. 13:9]

 

Ενημερωμένο σε βρίσκω. Μαθητικά χρόνια ή λόγο ημερών; :P:p:p

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:40 ----------

 

καλλησπερα σας.ψαχνω ενα καλο αεροβολο αλλα να περνει και καλες σφαιρες να πονανε!και να ειναι νικελ!μπωρει καποιος να με βοηθηση?

 

Θέλεις με μπουκάλα διοξειδίου άνθρακα; Πιστόλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πιο ισχυρά είναι αυτά με ελατήριο για σκοποβολή. Πάρε κανένα τέτοιο.

Απ'ότι είδα αυτά έχουν αρχική ταχύτητα άνω των 300m/s ενώ τα άλλα είναι πολύ χαμηλότερα.

Άρα λογικά αυτά θα πονέσουν περισσότερο τον τυχερό που θα την ρουφήξει. Ας πρόσεχε τι έκανε.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...