Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το παρατήσω. Σοβαρά τώρα σε κάποια στιγμή ένοιωσα πολύ ηλίθιος που κάθομαι και το βλέπω. Σαν κάτι αποτυχημένες σειρές που πετυχαίνεις στο Μακεδονία (για όσους είστε απο Θεσσαλονίκη) και το αλλάζεις πριν καν αλλάξει ο υπότιτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το παρατήσω. Σοβαρά τώρα σε κάποια στιγμή ένοιωσα πολύ ηλίθιος που κάθομαι και το βλέπω. Σαν κάτι αποτυχημένες σειρές που πετυχαίνεις στο Μακεδονία (για όσους είστε απο Θεσσαλονίκη) και το αλλάζεις πριν καν αλλάξει ο υπότιτλος.

 

Ακριβώς το ίδιο συναίσθημα μου βγάζει κι εμένα εδώ και αρκετά επεισόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το παρατήσω. Σοβαρά τώρα σε κάποια στιγμή ένοιωσα πολύ ηλίθιος που κάθομαι και το βλέπω. Σαν κάτι αποτυχημένες σειρές που πετυχαίνεις στο Μακεδονία (για όσους είστε απο Θεσσαλονίκη) και το αλλάζεις πριν καν αλλάξει ο υπότιτλος.

 

Όντως έχει πέσει πολύ το επίπεδο στη τρέχουσα season... Ας είναι καλά ο Barney, ο τύπος παραμένει απίστευτος και μάλλον αξίζει για τις ατάκες του και μόνο να βλέπεις τη σειρά. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά πρέπει να:

 

1. Βρει το παλιό της humor και να βγάζει πηγαίο γέλιο

 

ή/και

 

2. Προχωρήσει το story με τη mother.

 

ή

 

3. Βάζει κάθε βδομάδα σαν γκόμενες του Barney υπέρτατες τρισμέγιστες γκομενάρες.

 

Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να δει κάποιος όπως είναι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχει πέσει πολύ το επίπεδο στη τρέχουσα season... Ας είναι καλά ο Barney, ο τύπος παραμένει απίστευτος και μάλλον αξίζει για τις ατάκες του και μόνο να βλέπεις τη σειρά. :-D

 

Αυτό είναι αλήθεια, ο Μπάρνει παραμένει καλός, αλλά η ιστορία έχει δείξει ότι σειρές που στηρίζονται μόνο σε έναν χαρακτήρα δεν τραβάνε για πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα και ο Ted μ' αρέσει πολύ.

 

Το κακό είναι ότι έχουν πέσει πολύ ο Μάρσαλ και η Λίλι. Δεν ξέρω γιατί.

 

Το τελευταίο επεισόδιο δεν ήταν κακό σαν σενάριο. Αντιθέτως, θα έλεγα ότι ήταν πολύ καλό! Είχε, όμως, πολύ κακή σκηνοθεσία και, όπως ανέφερα, οι δύο ηθοποιοί δε δίνουν πια καλές ερμηνείες και δεν υποστηρίζουν καλά το χιούμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το παρατήσω. Σοβαρά τώρα σε κάποια στιγμή ένοιωσα πολύ ηλίθιος που κάθομαι και το βλέπω. Σαν κάτι αποτυχημένες σειρές που πετυχαίνεις στο Μακεδονία (για όσους είστε απο Θεσσαλονίκη) και το αλλάζεις πριν καν αλλάξει ο υπότιτλος.

 

Δεν ειχα σκεφτει μεχρι προχθες να την παρατησω. Αλλα οσο εβλεπα το επισοδειο, κοιταξα αρκετες φορες ποσα λεπτα ειχαν μεινει, και γενικα ενιωθα ηλιθιος που το βλεπα.

 

Συμφωνω ομως με τον Manuel. Ο Ted μου φαινεται στα ιδια επιπεδα, απλα επεσε το ζευγος και πλεον τα επισοδεια μου φαινονται πλεον ξενερωτα, Ακομα και οταν εχουν καλη υποθεση οπως το τελευταιο με την μαιμου.

Στο τελος αρχισαν να αναπολω τα παλια, και λεω τι αντιδρασεις θα ειχαμε αν το επισοδειο ηταν 2-3 σεζον, και ηταν Μαρσαλ και Λιλη στα επιπεδα που ηταν τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παράτησα απο το προηγούμενο επεισόδιο. Το κακό της σειράς πιστεύω δεν είναι οι ηθοποιοί μόνο. Πιστεύω είναι θέμα σεναριογράφου. Ίσως έχει αλλάξει απο τις προηγούμενες 4 σαιζόν δεν το έχω ψάξει όμως εντελώς αδικαιολόγητα έχουν κάνει

  • τον Μάρσαλ φοβερά κλαψομού... και να φοβάται υπερβολικά τη Λίλυ που δεν υπήρχε αυτό στις πρώτες σαιζόν
  • τη Λίλυ τελείως σκύλα
  • τη Ρόμπιν τελείως πόρνη να πηγαίνει με τον κάθε ένα
  • τον Μπάρνι επειδή είδαν πως έχει πέραση τον ξεχειλώσαν κι αυτόν με ηλίθιες ατάκες να ρίχνει γκόμενες (στην αρχή δεν ήταν έτσι)
  • ο Τεντ νομίζω έμεινε ίδιος και τελικά είναι αυτός που δε με χαλάει πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κωμική σειρά είναι, δεν είναι το Lost, χαλαρώστε! Μια χαρά βλέπονται τα επισόδεια και βγάζουν και γέλιο. Κρίμα που είναι μόνο 20λεπτα. Το μόνο κακό είναι πως έχουν αφήσει στην άκρη την ιστορία με την μητέρα αλλά μάλλον το πάνε και για άλλο κύκλο οπότε το καθυστερούν. Όσο για τα επισόδεια του Μπάρνυ μου βγάζουν εκτός από πολύ γέλιο κάτι σε κωμωδία Sex & the City.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παράτησα απο το προηγούμενο επεισόδιο. Το κακό της σειράς πιστεύω δεν είναι οι ηθοποιοί μόνο. Πιστεύω είναι θέμα σεναριογράφου. Ίσως έχει αλλάξει απο τις προηγούμενες 4 σαιζόν δεν το έχω ψάξει όμως εντελώς αδικαιολόγητα έχουν κάνει

  • τον Μάρσαλ φοβερά κλαψομού... και να φοβάται υπερβολικά τη Λίλυ που δεν υπήρχε αυτό στις πρώτες σαιζόν
  • τη Λίλυ τελείως σκύλα
  • τη Ρόμπιν τελείως πόρνη να πηγαίνει με τον κάθε ένα
  • τον Μπάρνι επειδή είδαν πως έχει πέραση τον ξεχειλώσαν κι αυτόν με ηλίθιες ατάκες να ρίχνει γκόμενες (στην αρχή δεν ήταν έτσι)
  • ο Τεντ νομίζω έμεινε ίδιος και τελικά είναι αυτός που δε με χαλάει πλέον

 

Συμβαίνει αυτό συχνά. Δες πχ. Joey από Friends. Στην αρχή ήταν ένας συμπαθητικός αμορφωτούλης επίδοξος ηθοποιός. Στο τέλος μόνο που δε γύρναγε γύρω από τον εαυτό του για να πιάσει τη σκιά του. Ξεχείλωμα χαρακτήρα στο έπακρο.

 

Άλλη μια σαιζόν με χάλια rating έχει το HIMYM και μετά τέλος. Εκτός αν γίνει κανένα θαύμα και πάρουν Moffat για showrunner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24/5 season finale. Ανακοινώνουν και φινάλε οι ΑΜΠΑΛΟΙ που κατάφεραν να κάνουν μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ σεζόν μόνο με fillers. Να ψοφήσει η mother στο altar και να την πάρει ο τύπος απ'το cutty sark (νομίζω χωρίς έιτς (h όχι 8ρια)) στον τάφο. Ζωάδια μαλλιαρά. Α και βγήκε και το 20 χθές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24/5 season finale. Ανακοινώνουν και φινάλε οι ΑΜΠΑΛΟΙ που κατάφεραν να κάνουν μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ σεζόν μόνο με fillers. Να ψοφήσει η mother στο altar και να την πάρει ο τύπος απ'το cutty sark (νομίζω χωρίς έιτς (h όχι 8ρια)) στον τάφο. Ζωάδια μαλλιαρά. Α και βγήκε και το 20 χθές.

 

Δεν χανεις και τιποτα απο το 20 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φανηκε ελαχιστα καλυτερο απο τα προηγουμενα.

 

Τουλαχιστον ειχε λιγο ανεβασμενο Μαρσαλ...

 

Ενω δεν ηταν τοσο filler και σε προϊδεάζει τι περιπου θα γινει στα επομενα επεισοδια δεν εβγαλε τοσο γελιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...