Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ άλλο δεν καταλαβαίνω:

 

Ποιος αποφασίζει ποιο είναι το επίπεδο που πρέπει να "κόβουμε" την κριτική-γκρίνια; Δικαίωμα κάποιου είναι να γράφει ότι του φάνηκε "βλακεία η σειρά και έχει πέσει", και δικαίωμα του άλλου να γράφει "καλά, πού βλέπεις να έχει πέσει, και αφού κάνεις τόσο σκληρή κριτική μην κάθεσαι να τη δεις" και δικαίωμα του τρίτου να γράφει "μα πως τολμάς να μου τη λες και να μου προτείνεις να την κόψω" και δικαίωμα του προηγούμενου να ανταπαντά "ε, μα αφού η δική μου γνώμη είναι η αντικειμενική" και ο τελευταίος να ολοκληρώνει αυτόν τον χαριτωμένο διάλογο με το "δεν καταλαβαίνω τι σκέφτεσαι και από που τα βγάζεις όλα αυτά και μπλαμπλαμπλα<ανούσια επιχειρήματα>μπλαμπλαμπλα"

 

Δεν τελειώνει, λοιπόν, το πράγμα, οπότε συνεχίζουμε.

 

Ακόμα και ο SteveAngello που είναι υποστηρικτής του "δεν γκρινιάζουμε, γιατί αρέσει σε κάποιους και τους τη σπάμε", ανέφερε ότι η γκρίνια στο Lost είναι δικαιολογημένη, ξεχνόντας ότι για κάποιους η σειρά ήταν ακριβώς αυτό που ήθελαν να είναι.

 

Γενικά ξεκολλήστε με την αντικειμενικότητα και καλό θα είναι οι εκφράσεις που χρησιμοποιούνται να είναι περισσότερο του τύπου "δε μου αρέσει το στυλ των τελευταίων επεισόδιων", παρά του τύπου "έχει πέσει πάρα πολύ η σειρά", που εκφράζει μια δήθεν αντικειμενικότητα.

 

Έχετε δικαίωμα τώρα να μου γράψετε "και ποιος είσαι εσύ που θα μας πει τι θα κάνουμε" και θα έχετε δίκιο.

 

Ειπα και πριν οτι γκρινια θα δεις σε ολα τα threads αλλα πιστευω πως εδω γινεται σε υπερβολικο βαθμο σε σημειο να την θεωρεις παραλογη. Τωρα θα μου πεις και ποια γκρινια εχει λογικη? Σωστο. :P Αλλα αμα ειναι να βλεπουμε περισσοτερα αρνητικα σχολια απ οτι θετικα σε ενα θεμα που εχει δημιουργηθει για μια συγκεκριμενη σειρα ε να το κλεισουμε το μαγαζι τοτε. Δεν ξερω ετσι το βλεπω εγω. Οσο για το lost αναφερθηκα στην γκρινια της τελευταιας σεζον που ηταν γενικα του τυπου "θα προλαβουν, δεν θα προλαβουν" και εκ των υστερων "δεν προλαβαν". :-D Το αν σου αρεσε και σου αφησε καποια πραγματα ειναι θετικο αλλα δεν αναιρει το γεγονος οτι εγινε δουλεια στο ποδι. Προσωπικα το lost με αφησε μαλακα, με την κακη εννοια, αλλα δεν πολυχεστηκα κιολας. Εδω να δεις τι εχει να γινει στην επομενη ετσι και πχ. ο Ted ειναι στειρος. :lol:

 

Γενικα αυτο:

Δεν τελειώνει, λοιπόν, το πράγμα, οπότε συνεχίζουμε.

 

 

Καλά γιατι το επόμενο παίζει στις 7/2 ;

 

Ναι.

Και νομιζω το επομενο τωρα θα βγει τον Φλεβαρη. Ε το τραβανε λιγο να γεμισει η σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριτηριο για ενα sitcom για μενα δεν ειναι η κατευθυνση που παιρνει η σειρα,αλλα το ποσο αστειο ειναι.

 

Και το big bang theory και το two and a half men για μενα ειναι σαφως πιο αστεια απο το himym συμφωνα με το δικο μου γουστο.

 

Τωρα αλλες προσδοκιες γεννησε το Lost και ειναι αλλου επιπεδου σειρα.

 

Τωρα αν εσεις τη βρισκετε με τις χαριτωμενις του ζευγαριου ή με τα αστεια της Ρομπιν και του Τεντ προβλημα σας :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν σου αρεσε και σου αφησε καποια πραγματα ειναι θετικο αλλα δεν αναιρει το γεγονος οτι εγινε δουλεια στο ποδι.

 

Μα δεν έγινε καμιά δουλειά στο πόδι. Αυτό θέλανε να δείξουν, αυτό έδειξαν. Δεν υπήρχε κάτι να προλάβουν.

 

Αντιθέτως την 6η σεζόν τη γεμίσανε με fillers επεισόδια, μόνο και μόνο για να φτάσουν μέχρι τα τελευταία 6-7 (νομίζω), όπου είπαν επιτέλους αυτά που είχαν να πούνε. Αν είχανε να πούνε κι άλλα, θα γυρίζανε τόσα επεισόδια για γέμισμα;

 

john, άμα δε σου αρέσει ο Τεντ είναι δικό σου πρόβλημα. Όπως και να 'χει, αυτός που δε γελάει έχει το πρόβλημα. Αυτός που έχει βρει μια σειρά που τον κάνει να γελάει, το έχει λύσει. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το big bang theory και το two and a half men για μενα ειναι σαφως πιο αστεια απο το himym συμφωνα με το δικο μου γουστο.

 

Τωρα αν εσεις τη βρισκετε με τις χαριτωμενις του ζευγαριου ή με τα αστεια της Ρομπιν και του Τεντ προβλημα σας :devil:

 

Δικός μας και συ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα να δω επεισόδια από τον Νοέμβριο και τα είδα μαζεμένα χτες... αν διάβαζα μόνο τι γράφατε εδώ μέσα θα την είχα κόψει και έκανα μεγάλο λάθος. Μια χαρά πάει για μένα η σειρά και πολύ το ψειρίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, πάλι συμφωνούμε με τον alexzzz... Κάτι θα συμβεί. Bewaaaare! :mrgreen:

 

οκ... ότι είδατε- είδατε... αφού συμφωνούμε λογικά η σειρά κόβεται τώρα στα κοντά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα να δω επεισόδια από τον Νοέμβριο και τα είδα μαζεμένα χτες... αν διάβαζα μόνο τι γράφατε εδώ μέσα θα την είχα κόψει και έκανα μεγάλο λάθος. Μια χαρά πάει για μένα η σειρά και πολύ το ψειρίζεται

 

Ναι μωρε, απλά μας αρέσει τοσο πολύ που θελουμε να ειναι τελεια παντα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο 1/2 του επεισοδίου μου την έδινε, στο ίδιο μοτίβο με τα επεισόδια που δεν μου άρεσαν φέτος/πέρσυ. Ειδικά

οι ήχοι που έκανε ο Barney όταν περιέγραφε το βράδυ του με την Honey ήταν άκρως ηλίθια. Και το τραβούσε και όλας... Γκρρρ

 

 

Το ψιλοέσωσαν προς το τέλος. Καιρός ήταν αλλα

Τόσα επεισόδια άφαντη η Zoe, ξαφνικά την ξαναβλέπουμε και σμίγουν..

 

 

ΑΓΑΠΑΜΕ PERRY

 

 

Όσο το σκέφτομαι, τόσα αρνητικά βρίσκω με την σεζόν... Ασε καλύτερα να μην αρχίζω να γράφω και με κυνηγάτε επειδή γουστάρω 2.5 Men :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...