Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τελευταίο επεισόδιο (S08E06), ήταν η ακριβής απόδοση, του: «τίποτα δεν είναι τόσο κακό, ώστε να μη μπορεί να γίνει χειρότερο»...

 

...πόσο βαθιά βρίσκεται ο πάτος, τελικά;

 

(Καιρός να το κλείνουν το μαγαζί, μου φαίνεται και ας πάει να γ....εί και η μάνα τους και το πως τη γνώρισε ο βλάκας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, μέχρι και το τρίτο επεισόδιο της τρέχουσας σεζόν, το 'ριχνα το γέλιο μου. Σίγουρα όχι τόσο, όσο παλιά, αλλά κάτι μου έκανε (ειδικά το δεύτερο και το τρίτο, τα θεωρώ αρκετά αστεία, ασχέτως του ότι η σειρά έχει ξεφύγει εδώ και καιρό από την ουσία του τίτλου). Από 'κει και μετά όμως, άρχισα να φαντάζομαι ...φαντασμαγορικούς τρόπους θανάτου, των ηλίθιων που το γράφουν...

 

(...εγώ ούτε στο 6 γέλασα πουθενά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι ειχε τπτ φοβερά αστείο αλλα το 5 μου ειχε φανεί πολλές φορές κατώτερο. Anyway, ελπίζω να ναι η τελευταία σεζον, αν ανακοινώσουν και αλλες θα την παρατήσω αμεσως χωρίς τύψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ελπίζω, το επόμενο επεισόδιο να είναι το τελευταίο! Που να μη σώσει να ολοκληρωθεί η γαμ... η σεζόν! Τους έχω και έτοιμο το σενάριο του κλεισίματος: Τα φτιάχνει ο Ted με το Barney, η Lily χωρίζει το Marshal και τα φτιάχνει με τη Robin, ο Marshal γυρίζει στη μάνα του στο χωριό να βόσκει ταράνδους και τα μούλικα αποκαλύπτεται ότι είναι υιοθετημένα...

 

...Αει σιχτίρ πια!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για εσάς, η σειρά θα ολοκληρωθεί κανονικά, αφού απ' ότι βλέπω, κάνει μια χαρά νούμερα. Η τελευταία σεζόν μάλιστα (η 7η), είχε την μεγαλύτερη τηλεθέαση από όλες τις άλλες. Άρα εμπορικά βρίσκεται στα καλύτερά της.

 

Δεν το λέω αυτό για να πιάσουμε κουβέντα περί "άρα αντικειμενικά είναι καλή" κτλ, προς θεού, δεν ισχύει με τίποτα κάτι τέτοιο, αλλά αν διάβαζε κανείς μόνο ότι γράφετε εδώ μέσα, θα νόμιζε ότι η σειρά έχει μεταμορφωθεί στο Ρετιρέ και ενώ κανένας δε γουστάρει να τη βλέπει, παίζεται ακόμη λόγω κάποιας συνωμοσίας.

 

Υπάρχει, λοιπόν, περισσότερος κόσμος από ποτέ που γουστάρει να τη βλέπει. Άρα μην ελπίζετε να αλλάξει κάτι. Η σειρά είναι αυτό που είναι και πολλοί την αγαπάνε για αυτό που είναι. Εσάς που δε σας αρέσει, δε θα σας αρέσει ούτε και στη συνέχεια.

 

Αν η σειρά είχε πέσει από τηλεθέαση, τότε ναι. Υπήρχε μια ελπίδα να ακουστείτε και να αλλάξουν τα πράγματα. Δυστυχώς, το εμπόριο προηγείται πάντα της (οποιασδήποτε ορισμένης) ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το καθε καναλι, ειναι το μονο που τους λεει κατι.

 

Οντως η σειρα εχει πεσει παρα πολυ, αλλα δεν μπορω να καταλαβω αυτο το rage.

Γιατι δηλαδη πολλοι επιμενουν να κοπει καποια σειρα επειδη δεν τους αρεσει?

Οσο παιζεται σημαινει οτι υπαρχει κοσμος που την ευχαριστιεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσυ γελάς καθόλου με την φετινή? Σου φαίνεται στα ίδια επίπεδα με πέρυσι ή σου φαίνεται και σένα κάπως?

 

Εγώ βλέπω μια διαφορά ανάμεσα στις πρώτες 5 σεζόν που ήταν όλες πολύ καλές και τις επόμενες 2, όπου με χαλάνε κυρίως ο Μάρσαλ και η Λίλι και το γεγονός πως καταπιάνονται αρκετές φορές με θέματα που έχουν ξανασχοληθεί. Οι υπόλοιποι χαρακτήρες μου άρεσαν πάντα το ίδιο. Κατά τα άλλα, όχι, δε βλέπω διαφορά στη φετινή από την περσινή. Και πέρυσι υπήρχαν επεισόδια όπως τα φετινά. Τώρα αν όλα τα υπόλοιπα επεισόδια μείνουν σε παρόμοια επίπεδα, τότε ναι, θα υπάρχει πρόβλημα. Χρειάζονται και μερικά επεισόδια διαμάντια, όπως το περσινό "tick tick tick" με το χρόνο. Είναι, όμως, νωρίς ακόμη και έχουν μπει τα θεμέλια για να δούμε ωραία πράγματα. Οπότε εγώ προς το παρόν νιώθω ανυπομονησία, όχι απογοήτευση.

 

edit: Α! Κάτι σημαντικό: ίσως δε γελάω το ίδιο με παλιότερα επεισόδια, αλλά για μένα η συγκεκριμένη σειρά δεν είναι μόνο γέλιο. Τέτοιες σειρές θεωρώ το Family Guy ή το Seinfeld, όπου άμα δε γελάσω, απλά έχασα την ώρα μου. Σε σειρές όπως το Scrubs, το Friends ή το How I Met Your Mother απολαμβάνω περισσότερα πράγματα απλώς από το "χαχα".

 

και τα τούρκικα τα βλέπουν, δεν λέει κάτι από μόνη της η θεαματικότητα...

 

Τζάμπα τα γράφω, έτσι; Εσύ θα διαβάσεις αυτό που θέλεις.

 

Ας δοκιμάσουμε άλλη μια φορά λοιπόν:

 

Με την ίδια λογική, δε θα κάτσω να δω τούρκικα με την ελπίδα ότι κάποτε οι δημιουργοί θα καταλάβουν το λάθος τους και ότι δε μας αρέσουν αυτές οι σειρές και θα τις κάνουν καλύτερες, γιατί προφανώς υπάρχει κόσμος που του αρέσουν έτσι ακριβώς όπως είναι και πουλάνε. Και τη στιγμή που ισχύει αυτό, δεν ελπίζω και δε θα έπρεπε να ελπίζω σε αλλαγή.

 

Αυτό δε λέει κάτι για την ποιότητα οποιασδήποτε σειράς.

 

Για να δούμε, τι θα δούμε αυτή τη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα "δε μαρεσει κλπ" που λέτε, η σειρά εξελισσετε αργά αλλά σταθερά.

Και εννοώ το περιστατικο

Μπαρνευ-Ρομπιν.Καταβαθος το ξέρει οτι τη γουσταρει και καιγετε αλλά δε λέει να το παραδεχτει...

 

 

Ηταν αστειο το επεισοδιο και γενικα η φαση

ομαδες μπασκετ Μαρσαλ και Τεντ...Ειδκά εκεί που έκανε γυμναστική με το μωρό στο μάρσιπο....χαχαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι το γούστο σου είναι υποκειμενικό. Και όπως σε πολλούς ανθρώπους τα τουρκικά αρέσουν από την αρχή ως το τέλος, το ίδιο συμβαίνει και με το how I met your mother. Εδώ συζητάμε λες και οι δημιουργοί έχουν παλαβώσει και φτιαχνουν μια σειρά που δεν αρέσει σε κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...