Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Όσον αφορά τις εγκυμοσύνες, η πλάκα είναι ότι τελευταία και ειδικά στο επεισόδιο όπου ο Τεντ προσλαμβάνει έναν τύπο που χαμουρεύεται με την Ρόμπιν, είχα παρατηρήσει και στην Ρόμπιν τα ριχτά που φορούσαν στην Λίλι (για την οποία γνώριζα ότι ήταν έγκυος, εδώ και πολύ καιρό), οπότε σκέφτομαι "λες;".

 

Με επίσκεψη στο imdb, ανακάλυψα πως είχα δίκιο. ΚΑΙ η ηθοποιός που παίζει την Ρόμπιν είναι έγκυος.

 

After Alyson Hannigan told the showrunners that she was pregnant, Cobie Smulders discovered that she was also pregnant. Neither of the characters they play were pregnant on the show, so the costumers had the job of simultaneously hiding the pregnancies of the series' two main female actors.

 

Πηγή: http://www.imdb.com/title/tt0460649/trivia

 

Πάρτε κι ένα ενδιαφέρον άρθρο, με spoilers για το τελευταίο επεισόδιο:

 

 

http://www.tvguide.com/News/Chalke-Stella-Mother-1005749.aspx

 

Μηδαμινές πιθανότητες δίνω στο να είναι η Στέλλα η μητέρα των παιδιών. Είναι, όμως, κάπως εκνευριστικό που το επεισόδιο μας έπεισε ότι θα την δούμε (ή καλύτερα ΔΕΝ θα τη δούμε, γιατί εγώ έτσι πίστευα) και τελικά ήταν απλά κάποιο λινκ με τη μητέρα (γιατί κάτι άλλο, δεν μπορεί να είναι).

 

Ήταν λίγο σαν να μας κοροϊδεύανε. Δεν υπήρχε κάποιο νόημα.

 

Χαίρομαι πάντως που όλα δείχνουν ότι δεν είναι αυτή η μητέρα των παιδιών, γιατί έχω συνδυάσει την Sarah Chalke με την Elliot από το Scrubs. Ε, τι πια; Σε όλες τις σειρές που βλέπω, αυτή θα είναι τελικά "η νύφη"; Εδώ με ενοχλεί και μόνο που τη βλέπω σε άλλο ρόλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What?? WHAT?!?!

 

Μη διαβάσεις αν δεν έχεις όλα τα επεισόδια μέχρι το s04e22

 

Οκ είναι κατανοητό οτι είναι απλά ένας σύνδεσμος για την πραγματική mother αλλα wtf...

Πάντως ήταν σαφές οτι δεν είναι αυτή λόγω της μή κίτρινης ομπρέλας :)

Μου αρέσει που υπάρχει πάλι η Στέλα για μερικά επεισόδια αλλα θέλω επιτέλους να καταλήξει κάπου όλο αυτό. πολύ φοβάμαι οτι μετά απο τόσα χρόνια αναμονή το αποτέλεσμα θα είναι ξενέρωτο εκ των πραγμάτων...

Πάντως πρέπει να εμφανιστεί κάποτε η μητέρα (αν δεν έχει εμφανιστεί ήδη δηλαδή) ώστε να δημιουργηθεί οικειότητα με τον θεατή(εμάς) και να μην είναι κάποια ξεκάρφωτη που απλά εμφανίζεται με μια κίτρινη ομπρέλα στο s05e18.

Προσωπικά συνεχίζω να πιστεύω οτι θα είναι η robin :D Μπορεί να την μπλέκουν με τον barney εδώ και πόσο καιρό αλλα πάλι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γίνει με αυτή τη mother, θα τη γνωρίσουμε επιτέλους??

Ξέρετε αν έχει ανακοινωθεί από το κανάλι η συνέχεια της σειράς και για 5η σεζόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

klainmaingr,

 

πρώτον, αποκλείεται να είναι η Ρόμπιν. Έγινε σαφές όταν σε ένα επεισόδιο ο Τεντ ως μπαμπάς λέει την ατάκα "Η θεία σας η Ρόμπιν έκανε τελικά ειρήνη με τα παιδιά, και κατέληξε σε μερικά πολύ σημαντικά ζωγραφικά έργα, τα δικά σας", και δείχνει εικόνες που έχουν ζωγραφίσει τα παιδιά και λένε πάνω "Aunt Robin". Άρα δεν υπάρχει καμία πιθανότητα

 

Επίσης, η μητέρα δε θα σκάσει μύτη με την κίτρινη ομπρέλα. Την κίτρινη ομπρέλα της, την έχει ο Τεντ. Απλά κάποια στιγμή, προφανώς, θα γνωριστούν μέσω αυτής της ομπρέλας, σε φάση "ξέρετε, αυτή η ομπρέλα είναι δικιά μου, την είχα χάσει σε ένα πάρτι" κτλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

klainmaingr,

 

πρώτον, αποκλείεται να είναι η Ρόμπιν. Έγινε σαφές όταν σε ένα επεισόδιο ο Τεντ ως μπαμπάς λέει την ατάκα "Η θεία σας η Ρόμπιν έκανε τελικά ειρήνη με τα παιδιά, και κατέληξε σε μερικά πολύ σημαντικά ζωγραφικά έργα, τα δικά σας", και δείχνει εικόνες που έχουν ζωγραφίσει τα παιδιά και λένε πάνω "Aunt Robin". Άρα δεν υπάρχει καμία πιθανότητα

 

Επίσης, η μητέρα δε θα σκάσει μύτη με την κίτρινη ομπρέλα. Την κίτρινη ομπρέλα της, την έχει ο Τεντ. Απλά κάποια στιγμή, προφανώς, θα γνωριστούν μέσω αυτής της ομπρέλας, σε φάση "ξέρετε, αυτή η ομπρέλα είναι δικιά μου, την είχα χάσει σε ένα πάρτι" κτλ

 

Manuel

 

Εγώ απο την πρώτη σεζόν ακόμα έχω την εξής ένσταση. Δεν διευκρινίζεται πουθενά αν η μητέρα των παιδιών είναι ΚΑΙ η γυναίκα του ted. :-) Οπότε το aunt robin δεν είναι απαραίτητο οτι αποκλείει να είναι γυναίκα του (uncle) ted :D

Με τον τρόπο που συνδέονται τα γεγονότα σε όλη τη σειρά εύκολα μπορεί να καταλήξει σε κάτι άκυρο που απλά να συνδέει τον γάμο του τέντ με την γέννηση των παιδιών.

Τέλος πάντων αν δεν είναι η ρόμπιν θα ξενερώσω πλήρως :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η σειρά έχει αποδείξει ότι σέβεται τον εαυτό της, δεν κάνει τέτοια πράγματα Freakster.

 

Klainmaingr, εγώ θα ξενερώσω πάλι αν ΕΙΝΑΙ η Ρόμπιν. Doesn't make sense to me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιδια αναφερετε συνεχεια ως kids.Αυτά -επειδη δεν θυμαμαι-τον λενε καθόλου dad?Μηπως παιζει το σεναριο να ειναι τα ανηψια του και απλα να τα φωναζει kids?Τοτε ή θεια Robin μπορει πολυ απλα να ναι η γυναικα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιδια αναφερετε συνεχεια ως kids.Αυτά -επειδη δεν θυμαμαι-τον λενε καθόλου dad?Μηπως παιζει το σεναριο να ειναι τα ανηψια του και απλα να τα φωναζει kids?Τοτε ή θεια Robin μπορει πολυ απλα να ναι η γυναικα του...

 

Έχει μια βάση η υπόθεσή σου...

 

...αλλά τότε η σειρά θα λεγόταν "How I met your aunt" !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια βάση η υπόθεσή σου...

 

...αλλά τότε η σειρά θα λεγόταν "How I met your aunt" !

 

Nope...

 

Δεν είναι απαραίτητο οτι μιλάει για τη γυναίκα του σε όλη τη σειρά... :)

Μπορεί να γίνει κάτι εξωφρενικό και να παίζει σημαντικό ρόλο η μητέρα.. :)

Γενικά βλέπω πως αρκετοί πιστεύουμε οτι ο Ted δεν είναι ο πατέρας πάντως..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαβγαβ, δεν είπα ότι η μητέρα των παιδιών πρέπει να είναι σώνει και καλά η γυναίκα του Ted. Το μόνο που θεωρώ εγώ ως δεδομένο (κρίνοντας ως υπερβολικά κουφό και out of the question το εφεύρημα του Freakster πιο πάνω) είναι ότι γονείς των παιδιών αποκλείεται να είναι οποιοιδήποτε αναφέρει ο Ted ως uncles/aunts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...