Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

δεν μου απάντησες πάντως, όταν συγκρίνεις τις πρώτες seasons με τις 2 τελευταίες, τι συμπέρασμα βγάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μου απάντησες πάντως, όταν συγκρίνεις τις πρώτες seasons με τις 2 τελευταίες, τι συμπέρασμα βγάζεις?

 

Για ποιο πράγμα πρέπει να βγάλω συμπέρασμα; Τη γνώμη μου την είπα, τη γνώμη σου την άκουσα, έχω ακούσει και καμιά δεκαριά ακόμη και γνωρίζω ποια είναι η γενικότερη.

 

Από τη στιγμή που τίποτα δεν είναι αντικειμενικό, πέρα από τα νούμερα που κάνει η σειρά, το μόνο συμπέρασμα που μπορούσα να βγάλω, το έβγαλα.

 

Αν εννοείς πως από το γεγονός πως προσωπικά πιστεύω ότι η σειρά έχει πέσει τα τελευταία 2 χρόνια, θα έπρεπε να βγάλω ένα συμπέρασμα, η απάντησή μου είναι ότι ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για το αν έχει χειρότερεψει, αν είναι στα ίδια επίπεδα κτλπ κτλπ, προσωπικά πιστεύω ότι έχει πέσει πάρα πολύ και ειδικά ο Barney...

 

τουλάχιστον πιστεύεις ότι η σειρά δεν είναι ότι ήταν. πάλι καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα και εγω πιστευω οτι εχει γινει κουραστικη και επαναλαμβανομενη, το χιουμορ πεσμενο και ολα τα συναφη. Αλλα οσω να ναι, δεν κλαιω και το 20λεπτο που περνει να δω το καθε επεισοδειο. Το ποιο σπαστικο απο ολλα για μενα φετος ειναι οτι

φερανε πισω την λεγαμενη του τεντ απο το πουθενα, χαλασανε το γαμο τους βαλανε μαζι 3-4 επεισοδεια, μονο και μονο για να χωρισουν για τον ιδιο ακριβως λογο!!! Ε αυτο δεν ειναι απλα ελειψη ιδεων και επαναλαμβανομενο, αλλα κατι ποιο προχωρημενο!! Επισης ο μπαρνει με την ρομπιν το εχουν παρατραβηξει και συμπεριφορεντε γελια, η σχεση της ρομπιν με τον αλλο ηταν καταδικασμενη επισης, ο τυπος ηταν ποιο χαζος απο τον τακο στο league, και ηταν ολα αυτα, σχεδον ολη η σεζον, ενα ματσο κακες ιδεες για να γεμισουμε χρονο και επεισοδια για να γυρισουμε στο ιδιο σημειο, ο τεντ χωρις την μελουσα,ο τεντ χανει την τυπισα με τον ιδιο τροπο και η ρομπιν με τον μπαρνει πανε να ξανασμιξουν. Στο ενδιαμεσο η λιλυ με τον μαρσαλ εχουνε γινει κομπαρσοι, εχουν το ποιο αδυνατο υλικο απο ολους και το σκηνικο με το μωρο δεν το εχουν παιξει σωστα, σε σημειο που θα ταν καλυτερα να ερχοτανε το μωρο προς το τελος της σειρας σαν μια χαρουμενη νοτα. Ο μαρσαλ ειδικα εχει γινει ο χειροτερος χαρακτηρας της σειρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το ποστ αυτό, που απαντάει σε ένα θέμα που κανένας δεν έθιξε (δηλαδή το "σταματήστε να βλέπετε τη σειρά, αφού δε σας αρέσει"), έχει τόσα likes, δείχνει ξεκάθαρα ότι εσείς είστε αυτοί που ενοχλείστε όταν ακούτε την άλλη άποψη.

 

Αδυνατώ να βρω αυτό πως το ποστ μου δείχνει (και μάλιστα) ΤΟΣΟ ξεκάθαρα ότι ενοχούμε με την άποψη του άλλου. Σε ρώτησα απλά και όμορφα την γνώμη σου για την φετινή σεζόν και σου ζήτησα και συγνώμη που είπα ότι λες ψεμματα. 10 άτομα γράψαμε ότι ήταν μαλακία, κανείς δεν σχολίασε γνώμη κάποιου που του αρέσει, περαν της δικής σου η οποία περαν απο το αν σου άρεσε η όχι το επεισόδιο, στο κυρίως μέρος της είχε σαν θέμα τον αρνητικό σχολιασμό.

 

Τέλος απλά να ξεκαθαρίσω πως στο ποστ μου είπα πολλά. Ξεκίνησα απο αυτά που έγιναν εδώ και συνέχισα στην γενικότερη εικόνα η οποία περιλαμβάνει και το "σταματήστε να βλέπετε τη σειρά, αφού δε σας αρέσει". (μην με κάνεις να ψάξω, έχει ειπωθεί άπειρες φορές, ΟΧΙ εδώ, σε άλλα θέματα - εξού και το ''γενικό'' του ποστ μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν της δικής σου η οποία περαν απο το αν σου άρεσε η όχι το επεισόδιο, στο κυρίως μέρος της είχε σαν θέμα τον αρνητικό σχολιασμό.

 

Ναι, αλλά εγώ δεν έγραψα σε κανένα σημείο ότι κακώς σχολιάζετε αρνητικά. Εσύ απάντησες σε αυτό και συμφώνησαν όλοι μαζί σου.

 

Ούτε καν έγραψα ότι κάποιος δε μιλάει όμορφα (πέραν από το σημείο για το οποίο ενοχλήθηκα, αλλά αυτό είναι δικό μου πρόβλημα/θέμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ούτε εμείς είπαμε ότι δεν την βλέπει κανείς την σειρά . Το βασικό συμπέρασμα είναι ότι μέχρι και οι ίδιοι κατάλαβαν ότι έκαναν βλακεία με τον marshall στο προηγούμενο επεισόδιο που τον έκαναν gay και το διόρθωσαν . Αν δεις το προηγούμενο επεισόδιο και αυτής της εβδομάδας υπάρχει μεγάλη διαφορά που σημαίνει ότι κάτι είδαν και οι ίδιοι στα νούμερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γυριζουν καθε εβδομαδα το επεισοδιο της επομενης.

Το σεναριο στο τελευταιο επεισοδιο δεν εχει καμια σχεση με τα όποια νουμερα του προηγουμενου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάμε πάλι τις 4-5 προηγούμενες σελίδες από την αρχή:

 

Πολύ μάπα το τελευταίο, πραγματικά απαράδεκτο. Η σειρά πλέον είναι μια δοκιμασία για τη θέληση μου, αλλά δε θα κερδίσει. Θα τη δω μέχρι το τέλος!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα κατσω να την δω μεχρι τελους για ενα μονο λογο ,για να πανυγηρισω που επιτελους τελειωσε αυτη η μ@λ.κι@ .

Πραγματικα κριμα γιατι ηταν μια σειρα που περναγες ευχαριστα την ωρα και γελουσες.Τωρα πλεον τι να κοιταω τον τοιχο για 20 λεπτα τι να βλεπω την σειρα ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα κατσω να την δω μεχρι τελους για ενα μονο λογο ,για να πανυγηρισω που επιτελους τελειωσε αυτη η μ@λ.κι@ .

 

Eγώ πάλι θελω να δω αν έχει πάτο το κιτς σε μια σειρά, και πόσο κάτω μπορεί να φτάσει το χιούμορ. Γιατί πλέον η σειρά έχει δικιά της σχολή. Είναι το καλό χιούμορ (south park), το κακό χιούμορ (family guy) και αυτό που κάνει το himym.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον φταίει που δεν βλεπω αλλες κωμωδίες παράλληλα γιατι το χθεσινό μου φάνηκε οκ επισόδειο. Το μονο επισόδειο που μου φάνηκε πάτος ηταν το 5, τα άλλα παίζουν σε μέτρια επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα βλεπεται ευχαριστα, αλλα και παλι μετα απο ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ sitcom και τοσες σεζον εχουν στερεψει απο αστεια και γινεται μια συνεχής ανακύκλωση. Τωρα το να βγαινουν κατι ασχετα επισοδεια ενω εδω και 8 σεζον περιμενουμε καποια εξελιξη, δεν το θεωρω και πολυ καλο, αλλα και παλι βλεπεται ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...