Προς το περιεχόμενο

Επίσημα το iPhone στην Ελλάδα από την Vodafone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@paredwse: Εσύ έχεις βάλει 200mb το μήνα? και εδώ έχουν ένα τέτοιο πρόγραμμα (η o2) αλλά η ερώτηση είναι αν φτάνουν για ένα μήνα με λογική χρήση (mail, surfing) γιατί άμα περάσεις έστω και για 1ΜΒ το όριο σε πηδάνε κανονικά!

 

δές εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2145446#post2145446

εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2275040#post2275040

κι εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2330852#post2330852

 

χρεώσεις: Cosmote

 

τελικά είναι:

200ΜΒ - 13 ευρώ

5GB - 29,5 ευρώ

Απεριόριστο (μέχρι 30GB) - 49 ευρώ

 

επίσης κάτι σημαντικό στα ψιλά γράμματα:

Οι υπηρεσίες Wireless Internet/Intranet/IntranetPlus υποστηρίζουν αποκλειστικά μετάδοση δεδομένων και δεν υποστηρίζουν τη μετάδοση φωνής μέσω Voice over Internet Protocol (VoIP)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μην είχε ήδη ο paredwse το iphone και θα σας έβλεπα αν θα μπορούσατε να πάτε τη συζήτηση οfftopic... ;)

Για την ακρίβεια βέβαια, ο ίδιος την οδήγησε εκεί που είναι τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ θετικό είναι πως όπως και να έχει εφόσον συμπεριλαμβάνεται και η Ελλάδα επίσημα στις χώρες που κυκλοφορεί θα ενσωματωθούν τα Ελληνικά κανονικότατα. Οπότε μετά θα μας μένει μόνο το χάκεμα για όσους δεν το έχουμε επίσημα και θα αποφύγουμε τα ανεπίσημα πληκτρολόγια κλπ κλπ...

 

Από την άλλη το βλέπω να το βγάζει με το πρόγραμμα Vodafone 3M - 3μήνες χρόνο ομιλίας το μήνα και 2ΜΒ δώρεαν Internet (μετά από τα 2ΜΒ η χρέωση θα είναι 40 ευρώ το ΚΒ) με πάγιο στα 99.99. Μετά θα έχει * και θα διευκρινίζει πως τα 99.99 είναι με κυμαινόμενο επιτόκιο και άμεσα συσχετισμένα με την τιμή του πετρελαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ θετικό είναι πως όπως και να έχει εφόσον συμπεριλαμβάνεται και η Ελλάδα επίσημα στις χώρες που κυκλοφορεί θα ενσωματωθούν τα Ελληνικά κανονικότατα. Οπότε μετά θα μας μένει μόνο το χάκεμα για όσους δεν το έχουμε επίσημα και θα αποφύγουμε τα ανεπίσημα πληκτρολόγια κλπ κλπ...

 

και θα κοπούνε επιτέλους τα χαράτσια του στυλ 25 ευρώ για 1 χρόνο ελληνική μετάφραση... επίσης για όλους εμάς που πήραμε το αγγλικό, νομίζω πως με την διάθεση του iphone στην Ελλάδα, θα έχουμε και την επίσημη ελληνική μετάφραση τσακ μπαμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κανετε ρε παιδια? Αφου σε λιγο το iPhone 8GB θα παει στα 199$ στην Αμερικη....

Δεν αξιζει πλεον να αγοραζεις απο Ευρωπη, ποσο μαλλον απο Ελλαδα....

 

Και πως γίνεται να το παραγγείλεις απο την Αμερική; Πρέπει να έχεις πιστωτική ή γίνεται και αντικαταβολή ; Και πως γίνεται αφού το πάρεις από Αμερική να το κάνεις καρτοκινητό και να βάλεις Wind;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι Vodafone Live!, υπάρχει περίπτωση να είναι η νέα 3g έκδοση, θα υπάρχουν τα «γνωστά» κλειδώματα (π.χ. στο Bluetooth) της εταιρείας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως γίνεται να το παραγγείλεις απο την Αμερική; Πρέπει να έχεις πιστωτική ή γίνεται και αντικαταβολή ; Και πως γίνεται αφού το πάρεις από Αμερική να το κάνεις καρτοκινητό και να βάλεις Wind;

 

1. eBay

2. Pwnage Tool v1.1

 

Το θέμα έχει συζητηθεί άπειρες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι Vodafone Live!, υπάρχει περίπτωση να είναι η νέα 3g έκδοση, θα υπάρχουν τα «γνωστά» κλειδώματα (π.χ. στο Bluetooth) της εταιρείας?

 

 

Δε νομίζω να αφήσει η Apple να ακουμπήσει κανείς το λειτουργικό με Vodafone Live! και άλλο Crapware.

 

Δεν ξέρουμε αν θα είναι η έκδοση 3G ή η τωρινή EDGE.

 

Ποια κλειδώματα στο Bluetooth; Το Bluetooth δεν είναι κλειδωμένο απλά δεν υποστηρίζει το service για ανταλλαγή αρχείων - υποστηρίζει μόνο τη συνδεσιμότητα με αξεσουάρ (ακουστικά κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρουμε αν θα είναι η έκδοση 3G ή η τωρινή EDGE

 

Προφανώς και θα είναι το 3G, γιατί πολύ απλά δεν έχουμε EDGE. και βάζω στοίχημα πως και στις υπόλοιπες χώρες που ανακοίνωσε η Vodafone θα ισχύει το ίδιο πράγμα... Έτσι κι αλλιώς δεν είναι τυχαία η ανακοίνωση αυτή την περίοδο... Όλοι ξέρουμε πια ότι στις 9 Ιούνη ανακοινώνεται το 3G iPhone, δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα...θα το πάρουν μονο τα πιτσιρίκια που δεν το ήξεραν και θα θέλουν τώρα να κάνουν φιγούρα. Όπως και να'χει, για iPhone Αμερική και πάλι Αμερική. Δε λέει να πληρώνουμε τζάμπα μαμισιάτικα επειδή αυτοί δε σέβονται τις ισοτιμίες.

 

Σε κάθε περίπτωση συμφωνώ με τον nuxx

Τι να το κανετε ρε παιδια? Αφου σε λιγο το iPhone 8GB θα παει στα 199$ στην Αμερικη....

Δεν αξιζει πλεον να αγοραζεις απο Ευρωπη, ποσο μαλλον απο Ελλαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paredwse: Εσύ έχεις βάλει 200mb το μήνα? και εδώ έχουν ένα τέτοιο πρόγραμμα (η o2) αλλά η ερώτηση είναι αν φτάνουν για ένα μήνα με λογική χρήση (mail, surfing) γιατί άμα περάσεις έστω και για 1ΜΒ το όριο σε πηδάνε κανονικά!

 

Το έχω βάλει εγώ αυτό. Τα 200MB φτάνουν και περισσεύουν για νορμάλ χρήση.

 

Τα 200MB φτάνουν γιατί με ταχύτητες GPRS δεν σου κάνει κέφι να σερφάρεις συνεχώς. Για παράδειγμα, με email, περιστασιακό browsing και Google Maps τον περασμένο μήνα δεν ξεπέρασα τα 60MB data transfer. Βέβαια στο σπίτι έχω WiFi (και αναμένεται να βάλουμε και στη δουλειά) οπότε το heavy traffic (εγκατάσταση εφαρμογών) το κάνω απ' εκεί και όχι μέσω GPRS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως γίνεται να το παραγγείλεις απο την Αμερική; Πρέπει να έχεις πιστωτική ή γίνεται και αντικαταβολή ; Και πως γίνεται αφού το πάρεις από Αμερική να το κάνεις καρτοκινητό και να βάλεις Wind;

 

Αγαπητέ ,πάνω πάνω υπάρχει μια επιλογή που ονομάζεται Wiki.

 

Για δοκίμασε να πας μια βόλτα...

 

Φιλικά

 

klog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω βάλει εγώ αυτό. Τα 200MB φτάνουν και περισσεύουν για νορμάλ χρήση.

 

Τα 200MB φτάνουν γιατί με ταχύτητες GPRS δεν σου κάνει κέφι να σερφάρεις συνεχώς. Για παράδειγμα' date=' με email, περιστασιακό browsing και Google Maps τον περασμένο μήνα δεν ξεπέρασα τα 60MB data transfer. Βέβαια στο σπίτι έχω WiFi (και αναμένεται να βάλουμε και στη δουλειά) οπότε το heavy traffic (εγκατάσταση εφαρμογών) το κάνω απ' εκεί και όχι μέσω GPRS.

[/quote']

 

Πολύ όμορφα νέα :) Καλά ενοείται ότι εφαρμογές και τέτοια θα γίνονται install στο σπίτι όπου και εγώ έχω WiFi δεν υπάρχει λόγος να τα κάνεις αυτά μέσω του 3G. Και εγώ μάλλον προς τα 200ΜΒ τείνω. Έχει το iPhone κάποιο application που να μετράει πόσα έχεις κατεβάσει κάθε μήνα ώστε να μη χάσεις το μέτρημα και ξεπεράσεις το όριο? Μπορείς να του πεις να αρχίσει να μετραει από μια συγκεκριμένη μέρα και μετά από 30 μέρες να κάνει αυτόματα reset στο μηδέν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφα νέα :) Καλά ενοείται ότι εφαρμογές και τέτοια θα γίνονται install στο σπίτι όπου και εγώ έχω WiFi δεν υπάρχει λόγος να τα κάνεις αυτά μέσω του 3G. Και εγώ μάλλον προς τα 200ΜΒ τείνω. Έχει το iPhone κάποιο application που να μετράει πόσα έχεις κατεβάσει κάθε μήνα ώστε να μη χάσεις το μέτρημα και ξεπεράσεις το όριο? Μπορείς να του πεις να αρχίσει να μετραει από μια συγκεκριμένη μέρα και μετά από 30 μέρες να κάνει αυτόματα reset στο μηδέν?

Οχι δυστηχώς αυτό δεν το έχει (ακόμα). Ελπίζω κι'εγώ σε κάποια εφαρμογή που θα το κάνει.

 

Εχει μετρητή δεδομένων βέβαια αλλά πρέπει κάθε μήνα να θυμάσαι να τον μηδενίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σιγα το νεο...μα δεν υπαρχει κανενας λογος να το παρει κανεις απο ελλαδα....απο αμερικη πλεον ειναι θεμα ρουτνινας....πολυ στηνο και πανευκολα ξεκλειδωνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...