Προς το περιεχόμενο

MSI Wind : Ο πρώτος υποφορητός με Intel Atom


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι το βλέπω κι'εγώ... Σεπτέμβρη, και άσε την expansys κ΄ τους άλλους goodfellas να κουρεύονται. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι θα το ήθελα το windάκι γιά το διάβασμά μου τώρα το καλοκαίρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω παιδια το εχω ηδη παραγγείλει απο expansys..βεβαια το περνω μέσω εταιρίας οποτε δεν εχω προβλημα για τα χρηματα αν και θα ηθελα να παρω αυτο με την μεγαλύτερη μπαταρία..

μιας και δεν εχω ξαναπαρει απο expansys αυτο που λεει οτι θα υπάρχει απόθεμα 19 Ιουλιου ισχυει η μπορει και οχι?καποιος που εχει παρει του εχει τυχη τιποτα παρόμοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι το βλέπω κι'εγώ... Σεπτέμβρη, και άσε την expansys κ΄ τους άλλους goodfellas να κουρεύονται. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι θα το ήθελα το windάκι γιά το διάβασμά μου τώρα το καλοκαίρι...

 

Σωστός! Αλλά ναί και εγώ θα το ήθελα το καλοκαιράκι στην ακρογιαλια.... Οχι οτι θα παιζει κανα wireless εκει που θα είμαι και το 3G στην ελλάδα είναι για γιέλια.. Αλλά το upload από την καμερα και την φωτογραφική αξίζει...

Αρκεί μόνο να κρατηθώ και να μην παραγγείλω το 3αρι (και οχι το 6άρι). Αυτό που φοβάμαι είναι να μην το πετύχω πουθενά και το χτυπήσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χά! Τελικά το φέρανε κι'αυτοί... ;)

 

Σε σχέση με τα 500 ευρώ που ζητάει η Expensivsys, ΟΚ είναι... Αλλά μην ξεχνάς ότι σε 1-2 μήνες θα έχουμε το μοντέλο με την 6άρα μπαταρία, που βασικά είναι αυτό που κανει το μηχάνημα εκτός συναγωνισμού. Και λογικά η τιμή θα έχει πέσει γύρω στα 400 ή και λιγότερο (αιώνιος οπτιμιστής :-)).

 

Αν το πάρουμε τώρα, θα πρέπει να δώσουμε άλλα 100-150 για την μπαταρία μετά. Και αν είναι να δώσεις 600+ παίρνεις και το 1000άρι Asus τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Χά! Τελικά το φέρανε κι'αυτοί... ;)

 

Σε σχέση με τα 500 ευρώ που ζητάει η Expensivsys, ΟΚ είναι... Αλλά μην ξεχνάς ότι σε 1-2 μήνες θα έχουμε το μοντέλο με την 6άρα μπαταρία, που βασικά είναι αυτό που κανει το μηχάνημα εκτός συναγωνισμού. Και λογικά η τιμή θα έχει πέσει γύρω στα 400 ή και λιγότερο (αιώνιος οπτιμιστής :-)).

 

Αν το πάρουμε τώρα, θα πρέπει να δώσουμε άλλα 100-150 για την μπαταρία μετά. Και αν είναι να δώσεις 600+ παίρνεις και το 1000άρι Asus τώρα.

 

 

454ευρώ κάνει το μαύρο με linux από το expansys και αν έχεις και εταιρικο ΑΦΜ σου κόβει επί τόπου το ΦΠΑ κατά την παραγγελία και πληρώνεις μόνο 380ευρώ!

 

Επίσης και το μοντέλο στο eshop είναι με την 3cell μπαταρία και όχι με την 6!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έφεραν και στα Multirama στα 399 ευρώ. http://www.multirama.gr/multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=145906 έχει και τα Ελληνικά xp σε σύγκριση με το e-shop που το έχει με τα Αγγλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα ακριβότερο, πάλι καλά. Η 6cell πάντως ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει στην Αμερική και θα υπάρχει διαφορά νομίζω περίπου 150 δολλαρίων.

 

Αναμείνατε review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χι χι, το πήγε και το E-shop στα 399 τώρα.

 

Μ' αυτό το ρυθμό, το βλέπω κοντά στα 350 σύντομα. Αρκεί να μην το ξανανεβάσουν πολύ όταν έρθει με την 6άρα μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για το U100, αλλα εσεις ποιο πιστευεται οτι αξιζει, MSI u100 το asus 1000 η το aser? Και ρωτο ως αναφορα τις δυνατοτητες τους και οχι τα χρηματα. Πειτε μου επεισεις αν καποιο που εχει σκληρο δισκο, αργοτερα, μπορουμε να του βαλουμε ssd στερεας μορφης σκληρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου επεισεις αν καποιο που εχει σκληρο δισκο, αργοτερα, μπορουμε να του βαλουμε ssd στερεας μορφης σκληρο?

 

καπως ετσι γινεται η δουλεια, δεν ειναι τιποτα δυσκολο

http://www.youtube.com/watch?v=sJdNQk5AfkE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...