Προς το περιεχόμενο

ΕΛ/ΛΑΚ: Επικαιρότητα - Τελευταία Νέα


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι ακριβώς επίκαιρο ή είδηση, αλλά είναι η πιο ολοκληρωμένη παρουσίαση του voidlinux που έχω συναντήσει:

Into The Void

Το βρήκα στο reddit.

Επεξ/σία από mobinmob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια εποχη οπτικο-ακουστικων μεσων , ενα κατεβατο κειμενου ειναι η "πιο ολοκληρωμενη παρουσιαση" του voidlinux.

 

Δωσε hardcor-ια στον λαο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κείμενο διαβάζεται πολύ πιο γρήγορα από ένα βίντεο

 

Οταν μιλαμε για "παρουσιαση διανομης" , εγω θελω να δω περι τινος προκειται , δυνατοτητες , υπερ-κατα και τετοια...

Δεν με ενδιαφερει το παρασκηνιο , προσωπικες ιστοριες και φιλοσοφικες κουβεντες...

 

Νταξ ο τυπος μπορει να ηθελε να πει τον πονο του καπου ...δεν το λες παρουσιαση διανομης ομως...

 

Περι ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα αν μου άρεσε ή όχι το κείμενο. Είπα ότι γενικά προτιμώ τα κείμενα από τα βίντεο/podcast και λοιπά «οπτικοακουστικά μέσα» γιατί απαιτούν πολύ λιγότερο από το χρόνο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Canonical Has Joined the GNOME Foundation Advisory Board

http://www.omgubuntu.co.uk/2017/11/canonical-joined-gnome-foundation-advisory-board

https://www.gnome.org/news/2017/11/canonical-joins-gnome-foundation-advisory-board/

 

Ηδη λυπομουν οσους εχουν gnome (και εγω αναμεσα σε αυτους γιατι χρησιμοποιω αρκετες εφαρμογες του χωρις να χρησιμοποιω το ιδιο το de) τωρα τους λυπαμαι περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλάμε για  gnome-shell  έχει βρει κανείς κάποιο αξιόπιστο  addon  για  tile management;

Έχω εγκαταστήσει το Tillinggnome και κάτι πάει να γίνει, υπάρχει κάτι πιο καλό; Επίσης κανένα άλλο καλό  addon  που χρησιμοποιείτε;

Υ.Γ: Για το θέμα της  canonical εφόσον είναι χορηγός και πληρώνει φυσικά και θα (πρέπει να) έχει γνώμη στο συμβούλιο αλλα το ζήτημα είναι να μην είναι δογματική και παρεμβατική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι απαραιτητο οταν τρεχω τα linux μεσω persistence live usb να χρειαζετε να περασω και τους driver της gpu μου και γενικα του hardware μου? Υπαρχει περιπτωση να επιβαρυνω το hardware του συστηματος μου? Και αν ναι θελω να μου πειτε αν γνωριζετε πως μπορω να το κανω και αν χρειαζετε καθε φορα που τρεχω το live usb να περναω και drivers γιατι καπου διαβασα πως στο persistence σου μενουν μονο τα αρχεια και τιποτα αλλο απο ρυθμησεις κτλπ.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ορίστε η εναλλακτική λύση από το 2018 αν έρθουν τα λεφτά, για το YouTube

FramaTube με PeerTube

 

https://framatube.org/

 

Επιχειρήσεις και ιδιώτες θα παρέχουν χώρο για την αποθήκευση των βίντεο

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...