Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει να φταιει και το γεγονος οτι βλεπω παραλληλα seinfeld (season 8).Eνω με το seinfeld γελαω παρα πολυ με το το τελευταιο επεισοδιο του himym δεν γελασα καθολου.Τα προηγουμενα επεισοδια ηταν πιο καλα κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να φταιει και το γεγονος οτι βλεπω παραλληλα seinfeld (season 8).Eνω με το seinfeld γελαω παρα πολυ με το το τελευταιο επεισοδιο του himym δεν γελασα καθολου.Τα προηγουμενα επεισοδια ηταν πιο καλα κατα τη γνωμη μου.

 

Εεεεε σίγουρα παίζει ρόλο... Εγώ ουτε καν θα έμπαινα στον κόπο να δω HIMYM αν έβλεπα επική σειρά τύπου Seinfeld

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο επεισόδιο! Πρωτότυπη και ενδιαφέρουσα η ιδέα της γοργόνας. Έξυπνη και η ανατροπή της παράλληλης ιστορίας.

 

Αλλά υπάρχει κάτι που με χάλασε: Ένα από τα μεγαλύτερα καλά της σειράς για μένα, είναι το γεγονός πως είναι φοβερά συνεπής σε αυτά που δείχνει και το πως συνδέονται μεταξύ τους. Για παράδειγμα στα φιλαράκια η Ρέιτσελ γνωρίζεται με τον Τσάντλερ για "πρώτη φορά" σε τρία διαφορετικά επεισόδια και με τρεις διαφορετικούς τρόπους. Εδώ, η ιστορία του πως γνωρίστηκαν πχ Τεντ και Μπάρνεϊ, είναι η ίδια όσες φορές και αν έχει ειπωθεί και από όλες τις οπτικές γωνίες, ακόμη και στις πιο ασήμαντες λεπτομέρειες (πχ στο πρώτο επεισόδιο της σειράς νομίζω, λέει ότι γνωρίστηκαν στην τουαλέτα και αργότερα επιβεβαιώνεται, αλλά και οι ατάκες που χρησιμοποιούνται είναι οι ίδιες και απλά προστίθεται story από πάνω τους). Ας πούμε είχα πάθει πλάκα όταν βλέποντας ένα παλιό επεισόδιο, όπου η Στέλλα αφήνει τον Τεντ, αναφέρει ότι ο άντρας της (Τόνι) έγινε μετά από αυτό σεναριογράφος και έγραψε το Wedding Bride. Ένα επεισόδιο που γυρίστηκε και είδαμε πολύ αργότερα.

 

Στο τελευταίο επεισόδιο υπάρχει και πάλι μια αναφορά για μελλοντικό επεισόδιο.

 

ΟΜΩΣ...

 

...δεν είναι αλήθεια ότι Ρόμπιν και Μάρσαλ δεν είχαν σχέσεις. Ειδικά όταν άρχισαν να μιλάνε για το πόσο τους αρέσει που ο καιρός είναι κρύος (Μινεσότα ο ένας, Καναδάς η άλλη), θυμήθηκα ότι υπάρχει επεισόδιο όπου Ρόμπιν και Μάρσαλ βγαίνουν μαζί σε ένα μαγαζί Μινεσότα-style και μάλιστα η Ρόμπιν ενθουσιάζεται.

 

Δε θυμάμαι να έχω δει άλλη φορά ασυνέπεια στη σειρά. Λεπτομέρεια φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, το είπα. Αυτό που την πηγαίνει σε ένα μαγαζί όλο Μινεσοτ-ιανούς και η Ρόμπιν το παίζει ότι είναι και αυτή από εκεί. Και έχει και εκείνη τη φάση που οι Καναδοί φοβούνται το σκοτάδι ή με το πρωτάθλημα που έχασαν και κάνουν συνεχώς κάθε φορά που το ακούνε "Damn!" χτυπώντας το χέρι; Στο τέλος σκάει μύτη για πρώτη φορά και το Καναδέζικο μαγαζί (Hoser Hut?) και ο Μάρσαλ τραγουδάει το "Let's go to the Mall".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν είναι αλήθεια ότι Ρόμπιν και Μάρσαλ δεν είχαν σχέσεις. Ειδικά όταν άρχισαν να μιλάνε για το πόσο τους αρέσει που ο καιρός είναι κρύος (Μινεσότα ο ένας, Καναδάς η άλλη), θυμήθηκα ότι υπάρχει επεισόδιο όπου Ρόμπιν και Μάρσαλ βγαίνουν μαζί σε ένα μαγαζί Μινεσότα-style και μάλιστα η Ρόμπιν ενθουσιάζεται.

Κι εγω αυτο θυμηθηκα οταν ειπαν πως δεν ειχαν σχεσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...