Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικους μηνες ηθελα να επιστρεψω ξανα στο Conan (1,5 χρονο μετα).Αλλα λογο χρονου παρατησα τα ΜΜΟ.Τωρα λεω να ξαναξεκινησω,αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος για το conan.

Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για το παιχνιδι? υπαρχουν κινητρα στους παικτες να κανουν pvp?

π.χ οταν καποιος παει 80lvl τι κανει στο παιχνιδι? βολτες-quest,και χαζευει τα ομορφα τοπια? :P

Σε ποιο server ειναι οι περισσοτεροι ελληνες? και ποιος server ειναι ο καλυτερος?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικους μηνες ηθελα να επιστρεψω ξανα στο Conan (1,5 χρονο μετα).Αλλα λογο χρονου παρατησα τα ΜΜΟ.Τωρα λεω να ξαναξεκινησω,αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος για το conan.

Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για το παιχνιδι?

υπαρχουν κινητρα στους παικτες να κανουν pvp?

 

Ναί υπάρχουν, το PvP μπορεί να μην είναι το καλύτερο που υπάρχει σε ΜΜΟ αλλά αξίζει να ασχοληθείς παράλληλα με το PvE.

 

π.χ οταν καποιος παει 80lvl τι κανει στο παιχνιδι? βολτες-quest,και χαζευει τα ομορφα τοπια? :P

Όχι. Πιάνει τα raid instances απο T1 έως T4 (κάτι που παίρνει πολύ καιρό να φτάσει ακόμα και οργανωμένο guild) και απολαμβάνεις τα όμορφα quests και τοπία και παράλληλα κάνεις instances στην Khitai.

 

Σε ποιο server ειναι οι περισσοτεροι ελληνες? και ποιος server ειναι ο καλυτερος?

Αν δεν είσαι role player, σου προτείνω τον Crom. Αν θές περισσότερο PvP, ή πηγαίνεις στον Fury ο οποίος δεν είναι και πολύ γεμάτος, ή περιμένεις το επόμενο μεγάλο patch που φέρνει καινούργιο PvP server με αποκλειστικά νέα PvP rules.

 

Ευχαριστω.

Παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξέρει κανείς να εξηγήσει τις διαφορές μεταξύ F2P και Premium, όπως εξηγούνται εδώ; Αξίζει, με λίγα λόγια, να ξεκινήσει κάποιος F2P ή είναι υπερβολικά μεγάλη η διαφορά με Premium;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια ματιά που έριξα νομίζω ότι μπορείς να πιάσεις lvl cap χωρίς να πληρώσεις τπτ και να δείς αρκετό από το περιεχόμενο του παιχνιδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα ξανά μετά απο 3 χρόνια απουσίας, είμαι στον Fury.

Μαζευόμαστε σιγά σιγά οι παλιοί Argonauts είμαστε μέχρι τώρα εγώ (Bulvai αλλα το πήραν και είμαι σαν Daemonos) o Talus, o Dias και ο Tsolias, όσοι είναι να μπείτε στείλτε PM!!! Άντε να θυμηθούμε τα παλιά!!!

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προτείνω σε όσους είναι επιφυλακτικοί να δούν το Expansion!!! είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλό και χαίρομαι που ξεκίνησα ξανά!!

Πάντος όσοι είχαν Account και ΔΕΝ πρόκειται να ξαναπαίξουν στείλτε μου μύνημα να μου δώσετε τίποτα Gold η items

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβάζουμε, και πολλές φορές προσπαθήσαμε να πείσουμε κόσμο να έρθει στο παιχνίδι αλλά ακολουθούν όλοι την μόδα και έτσι παράτησα τις προσπάθειές μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στην δική μου περίπτωση, όταν είχα δει Age of Conan, περίμενα να είναι σαν τα βιβλία.

Swords > all εκτός από μαγεία που θα είχαν λίγοι.

 

Αλλά όπως και με το Star Wars Galaxies όπου "omg, θέλω κι εγώ jedi" -> "Screw the lore! I got subscriptions!".

 

Και οκ, έχω βαρεθεί για πολλοστή φορά, επειδή είναι η μόδα των ΜΜΟs να πρέπει πάντα mage classes > melee.

Ο λόγος που έφυγα; Όταν είχαν τα runes που stacked έδιναν 100% melee resistance και κοπανάγαμε τον αέρα. Δεν το είχε προσέξει κανείς; Δεν το περίμενε κανείς; Δεν με ενδιαφέρει που το έφτιαξαν μετά. Μόνο και μόνο που το είδα αυτό, ε οκ, πάω να παίξω όποιο χαζό Conan παιχνίδι υπάρχει, που τα ΚΟΦΤΕΡΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ κυριαρχούν, αλλά όχι άλλο ένα MMO που φοβάται να αλλάξει το κατεστημένο.

 

Οπότε δεν γυρνάω. Περίμενα ότι το AoC Θα έκανε την διαφορά. Δεν την έκανε, δεν ακολουθώ καμιά μόδα. Τα MMOs την ακολουθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...