Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα με πειτε κακο,αλλα περαν λιγων εξαιρεσεων στα αλλα επεισοδια γελαγατε?

 

Καταρχας,ο μοναδικος που ειναι αστειος ειναι ο Μπαρνευ.

Εγω μινιμουμ 5 φόρες σε καθε επεισοδιο, στο 90%, αντε 85%, των περιπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούρασε αρκετά, ειδικά όλη η ιστορία με τις κλωτσιές στα καρύδια ήταν απίστευτα άνευρη και βαρετή, μου ρχόταν να το κλείσω. Πιστεύω ότι δεν εκμεταλλεύονται ένα από τα ατού της σειράς, το μωρό της παρέας, όπως θα πρεπε.

 

Πάντως για να λέμε και τα καλά, η φετινή σεζόν είναι αρκετά καλή και ευχάριστη, αν συνέχιζε στα επίπεδα της 5ης θα την είχα παρατήσει τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να εμφανιστεί ο Μάνουελ απο το πουθενά και να με βρίσει, θα πάρω τα ρίσκα μου.

 

 

Το σκηνικό που ο άλλος δεν ήθελε να σηκώσει το τηλέφωνο να ακούσει την τελευταία φράση ήταν επιεικώς γελοίο. ''Δεν μπορώ να το σηκώσω'' ξερω γω για να ακούσει τι του είπε ο πατέρας του. Και γενικά το επεισόδιο μου έβγαλε μια αίσθηση ότι θέλουν να σε κάνουν ντε και καλά να συγκινηθείς. Κατα τα άλλα αναμενόμενα σχεδόν όλα. Πριν βγάλει κάτι η Ρόμπιν απο την τσάντα της έλεγα ''τώρα θα το βγάλει''. Πριν χαλάσει τα last words ο καθένας έλεγα ''τώρα θα πει κάτι άκυρο''. Λίγο πρωτοτυπία δεν βλάπτει κανέναν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και δυόμιση σεζόν πάντως υπάρχει σχεδόν μηδενική εξέλιξη - ή είναι τελείως αδιάφορη. Για να προλάβω το επιχείρημα "είναι κωμική σειρά", να πω ότι ναι, αλλά κάτι πρέπει και να γίνεται να κρατά το ενδιαφέρον. Ωραία (τέλεια βασικά) τα επεισόδια τύπου Playbook αλλά επειδή αυτά σαν εμπνεύσεις είναι λίγα, τα υπόλοιπα θα πρέπει να έχουν και κάτι παραπάνω όσον αφορά το στόρι. Εν τω μεταξύ η σειρά πλέον θα μπορούσε να αλλάξει και τίτλο, τουλάχιστον στις πρώτες σεζόν θεωρούσες ότι όλα όσα έβλεπες είχαν και κάποια σημασία για τη "μάνα". Τώρα πια ξέρεις ότι θα το ξεχειλώσουν όσο μπορούν και θα δίνουν hints σε 2-3 το πολύ επεισόδια σε όλη τη σεζόν. Ειδικά τη προηγούμενη σεζόν υπήρχαν επεισόδια 20 λεπτών που βαριόμουν και άνοιγα και browser μέχρι να τελειώσει μια βαρετή σκηνή!

 

Το άλλο που με έχει χαλάσει είναι ότι στην αρχή ήταν πολύ πολιτικά μη ορθό και μου άρεσε αυτό - τώρα πια έχει πέσει σε έναν ωκεανό κλισεδούρας που σε αηδιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν το ριξαν και πολυ στο κλαμα. Καλο ηταν. Μην γκρινιαζετε τοσο.

 

 

Κούρασε αρκετά, ειδικά όλη η ιστορία με τις κλωτσιές στα καρύδια ήταν απίστευτα άνευρη και βαρετή, μου ρχόταν να το κλείσω. Πιστεύω ότι δεν εκμεταλλεύονται ένα από τα ατού της σειράς, το μωρό της παρέας, όπως θα πρεπε.

 

Ελα ρε αυτο ηταν κορυφαιο. Δλδ στο 14:35 δεν γελασες καθολου?

Την Ρομπιν λες? Ε ναι την εκμεταλλευτηκαν στις προηγουμενες σεζον. Φετος εχουν επικεντρωθει περισσοτερο στη Λιλη-Μαρσαλ και το ολο θεμα του μωρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το σκηνικό που ο άλλος δεν ήθελε να σηκώσει το τηλέφωνο να ακούσει την τελευταία φράση ήταν επιεικώς γελοίο.

 

 

Ειδικά εκεί, όταν

το σήκωσε τελικά και δεν άκουγε τίποτα αισθανόμουν ότι είδα μισό επεισόδιο τζάμπα... Αν και όταν το τραβούσαν ήξερα ότι θα πεταχτεί τελικά, αλλά αυτό το μισό επ build up για το τίποτα μου την έσπασε. Και έχω την εντύπωση πως το χουν ξανα κάνει αρκετές φορές...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να εμφανιστεί ο Μάνουελ απο το πουθενά και να με βρίσει, θα πάρω τα ρίσκα μου.

 

Μπα, δε θα πω τίποτα. Ούτε εμένα μου άρεσε πολύ το επεισόδιο.

 

Δε με πειράζει που δεν ήταν πολύ κωμικό. Ο λόγος που μου αρέσει αυτή η σειρά παραπάνω από σειρές τύπου "Two and a half men" ή "Big bang theory" ή "Seinfeld" είναι ακριβώς επειδή δεν τη βλέπω μόνο για να γελάσω, αλλά με προβληματίζει σε ορισμένα πράγματα και γενικά "νιώθω" τους χαρακτήρες (σε αντίθεση με τις σειρές που προανέφερα, όπου δεν έχω καμία σκασίλα). Άλλο παράδειγμα είναι το Friends ή το Scrubs.

 

Απλά στο συγκεκριμένο επεισόδιο βρήκα "λίγο" το θέμα και το πως δόθηκε.

 

Πόσο μάλλον που είχα ακούσει μια πολύ πιο ενδιαφέρουσα ιστορία, που τη θυμήθηκα όσο έβλεπα το επεισόδιο και βούρκωσα.

 

Βρίσκεται σε αυτό το βίντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=r9LCwI5iErE

 

...το οποίο μιλάει για την κλασική μουσική (το προτείνω σε όλους).

 

Λέει, λοιπόν, σε κάποια στιγμή μια ιστορία: μια κοπέλα ήταν στο Άουσβιτς 15 χρονών μαζί με τον αδερφό της που ήταν 8 χρονών. Οι γονείς τους είχαν χαθεί. Ήταν, λοιπόν, στο τρένο οι δύο τους και η κοπέλα παρατήρησε ότι ο αδερφός της είχε χάσει τα παπούτσια του. Του μίλησε λοιπόν απότομα και αυστηρά (όπως μιλούν οι μεγάλες αδερφές). Δυστυχώς ήταν το τελευταίο πράγμα που του είπε. Ο μικρός δεν επιβίωσε. Όταν αυτή βγήκε από το Άουσβιτς έκανε έναν όρκο, ότι δε θα έλεγε ποτέ λόγια που δε θα μπορούσαν να σταθούν ως το τελευταία που θα έλεγε σε κάποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι αυτο με τα τελευταία λόγια μου φαινεται χαζό. Τι σημασία εχουν τα τελευταία λόγια κάποιου; Σημασία εχουν οι αναμνήσεις που έχεις με αυτό το πρόσωπο, όχι μια πρόταση που είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι αυτο με τα τελευταία λόγια μου φαινεται χαζό. Τι σημασία εχουν τα τελευταία λόγια κάποιου; Σημασία εχουν οι αναμνήσεις που έχεις με αυτό το πρόσωπο, όχι μια πρόταση που είπε.

 

E αλλο ειναι να πεθαινει η γιαγια σου στο χωριο 90 χρονων και αλλο να χανεις ενα προσωπο που πριν 2-3 ωρες πινατε μπυρες μαζι... Σιγουρα θα προσπαθησεις να θυμηθεις τι σου ειπε για τελευταια φορα. Δε νομιζω να ειναι και τοσο χαζο. Τεσπα πιστευω στο επομενο θα επανελθουν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E αλλο ειναι να πεθαινει η γιαγια σου στο χωριο 90 χρονων και αλλο να χανεις ενα προσωπο που πριν 2-3 ωρες πινατε μπυρες μαζι... Σιγουρα θα προσπαθησεις να θυμηθεις τι σου ειπε για τελευταια φορα. Δε νομιζω να ειναι και τοσο χαζο. Τεσπα πιστευω στο επομενο θα επανελθουν κανονικα.

 

Πράγματι. Όμως ο μαρσαλ με τον πατέρα του είχε αλλες σχέσεις, και με βάση αυτό το είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει πεσει αρκετα το επιπεδο τελευταια.Αντιθετα το two and a half men εχει ανεβει νομιζω.

Αυτος ο θανατος του πατερα του Μαρσαλ μου φανηκε λιγο ακυρος αν και πιστευω εψαχναν αφορμη για να δει τον πατερα του ο Μπαρνι επισης εχουν μεινει αρκετα στασιμες οι ζωες της Ρομπιν και του Τεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχει πεσει αρκετα το επιπεδο τελευταια. Αντιθετα το two and a half men εχει ανεβει νομιζω.

 

Πρώτον : Πες τα χρυσόστομε :P

 

και δεύτερον βάλε και κανα σποίλερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler το κερατό μου μέσα :X

Το εχω παρατημένο και περιμένω πότε θα πεί κάποιος οτι έχουμε εξέλιξη με τη mother για να μπω στη διαδικασία να το ξαναπιάσω.. και χαζεύοντας το thread (μη ανοίγοντας spoiler) είναι σαν να έχω δεί όλα τα επεισόδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...