Προς το περιεχόμενο

ΕΛ/ΛΑΚ: Επικαιρότητα - Τελευταία Νέα


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, mphxths είπε

Τι ακους μονο απο μενα ? Οτι ο firefox και λοιποι browsers υστερουν σε σχεση με chrome/edge ? Δηλ το οτι λεω καποια γεγονοτα παει να πει οτι ειμαι σπονσορας τους ? Στο κινητο τρεχω kiwi browser...μηπως ειμαι σπονσορας του ? Δεν την πιανω την λογικη σου.
 

Η βαση του ανδροιδ δεν ειναι ο chrome . Απλα πηρε τον λινουξ κερνελ η γοογλε και εφτιαξε ενα λειτουργικο για κινητα τηλεφωνα. Αυτο ειναι ολο. Αν θες χρησιμοποιεις τον chrome στο κινητο σου για browser αν δεν θες δεν τον χρησιμοποιεις. Δεν ειναι "δεμενος" με το ανδροιδ. Παραπονα για τον chrome στο android τα μονα που εχω ακουσει ειναι στον τομεα των διαφημισεων. Δεν υπαρχει ad block για τον chrome στο ανδροιδ. Αρα ειτε παιζει με app που κοβει διαφημισεις καθολικα σε ολο το ανδροιδ ή απλα αλλαζεις browser.
 

Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι η microsoft βουλιαζει ? Πως προκυπτει αυτο ? Ανελυσε το λιγο , μπας και μου εχει ξεφυγει κατι και εμενα. Δεν ειμαι παντογνωστης.

όχι φυσικά αλλά παρατηρώ μια έξαρση και επανάληψη στο οτι chrome και  o edge ειναι καλύτερος απο τον mozilla ,κάτι που εγώ δεν το έθεσα ούτε εκανα σύγκριση  , απλά ήθελα να τονίσω, και  μάλλον αυτό ήταν το πρόβλημα σου , ότι ο ανοιχτός κώδικας , σου παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια ,απο το κλειστό και τόση ώρα προσπαθείς να μου πεις  ότι το υλικό που συνοδεύετε από ένα λογισμικό  πέραν απο το λειτουργικό os είναι και αυτό τρύπιο  , μπορεί αφού όλα για την ασφάλεια μας γίνονται !!!

γι αυτο και ανέφερα το παραπάνω εαν  υποθετικό , η microsoft βουλιάξει οι κατασκευαστές θα πλημμυρίσουν   , και από ότι κατάλαβα εσύ το επιβεβαιώνεις.

οχι φιλε δεν ξερω τπτ παραπάνω απο τον καθένα σας ίσως και πολύ λιγότερα να γνωρίζω από εσένα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, optimerious είπε

όχι φυσικά αλλά παρατηρώ μια έξαρση και επανάληψη στο οτι chrome και  o edge ειναι καλύτερος απο τον mozilla

Δεν υπαρχει καμμια εξαρση. Απλα αναφερω κατι το οποιο ειναι πραγματικοτητα. Και αυτο το εγραψα οταν εγραψες οτι τοσα χρονια στα windows χρησιμοποιεις firefox. Εκει μπηκε και η αναλυση μου περι παρακολουθησεων και ασφαλειας κλπ. Και οπως σου εγραψα δεν μας παρακολουθει μονο ο chrome ή ο edge αλλα και πολλα αλλα πραγματα. Αρα το να διαλεγει καποιος , εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος , γενικα μιλαω , τον firefox για αυτον τον λογο ( της ασφαλειας , της παρακολουθησης ) ασχετως λειτουργικου , ειναι λιγο ουτοπικο. Thats all. 
Μπορει να πει καποιος , οτι τον χρησιμοποιει απο παλια και τον εχει συνηθισει. Δεκτο. Οτι βολευεται με τον firefox για τους χ,ψ λογους. Δεκτον. Το χρησιμοποιω για ασφαλεια και γιατι δεν θελω να με παρακολουθει η γοογλε ή  η microsoft ... οκ...τι να πω.
 

14 λεπτά πριν, optimerious είπε

γι αυτο και ανέφερα το παραπάνω εαν  υποθετικό , η microsoft βουλιάξει οι κατασκευαστές θα πλημμυρίσουν   , και από ότι κατάλαβα εσύ το επιβεβαιώνεις.

Τι ακριβως επιβεβαιωσα γιατι δεν καταλαβα. Εβαλες ενα υποθετικο εαν , το οποιο ειναι τοσο υποθετικο οσο οτι θα μετακομισουμε ολοι στον Αρη αυριο το πρωι. Επισης δεν καταλαβαινω το "οι κατασκευαστες θα πλημμυρισουν". Πως το εννοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, mphxths είπε

Δεν υπαρχει καμμια εξαρση. Απλα αναφερω κατι το οποιο ειναι πραγματικοτητα. Και αυτο το εγραψα οταν εγραψες οτι τοσα χρονια στα windows χρησιμοποιεις firefox. Εκει μπηκε και η αναλυση μου περι παρακολουθησεων και ασφαλειας κλπ. Και οπως σου εγραψα δεν μας παρακολουθει μονο ο chrome ή ο edge αλλα και πολλα αλλα πραγματα. Αρα το να διαλεγει καποιος , εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος , γενικα μιλαω , τον firefox για αυτον τον λογο ( της ασφαλειας , της παρακολουθησης ) ασχετως λειτουργικου , ειναι λιγο ουτοπικο. Thats all. 
Μπορει να πει καποιος , οτι τον χρησιμοποιει απο παλια και τον εχει συνηθισει. Δεκτο. Οτι βολευεται με τον firefox για τους χ,ψ λογους. Δεκτον. Το χρησιμοποιω για ασφαλεια και γιατι δεν θελω να με παρακολουθει η γοογλε ή  η microsoft ... οκ...τι να πω.

χρησιμοποιώ    τον  mozilla  αρχικά για την ώρα επειδή ακόμα είναι  ποιο εύχρηστος για εμενα   προς την διαχείριση του , customizing , κτλπ και είναι ποιο σταθερός τουλάχιστον για desktop-λαπτοπ ,

δεν τον χρησιμοποιώ στο androis γιατι  δεν ειναι παραμετροποιήσιμος , και χρησιμοποιεί πολλούς πόρους μνήμης, αντιθέτως με τον opera που τουλάχιστον για την σαβούρα μου πάει σφαίρα , ωστόσο , με λίγες τροποποιήσεις και ο mozilla , εαν άφηνε μονο το σκελετό χωρίς τα περιττά  μπάζα που το βαραίνουν θα πηγαινε πολύ ποιο γρήγορα  και από τον  chrome και απο τον οπερα , αλλά εμπάς περιπτώση

42 λεπτά πριν, mphxths είπε

Τι ακριβως επιβεβαιωσα γιατι δεν καταλαβα. Εβαλες ενα υποθετικο εαν , το οποιο ειναι τοσο υποθετικο οσο οτι θα μετακομισουμε ολοι στον Αρη αυριο το πρωι. Επισης δεν καταλαβαινω το "οι κατασκευαστες θα πλημμυρισουν". Πως το εννοεις ?

εφοσον οι κατασκευαστές παίρνουν τις εντολές τους   απο τις εταιρείες που συνεργάζονται για το  πως θα τα φτιάξουν,η συνεργασία θα κατάληξη  στο αναμενόμενο αποτέλεσμα, ότι είναι δηλ και το λογισμικο τους ,σε δικλίδες ασφάλειας σε κερκοπόρτες -παραθυρα κτλπ, πάντα για την αφαλεια μας....

και εφοσον οι κατασκευαστες εξαρτόνται μονο απο αυτούς αρα  θα πάνε και μαζι τους , εαν δεν τους ακολουθησουν απλα  θα σταματήσουν να υπάρχουν , άλωστε οι κατασκευαστές και οι καλή μαλιστα δεν ειναι πολλοι .....απλα πραγματα ......

αυτο επιβεβαίβειωσες  , διοτι εγω δεν γνωριζα ότι το υλικολογισμικο παραβιαζεται ......

 

Επεξ/σία από optimerious
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, optimerious είπε

αυτο επιβεβαίβειωσες  , διοτι εγω δεν γνωριζα ότι το υλικολογισμικο παραβιαζεται ......

Kοιτα , μονομερως ή κατοπιν συμφωνιας ολα παραβιαζονται. Το φαινομενο με το χακεμενο firmware το εφερα ως παραδειγμα οτι απολυτως ασφαλισμενοι δεν ειμαστε απο πουθενα. Οποτε το να κραδαινουμε το λαβαρο της επαναστασης μονο στους browsers ειναι λιγο ακυρο.
Απο την αλλη οσοι δεν "ακολουθησουν" δεν ειναι απαραιτητο/σιγουρο οτι θα σταματησουν να υπαρχουν. Πολλες εταιριες hardware υπαρχουν . Δεν ξερουμε σε ποιες απο αυτες το hardware/firmware τους εχει "κερκοπορτες" αλλα υπαρχουν. Αυτο δεν σημαινει οτι ολες συμφωνησαν με nsa,cia,fbi και το υλικολογισμικο τους ειναι πειραγμενο. Εδω ακουστηκαν φημες οτι ο Λινους ειχε προσεγγιστει για να περασει backdoors στον πυρηνα και αρνηθηκε. Μια χαρα υπαρχει και αυτος και ο κερνελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mphxths είπε

Kοιτα , μονομερως ή κατοπιν συμφωνιας ολα παραβιαζονται. Το φαινομενο με το χακεμενο firmware το εφερα ως παραδειγμα οτι απολυτως ασφαλισμενοι δεν ειμαστε απο πουθενα. Οποτε το να κραδαινουμε το λαβαρο της επαναστασης μονο στους browsers ειναι λιγο ακυρο.
Απο την αλλη οσοι δεν "ακολουθησουν" δεν ειναι απαραιτητο/σιγουρο οτι θα σταματησουν να υπαρχουν. Πολλες εταιριες hardware υπαρχουν . Δεν ξερουμε σε ποιες απο αυτες το hardware/firmware τους εχει "κερκοπορτες" αλλα υπαρχουν. Αυτο δεν σημαινει οτι ολες συμφωνησαν με nsa,cia,fbi και το υλικολογισμικο τους ειναι πειραγμενο. Εδω ακουστηκαν φημες οτι ο Λινους ειχε προσεγγιστει για να περασει backdoors στον πυρηνα και αρνηθηκε. Μια χαρα υπαρχει και αυτος και ο κερνελ.

μονομερώς και κατόπιν συμφωνίας όλα παραβιάζονται......🙂 αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει, νομίζω , εάν ο κώδικας ήταν ανοικτός ,!!!

ναι δεν θα σταματήσουν  να υπάρχουν, απλά θα παράγουν κάτι άλλο , εάν έβγαζαν πατάτες θα παράγουν λεμόνια ,  😅

δεν καταλαβαίνω  προσέγγισαν τον linus για κάτι τέτοιο ;

αντι  να προσεγγίσουν για πχ την canonical  ;

δεν το κατάλαβα αυτό 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, optimerious είπε

δεν καταλαβαίνω  προσέγγισαν τον linus για κάτι τέτοιο ;

Στην αρχη ειχε βγει ο πατερας του και το ειχε πει. Μετα ρωτησαν τον ιδιον τον Λινους σε ενα συνεδριο. Απαντησε "οχι" ενω κουνουσε το κεφαλι του καταφατικα χαχα παλικαρι απο τα λιγα.
Ε μετα ελεγε "οχι" , αλλα το νοημα το πιασαν οι παρευρισκομενοι. ( Διαβασε εδω  , και εδω , εδω αλλες υποτιθεμενες (ή οχι ?) προσπαθειες για backdoors).
Προσεγγιζεις τον Λινους , περνας το backdoor στον κερνελ , και στην ουσια εχεις προσβαση σε οτιδηποτε τρεχει αυτον τον κερνελ. Γιατι να περιοριστεις στην canonical και το ubuntu ?
 

22 λεπτά πριν, optimerious είπε

αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει, νομίζω , εάν ο κώδικας ήταν ανοικτός ,!!!

Σαφως και δεν θα μπορουσε. Αλλα ο Η/Υ ειναι εργαλειο , οπως και το software. Καθομαι και τα ζυγιζω ... να παω στον κλειστο κωδικα που κανει καλυτερα την δουλεια μου , και κατα πασα πιθανοτητα με παρακολουθει ή να παω στο ανοιχτο λογισμικο που κανει την δουλεια μου λιγοτερα καλα , θα πρεπει να συμβιβαστω , αλλα τουλαχιστον ξερω οτι δεν με παρακολουθει ?
Ο καθενας αναλογα τι αξιολογει πιο ψηλα διαλεγει και πραττει...τοσο απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mphxths είπε

Στην αρχη ειχε βγει ο πατερας του και το ειχε πει. Μετα ρωτησαν τον ιδιον τον Λινους σε ενα συνεδριο. Απαντησε "οχι" ενω κουνουσε το κεφαλι του καταφατικα χαχα παλικαρι απο τα λιγα.
Ε μετα ελεγε "οχι" , αλλα το νοημα το πιασαν οι παρευρισκομενοι. ( Διαβασε εδω  , και εδω , εδω αλλες υποτιθεμενες (ή οχι ?) προσπαθειες για backdoors).
Προσεγγιζεις τον Λινους , περνας το backdoor στον κερνελ , και στην ουσια εχεις προσβαση σε οτιδηποτε τρεχει αυτον τον κερνελ. Γιατι να περιοριστεις στην canonical και το ubuntu ?

Είχα την εντύπωση για κάτι άλλο.....

22 λεπτά πριν, mphxths είπε

Καθομαι και τα ζυγιζω ... να παω στον κλειστο κωδικα που κανει καλυτερα την δουλεια μου , και κατα πασα πιθανοτητα με παρακολουθει ή να παω στο ανοιχτο λογισμικο που κανει την δουλεια μου λιγοτερα καλα , θα πρεπει να συμβιβαστω , αλλα τουλαχιστον ξερω οτι δεν με παρακολουθει ?
Ο καθενας αναλογα τι αξιολογει πιο ψηλα διαλεγει και πραττει...τοσο απλα.

αυτο που λες δεν ισχύει εκτός εάν αναφέρεσαι επί του παρόντος χρόνου,διότι όπου δοθεί περισσότερη  βαρύτητα και χρηματοδότηση , εκείνο και βελτιώνεται περισσότερο , αν πάψουν να χρηματοδοτούν το κλειστώ κώδικα  και χρηματοδοτήσουν τον ανοικτό , θα έχουμε σε χρόνο dt  τα αντίθετα αποτέλεσμα με το ερώτημα  σου αντίστροφα,

πάντως ο καθένας όπως είπες αξιολογεί και πράττει  , αλλά το θέμα είναι με ποια κριτήρια αξιολογεί  ..

 

ΥΓ: πάντως την δουλειά μου την κάνω 'ανετα και με τα linux ...

 

Επεξ/σία από optimerious
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimerious είπε

και χρηματοδοτήσουν τον ανοικτό

o ανοιχτος εγινε κλειστος στην ουσια 🙂 Κανεις δεν χρηματοδοτει κατι για την ψυχη της μανας του...
 

5 λεπτά πριν, optimerious είπε

πάντως την δουλειά μου την κάνω 'ανετα και με τα linux ...

 Και εγω την κανω ανετα με το gimp αντι για το photoshop για παραδειγμα μιας και οι αναγκες μου στον τομεα αυτον ειναι εμβρυικες. Ο αρτιστας που δουλευει μια ζωη στο ανωτερο ολων , photoshop , θα τα ζυγισει αλλιως τα πραγματα. Δεν μπορουμε να μιλησουμε λοιπον γενικα ... ο καθενας κρινει αναλογως τις δουλειες που θελει να κανει με το μηχανημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

23 λεπτά πριν, mphxths είπε

o ανοιχτος εγινε κλειστος στην ουσια 🙂 Κανεις δεν χρηματοδοτει κατι για την ψυχη της μανας του...
 

 Και εγω την κανω ανετα με το gimp αντι για το photoshop για παραδειγμα μιας και οι αναγκες μου στον τομεα αυτον ειναι εμβρυικες. Ο αρτιστας που δουλευει μια ζωη στο ανωτερο ολων , photoshop , θα τα ζυγισει αλλιως τα πραγματα. Δεν μπορουμε να μιλησουμε λοιπον γενικα ... ο καθενας κρινει αναλογως τις δουλειες που θελει να κανει με το μηχανημα του.

ο ανοικτός γίνεται κλειστός με  την οποιαδήποτε  μορφή βίας , και ο κλειστός γίνεται ανοικτός με την μορφή της αναγκαιότητας

ο ανοικτός γίνεται κλειστός  γιατί δεν υπάρχουν πόροι - και ο κλειστός γίνεται ανοικτός ,για να βρεθούν λύσεις .............

ο αρτίστας και ο πιανίστας και ο κλειστός κωδικας 
, πάντα ελπίζω ότι θα υπάρχουν λύσεις και εναλλακτικές ,γιατι  όταν θα στερέψουν οι λύσεις ίσως να μην υπάρχει και η ελευθερία του ατόμου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το πλατιάζετε πολύ... χαλαρώστε με τους browser wars και τα περί ανοικτοτητας, κουράζουν... :)

μια χαρά είναι όλοι οι βασικοί σύγχρονοι browsers, ξεκολλάτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήχτη, εγώ δεν χρησιμοποιώ ποτέ και πουθενά chrome γιατί έτσι γουστάρω, δεν τον χωνεύω ρε παιδάκι μου! Μόνο firefox από τότε που κυκλοφόρησε. Είμαι εντάξει ή χαζός που δεν χρησιμοποιώ τον φοβερό και τρομερό chrome; 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ χρησιμοποιώ Firefox παντού (ακόμη και στο κινητό), θα ήθελα κάποια παραδείγματα αυτού του «σέρνεται». Θα ήθελα σε πραγματικές συνθήκες και όχι συνθετικά benchmarks, γιατί με 20-25 tabs μονίμως ανοιχτά και πολλά από αυτά με βίντεο, δεν είχα ποτέ κάποιο παράπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, RTW4ever είπε

γιατί έτσι γουστάρω

 

6 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Είμαι εντάξει ή χαζός που δεν χρησιμοποιώ τον φοβερό και τρομερό chrome;

Aνηλικος εισαι εσυ , δεν πιανεσαι :) Ακους εκει ετσι γουσταρω.. 5χρονος ? :) 

4 ώρες πριν, BadBoy είπε

Επειδή και εγώ χρησιμοποιώ Firefox παντού (ακόμη και στο κινητό), θα ήθελα κάποια παραδείγματα αυτού του «σέρνεται». Θα ήθελα σε πραγματικές συνθήκες και όχι συνθετικά benchmarks, γιατί με 20-25 tabs μονίμως ανοιχτά και πολλά από αυτά με βίντεο, δεν είχα ποτέ κάποιο παράπονο.

Αυτο το "σε πραγματικες συνθηκες με 200 tabs δεν εχω παραπονο" , το ακουω βερεσε. Μου θυμιζεις εναν φιλο μου που ειχε το samsung note 2 και ανοιγε το battle royale μετα απο 2 λεπτα και ελεγε "δεν εχω προβλημα" , μεχρι που ειδε το battle royale να ανοιγει σε 10 secs στο δικο μου.
Απλα και αυτος και εσυ ζειτε σε αρνηση :)  Παρε εδω ενα προσφατο benchmark απο το phoronix , που οσο ναναι κανει αντικειμενικα ( σε συνθηκες εννοω ) tests.
Στο χωριο μου ξερεις πως τα λεμε αυτα τα αποτελεσματα ? "Του εριξε στα αυτια". Τοσο απλα. Η πλακα ειναι οτι ο source code ειναι ανοιχτος (chromium). Παρε ρε mozilla foundation και μελετησε τον. Κανε reverse engineering στον chrome , κανε ο,τι καταλαβαινεις , κανε ο,τι εκανε η microsoft και εβγαλε ανταγωνιστικο edge ... κανε κατι. Δεν υπαρχουν δικαιολογιες.
Παρομοια φαση , στα ματια μου τουλαχιστον , ειναι η φαση με το wayland. Βλεπουμε τον gnome και δουλευει αψογα. Οι αλλοι τι κανουν ? Το kde προσπαθει να ανακαλυψει τον τροχο που ανακαλυψε καιρο πριν το gnome. Για τα αλλα DEs δεν μιλαω καν. Στον κοσμο τους ή στην αγνοια τους ή στην ανικανοτητα τους... Τα βλεπω απλοικα το ξερω αλλα ...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή τα Αγγλικά μου ειναι χάλια και δεν καταλαβαίνω πολλά, μπορείτε να μου εξηγήσετε, όσοι  γνωρίζουν , ποια είναι η διαφωνία torvald με FSF και GPL3 ;

ευχαριστω

 

Επεξ/σία από optimerious
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mphxths είπε

Aνηλικος εισαι εσυ , δεν πιανεσαι :) Ακους εκει ετσι γουσταρω.. 5χρονος ? :) 

Αυτο το "σε πραγματικες συνθηκες με 200 tabs δεν εχω παραπονο" , το ακουω βερεσε. Μου θυμιζεις εναν φιλο μου που ειχε το samsung note 2 και ανοιγε το battle royale μετα απο 2 λεπτα και ελεγε "δεν εχω προβλημα" , μεχρι που ειδε το battle royale να ανοιγει σε 10 secs στο δικο μου.
Απλα και αυτος και εσυ ζειτε σε αρνηση :)  Παρε εδω ενα προσφατο benchmark απο το phoronix , που οσο ναναι κανει αντικειμενικα ( σε συνθηκες εννοω ) tests.
Στο χωριο μου ξερεις πως τα λεμε αυτα τα αποτελεσματα ? "Του εριξε στα αυτια". Τοσο απλα. Η πλακα ειναι οτι ο source code ειναι ανοιχτος (chromium). Παρε ρε mozilla foundation και μελετησε τον. Κανε reverse engineering στον chrome , κανε ο,τι καταλαβαινεις , κανε ο,τι εκανε η microsoft και εβγαλε ανταγωνιστικο edge ... κανε κατι. Δεν υπαρχουν δικαιολογιες.
Παρομοια φαση , στα ματια μου τουλαχιστον , ειναι η φαση με το wayland. Βλεπουμε τον gnome και δουλευει αψογα. Οι αλλοι τι κανουν ? Το kde προσπαθει να ανακαλυψει τον τροχο που ανακαλυψε καιρο πριν το gnome. Για τα αλλα DEs δεν μιλαω καν. Στον κοσμο τους ή στην αγνοια τους ή στην ανικανοτητα τους... Τα βλεπω απλοικα το ξερω αλλα ...

Δεν πατάω καν το link, δε με ενδιαφέρουν τα νουμεράκια για να παίζουν τα παιδάκια. Το τι εμπειρία έχει ο καθένας και πως μπορεί να κρίνει δεν το ξέρουμε, οπότε άσε τα περί άρνησης. Απλά ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...