Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου λείπουν αρχεία από το directx 9. (Βλακεία της microsoft που δεν τα έχει στην αρχική εγκατάσταση των vista, ή έστω σε ένα update τους!)

 

Απλώς στο directx που κατέβασες, αν το αποσυμπιέσεις μέσα στον φάκελο του θα δεις ένα αρχείο setup.exe το οποίο και τρέχεις ως administrator και το κάνεις εγκατάσταση.

Αφού γίνει εγκατάσταση απλώς ξανατρέχεις τα αρχεία του aoc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ώστε ήταν τόσο εύκολο ε;Αποσυμπίεση ήθελε και εγώ δε το είχα καταλάβει :P

 

Τέλος πάντων!Σημασία έχει οτι κατεβάζω το παιχνίδι!Let's see now πόσες ώρες θα πάρει!

 

Και πάλι ευχαριστώ για το buddy key.Δε ξέρεις πόσο θέλω να δοκιμάσω αυτό το παιχνίδι!(και ας το βγάζουν άκυρο....) :-)

 

Κατεβάζω και με πολύ ικανοποιητική ταχύτητα(+/- 215kbps/s).Κάτσε μη το ματιάσω όμως τώρα!

 

Edit:Έλεος ρε παιδιά....Κοιτάχτε την εικόνα ν.2....Θέλω να τον αφήσω ανοιχτό και για δύο μέρες συνεχόμενα...Πφφφ...Χρησιμοποιεί τόσο πολύ τον επεξεργαστή...Γιατί άραγε;

post-99457-129062987813_thumb.jpg

post-99457-129062987966_thumb.jpg

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
....

 

Edit:Έλεος ρε παιδιά....Κοιτάχτε την εικόνα ν.2....Θέλω να τον αφήσω ανοιχτό και για δύο μέρες συνεχόμενα...Πφφφ...Χρησιμοποιεί τόσο πολύ τον επεξεργαστή...Γιατί άραγε;

 

Μάλλον γιατί κατεβάζει συμπιεσμένα τα packets και τα κάνει inject στα αρχεία σου. Λογικά το 66% αφορά την χρήση στον ένα πυρήνα του επεξεργαστή σου, οπότε δεν νομίζω να στον "κουράσει". Φυσικά όταν είναι να παίξεις απαιτητικό παιχνίδι πατάς cancel και το συνεχίζεις αργότερα ;)

Από την άλλη μπορείς να το βάλεις σε low priority και να περνάει σε δεύτερη μοίρα όταν κάποια άλλη εφαρμογή τραβάει αρκετή ισχύ.

Επεξ/σία από Mourgolikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παδιά επέστρεψα στο game να του δώσω άλλη μια ευκαιρία αλλά και επειδή μου άρεσε η ατμόσφαιρα του. Παίζω στον Crom (Demonologist 14) αλλά έχω και τον παλιό χαρακτήρα στον Fury (Assasin 25).

 

Τι μεγάλες αλλαγές θα δώ; Έχω να παίξω απο τον Ιούλιο πέρυσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το game πρέπει να έχει βελτιωθεί αρκετά. Σημαντικότερη είναι φυσικά που υπάρχει πλέον pvp lvl καθώς και μια νέα περιοχή για quest και αρκετά νέα dungeon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που ξαναρχισα πριν απο 2 βδομαδες, μπορω να πω οτι δεν βλεπω κανενα προβλημα στο game, απειρα quests(παλια μονο με grinding ανεβαινες), ελαχιστα bugs εως κανενα, και πολυ περισσοτερα high end instances, απο massive pvp δεν ξερω γιατι δεν 80αρισα ακομα.Λιγο το char balance να φτιαξουν που οπως λενε θα γινει στο επομενο patch θα ειναι κορυφη!!

 

Αν μου εχει ξεφυγει κατι που δεν το εχω δει πειτε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετέφερα όλους τους χαρακτήρες μου στον Crom από τον Fury, γιατί είναι υπερβολική η κατάσταση με το pvp gank. (DT, Demo, HoX, Ranger) Τώρα περιμένω την gamecard μου από το play.com ( 22 ευρώ μου βγήκε)

 

Τα προβλήματα είναι σχεδόν ανύπαρχτα. Tα γραφικά, τα stat, το pvp, το gathering αλλά και το siege βελτιώθηκαν πάρα πολύ! Τα νέα dungeons-instances που προστέθηκαν είναι απλά καταπληκτικά!

Τώρα τους τελευταίους μήνες άρχισαν οι έντονες αλλαγές από το νέο προσωπικό.

 

Λόγω του merge βλέπεις παντού κόσμο και μάλιστα μια που έφυγαν οι "wankers-haters", βρίσκεις πάντα ένα χέρι βοήθειας.

 

Οι χαρακτήρες δεν είναι και τόσο unbalanced, απλώς λόγω του combat system θέλουν περισσότερη "τεχνική". Τώρα που τα items θα δίνουν έως και +50% stats (από +25% που ήταν πριν) μαζί με κάποιες αλλαγές στον υπολογισμό των stats και του dmg θα μπορούν να γίνουν οι χαρακτήρες πιο balanced απένταντι σε inexperienced παίκτες. (Και εγώ nooby είμαι :P)

 

To παιχνίδι σε high γραφικά μαζί με ένα 5.1 ηχοσύστημα είναι απολαυστικότατο! Σε απορροφά στο όλο κλίμα του. Το λέω αυτό γιατί το έπαιζα και με μια ταπεινή καρτούλα και με ηχειάκια της πλάκας. Αυτό σε συνάρτηση με το βαθύ (πλέον) gameplay του (κατά την γνώμη μου) το καθιστούν από τα καλύτερα παιχνίδια mmorpg που έχω παίξει.

 

Το μόνο αρνητικό που έχω να πω για το παιχνίδι είναι πως είναι πλέον 28.1GB! O raptor μου έχει μόνο 150GB :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουργόλυκε, συμφωνώ απόλυτα στις απόψεις σου περι ατμόσφαιρας. Αυτό και η πληθώρα των quests είναι αυτά που με κρατάνε στο παιχνίδι κολλημένο.

 

Και όντως μάλλον θα φέρω και εγώ τον Assassin στον Crom αν και όταν μπήκα λίγο για να παίξω τα είχα ξεχάσει όλα και μου φάνηκε δύσκολος. Γι'αυτό έκανα reroll...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καποιος παντως δεν ψηνεται για απειρες ωρες pvp και θελει κατι πιο νορμαλ χωρις υπερβολικο gank προτεινω Aquilonia RP-PVP, εχει και αρκετο κοσμο!

Επεξ/σία από stf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με assassin δεν μπόρεσα ποτέ να παίξω καλά και αυτό επειδή είμαι κάπως χύμα σε close combat :P

 

Η τζάμπα μεταφορά ήταν έως 28 του Φλεβάρη.

 

Με την Demo και την DT πάντως την καταβρίσκω (τα περισσότερα quests γίνονται χωρίς μεγάλες δυσκολίες) :-) Ranger και HoX έκανα για τις ώρες που ήθελα pure pvp.

 

Σκεφτόμουν να πάω τους χαρακτήρες μου στον Aquilonia αλλά με προβλιμάτιζε το rule-set σχετικά με τους διαλόγους. (αν δεν μπορείς να πεις ένα lol και να κατσαδιάσεις κάποιον δεν έχει πλάκα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα lol και 2 rofl τα λες, δεν ειναι τοσο restricted και αν θες να κατσαδιασεις καποιον το κανεις με hyborian τροπο, εχει χαβαλε τις περισσοτερες φορες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...