Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Skilpnot Νταξ, το HIMYM όμως είναι και 2 σεζόν μπροστά. Δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί το BBT σε 2 σεζόν.

 

Έχεις ένα δίκιο αλλά αυτό το αίσθημα της «μη φρεσκάδας» το είχα στο HIMYM πολύ πριν από την τέταρτη season. Τι να πω, ίσως είναι απλά εντύπωση μου.

 

ΥΓ. Δεν έχω δει το BBT. Μάλλον με ψήσατε. ;)

 

Δες το, 2 seasons, 40 επεισόδια κλασσικά 20λεπτα. Λογικά προλαβαίνεις και μέχρι τις 21/9 χαλαρά. Βέβαια εμένα μου πήρε 4-5 επεισόδια για να μπω στο κλίμα της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει η εξέλιξη της πλοκής "mother" στη σειρά. Το χιούμορ είναι αυτό που πέφτει. Θυμίζει Seinfeld όταν έφυγε ο Larry David που έπεσε το χιούμορ μονόπαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και το φινάλε της σεζόν ήταν πολύ απογοητευτικό. Μας ζαλίσανε τα ούμπαλα τόσο καιρό με την κατσίκα, και τι ? Αυτή η μαλακία?

 

Το αστείο με την κατσίκα ήταν η αναμονή και τα περίεργα flashback. Τι περίμενες να κάνει το κατσίκι δηλαδή, να βάλει στολή ninja και katana; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κατσίκα μου την έσπασε και το όλο, "αν δεν είχα ξεμείνει από χαρτί υγείας, δε θα γνώριζα την ταμεία στο super market". Eντάξει ρε Ted ξεκόλλα με τα filler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει η εξέλιξη της πλοκής "mother" στη σειρά. Το χιούμορ είναι αυτό που πέφτει. Θυμίζει Seinfeld όταν έφυγε ο Larry David που έπεσε το χιούμορ μονόπαντα.

 

Τελικά είναι θέμα γούστου καθαρά! :-)

 

Είδα πρόσφατα το Seinfeld και τους 9 κύκλους και θεωρώ πως η σειρά γινόταν όλο και καλύτερη. Σίγουρα δεν έχω την αίσθηση ότι έκανε κοιλιά στο τέλος. Αντίθετα οι 3 πρώτες σεζόν θα έλεγα πως ήταν προβληματικές και στο τέλος έφτασε στο peak της.

 

Τι περίμενες να κάνει το κατσίκι δηλαδή, να βάλει στολή ninja και katana; :-)

 

Όπως, επίσης, δεν καταλαβαίνω τι περιμένουν μερικοί να δούνε με την mother. Ε, ποια θα είναι ρε παιδιά; Μια που δεν την έχουμε ξαναδεί θα είναι. Τι θα είναι; Ο Μάρσαλ μετά από εγχείριση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Manuel εσένα δεν σε παίρνει να μιλάς μετά απο αυτό:

 

ΥΓ. Δεν έχω δει το BBT.

 

Δεν το περίμενα αυτό απο σενα. Είναι η κλασική σειρά που θα δεις και θα εξυμνείς μετά. Απλα δώσε της λίγο χρόνο να συνηθίσεις τους χαρακτήρες και ύστερα σε κόβω φανατικό οπαδό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι θέμα γούστου καθαρά! :-)

Αυτό πάνω απ' όλα, άλλωστε δεν συζητάμε κινηματογράφο και TV για να "πείσουμε", αλλά για να τα σκεφτούμε και κάτω από άλλη υποκειμενική σκοπιά, ή να δούμε κάτι που μας ξέφυγε.

Είδα πρόσφατα το Seinfeld και τους 9 κύκλους και θεωρώ πως η σειρά γινόταν όλο και καλύτερη. Σίγουρα δεν έχω την αίσθηση ότι έκανε κοιλιά στο τέλος. Αντίθετα οι 3 πρώτες σεζόν θα έλεγα πως ήταν προβληματικές και στο τέλος έφτασε στο peak της.

 

Στο Seinfeld οι δύο τελευταίες σαιζόν είχαν χάσει πολύ βασικά χαρακτηριστικά, συνδεδεμένα με τον Larry David. Π.χ η "λουζεριά" που χαρακτήριζε την παρέα, δεν ήταν τόσο εμφανής. Αυτό με ψιλοχάλασε και όποτε κάνω reruns στις δύο τελευταίες σαιζόν σκαλώνω.

Μια σειρά που κρατάει ψηλά το χιούμορ* ακόμη και με μηδενική πλοκή, είναι το Τwo and a Half Men. Γυρίζουν επεισόδιο με τέσσερα μπακούρια σε ένα σαλόνι να ανταλλάσσουν ατάκες και κλαίω από τα γέλια. Αυτό σκέφτομαι και κατεβαίνει στη δική μου λίστα το HIMYM. Θα το παρακολουθήσω ευλαβικά βέβαια, εδώ βλέπω The New adventures of Old Christine και Garry Unmaried στο ΗΙΜΥΜ θα κολλήσω;

 

*(Φυσικά δεν συγκρίνουμε με Friends, Cheers και Μ*A*S*H*)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σταματήστε ρε, εξεταστική έχω, δεν το καταλαβαίνετε???

 

wat? :P

 

http://www.crew7.com/tv/

 

πρεμιέρα Fringe την Παρασκευή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το περίμενα αυτό απο σενα. Είναι η κλασική σειρά που θα δεις και θα εξυμνείς μετά. Απλα δώσε της λίγο χρόνο να συνηθίσεις τους χαρακτήρες και ύστερα σε κόβω φανατικό οπαδό.

 

Οντως αυτο ισχυει. Σπευσε και δες την. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην σου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sellers:

 

Α, κατάλαβα! Είναι όπως όταν ψηφίζουμε τους καλύτερους σκηνοθέτες και αφήνουμε απ' έξω τον Ταρκόφσκι, γιατί ο Ταρκόφσκι δεν μπαίνει σε ψηφοφορίες και λίστες. :-)

 

ΥΓ. Δεν έχω δει το BBT. Μάλλον με ψήσατε. ;)

 

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν έχω αναφέρει το "Married With Children". Είναι απλά το καλύτερο sitcom όλων τον εποχών και μετά αρχίζουμε να μιλάμε για φιλαράκια, πως γνώρισα τη μάνα σας, θεωρία μεγάλης έκρηξης κτλ (ναι οι σειρές ακούγονται γελοίες στα ελληνικά).

 

Seinfeld, Cheers, Μ*A*S*H*, Two and a Half Men.

 

Σταματήστε ρε, εξεταστική έχω, δεν το καταλαβαίνετε???

 

Με τη σειρά αυτή; Εγώ τα έχω Cheers,Μ*A*S*H*,Seinfeld,Two and a Half Men, Friends και μετά το χάος.:-)

 

Εξεταστική ότι πρέπει για Married With Children. Έντεκα σαιζόν είναι, όχι πολύ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...