Προς το περιεχόμενο

MSI Wind : Ο πρώτος υποφορητός με Intel Atom


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο γράμμα της octabit (αντιπροσωπεία της msi στην Ελλάδα) το περιμένουν στα μέσα του καλοκαιριού με εξελληνισμένο πληκτρολόγιο. Για τιμές και τέτοια, ούτε λόγος προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα mini laptops μαρέσουν απίστευτα πολύ και τα 3 τέλεια μου φαίνονται , προτιμώ να πάρω ένα με έκδοση linux, από τα 3 προτιμώ αυτό της msi αλλά επειδή δεν μου περισσεύουν τώρα, θα περιμένω λιγάκι να βγάλουν και οι άλλοι κατασκευαστές αντίστοιχα μοντέλα και να πέσουν αν γίνεται και άλλο λίγο οι τιμές, πιστεύω ότι σε κάνα 6μηνο από τώρα θα υπάρχει πληθώρα επιλογών. μακάρι να βγάλει και η dell ένα:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε αυτη την στιγμη στην Ελλαδα ποια κυκλοφορούν ή ποια θα κυκλοφορήσουν (ημερομηνίες) και απο που μπορουμε να τα προμηθευτούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το λαπτοπ το θελω παρα πολυ και το ψαχνω απο την ωρα ανακοινωσης του, με εχει νευριασει παρα πολυ η MSI με την τακτικη της. Το βασικο προτερημα του λαπτοπ που ειναι οι 7 ωρες μπαταρια, ξαφνικα γινανε 5.5 ωρες μπαταρια και μετα απο λιγο απλα ανακοινωσαν οτι δεν θα βγουν τα πρωτα λαπτοπ με την μεγαλη μπαταρια αλλα με την μικρη, που σημαινει 2-2.5 ωρες μπαταρια. Απο τις 7 ωρες πηγαμε στις 2... Ελεος ρε παιδια, ελεος πια! Προφασιστηκαν οτι ειχανε μια πυρκαγια σε ενα εργοστασιο που φτιαχνει τις μπαταριες και εχουνε ελλειψη και ρωταω εγω, δηλαδη ολοκληρη MSI βασιζεται σε ενα εργοστασιο και αν κατι δεν παει καλα, απλα πιανει πατο? Τι να πω...

 

Αλλα και αυτο δεν ητανε το μονο εμποδιο, με το που κυκλοφορει το λαπτοπ, γινεται αναρπαστο. Sold out αμεσως. Δηλαδη τοσο καιρο δεν μπορουσανε να φτιαξουνε ενα ικανοποιητικο αριθμο λαπτοπ? Σε 2 μηνες λενε παλι διαθεσιμοτητα, οποτε και να θελουμε, ειτε πρεπει να δωσουμε 450+ ευρω σε εταιριες που τα κρατανε για να τα χρυσοπουλησουνε ειτε να περιμενουμε το φθινοπωρο. Α ξεχασα, το αλλο καλο με το λαπτοπ ητανε η μικρη του τιμη, λιγο πιο κατω απο τα 400ευρω...

 

Τελος παντων, αυτες οι τακτικες δειχνουν την χαζομαρα της εταιριας, θα μπορουσαν να αντιστρεψουν το κλιμα (μιας και ειχα πειστει να παρω επιτελους κατι απο την MSI) αλλα μου φαινεται θα παω σε αλλες λυσεις απο αξιοπιστες εταιριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται πως η τιμή θα ήταν γύρω στα 400 ευρώ... :-(

 

kavaliotis: δοκίμασες να επικοινωνήσεις με την oktabit που θα το φέρει εδώ; Μπορεί να έχουν πληροφορίες για την ημερομηνία που θα 'ρθει και σε ποιά τιμη- όχι τίποτα άλλο, να ξέρουμε αν αξίζει τον κόπο η αναμονή. Μπορεί να έχουν και άλλα να μας πουν (αν πχ. θα έχει ολα τα κόλπα του, αν θα έχει πληκτρολόγιο ελληνικών, πότε να περιμένουμε την μπαταρία κτλ.)

 

Εγώ δοκίμασα, αλλα το τηλέφωνο που μου έδωσαν δεν το σήκωνε κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με νευριαζει υπερτατε ειναι οτι σε πορωνουν και μετα σε αφηνουν στα κρυα του λουτρου. Μεχρι και Αμερικη εχω ενα πατερα μιας φιλης σε αναμονη που θα ερθει αρχες Ιουλιου μπας και μπορεσω να βρω εκει καπου ενα Wind και να μου το φερει, αλλα δεν το βλεπω να συμβαινει. Και η χαζομαρα ειναι οτι το ηθελα τωρα το καλοκαιρι, λογικο ειναι, λογω του μεγεθους να το εχω παντου μαζι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να το παρουμε απόφαση και να το προπαραγγείλουμε από την expansys, με βαριά τη καρδιά (κι' ελαφρύ το πορτοφόλι). Θα το έχουμε όμως στις 19 Ιουλίου που λένε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...