Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ακόμα και να τα έχεις ζήσει όλα αυτά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ. Εδώ μια ιστορία τι έγινε προχθες πάω να πω και ξεχνάω τα μισά. Αυτός με τόσα χωρίσματα και επανασυνδέσεις πως βγάζει άκρη?

 

(Πλάκα κάνω Μάνουελ. Προφανώς και δεν έχει νόημα στην σειρά το πως τα θυμάται όλα αυτά ο Τεντ)

 

Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει ενα φινάλε αλα ''Το μόνον της ζωής του ταξίδιον'' στο οποίο ο Τεντ θα λέει απλά φανταστικές ιστορίες στα παιδιά του για να τα κρατάει σε ενδιαφέρον και στο τέλος να τους πετάξει ένα ''τίποτα απο όλα αυτά δεν έγινε'' και να έχουν το τελευταίο επεισόδιο σε στυλ ''What really happened''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει ενα φινάλε αλα ''Το μόνον της ζωής του ταξίδιον'' στο οποίο ο Τεντ θα λέει απλά φανταστικές ιστορίες στα παιδιά του για να τα κρατάει σε ενδιαφέρον και στο τέλος να τους πετάξει ένα ''τίποτα απο όλα αυτά δεν έγινε'' και να έχουν το τελευταίο επεισόδιο σε στυλ ''What really happened''.

 

Σε πάω.

 

Όσον αφορά το επεισόδιο, νομίζω ότι έχετε παρεξηγήσει το τι συνέβη (ίσως λόγω της έλλειψης σεβασμού που έχετε αποκτήσει για τη σειρά).

 

 

Δεν θα υπάρξει ξανά Τεντ και Ρόμπιν. Βρίσκονται και οι δύο σε περίεργη φάση αδυναμίας και αυτά συμβαίνουν σε τόσο στενές σχέσεις, όταν μάλιστα έχει προϋπάρξει και είναι δεδομένη η ερωτική διάθεση. Όσο περίεργο σενάριο και αν είναι για τηλεόραση, είναι αρκετά ρεαλιστικό (σε αντιστοιχία, δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί συχνά υπάρχει το σκηνικό "με κεράτωσε με τον καλύτερο μου φίλο" κτλ).

 

Βέβαια, για να ισχύει αυτό που γράφω παραπάνω, θα πρέπει να μη σημαίνει τίποτα αυτή η ιστορία. Που το ΞΕΡΟΥΜΕ ότι δε σημαίνει τίποτα, γιατί ξέρουμε το τέλος.

 

Αυτό που είναι περίεργο, είναι που έχουν παραμείνει φίλοι και στο μέλλον. Όπως είπε η Βικτώρια, θα έπρεπε κάποια στιγμή να ξεκόψουν.

 

Και πάλι βέβαια, η λογική (τηλεοπτική) εξέλιξη των πραγμάτων, είναι ο Μπάρνεϊ να καταλήξει με τη Ρόμπιν και ο Τεντ να τους δώσει την ευχή του και να την ξεπεράσει όταν γνωρίσει τη μητέρα.

 

Και λέω τηλεοπτική, γιατί στην πραγματικότητα θα έπρεπε να έχουν ξεκόψει εδώ και καιρό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβηγμένο το Friends??!!

 

Δεν μπορεί παρά να ειρωνεύεσαι. Δεν μπορεί να μη θεωρείς τραβηγμένο το ότι

 

SPOILER για το FRIENDS

 

 

τα έφτιαξε η Ρέιτσελ με τον Τζόι.

 

 

(για παράδειγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί παρά να ειρωνεύεσαι. Δεν μπορεί να μη θεωρείς τραβηγμένο το ότι

 

SPOILER για το FRIENDS

 

 

τα έφτιαξε η Ρέιτσελ με τον Τζόι.

 

 

(για παράδειγμα)

 

αυτο

 

Απλα το friends δεν εχασε το χιουμορ του στην πορεία οποτε οσο και να το τραβαγανε δεν σε νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο

 

Άλλο, λοιπόν, να λέμε "δε μου αρέσει πια το χιούμορ της σειράς", και άλλο να λέμε ότι το πρόβλημα είναι ότι "το παρατραβάνε" ή ότι κάποια επεισόδια είναι "filler".

 

Ακριβώς αυτό προσπαθούσα κι εγώ να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον πιστεύω πως μπορούμε να τα πούμε όλα μαζί. Το χιούμορ της τελευταίας season έχει καμία σχέση με της 3ης και της 4ης;

 

Τα άλλα δύο τα είπατε και συμφωνώ, πλέον είναι φανερό πως η σειρά έχει στόχο τις 10 seasons και δε πρόκειται να τελειώσει νωρίτερα εκτός αν δε τη βλέπουν ούτε οι ίδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο, λοιπόν, να λέμε "δε μου αρέσει πια το χιούμορ της σειράς", και άλλο να λέμε ότι το πρόβλημα είναι ότι "το παρατραβάνε" ή ότι κάποια επεισόδια είναι "filler".

 

Ακριβώς αυτό προσπαθούσα κι εγώ να πω.

 

Μα το παρατράβημα είναι ακριβώς αυτό. Το ότι το πάνε κάπου, το οποίο αλλάζει (και κατα συνέπεια δεν αρέσει πια) το χιούμορ. Στο Friends δεν το λες παρατράβηγμα, γιατί δεν έχασε το χίουμορ και δεν άλλαξε αυτό που λατρεύαμε τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...