Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Age of Conan: Unchained Gets Major Content Update

 

Funcom has launched new content for Age of Conan: Unchained, the free-to-play action-MMO extraordinaire (yeah that's right, I said extraordinaire!). The "House of Crom" update features new epic locations, encounters, weapons, characters and storylines. The content is available to both free and premium players, allowing everyone to explore the halls of The House of Crom, which stretches over two huge dungeons. More information can be found in Clan of Conan Newsletter #33.

 

95886hocscreenshot04nor.jpg

95884hocscreenshot02nor.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αναρωτιέμαι αν ακόμα παίζει κάποιο μέλος του φόρουμ αυτό το παιχνίδι.  Οι παλαιότεροι, καλό είναι να το ξαναρίξετε μια ματιά, το παιχνίδι είναι πολύ καλό και δεν έχει καμία σχέση με αυτή που ίσως θυμάστε κατά το release.

 

Όποιος επιθυμεί, παλιός ή νέος παίχτης στο Age of Conan μπορεί να βρει μια μικρή ομάδα Ελλήνων που ακόμα ασχολούνται. Περισσότερες λεπτομέρειες θα δώσω αν υπάρξει ενδιαφέρον

 

ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλέπω κάτι παλιά screenshots τώρα και κάτι με πιάνει και ίσως το δοκιμάσω πάλι το F2P.

Αλλά πάλι από την αρχή θα φτιάξω χαρακτήρα, γιατί τον δικό μου τον είχα "χαλάσει" επίτηδες.

 

Εdit: Στην ηλικία μου δεν είμαι πια για ανοιχτό PvP, οπότε σε κάποιο PvE θα τον ρίξω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα τελευταία free tranfsers, τον περισσότερο κόσμο τον έχει ο Crom server. Βρήκα και εγώ την ευκαιρία και έφυγα από τον furry για χάρη του end content.  

 

Έλα Crom (PvE) είμαστε στο guild "FAT GOATS".

 

Θα με βρεις ως Harpwood, Noumides, Noumidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

θα δοκιμάσω και γω αν κάνω κανένα διάλειμμα απο D3, είχα σταματήσει απο τότε που ήταν p2p ακόμα.. θυμάμαι είχα και mount :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμάσω και γω αν κάνω κανένα διάλειμμα απο D3, είχα σταματήσει απο τότε που ήταν p2p ακόμα.. θυμάμαι είχα και mount :P

 

Έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι από τότε. Πιστεύω θα νιώσεις ότι παίζεις ένα καλύτερο παιχνίδι από ότι θυμάσαι...

 

Όλοι όσοι ενδιαφέρεστε είστε ευπρόσδεκτοι. Θα βοηθήσω όπως μπορώ κάθε νέο ή παλιό που θα έρθει στην παρέα μας (χωρίς να εννοώ απαραίτητα "παρέα" το guild). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν άλλαξαν το ελεεινό και καλά "f2p" που είχε, ούτε απ'έξω..

 

To f2p μοντέλο έχει αλλάξει αρκετά στο παιχνίδι τα τελευταία 2 χρόνια

Πλέον όλα τα classes ειναι f2p

Όλα  τα dungeons μέχρι το lvl80 είναι f2p.

Μόνο το end content είναι p2p.

To turan expansion είναι b2p.

 

...και αφού το end content είναι σίγουρα το καλύτερο στοιχείο του παιχνιδιού και κατά πολλούς στο 80lvl αρχίζει το παιχνίδι θα έλεγα πως το μοντέλο είναι πολύ γενεόδωρο "try to play". Παίζεις μέχρι το level cap (80lvl) μέχρι τότε ξέρεις αν σου αρέσει το παιχνίδι.

 

Στο level cap έχεις 4 επιλογές:  

 

α) Παρατάς το παιχνίδι και ασχολείσαι με κάτι άλλο

β) Ρολάρεις έναν alt

γ) Συνεχίζεις με ότι free υπάρχει στο end content (πχ 2 raids, f2p dungeons, world raid bosses)

δ) p2p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα ξανα-ασχοληθώ με το f2p char μου.

Harpwood θα επικοινωνήσω μαζί σου

 

Όλοι όσοι γουστάρετε τη φάση erotic fantasy mmorpg (και όχι μόνο) είστε ευπρόσδεκτοι! 

 

 

Νέα από το Age of Conan

-----------------------------------------------------------------------------------------------

3_some-612x337.jpg

 

 

Πρόσφατα ολοκληρώθηκε το rebalance του PvP gear (T1-T3) ώστε να είναι ισότιμο με το T4 raid gear του PvE. Έχει ανακοινωθεί νέο tier (T4) PvP gear, το οποίο πιθανότατα θα είναι διαθέσιμο μέσω PvP arena tournaments ή μέσω του αναμενόμενου patch 4.2 με νέο token, στο οποίο θα ξεκινήσουν PvP daily quests καθώς και weekly events, κάθε μήνα. Τα νέα αυτά είναι συνταρακτικά για την κοινότητα του AoC! Πρόκειται για το πρώτο μεγάλο patch το οποίο είναι επικεντρωμένο στο PvP!

 

Συνεχίζεται και αυτό το μήνα το event με τον world raid boss. Από τον Δεκέμβριο και κάθε πρώτη τετάρτη του μήνα, για μια εβδομάδα σε επιλεγμένες περιοχές υπάρχουν word bosses για επικές σφαγές σε chain quest για το πρώτο legentary item του παιχνιδιού!

 

Ανακοινώθηκαν ότι θα βγουν δύο νέα raids (T5?), ένα για 12 άτομα και ένα για 24! 

 

Τέλος ετοιμάζεται crafting revamp το οποίο θα είναι σύμφωνα με τις πληροφορίες παρόμοιο με αυτό του "The Secret World"

 

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε πονεμένη ιστορία εκείνα τα 70 ευρώ καποτε του collectors edition για 15 μέρες παιχνίδι. Ακόμα και τη gamecard πρέπει να την έχω ακόμα στο σελοφάν μέσα :P. Χαράς το κουράγιο σας

 

ps Πάντως το map που χε μέσα κοσμεί ένα μεγάλο κομματι του γραφείου μου, δε πήγε τελείως στράφι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω κάτι παλιά screenshots τώρα και κάτι με πιάνει και ίσως το δοκιμάσω πάλι το F2P.

Αλλά πάλι από την αρχή θα φτιάξω χαρακτήρα, γιατί τον δικό μου τον είχα "χαλάσει" επίτηδες.

 

Εdit: Στην ηλικία μου δεν είμαι πια για ανοιχτό PvP, οπότε σε κάποιο PvE θα τον ρίξω. :P

 

Τρελέ αμα μπείς μου λές να μπώ και εγώ να το δώ.

 

Ερώτηση, όπλα και πανοπλίες βάλανε? ακόμα διαβάζω στο κουτί που γράφει πάνω απο 5000 διαφορετικά σχεδιασμένα όπλα πανοπλίες κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...